Nemám podporu od rodičov

sasi_01
12. nov 2017

Ahojte maminy alebo budúce maminy. Ako vaši rodičia prijali to že ste tehotné? Moji rodičia to vôbec neprijali, čo aj trochu chápem keď mám len 19 rokov a nedokončenú VŠ. Ale to čo mi oni hovoria teda hlavne otec ma velmi ubíja a už sa kvoli jeho rečiam prestávam aj tešiť na to malé. Veľmi ma za to odsudzuje a berie to ako hanbu a nemam od neho čakať žiadnu pomoc... V podstate ani nečakám od nich nič a ani nechcem, stačilo by keby to príjmu a viac ma podporujú. Viete mi niečo poradiť čo robiť ako sa zachovať ? Alebo ako ste sa zachovali vy?

diablikovci
12. nov 2017

V dobrom Závidím Ti, že máš 19 a budeš mat babo. Aj keď to bude veľmi ťažké a cibuľu po finančnej alebo psychickej stránke. Mna rodičia tiež prv skola, robota a tak zvyšok. No mám 3 školy a robota no prd keď nemáš známosti nemáš nič. A mala som 25 a strach povedať rodicom že som tehotná a priateľ mal prácu aj vlástne bývanie a miesto toho aby sa tešili ostali zaskočený a začali vswtko riešiť až som potratila v 12tt. Potom som sa vydala, pracovala a až po 4 rokoch som opäť otehotnela a rodicom som to povedala až po 3 mes. A po 3 rokoch som zase otehotnela a otec má tak zjazdil, ale v takom zmysle že som ešte nič nedosiahla v živote, že jemu a mame nesiaham ani po členky a vtedy som tiež bola v 3 mes tehotenstva a skončilo to tak, že sám povedal, že my nepomôžu a ani nič podobne i tak bolo a to som mala 32r. Stale vlastne bývanie, autá, a hlavne už jedno vtedy 2r. dieta a stále mu chodili ústa. Moja rada máš kúsok času nauč sa finančnej gramotnosti, variť z mala ako sa povie a ostatok pôjde samo.

juliet86
12. nov 2017

@sasi_01 je takych ludi viac urcite ;) staci ich najst a ibklopit sa nimi

tova
13. nov 2017

@chupakabra to je otras ze sa tak rodicia zachovali.. Skola , byvanie, peniaze sa da dosiahnut aj s dietatom, aleb takto ti zneprijemnit porod? to sa uz nevrati, ja by som im zakazala vstup do porodnice nech je aspon tam klud a akykolvek kontakt. Ja by som im moje dieta ani nikdy nedala postrazit. Dospely normalny clovek sa takto k svojmu dietatu nezachova. Keby mi dcera porodila dieta, nech by bola aj 15 rocna, bez ZS, bez haliera ale je to moje dieta a vnuca , snazila by som sa co njlepsie pre nich.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre