Pôrod doma - východné Slovensko

malisa2
3. okt 2017

dobry den chcem sa spytat ci su tu aj mamicky ktore rodili doma alebo take ktore o tom uvazuju som z vychodneho Slovenska dakujem

terezka1947
3. okt 2017

@malisa2 jedna zienka od nas z dediny,pristahovali sa,takze ju az tak nepoznam,ale z jej rozpravania pocas kocikovania viem,ze bola cele tehu ok,rodila doma,no....musela prist sanitka,velmikrvacala a nieco sa tam este skomplikovalo,takze bola rada,ze skoncila v nemocnici....cize iba tento jediny pripad ja poznam

malisa2
autor
3. okt 2017

@terezka1947 dakujem za prispevok prave hladam nieco odbornejsie niekoho kto mal pri sebe aj porodnu asistentku doma ta pani zjavne nieco podcenila dakujem

terezka1947
3. okt 2017

@malisa2 mala pri sebe porodnu asistentku,mala dokonca odporucanie od svojho gynekologa=jasne,ze iba ustne
no a tiez dost dlho zvazovala,ale riskla to.....nieco sa pocas porodu stalo....a sanitky volala prorodna asistentka,nastastie sme par km od porodnice,takze to bolo super

martul
3. okt 2017

No práveže to podcenujes ty ked nad tym uvazujes, aj 9 mesiacov nádherného bezproblemoveho tehotenstva nie je zárukou dobrého pôrodu

malisa2
autor
3. okt 2017

@terezka1947 🙂 tak potom super vyznelo to horsie vzdy sa moze nieco stat

kikusa008
3. okt 2017

Nechápem,prečo tak riskovať???teraz bolo u nás v správach,tiež malá baba bezproblémove tehotenstvo,dokonca malá pri sebe asistentku a nedopadlo to dobre,malinke jej zomrelo....stale sa vie niečo pokaziť...

ammellia
3. okt 2017

Skôr ako tu rozputate vášne. Domáci pôrod u nizkorizikovych rodičiek s pôrodnou asistentkou je rovnako bezpečný ako pôrod v pôrodnici. Na to sú štatistiky.
Autorke by som odporúčala asi skôr nejaké súkromné skupiny, lebo tu sa dočká len lynčovania.

martul
3. okt 2017

@ammellia ano ma pôrodnú asistentku ale v nemocnici su doktory porodnici pediatri a potrebne vybavenie to proste doma nema vsetky prístroje ktore zachraňujú životy

ammellia
3. okt 2017

@martul áno, ale v nemocnici sú zas iné rizikové faktory, ktoré vyvazia tie pozitíva rýchleho zasahu. Ak máš záujem, vyhľadaj si o tom štatistiky.

malisa2
autor
3. okt 2017

skusila som zalozit skupinu s rovnakym nazvom ak to tu bude velmi zle tak to nechame tak

sasa1310
3. okt 2017

@malisa2 http://www.topky.sk/cl/100370/1658731/Najkrajsi...
minulý týždeň sa stalo.
Nechápem ako môžeš takto riskovať. To že máš tehotenstvo bez problémov ešte neznamená, že taký môže byť aj pôrod.

felycity
3. okt 2017

nechcem vstupovať a rozoberať priveľmi túto tému, ale ako bolo vyššie povedané, stačí okamih a všetko sa počas pôrodu môže zmeniť, chápem - domáce prostredie, ale ani najfundovanejší odborník v pôrodníctve nevie či sa niečo stane počas pôrodu či už s mamičkou alebo s dieťatkom myslím, že mnohé mamičky si ani nevedia predstaviť čo všetko sa môže stať od náhleho krvácanie, klesajúce tlaku , neschopnosti porodiť placentu, cez nedostatočnú funkčnosť dýchania dieťaťa a pod., ale každého osobná vec, len na zváženie....veci, ktoré človeka ani nenapadnú a predsa sa stanú ( hovorím aj z vlastnej skúsenosti)

sasa1310
3. okt 2017

@felycity pri mojom pôrode bol lekár s 30 ročnou praxou a stalo sa niečo, čo ešte za celú prax nezažil a išlo o život. Samozrejme, že tehotenstvo bezproblémové

robinka84
3. okt 2017

@malisa2 ja osobne nie,ale poznam jednu co doma odrodila dve deti bez najmensich problemov.tiez z vychodu

novana
3. okt 2017

@ammellia, na riskovanie nevidím dôvod, málo je pri domácich pôrodoch tragédií, ktorým by sa veľakrát dalo predísť, keby žena rodila v nemocnici?! http://tn.nova.cz/clanek/zuzka-po-porodu-objala...

malinovka333
3. okt 2017

@ammellia viec co nemas pravdu, pri ako kolve k dobre zacinajucom porode sa vzdy moze stat nieco neocakavane, nejaka komplikacia,hoci ja len krvacanie do brucha,dieta sa moze saseknut v porodnych cestach ako som sama zazila jednu pani ktora rodila vtedy ked j,a akutnu cisarsky, keby rodi doma nemusela by prezit ani ona ani dieta,tam ide o sekundy, nikto ju tu neosocuje, a nie ze ty tu pises len o statistikach, ale tak jej vec jehj dieta, je zdravie, podla mna to je jedna velka nezodpovednost

malinovka333
3. okt 2017

@ammellia a o tych statistikach si praveze nastuduj ty, pretoze mas velmi mylne informacie

kvetulienka253
3. okt 2017

Nie som zástankyňou domácich pôrodov, ale veľa tragédií sa stáva aj v nemocniciach.
Veľakrát situáciu podcenil zdrav. personál, nezareagovali včas, adekvátne a pod. Máme v rodine prípad, keď bábätko zomrelo kvôli ich chybe.
A kolegyňa má dieťa s postihom ako následok poškodenia mozgu dietata pri pôrode v nemocnici.
Nič nie je čierno-biele. Ja som do nemocnice rodiť šla a išla by som znova.
Myslím, že tu sa veľa nedozvies

pininka
3. okt 2017

Mam kamarata doktora, je to spickovy plasticky chirurg, a so zenou nenasli nemocnicu, kde by im to vyhovovalo,tak rodila doma, aj s porodnou asistentkou. Vsetko dopadlo ok. To je jeden pripad. Poznam pani, ktora cakala druhe dieta, nechcela rodit doma,len jej nastupili prve kontrakcie, isla si dat este sprchu a ledva stihla zakricat na muza, babtko chytil ledva ledva do ruk. Rozpravala nam to potom na izbe, ako na nu kricali aj v sanitke aj v nemocnici. Nikto jej nechcel verit ze doma rodit nechcela. Mala len prekotny porod. Jej dievcatko malo potom nejake mensie problemy a ona nevedela odpovedat na to, akej farby bola plodova voda a pod, lebo samozrejme v tom zhone si to vobec nevsimla. Ja som mala ukazkove tehu a aj porod, no ked mi maleho doniesli na izbu, sestricka si vsimla ze nejako divne dycha, do pol hodiny skoncil na Jiske. Nikdy nemozes vediet co nastane pri a po porode, nerisovala by som porod doma,ani za nic.

zlaticko118
3. okt 2017

@malisa2 my sme zo zapadneho slovenska ale svagrina rodila obe deti doma. Prve s porodnou asistentkou a druhe uz uplne sama. Vsetko prebehlo bez problemov obe deti sa narodili s vahou okolo 4kil.

sasa1310
3. okt 2017

@kvetulienka253 jasné, že veľa tragédií sa stane aj v nemocniciach, ale vtedy väčšinou prežije dieťa alebo matka. Ak by sa taká tragédia stala doma, tak je na prežitie ešte menšia šanca doma ako v nemocnici, odhliadnuť od toho, že ide o min. 2 životy. A pri takej tragédií, kde odíde jeden život v nemocnici, tak doma môžu s väčšou pravdepodobnosťou odísť rovno dva životy (matka aj dieťa).

janinah
3. okt 2017

mne aj v nemocnici šlo o život...a ako zdravotník by som si neriskla rodiť doma,viem čo všetko tak hrozí....a na štatistiky sa môžem vykašľať,ide len a len o to moje dieťa a nemám záujem,aby práve ono bolo v štatistike čiernym číslom len pre moju nerozumnosť rodiť doma

iukas
3. okt 2017

všetko je veľmi individuálne, vždy sa môže čokoľvek zvrtnúť, ja nebyť porodu v nemocnici, napriek bezproblemovemu tehotenstvu a na prvy pohlad bezproblemovemu porodu uz nie som medzi zivymi. Rozpravala som sa s mamičkou, ktorá svoje druhé dieťatko rodila doma bez prítomnosti pôrodnej asistentky, len s manželom a veľmi si to pochvaľovala, po pár minútach diskusie sme zistili, že presne tie pozitívne charakterové vlastnosti bábatka, ktoré pripisovala práve pokojnému domácemu pôrodu badám aj ja u mladšej dcéry, ktorá sa narodila po umelo vyvolávanom pôrode týždeň pred termínom, keďže pôrodník sa chystal na konferenciu mimo Európu...

aduska121
3. okt 2017

@malisa2 ahooj a preco nie radsej nemocnica ?

malisa2
autor
4. okt 2017

@aduska121 tak zeny chodia rodit bud do zahranicia kde je ludskejsi pristup a vacsi respekt na slovensku chybaju porodne domy nemocnice prisli o babyfriendly certifikaty neviem preco ja zvazujem tri moznosti porod doma ambulatny porod a nemocnicu iba ak by boli komplikacie venujem sa takym veciam zdraviu a pricinam takze vela veciam sa da predist su zeny ktore maju bezbolestne aj orgazmicke porody maju mysticke duchovne nezabudnutelne zazitky ktore im zmenia smerovanie v zivote nikoho nenutim rodit doma aj v nemocnici je to fajn chce to len zmenit pristup a pohlad na veci ale to je uz uloha pre kazdeho lekara aj pre kazdu zenu

zuzadula
4. okt 2017

Komplikácie môžu nastať kdekoľvek a veľmi často práve v nemocnici, keďže sa tak často do pôrodov zasahuje!!! Preto toľko skúseností s komplikovanými pôrodmi po predchádzajúcich bezproblémových tehotenstvách!!! Osobne poznám ženy, ktoré sa rozhodli pre takýto pôrod a všetko dopadlo doma. Rozhodnutie je na tebe!!! Musíš všetko do detailu naplánovať, spojiť sa s pôrodnou asistentkou, ktorá by ťa sprevádzala, ale hlavne sa musíš cítiť bezpečne, bez akýchkoľvek pochybností, že toto je správne. V opačnom prípade sa práve v dôsledku stresu môže pôrod komplikovať!!! Držím prsty!! 🙂

ipurple
4. okt 2017

aj tu aj na fb je skupina o tychto porodoch dozvies sa tam viac tiez by som zvazila ci tuto temu nezmazat, nech zeny rodia podla svojich informacii a kde je pre ne prijatelnejsie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre