Prvé príznaky tehotenstva

ludka1009
5. jan 2014

Ahojte. Aké ste mali prvé príznaky tehotenstva ešte pred tým, ako ste si urobili tehotenský test alebo vám oznámil lekár, že ste tehotná? pociťovali ste niečo zvláštne alebo ste o tom ani netušili? Ďakujem za vaše odpovede... 🙂

hviezdicka111
5. jan 2014

@ludka1009 bolest brucha ako pri ms, svrbeli ma prsia.....a este ma rozrevala daka rozpravka...ale som stale neverila, ze je to ono, lebo mi dlho vychadzal negativny test 😀

dejnas
5. jan 2014

v oboch prípadoch - bolesti brucha, až kŕče..... napätie v prsníkoch - ale to som nejak extra nevnímala, lebo vždy pred ms som ich mávala citlivé...
a hlavne neskutočná únava 😝 pri prvom tehotenstve som doslova nevládala fungovať dlhšie ako pol hoďku mimo postele 😒
nevracala som ani raz, nevoľnosti žiadne

ludka1009
autor
5. jan 2014

no ja zatial nemam ziadne priznaky okrem toho ze mam trochu zvacsene prsia ale nebolia ma a ani nemam ich napate a ani krce nemam v podbrusku.... preto sa pytam vas baby aby ste mi napisali ake ste mali priznaky lebo my smanzelom sa snazime 2 roky a nic... ☹ a mrcha meska 1 den ale nechcem si robit este zatial robit test aby som opat nebola sklamana myslim si ze je to este skoro ale dufam ze to bude konecne // 🙂

zonjushe
5. jan 2014

u mna absolutne ziadne priznaky..

lal
5. jan 2014

@ludka1009 mne tiez uz meskaju kramy, ale neviem kolko presne....podla kalendara som to mala dostat bud v piatok alebo vcera, ked ale ratam podla ovulacnych testov, ktore som si robila tak asi vcera/dnes. A stale zatial nic, tak cakam co sa bude diat. To sa mi uz davno nestalo, vacsinou som to dostala skor ako som si stihla vobec uvedomit ze uz by som to mala dostat. Pobolieva ma brucho ako keby som to mala dostat, ale len chvilkami. Od asi stredy ma hrozne boleli krize, niekde ako je "trtac" na co mi jedna baba tu napisala, ze mala presne to iste a bola tehotna. Prsia ma nebolia a pred kramami ich mam vzdy napate takmer tyzden dopredu. Ale tiez sa bojim robit test. Uz som test davno nerobila, lebo vzdy mi to doslo nacas alebo moja specialita bola spravit test a na druhy den to prislo 😀 Takze teraz cakam aspon do stredy, ak nepridu kramy, tak spravim....

hviezdicka111
5. jan 2014

@lal no, ja som mala// az na 40dc..aj to tu druhu slabu....radsej testovat neskor, aby si sa vyhla sklamaniu.... 🙂

lal
5. jan 2014

@hviezdicka111 presne to si hovorim aj ja, preto to neprehanam s testovanim. Dnes mam 31 DC, takze v stredu to bude 34 DC a uvidim, ked nic, tak nic. Mna skor fascinuju baby, co si tu fotia testy na 24 DC, kde nic nie je vidiet a hecuju sa medzi sebou, ze to tam vidiet je a uz si gratuluju k tehotenstvu 😀

sepkev
5. jan 2014

@lal ach jaj, toto nechapem ani ja, "dúšiky" na teste, to nedávam, a to mi tiež prehrabáva miestami, keďže nám to tiež nejakú chvíľu trvá, takže vždy čakám aspoň 7 dní - čím menej sklamania, tým lepšie...

lal
5. jan 2014

@sepkev uz som sa bala ze len ja som taka vadna 🙂 Ja si tie ich fotky prezeram, ale tam fakt nic ni je 😀

keziah
5. jan 2014

este pred pozitivnym testom som pri oboch tehu mala strasnu slabost v nohach, dokonca akoby svalovicu v lytkach a nechapala som ze z coho, zatial som nestretla nikoho s rovnakym priznakom, ale mozno tu sa niekto taky najde? 😀

sepkev
5. jan 2014

@lal nie, nie, je nás viac 😉 nechcem byť zlá, ale s kamarátkou, ktorá je teraz v 17.týždni sme sa v čase, kým sa pokúšali, sme sa na tom bavili - a to sme si obidve čo to odrevali, ale keď je čistý test, čo máš na to povedať...buď to tam je alebo nie a podporovať sa v tom spôsobuje následne ešte väčšie sklamanie...takže aj keď sa emócie odbúrať nedajú, treba to brať s rozumom 😀 už sa to snažím brať športovo - robíme si zo seba srandu, že sme snažilkovia (aj keď to slovo neznášam) a kamarátka aj môj muž sa ma vždy pýtajú, či mám ovulku 🙂 no, som divná, ale je mi z toho do smiechu 🙂 🙂

andrea788
5. jan 2014

ahojte
chcem sa opytat na radu,....som 18 dni pred mrchou,strasne ma bolia prsia uz 3 dni a boli ma v podbrusku a pred vianocami som mala mrchu velmi slabu 2,5 dna a uz som aj po plodnych dnoch ,je mozme ze by som bola tehotna a mala taketo priznaky?
dakujem za rady 🙂 🙂

22beba
5. jan 2014

ja som bola unavená v ustach som cítila kovoú príchuť tiež bolesti v podbrušku bolesti prs.. a najvačší gol bol ked som chodila poobchode a pozerala male vecičky a vykrikovala na chlapa kukní ae je to krásne 😀 nevedela som že som tehu ... a z ničo nič som začala hovoriť že raz budem mať syna a bude to matuš ... nejaký šiesty zmysel vo mne bol alebo čo :-d

ika_ba
5. jan 2014

ked som bola tehu, tak sme tomu necheli verit, ja som mala posledny menzes 17.2. a test som si robila az 11.4. a samozrejme ze vysli krasne dve ciarky, ja som hned od zaciatku bola strasne unavena a bola mi zima, muz ma dokonca hnal k lekarovi, ze som urcite chora, a prvy priznak je ze sa mi zvacsili prsia a podla mna o dost, mala som ich velmi citlive, az neskor ked som vedela ze som tehu mi bolo zle od zaludka a menej som jedla

andrea788
5. jan 2014

mam aj strasnu unavu a stale by som len spala
ani pred mrchou ma nebolievaju prsia ,ale teraz je to na nervy uz tri noci poriadne nespim
myslim si ze robit test je asi priskoro,ci nie???

andrea788
5. jan 2014

a krize ma vobec nebolia

luba28
5. jan 2014

@ludka1009 okrem vynechania menst,....som spala kde som sadla,.....a nemohla som kavu,.....ine nic take,....

ludka1009
autor
5. jan 2014

ako tu citam vase prispevky tak skoro kazdu boleli prsia ale mna ani trochu zvacsene ale nebolia tak som velmi zvedava ci som tehu, ale pri prvom tehotenstve ktore dopadlo najhorsie ako mohlo ma boleli prsia resp. iba citlive velmi citlive bradavky inac nic... mozem mat uplne ine priznaky ako pri prvom tehotenstve?

andrea788
5. jan 2014

Je mozne ze som tehotna?

rebellefleur
5. jan 2014

okrem vynechania menzesu žiadne 😀 teda bola som unavenejšia, ale kedže mam mimo ineho ochorenie, z kt. je unava bežným sprievodným javom, tak som to nejako nebrala do uvahy 🙂

nativanativa
5. jan 2014

@andrea788 18 dní pred menzes asi ťažko môžeš byť tehotná,skôr asi hormonalna porucha alebo že by opäť menzes??

mimi8814
5. jan 2014

citlive bradavky a citila som sa ako keby na mna chripka isla...

andrea8258
5. jan 2014

@andrea788 a kedy mas mať MS? ja doporučujem počkať ked bude meškať...

tonjadabik2
5. jan 2014

Ahoj mna svrbeli prsia,ale neboleli.. inak asi ziadne priznaky..a v case ovulky sa mi tri dni tocilo strasne v hlave az na odpadnutie mi bolo.. som mala problem prejst z izby do izby..a to som musela malu nosit do skolky a zo skolky 😀 a na prsiach som si az vo vani vsimla zilky..dost vela haha..teda chapes.. a ms nedosla 🙂 po troch dnoch som si urobila test a na nase prekvapenie s manzelom sa objavila aj druha ciarka 😀 huraaaaaaaaa tak drzim Vam vsetkym palce.

ludka1009
autor
6. jan 2014

ahojte. pisala som ze si nebudem robit test aby som nebola sklamana ale akosi som nevydrzala a nieco mi v kutiku duse hovorilo aby som si spravila test.... aaaaaaaaaa su tam dlho ocakavane // 😀 😀 aj tak tomu nemozem uverit ze mam // po dvoch rokoch snazenia, tolkých vysetreniach, roznych diagnozach a tolkých sklamaniach... ale je to tam juuj tesim sa a dufam ze aj vy budete sa cim skor tak tesit ako ja velmi vam to prajem lebo viem ake to je ked sa nedari.... drzim palce

lal
6. jan 2014

@ludka1009 jeej, gratulujem 🙂 Tak to su super spravy 🙂 Ja som stale este kramy nedostala a ani ma nic neboli, ze by sa k tomu schylovalo, tak som zvedava. Dnes mam 32 DC, ale s testom zatial cakam, lebo mam len jeden aj to s citlivostou 25, tak si ho nechcem vyplieskat zbytocne, lebo sa bojim ze bude negativny a nechce sa mi potom novy zhanat 😀

23petka
6. jan 2014

Ahojte,potrebujem radu,myslite,ze je v poriadku,ked mi 5 testov od 28.DC do 33.DC ukazuje stale slabu ciarku?testy su rozne a aj roznej znacky...

danusa21
6. jan 2014

Ahojte, ja mam bud poriadne sibnuty PMS, pokazeny zaludok alebo som v tom. Prsia bolave 2 tyzdne pred menzesom, co by bolo ok, leb moje telo si so mnou tak niekedy hra. Ale, ze mi bolo zle od zaludka pocas 3 vecerov... A len pocas vecerov, zhruba od 9 az kym som zaspala. Tak cakam dnes vecer, co sa bude diat. kazdopadne by tofakt boli priskore priznaky tehotenstva. Cyklus mam 34-35 denny a podla tehotenskej kalkulacky zaciatok 4. tyzdna. Ale asi som len prezrata z Vianocnych sviatkov 😀
V prvom tehotenstve som zacala mat celodenne nevolnosti koncom 5. tyzdna.

ludka1009
autor
6. jan 2014

@lal dakujem velmi pekne dufam ze toto tehotenstvo uz dopadne tak ako ma zo stastnym koncom a bez problemov.... ja som si test robila dnes ale mala som test s citlivostou 10 ale robila som ich 2x lebo som neverila ze som konečne po 2 rokoch opat tehotna... 🙂 test s citlivosťou 25 som si robila(prve tehotenstvo) 1x ked mi meškala mrcha tyzden do vtedy stale boli testy aj 10 citlivosť stale negativne... daj vediet ze ako ti dopadol testik...

maja923
6. jan 2014

Ahojte. Rada by sam sa tiez nieco spytala. Ms mi meska 2 tyzdne pricom po 4 a 6 dnoch meskania som si robila testy a boli pozitivne. Okrem miernej bolesti burucha a striedavej intenzite bolesti prs nemam ziadne priznaky. K doktorke idem o tyzden. Velmi sa chcem tesit z tehotenstva..aj by som si spravila dalsie testy ale co ak nebudu uz pozitivne? Je to mozne? Nie ze by som chcela mat ine priznaky ale kohokolvek pocuvam a citam tak vsetci maju aspon jeden sprievodny priznak-ci chute, nechute, pachy, nalady, zvracanie a rozne ine..tak sa citim tak..netehotne..:(. Akurat som ochorela co sa .i asi dva roky nestalo..prosim napiste mi vase nazory..dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre