Prvé týždne tehotenstva. Ako ste ich prežívali?

pistek
10. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit? Pisala som tuto temu do snaziliek a tam mi poradili, aby som sa opytala uz skusenych tehuliek. Naozaj mam velky strach. Prosim, poradte, co mam robit?

lucia2505
14. aug 2012

@hanya1 Ahoj, ja keď som bola tehotná, úplne na začiatku, ešte som ani test nerobila a tiež mi začali strašne chutiť vajíčka, hlavne na mäko s maslovým chlebom, to muselo byť každý deň...

katey
14. aug 2012

@milacik3 tak len pekne vyskusaj.. ja som presna takto chodila cikat, v kuse, ale aj som strasne smadna. krize ma boleli jak slak a brucho tiez.. s malinkou dusickou som si isla robit test, s tym ze som samu seba pripravovala len na jednu ciarku (ktoru som vidala poslednych 8 mesiacov) a boli tam dve. skoro som skolabovala 🙂

hanya1
14. aug 2012

@lucia2505 na makko som mala chut tak 2 dni do zadu ale nakoniec ma to nejak preslo.ale asi na tom nieco bude 😉

milacik3
14. aug 2012

@katey hm neviem ci to nie je skoro...lebo mam neprav. MS aj minule som mala az na 34 DC...a predtym na 42 DC

katey
14. aug 2012

@milacik3 s duphastonom na 42?

denisa87
14. aug 2012

@milacik3 ja by som uz testla,skus a uvidis,drzim palceky,priznaky ako opisujes sedí na tehu,tak dotoho,a daj info 😉

milacik3
14. aug 2012

@katey no ano to som raz mala tiez som sa cudovala a preto som testovala a nic....Ja som nechcela testovat skoro lebo v aprily som skor pred MS testovala a mala som pozit.testy 3 kusy a ...potom som o par dni dostala MS ale strasne silnu... taka som bola s toho smutna ☹

@denisa87 no neviem ci mam este pockat alebo nie :-/

milacik3
14. aug 2012

@katey prosim ta a ty si kedy zacala testovat? a hned sa ti ukazali silne // ciarky? a bola si aj na krvi u dr.?

katey
14. aug 2012

@milacik3 tak ja som testovala az na 36 den.. ale ovu som mala neskor az na 24dc. u lekara som bola, ale krv mi nebral, na sone nebolo nic vidno, tak ze mam prist o dva tyzdne. ciarky som mala slabulinke, ale clearblue ukazal poriadne ze 2-3 tyzdne od pocatia. tak dufam, ze o babo nepridem, aj ked ma stale dost boil brucho aj krize. pocitas si aj ovulku ci nie?

katey
14. aug 2012

@milacik3 a mne doktor poradil, aby hned ako si najdem // hned som si nasadila duphaston, rano vecer jednu tabletku a kludovy rezim, najlepsie bez sexu.

milacik3
14. aug 2012

@katey to nemohla by som byt s muzom...lebo mi sme spolu :-/ no to ti dost rychlo ukazalo ciarky....Ja viem ze cca 16 DC bola ovulka

katey
14. aug 2012

@milacik3 tak skus testnut, aspon budes vediet, co mas cakat.. a tomu som neporozumela, ze by si nemohla byt s muzom?

milacik3
14. aug 2012

@katey no lebo si napisla ze ti odpor.doktor bez sexu

katey
14. aug 2012

@milacik3 tak hej, ale ked musis vydrzat, tak vydrzis..

deina79
14. aug 2012

a ktory test je naj?Clearblue alebo mamatest?

deina79
14. aug 2012

@milacik3 jasom mala 5DC ovulku a bojim sa otestovat, tak radsej cakam, ci mrcha dojde toho 22.8 😉 , blahozelam Ti a dufam, ze vsetky, co sme sa tu streli budeme buduce mamky 😀 😉

deina79
14. aug 2012

Baby, akurat dnes som sa tu docitala o bazalnych teplotach, ja som to nikdy nepraktizovala a tak som vyskusala, merala som si v posve a namerala som 37.1 😉 , ako som pozerala grafy tu na mk, vyslo mi, ze je to tehu 😀 😀 😀 , asi si zajtra kupujem testiiik 😉

hanya1
14. aug 2012

@deina79 ale to mas merat rano kazdy den v tu istu hod predtym ako vstanes z postele kolky si den cyklu 8?

hanya1
14. aug 2012

@deina79 prepac myslim tym DPO?

deina79
15. aug 2012

@hanya1 no citala som, ze sa to ma robitpravidelne 🙂 , no dnes rano som skuasala a bolo 36.8 😀 😀 😀 , taze asi sa ty neriadim, ja som mala ovulku aspon tak som to citila 2dni po kramoch teda cca 30-31.7, teda som asi 15den PO 😉

hanya1
15. aug 2012

@deina79 no vies u teba je to ine ty uz jedno babatko mas tak ty podla mna aj skorej vycitis ako my prvosnazilky 😉

deina79
15. aug 2012

@hanya1 presne tak, pri 1 vom tehu ma bolell vajecnik, akoze a nic ine ...........

hanya1
15. aug 2012

@deina79 no tak sa otestikuj som zvedava

deina79
15. aug 2012

idem kupit testik, no chcela som mamatest, a tu blizko mojej praci v lekarni ho nemaju ☹

hanya1
15. aug 2012

no pekne ty si dneska 9 DPO?

hanya1
15. aug 2012

@deina79 ty si dneska 9DPO?

deina79
15. aug 2012

@hanya1 nie, pM 26.7 a asi 30.som mala ovulku aj sme sa snazili, a robila som si testi a nic 😨 😨 , asi sa radsej budem testovat, ked mrcha nedojde, lebo som terz zbytocne sklamana a aj tak to bol nejaky divny testik, mamtest je naj, ten si kupim nabuduce, ved este mam presne 1 tyzden do mrchy 😉

jeackynka
15. aug 2012

Tak babenky ja som dnes testla rano a zase nic,to je divne podla planu by som mala mat dnes ms,ale nemam naznak na nu,no co uz sama som zvedava ako toto dopadne,vcera mi bolo strasne zle,dnes je to trosku lepsie,len ta hlava keby tak nebollela.

hanya1
15. aug 2012

@deina79 to ma mrzi moja ☹ mozno si len robila prilis skoro 😉 ty musis byt tehotna lebo ked nebudes ty,tak ja mam potom co.hovorit?ja sa chcem testnut v piatok to uz budem 10 DPO tak uvidime

denisa87
16. aug 2012

Ahoj baby,dnes rano som si testla ten mamatest,a nic :( mozno je este skoro,23 DC

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre