Prvé týždne tehotenstva. Ako ste ich prežívali?

pistek
10. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit? Pisala som tuto temu do snaziliek a tam mi poradili, aby som sa opytala uz skusenych tehuliek. Naozaj mam velky strach. Prosim, poradte, co mam robit?

hanya1
12. aug 2012

@midu6 tak ja sa snazim len druhy mesiac ale uz teraz mi to dava zabrat to cakanie je na zblaznenie 😒

midu6
12. aug 2012

@hanya1 tak to je este dobreee.netreba stresovat.....my sa snazime uz rok aj pol,uz som zacala aj po vysetreniach chodit ale zatial mame vsetko ok....tak asi naozaj netreba tolko na to myysliet.....

hanya1
12. aug 2012

@midu6 tak snazim sa na to nemysliet ale povedz da sa to.a este k tomu ked mas manzela ktory si je zakazdym isty ze sa to podarilo 🙂

midu6
12. aug 2012

@hanya1 ved toto 🙂

denisa87
12. aug 2012

žienky držím nám vsetkym palčeky aby sme mali pozitívne testíki,boze ja sa neviem dockat,a bojim sa sklamamnia ak pride mrcha 🙂

denisa87
12. aug 2012

kedy zacnete testovat ?v noci sa mi snivalo ze som mala pozitivny ten digitalny tehu test, 😀 uz mi harašíí 😲

midu6
12. aug 2012

@denisa87 tak ja by som testovala uz aj 😀 ale musim vydrzat,ved by to nemalo vyznam teraz....tak ale neviem dokedy vydrzim 🙂

denisa87
12. aug 2012

@midu6 no ved hej,este to nema vyznam...baby a nemali ste taky krvavy vytok,tak doružova,mala som na intimke vcera aj predvcerom,ale malinko,a nevie m co to mohlo byt,aj sem tam bolesti v podbrusku...

midu6
12. aug 2012

@denisa87 tak pisu ze ked sa uhniezdnuje vajicko tak moze byt krvavy vytok....a niektore zeny to maju aj niektore prve tyzdne tehotenstva.....drzim palceky,nech to vyjde 🙂

blanuska1985
12. aug 2012

My sme sa s manzelom snazili pol roka a nic.tak sme sa rozhodli si kupit byt a zariadit,ze vsak vsetko pride same.v tom zhone okolo kupy bytu,malovaniu botom dovolenka z roboty pri mori som si ani neuvedomila ze my meskaju az svagrina ma nahuckala na test ona uz bola v 2 mesiaci.pri pohlade nan som bola zase sklamana ze nic az manzel ked ho skontroloval,tak my oznamil ze ale on tam vidi 2 ciarky.takze nakonec som bola uz v 5 tyzdni a teraz nasa laska uz je medzi nami.nebolo to lahke tehu ani porod ale stalo to zato,.cize moj receptik je zadlzit sa po usi,mysliet na cosi uplne ine a pride to samo:D.drzkam vam palceky vsetkym

blanuska1985
12. aug 2012

ja som ho mala a skončila som v 8 týždni v nemocnici s krvacajucou maternicou, začala som krvacat v 6 tyždni a myslela som si že to je nič, že to su dozvuky mrchy, ale mna nič nebolelo, a ako píše midu6, tak aj ked sa uhniezduje vajičko niektoré ženy to cítia a možu zakrvácať. neviem ako na začiatku si, ale ja po mojich skusenostiach by som si urobila test a ak by my vyšiel pozitívny tak by som šla s krvácaním k doktorovi. v nemocnici nás bolo vela čo sme krvácali, ale da sa to lahko zastavit tabletkami.ja by som už neriskovala nič, ja som krvácanie odkladala a teraz nechápem ako som mohla takto hazardovat so životom mojej lásky. ale to je len moj názor

denisa87
12. aug 2012

@blanuska1985 to bolo písane pre mna?poslednu ms som mala 25.07,ovu som mala asi pred tyzdnom,to nebola cista krv,bolo to iba take ruzove,vytok...a mam bolesti v podbrusku aj prsia mam citlive na dotyk,citim sa ako pri prvom tehu,ked som to este nevedela 🙂 na test je este skoro,som 19 DC..

deina79
13. aug 2012

dobre ranko maminky, aj buduce maminky 😉 , ako sa citite?Kedy testujeme 😀 😀 😀 ?mrcha ma dojst 22.8 😖 , hadam nam nedojde 😀 😀 , verim 😉 , inak mna rano naplo pri umyvani zubkov a aj mi nejak blbo trosku.....a dole ma len sem tam poboli, ako vy?

hanya1
13. aug 2012

@deina79 ahoj moja dobre ranko aj tebe 😉 mna bolelo dost vcera vecer v podbrusku ale dost este som niky taku bolest necitila ☹

deina79
13. aug 2012

@hanya1 hadam sa uhniezdilo 😉 , mna pobolievalo tiez tak, ale teraz uz pomenej, teraz ma skor napina sem tam 😒 , a mas aj taky tlak ako na vajecniku?Mna pobolieva hlavne prava strana pri vajecniku, pri 1vom tehu som mala to iste a vcera mi tak skvvvvrkalo v brusku, ze som nechapala 😀 😀 😀 , ako keby som mala dostat, no nastastie nic 😉 , a pozeram, ze ty zijes na Cypre?

hanya1
13. aug 2012

@deina79 aj mna presne tak vcera strastne bolela prava strana ako keby pred mrchou ale tak inak 😉 hlava ma boli kazdy den a som stale taka malatna nic sa mi nechce vsak som to aj niekde pisala ze ci sa tu niekde najde spachtos ako ja,lebo ja sa zobudim ako napr teraz a vydrzim hore tak 2,3 hod a musim si ist zase lahnut ☹ co som unavena a pritom v noci spavam aj 12 hod lebo vecer o 9 uz chrnim

hanya1
13. aug 2012

@deina79 ale snazim sa nic nenahovarat aby sme potom neboli sklamany ale uz aj moj manzel sa na mne smeje ze stale len spim a tie bolesti co som mala vcera ked som isla spat no divne velmi divne

deina79
13. aug 2012

@hanya1 no ja som bola unavena cca tak 3 dni a mna to preslo, ja chodim spat aj o 22.30 a vstavam o 5.30 do prace 😀 😀 😀 a pohoda, niesom unavena, je to oz vyky, ked idem skoro spat, tak sa zobudim aj cez noc a to neznasam, lebo potom aj hodinu zas zaspavam... 😖 , skus pit kavicky aj 3 a kooopu vodicky a hlavicka prestane boliet 😉

hanya1
13. aug 2012

@deina79 kavicku pijem ale taku slabsiu rano ked sa zobudim a potom uz nepijem .inak ale predtym ja som taka nebola .som kludne isla spat aj rano o druhej a o 6 som bola hore to len terraz a inak hej zijem na cypre jak vam zavidim na tom slovensku hned by som sa dosla schladit my tu mame dneska 39 a to uz sa ochladilo

denisa87
13. aug 2012

Ahojte,mna dnes akosi viac pobolieva v brusku ako na krami co som uz po porode nemala,myslim bolesti pred MS.ach jáj,nech uz prejde tento tyzden,nech vieme ako na tom sme!

hanya1
13. aug 2012

@denisa87 mohlo by uz prejst aj 10 dni 😉

moni244
13. aug 2012

@hanya1 ahoj, ja som taký spachtoš, na začiatku som vstávala o dvanástej, o jednej, okolo štvrtej zase zaspala na 2 hodky a potom o desiatej večer znova. A drží ma to stále, keď mám voľno tak vstávam o dvanástej, ale poobede už nespím. Našťastie mám prácu krátky, dlhý týždeň, lebo neviem ako by som zvládla osemhodinové smeny

hanya1
13. aug 2012

@moni244 to ma tesi ze nie som tu jedina taky spachtos,ja este nemam potvrdene tehu teda este ani neviem ci som tehu ale tak snazili sme sa a mam aj dost priznakov aj teplota sa drzi dost vysoko tak uvidime 😉

moni244
13. aug 2012

budem držať palčeky :D ja som bola na začiatku úplne bez príznakov, nič ma nebolelo, zle mi nebolo, akurát ma boleli prsia. A ja som mala aj dosť dlhy cyklus, tak som sa čudovala, že sa nám to podarilo na 1.krát a bez plánovania ovulácie :D

klaudia001
13. aug 2012

krvácali ste , tak dost niektorá v prvých týždnoch tehotenstva ? dakujem

denisa87
13. aug 2012

@klaudia001 uz vyššie som pisala ze som mala take spinenie do ruzova....tebe cista krv?

klaudia001
13. aug 2012

@denisa87 nie čistá, také do hndea ale cítila som že to nie je ok.......

deina79
14. aug 2012

@hanya1 a ja by som barala naspet aspon 30 😀 😀 😀 ,

hanya1
14. aug 2012

co tam mate taku zimu ?
😨

deina79
14. aug 2012

dobre ranko maminky, buduce maminky 😉 , odratavame dni?Juj mne bolo vcera cely den zle, napina ma vkuse, aj dnes od rana, aj brusko ma dost bolelo vecer, ako sa mate?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre