Prvé týždne tehotenstva. Ako ste ich prežívali?

pistek
10. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit? Pisala som tuto temu do snaziliek a tam mi poradili, aby som sa opytala uz skusenych tehuliek. Naozaj mam velky strach. Prosim, poradte, co mam robit?

tweetinka.co
11. jún 2012

@katarina121 z MK poznám kočky, ktoré boli už v 4tt a už bolo niečo vidieť.. Asi ako u koho.. Ale u mňa, pokiaľ je všetko OK, tak chcem chvíľku počkať.. aj keď často mám nutkanie už ísť, nech je všetko oficiálne potvrdené a snáď všetko v poriadku.. jeeeeej, super.. máš aj fotečku malinkého? Bejby ste si plánovali? tešíte sa na mimi? 😅

tweetinka.co
11. jún 2012

@monyccka ďakujem za tipy 😉 u mňa je to trošku špecifické, čo sa týka stravy.. "trošku" inak sa stravujem.. (som vegánka a teraz pár mesiacov vitariánka..) ale keď bude treba počas tehotenstva, tak stravovanie zmením.. Ja vôbec na nič nemám chuť, tak sa snažím aspoň "zobkať" melón, oriešky.. a sušené ďatle sú zatiaľ u mňa relatívne okej.. alebo kakao s hrozienkami 😀
a čajík super tip.. taký mám rada.. a asi by mi aj bodol, lebo stále mi je zima..
Ako veľké máš detúrence? Tretie neplánujete? 😅

katarina121
11. jún 2012

@tweetinka.co no to je dosť individuálne či je vidieť či nie...
tak počkaj a potom choď a uvidíš určite bude všetko OK 🙂 a fotku nemám bo doki nemá tlačiareň ☹ 😠
ale nevadí nabudúce ho sfotím mobilom 😀 a hej plánovali a až sme nečakali že na prvý krát sa to podarí 😀
a hej tešíme aj keď mám rôzne pocity... a ty, vy ste ako na tom?

tweetinka.co
11. jún 2012

@katarina121 a vašim - rodinkes te to už oznámili, či sa len chystáte? 😅 Parádička že na prvý krát - gratulujem.. to je super -- šikovníci 😅
Nám sa podarilo v podstate po takmer piatich rokoch.. na začiatku tohoto roku sme prišli o malú fazuľku 😢 .. ale verím, že tentokrát to vyjde tak, ako má 😀 Na jednej strane je fajn, keď mi je zle, lebo viem, že sa "niečo" deje.. na druhej ma ide poraziť, keď nemôžem ani desatinu z toho, čo som robila a brušeno ešte nikde 😀 😀 😀 a strááášne sa tešíme, obaja.. aj keď je tam trošku strach.. Ale veriiiiiime 😉

lillah
11. jún 2012

Ked som bola 5tt este som ani nevedela, ze som tehotna. Nieto aby som riesila priznaky. Mam za sebou dve tehotenstva. Prve bezproblemove a druhe s problemami.... radim ti v dobrom. Prestan sa tolko pozorovat a stresovat!

tweetinka.co
11. jún 2012

@lillah ahoj.. neviem či niekomu konkrétne patril Tvoj príspevok..
Z mojej strany - sama sa nepozorujem.. Ale dosť ťažko sa prehliadne, že mám také závrate, že si musím lahnúť... že sa mi už teraz nič nedá poriadne zjesť, lebo žalúdok je na vode.. atď.. Pre mňa je fajn vedieť, že v tom nie som sama, je to fajn podpora vedieť, ako prežívajú iné budúce mamičky svoje prvé týždne. Prípadne pomôžu skúsenosti maminiek..
A stres - neviem.. ale ja ho tu nevidím 😀
Pekný deň želám.

lillah
11. jún 2012

@tweetinka.co Malo to patrit zakladatelke diskusie..... Je ine ked mas zavrate a podobne...ale mne pride absurdne riesit naduvanie v 5tt. a stresovat, ze to prestalo. A panikarit ci je vsetko o.k. Dovod panikarit je vtedy ak vas poslu na ultrazvuk s tym, aby sa zistilo, ci babo este zije ako bolo v mojom pripade. Tiez prajem pekny den.

tweetinka.co
11. jún 2012

@lillah tema bola zalozena v r. 2007.. teraz sa obnovila... a uz sa tu neriesia veci, ktore spominas.. 🙂

monyccka
11. jún 2012

@tweetinka.co ahaaa..tak to stravovanie mas naozaj "trosku speci" ;) tak aspon ten cajik, ten je super..vitariansku stravu neporadim. aj ked pred tehu soom sa stravovala dost zdravo, okrem ryb ziadne masko, vacsina stravy len v pare, alebo surova, no potom mi to vobec nechutilo ;) nebola by som jedla nic a hormony mi teda narobili ineee chute ;) aj na veci, co som roky nejedla :D
Mam takmer trojrocnu dcerku a teraz cakame druhe. som v 16tt. Ale toto tehu je trosku problemovejsie (hematom, bolesti, lieky na udrzanie tehu, kludovy rezim)..A v decembri sme tiez prisli o fazulku, tak este k tomu aj strach, co bude ako bude. Aj sa omnoho viac pozorujem a bojim ako pri prvom, tam to islo relativne hladko a negativne veci som si nejako nepripustla, kedze sa ma priamo netykali. Ale tak hadam bude dobre.. Musime byt pozitivne a neriesit, co nechceme, aby sa stalo 🙂

tweetinka.co
11. jún 2012

@monyccka tiež som s tým už uzrozumená, že ma môžu chytiť všelijaké chute.. Možno takmer po 10-tich rokoch, čo som nemala v ústach mäso, syry, že budem celé tehu fičať iba na tom 😀 😀 😀 a samozrejme sa tomu nebudem brániť.. Telo si samé vypýta, čo je pre neho dobré a čo práve bude potrebovať...
Čo berieš na udržanie tehu? Asi to najrizikovejšie obdobie už máš za sebou a nemali by ste už prísť o mimi.. Držím palčeky, aby všetko dobre dopadlo.. termín Ti vychádza niekedy na november? 😅
Drž sa, mysli pozitívne a veľa veľa oddychuj

sonickar
11. jún 2012

Ahoj ja som celý čas do 12týždna bola unavená, schudla som 8kg, jedla som len ovocie, sem tam nejakú stravu, aby som necítila hlad. Mala som odpor k jedlu, všetko mi smrdelo........ Bola som unavená, len som ležala, po meste som nevydržala chodiť. Proste riadna únava a nechuť do jedla.

A samozrejme, navštív lekára, keď máš obavy.

rohlicka
11. jún 2012

Držim všetkým palčeky aby sa vam darilo a len a len ste si tehu uživali, DUFAM, ŽE ČOSKORO sa k vam budem mocť pridať 😅

monyccka
11. jún 2012

@tweetinka.co presne to..syry a masko zrazu mi nenormalne isli.. a za plesniak by som vrazdila..a nesmieeeeem 😀 beriem duphaston a dycinone (alebo dycynone? dicinone? 😀 ). Ale dyc uz len do konca tyzdna a duphasthon minimalne do 16tt a potom uvidime, podla toho hematomu, ci tam bude alebo nie. No najhorsie uz asi je za nami, ale je to nejake take vyplasenejsie, ked viem, ze MA nijak neboli..a predsa je to koniec.. ☹ No nic, je to tak, ako to malo byt. Pokojnejsia budem, az ked budem normalne poriadne citit kopance 😀 Ako pri dcere 😀 Ta bola velika (4200 a 52cm), tam som posledne tri mesiace ani na chvilku nezapochybovala, ze je tam babo a je v poriadku :D Ked som dostala kopacku do rebier alebo mi zatlacila hlavicku do mocaku, lebo sa natahovala 😀 Ale celkom sa na to tesim.. To uz je take naozajstne babo v tom brusku, ja som z toho mala dobry pocit..
Je super, ze sa chystas nebranit, ak pridu chute, ja si myslim, ze zeny by v tomto mali hlavne pocuvat svoje telo.. Mne sa naozaj osvedcilo, ze sa mi tie chute menili a ked som ich neignorovala, vsetko bolo ok - sladke v case unavy (u mna viac ovocie a susene ovocie) zaberalo vyborne, hroznovy sukor na nevolnosti, aby som mala rychlu energiu, masko, ked mi islo na chut, tak som sa docitala, ze sa prave zacal ukladat vapnik do kosti babatka atd..tak nejak prirodzene mi to islo 🙂 Aj ked naco bola zmrzlina a cukrova vata (ktoru som od decka nejedla) doteraz neviem 😉 😀 😀

katarina121
12. jún 2012

Ahojte včera som už nevládala ani len písať.....

@tweetinka.co no hej rodičom sme to už povedali bude to ich prvé vnúča tak sa tešili veľmi a mama sa hneď pýtala ako to znášam a tak som jej povedala a teraz mi každý deň volá a hovorí mi čo mi môže pomôcť a táákk
je zlatá viem, že chce dobre, ale už mi to vadí teda ja vadím sama sebe, ale na rodinu a priateľov sa snažím byť milá aj keď teraz som tie kontakty trošku obmedzila....
je mi ľúto, že ste prišli o fazuľku 😔 , ale verím že teraz to zvládnete do konca uvidíš že sa to podarí 🙂 🙂 🙂
budeme vysielať energiu fazuľke nech sa len pekne drží 🙂

tweetinka.co
13. jún 2012

@katarina121 ahoj.. ja som tu pre zmenu nebola vcera... dost ma potrapili (a trapia) zuby.. Kedy ste to povedali rodicom? My s tym chceme pockat do toho 12-teho tyzdna (ak vydrzime) alebo ja som im to chcela oznamit az na moje narodky co je este + 3tt. Aj ked neviem, ci si uz nieco nevsimnu.
Zelam krasny spokojny den a aby si sa mohla najest dosytosti 😎

dorotka_
13. jún 2012

ahojte baby, ja som zacala 7tt a sice mozem jest ale akonahle mam pocit ze staci musim prestat inac mi je tazko, ale aj tak cely den mam ten pocit ze ti je zle od zaludka, a horsie je ze ked si predstavim ze sa mam napit sa mi do toho vobec nechce pijem nasilu, nechuti mi nic ani voda ani caj.... len neviem ako budem dodrziavat pitny rezim, ale verim ze po 12tt sa to zlepsi 😉

nata288
2. aug 2012

caute som tu nova v cera om zistila ze som v 6 tt babo som neplanovala hlavne po tak smiesne kratkom case ale stalo sa a ja si babo nechavam citim sa fajn az na to jedenie ktore nejde zastavit a sem tam vecernu nevolnost asi to poznate plno obav otazok a taak :/ ciotim sa zvlastne nemozem uverit ze som tehotnaaa

nika1368
8. aug 2012

je normalne ze mi tecie nieco z prsia ked si stlacim bradavku?

deina79
9. aug 2012

@nika1368 ja by som tiez chcela vediet, mam podobny problem 😀

nika1368
9. aug 2012

@deina79 ano? ale ja som asi len v 3tt

deina79
9. aug 2012

@nika1368 😀 😀 😀 asi aj ja 🙂, ja som mala menzes 26.7, takze cakame ci pride, ale viem, ze nepride, lebo mam priznaky tehu 🙂, som viac ospala, napina ma trosku a tiez si hovorim, ved to je este velmi skoro, ale verim tomu, ze je to tak, boli ma podbrusko skoro stale, lebo maternica rastie, uz mas tehu potvrdene? 😉

nika1368
9. aug 2012

@deina79 este nemam lebo zial som dostala vcera vecer MS 2 dni skor ako malo ale nezufam kazdy vravy ze to sA stava tak teraz cakam 🙂 :(

annastasia22
9. aug 2012

ahojte ja by som mala byt tiez len v 3tt a chcem sa vas opytat ci mate skudenosti s Augmentinom 375 pocas tehotenstva lebo dnes mi ho predpisali a bojim sa o malicke...prosim

blondiee83
9. aug 2012

@deina79
@nika1368 baby, bežte si robit srandu niekde inde..Nika nemôžeš vedieť, že si v treťom týždni - jedine ak by si mala cyklus veľmi, ale veľmi krátky (max. 20 dni) a uz by ti meskala...Deina, maternica urcite nerastie od oplodnenia, a kedže si mala menzes pred dvoma týždňami, pochybujem, že máš tehotenske syndromy....sorry baby, ak sa mylim
@annastasia prosím ťa, odkiaľ vieš, že si v treťom týždni???????????? Tak skoro????? Však menzes by si mala mat az o týždeň????

deina79
9. aug 2012

@blondiee83, no podla mna to sranda nieje, pri mojom 1vom tehu som mala bolesti take iste, ale tehu sa mi potvrdilo cca 3 dni po kramoch, mam aj vytok, unavu, prsia bolia atd, no este vyckame to krami doju a to presne 2 tyzdne, dam vediet 😉

blondiee83
9. aug 2012

@deina79 aha... Sorry, nevsimla som si, že uz máš jedno babo a teda poznas svoje telo... vyzeras veľmi mlado 🙂

nika1368
10. aug 2012

@blondiee83 viem ze v kolkatom mozem byt nie som sprosta aj ked ma pokladas za sprostu viem kedy sme boli spolu viem to vyratat! a taketo komentare si nechaj preseba sme prvo snazilki-prvorodicky , tu potrebujeme poradit a nie kritiku dostavat ,ked chces kritizovat tak sa prihlas do nekej sou a kritizuj tam !

deina79
10. aug 2012

@blondiee83 Dakujem za kompliment 😀 😀 😀 , no 33 odbilo, ale vrasky zakryvam 😝 , a co ty?o babo sa snazite?

blondiee83
10. aug 2012

@nika1368 prepac, nemusíš sa hneď tak zlostit - škodí to dieťatku. nech sa darí.

blondiee83
10. aug 2012

@deina79 šťastná to žena, ktora nevyzerá na svoj vek 🙂 hej, my sa s manželom snažíme pár mesiacov, takých 5-6, tak to snáď pomaly donesie aj svoje ovocie.... Budem držať palce, nech sú tvoje pocity pravdivé... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre