Prvé týždne tehotenstva. Ako ste ich prežívali?

pistek
10. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit? Pisala som tuto temu do snaziliek a tam mi poradili, aby som sa opytala uz skusenych tehuliek. Naozaj mam velky strach. Prosim, poradte, co mam robit?

depi
21. nov 2012

@denisa87 a ako je mozne ze niektore testy mas poitivne???? sak tomu nechapem.....

denisa87
21. nov 2012

@depi ani ja tomu nerozumiem 😒 asi biochcemicke tehu ako mi baby uz pisali ☹

depi
21. nov 2012

no pekne to ma nenapadlo ....a uz teda mas MS ???

denisa87
21. nov 2012

@depi este mi neprisla

depi
22. nov 2012

@denisa87 no tak teda coho sa tu obavas???? bez k lekarovi

mahulenka87
23. nov 2012

@denisa87 ako si na tom?

denisa87
23. nov 2012

@mahulenka87 ahoj,no este nic,ms neprisla,a test som si uz nerobila 😒

kavaapalma
11. dec 2012

@denisa87 uz musis vediet na com si

nasta197
13. dec 2012

Ahoj ja som v 4tt od zaciatku ma bolia prsia nadúva ale nemam zapchu skor chodim castejsie ako pred tým aj močím častejsie a dnes mam pocit krcou v bruchu..

deina79
20. dec 2012

@denisa87 ako Deny?podarilo sa???

daniela7481
21. dec 2012

ahojte pridávam sa, som tu nová, 7 týžden tehotenstva, dozvedela som sa to náhodou, myslela som že mi prasla cysta ked špiním tak som šla na urgent a hop - tehotná 🙂 tešíme sa velmi, o to viac že sa nám 4 roky nedarilo..... mna boli podbruško ale to sa vraj rozťahuje maternica, prsia mi narastli a strašne ma bolia o bradavkách nehovoriac, mam zapchu. Nezvraciam zatial, len mi nieje dobre od žaludka ale chutí mi všetko ako doteraz.

veronikuskars
4. jan 2013

Baby kde ste zmizli? Ako sa Vám zadarilo?

lienka1701
20. feb 2013

jaj som zistila že som tehu v 7tt....a to len kvôli tomu že mi bolo zle od žalúdka...stále som vracala aj 6krát denne...nechutilo mi poriadne jesť...bola som unavená...nič som nezvládala...klasické ranné nevoľnosti...ustúpili tak v 12tt...ale pobolievanie podbruška zostalo a občas sa ete prejaví...vraj je to tým že sa ti maternica zväčšuje...dovtedy som aj schudla asi 3kg...potom ked prestali nevoľnosti tak som ich nabrala späť a naberám stále....ked nie si si niečím istá tak sa porad s dr....ja ked niečo neviem tak sa spýtam mamičiek tu na MK a aj ked potom mi to vrta v hlave tak si to napíšem na papier a pri najbližšej poradni vytiahnem lajster s otázkami a pýtam sa dr...aby som nezabudla...tak píšem si všetko...bo ked čakám v čakárni tak ma všetko napadá čo som sa chcela spýtať a čo ma ťažilo ale ked vojdem k dr tak akosi zabudnem na polovicu..... 😀

mariar
21. feb 2013

ahojte mozno to sem neparí,ale potrebujem poradit. Testy mi vysli pozitívne, bola som ulekára a povedal, že to vzyera na 4 týždeň, no do spravy my napísal: sekundárna amenorea.

milacik3
24. feb 2014

@mariar sekundárna amenorea znamena ze mas nepravidelnu MS, neberies leiky na to aby si dostala MS? Lebo ja mam presne tuto diagnozu sekundárna amenorea a beriem duphaston alebo utrogestan aby sa mi spustila MS...

moznotehulka337
20. mar 2014

Ahojte mamičky mam jednu otázočku...ale vitamíny ste brali na začiatku tehotenstva okrem kyseliny listovej tu už mám? Ďakijem 🙂

xevulax
20. mar 2014

@moznotehulka337 centrum naterna ale v lekarni ti poradia, je ih na trhu vela, mas z coho vyberat 🙂. To najdolezitejsie uz mas - kyselinu listovu

barborka2014
20. mar 2014

Ahojte Pridavam sa ku vam 😉 som 5tt.zistila som to nahodou,ms nechodil, z mužom sme chceli ist na to 😀 ,a odrazu som mala bradavky strašne citlive 😝 tak som si spravila test a 2// 😀 Bola som aj u lekara už,zatial je všetko ok 😎 papať mi chuti 😀 ,a ako píšte baby o zapche,teraz mam pravidelnu konečne 😀 len mam výtok biely ale to je v pohode nie?

alioska24
3. apr 2014

Ahojte. Môžem sa opýtať hlavne asi mariar .. som v 6tt a doktorka mi našla krvnú zrazeninu a tiež napísala sekundárna amenorea...nikdy som lieky nebrala ani nič...Stretli ste sa s tým už niekto?

kvietok86
5. apr 2014

Ahojte, asi som 2tt, lekar este poriadno nevidel ,ale test mi vysiel ,ze som a dnes sa mi spustila oneskorena menstruacia. Doktor vravel,ze vidi bodku a mam ist na kontrolu ,ale teraz neviem ked krvacam a dost ☹

eimuska
7. apr 2014

@kvietok86 išla s k lekárovi? pozerám, že to bolo dva dni dozadu? ako si dopadla?

kvietok86
7. apr 2014

4tt dnes mi povedal gyn. Ze potratila som cele je prec bola som aj na poho ale tam poriadne nevedela dok.co vidi a nevidi

bambula610
10. apr 2014

Ahoj, ja som momentálne v 10tt a zle mi bývalo od samého začiatku tehotenstva. Teda ešte keď som o tom nevedela. Stále som aj teraz neskutočne unavená a keď prídem domov z práce, tak len spím a spím a spím, samozrejme, pokiaľ mi nie je zle a nie som na záchode 🙂 . Ale kamarátka mi povedala, že si to aj tak mám užívať, že to stojí za to.... A má pravdu...

rencici27
17. apr 2014

Ahoj tak ja som v 5 tt a zatial nemam ziadne nevolnosti akurat ma bolia prsia , bradavky , podbrusok,krize a litka a obcas mam hrcu v hrdle ,ale to richle prejde a potom je vsetko ok.A strasne citim vone a smrad.A som naladova -chudacik moj mm 🙂) a stolicu mam tak pravidelnu ako zatial nikdy🙂 a este vela vodi pijem a potom vela cikam.

lenuliatko28
28. apr 2014

Ahojte 🙂, tak aj ja prispejem do témy. Ja som v 7t6D a je mi katastrofálne zle už tretí týždeň ☹. Nič mi nechutí, zo všetkého mi je zle, jem len na silu. Občas to vyvraciam, ale čo je hlavné - najhoršie. Je katastrofálne pálenie záhy..Nič nemôžem poriadne jesť, mám dietu, môžem len jedlá ktoré nezakysľujú žalúdok,,,a keby to aspon neako pomáhalo, ale zatiaľ nič ☹. Užívam Duphaston a kyselinu listovú. Ale musím večer, cez deň neriskujem, či by som to udržala v sebe. A klasika únava, spať, spať a spať :-/ Ale tá záha ma mučí najviac,,,mám z toho normálne depku. ☹ A aj napriek tomu, že ma nič nebaví, kôli tomu ako mi je stále zle nikam nechodím, aj tak sa veľmi na mimi teším a som šťastná...Hlavne nech je zdravučké a toto musím neako zvládnuť a pevne veriť, že to nebude tak celé tehu 🙂. Prajem všetko dobré 😉

milota164
28. máj 2014

ja som mavala strasne palenie zahy a naduvalo ma , nastastie mi zabrali Rennie zuvacie tablety.

alexaba
3. jún 2014

Ahojte, nečítala som celú temu, tak možno sa opýtam trošku od veci. Ale neviem či sa vam stalo že ste si robili tehotenský test a citlivosť 25 ukazal slabu čiarku, nie ducha, slabu čiarku a o den neskor s citlivostou 10 slabeho ducha až skoro nič. Neviem si to vysvetliť...

ejuska79
3. jún 2014

pri prvom mi byvalo neuveritelne zle, presne do 16 tt.. este doobeda celkom fajn, len ma napinalo na vracanie ale ked som dosla z prace uz som mohla len lezat a pozerat na jeden bod v plafone, jak som sa pohla, vsetko slo von... pri druhom mi tiez byvalo zle do 16 tt, ale nie cely den, len sa mi dva-tri krat za den prevratil zaludok a vyvracala som sa a bol klud 🙂

julia92
3. aug 2014

Ja som v 9t a okrem toho, ze ma napina a niekedy (no teda dost casto-ani jest nemam velmi chut) mam zaludok ako na vode, tak ziadne ine priznaky nemam. Prsia prestali boliet niekedy zaciatkom 8t, unava takmer ziadna. Az teraz vo stvrtok idem prvykrat k lekarke, pevne verim, ze bude vsetko v poriadku. 🙂

janezz
3. aug 2014

pridám sa aj ja...mne nebývalo vôbec zle, dokonca že som tehotná som zistila až v 8tt 😀 ale niekde na nete som čítala, že ak po všetkom nezvraciate, len vám býva zle tak pomôže ak sa prinútite aspoň trošku niečoho zjesť, trebars nejaký keks alebo kúsok niečoho, lebo telo sa mení a mení sa aj jeho rytmus....trávenie, stravovanie a vôbec všetko....tak príjemné tehulkovanie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre