Prvýkrát tehotná - pocity

anglicanka1981
16. apr 2013

Je to este cerstve a predsa mi to nonstop vrta v hlave. Len vcera mi mali prist kramy, prvy test som mala pozitivny uz pred tyzdnom. Ste tu niektore na tom priblizne rovnako? Rada by som zdielala svoje pocity, prezivanie s niekym. Nikomu sa este nemozem pochvalit 🙂
Som za sukromnu temu potom.

paulicka
16. apr 2013

Ahoj, ja síce nie som tehotná, ale s manželom sa začneme snažiť od budúceho mesiaca, čakám, ako mi dopadne cytologia u gynekológa 🙂 Kľudne môžme pokecať aj súkromne 🙂 budem len rada, keďže ma to čaká o mesiac - samozrejme, ak sa to podarí 🙂

bobozoziliny
16. apr 2013

@anglicanka1981 Ahoj.. Ja som tehu 1x. Viem to cca 2 týždne, Aj ked to bolo planované / cakali sme cca rok/. stale som z toho mierne šoknutá. Velmi sa teším, ale na druhej strane sme chceli cez leto na festivaly, pocestovat po europe... a ked si predstavim že to budeme musiet odlozit o par rokov... no samozrejme ze trosicku som smutna. Ale velmi sa tesim ze sa nam zadarilo 🙂

evellin26
16. apr 2013

Ahojte aj ja som prvy krat tehu a som stastnaa, ze sa nam zadarilo tiez sme cakali viac ako rok a musela som podstupit laparoskopiu, ktora nam aj pomohla 🙂 vcera som bola 1x u dr a je to nadherny pocit vidiet prvy krat nasu malu bublinku 🙂 drzim palceky nech nam to dobre dopadne 🙂

ribelina
16. apr 2013

Ahojte baby ja to viem od včera a dnes už mám aj nevolnosti, ste na tom podobne aj vám je zle? u dr som bola dnes ale ešte nič nevidel o týžden idem zas 🙂 držte palce

ada510
16. apr 2013

Ahoj ja som tiež prvý krát pi roku snaženia ked sme to vzdali tak pred vianocami sme dostali darček 2 čiarky konečne teraz som už 6 mesiaci a už má parádne kope...🙂

anglicanka1981
autor
16. apr 2013

Ahojte, my tiez planovane, ale vzhladom k veku nas kazdy strasil, tak sme zacali trenovat troska skor a hned.
Tesime sa, ale je to take nerealne este, kedze na dr je skoro. Citim sa dobre, len prsia mi narastli, preto som aj test robila. Dufam, ze nevolnosti nepridu.
Bobozoziliny, som na tom podobne , bude to obrovska zivotna zmena. A ak to predsalen nevyjde, budem smutna.

barborka30
16. apr 2013

ahojte, ja som v 7 tt, podarilo sa takmer hneď 🙂 Stále tomu nemôžem uveriť a teším sa zatiaľ tak opatrne. Mám za sebou zatiaľ len odbery, ešte ma čaká vyšetrenie a sono. Ale snažím sa myslieť pozitívne. Držím palce aj ostatným tehulkám 🙂

evellin26
16. apr 2013

@ribelina no mne zacalo byt zle posledny tyzden hlavne ked ostanem hladna, musim nieco zjest, a asi mam aj nizky tlak lebo sa mi zacala aj hlava sem tam tocit... dr mi povedal ze to musim iba vydrzat, a jest malo a viac krat za den nejake lahsie jedla .... doma je to v pohode, ale horsie v praci neviem ako to tam zvladnut a to robim 12h kratky a dlhy tyzden... takze to bude narocne pre mna 🙂 a stale by som spala 🙂

ribelina
16. apr 2013

@evellin26 ja zatial nemám spavosť tak som rada lebo ráno vstávam 5:30 do práce 🙂 aj ja mám nízky tlak ale veľmi mi pomáha piť vela vody a doktor povedal že aj kávu si mám dať jednu za den.

evellin26
16. apr 2013

@ribelina mne bere iba voda a aj tu mam problem niekedy v sebe udrzat, takze kava u mna nehrozi, neviem ako na to vobec, ale snad to prejde vsetko a budeme si to uzivat 🙂

ribelina
17. apr 2013

@evellin26 to dúfam aj ja. Ja pijem zlatá studňa multivitamín na polku s vodou riedenú a to mi ide 🙂 čistú vodu teraz nemožem a pritom ja pijem len čistú vodu lebo ju mám rada:D

slawenka
17. apr 2013

my sa zatial tesime tak opatrne, po viac ako roku snazenia sa konecne objavili // na testiku ... doki vsak dal termin az koncom buduceho tyzdna, takze zatial sme fazulku nevideli ... no narastli mi trosku prsia, aj dost boleli, ale to uz malinko ustupilo, mam nafuknute brusko a nejak mi viacej chuti 🙂 ... nastastie nevolnosti sa mi zatial vyhybaju 😎

evellin26
17. apr 2013

@ribelina vidis to musim aj ja vyskusat 🙂 mne je najlepsie ked spim, len tu v praci si to musim odtrpiet, tak uz nech to je za nami vsetko... kazdy mi hovori, ze je na to dobry aj caj zo zazvoru cerstveho v malych mnozstvach... lenze ja sa bojim ze by to mohlo uskodit...tak asi ostanem len pri tej vode 🙂

evellin26
17. apr 2013

@slawenka my uz sme fazulku videli, mam ju aj na obrazku 🙂 len este bolo skoro na srdiecko tak idem tiez buduci tyzden zasa, tak dufam, ze bude vsetko ok... to bude dlhy tyzden teda, strasne mi to ide pomalicky sa neviem dockat 🙂 mne tiez nic nebolo a nevolnosti nastupili zo dna na den a teraz neviem co s tym 🙂 musim len predychavat vsetko co zjem 🙂

ribelina
17. apr 2013

No veď ja to tiež neriskujem 🙂 napríklad dnes je mi úplne dobre tak dúfam že to takto bude aj dalej 🙂 nejaká extrémna únava na mňa ešte zatial neprišla. Aj tebe je niekedy zle a niekedy dobre?

evellin26
17. apr 2013

@ribelina ano byva mi aj dobre 🙂 neviem co to ovplyvnuje ale skor mi je dobre az poobede.. rano a ku veceru mi je vacsinou nedobre 🙂

ribelina
17. apr 2013

@evellin26 lebo mne bolo včera úplne hrozne až do jednej na obed a potom už dobre a dnes mi je len dobre tak sa bojím či sa niečo nedeje. Och aká som je mi zle a chcem aby mi bolo dobre a keď je mi dobre tak sa stresujem a chcem aby mi bolo zle nech viem že je všetko OK.

evellin26
17. apr 2013

@ribelina ano aj ja sa tym riadim, ze ked mi je zle aspon viem ze je vsetko ok 🙂 ty si v ktorom tyzdni?

ribelina
17. apr 2013

ja som dnes presne 6tt ale len podľa MS v skutočnosti menej lebo ja mám dlhý cyklus. a ty?

terezka1947
17. apr 2013

@anglicanka1981 ja uz sice babo mam,ale ked som zistila,z som tehu...hmmm....to som mala strasne zmiesane pocity 🙂 od neskutocneho stastia po neskutocny strach...a vsetkz naraz 😀 na jednej strane som to nechcela nikomu povedat,este pockat na lekarku a tak....na druhej by som to bola povedala hned kazdemu a zaroven sa vyplakala(uz ani neviem z coho)skratka ,cela som sa triasla....najprv som volala mamke,kt.bola v nemocnici,ale nedvihala mi dost dlho....a tak som sedela zavreta na WC (lebo test som si robila v praci-nevydzala som pockat)a triasla sa par desiatok minut....a potom nejako predychala a zacala sa tesit 🙂

terezka1947
17. apr 2013

@terezka1947 baby,prepacte,ze som tu tak vtrhla,ale vlastne som tieto pocity,kt.som vtedy mala este nikomu nepovedala...a to ma moj maly zazrak uz 1,5roka...takze,ospravedlnujem sa...a vsetkym vam zelam prijemne tehu a nadherne babatka 🙂

evellin26
17. apr 2013

@ribelina ja som 7tt zacala a presne mi to v tom 6tt zacalo vsetky tieto nevolnosti 🙂

ribelina
17. apr 2013

@evellin26 tak dúfam že do 13.tt všetko zlé skončí a bude len dobre 🙂

teuflerin
17. apr 2013

ahojte kocky..tak sa k vam pridavam..som tu a som tehula....prvyrat 🙂 pocit neopisatelny..dnes som bola aj na prvej poradni uz 🙂 a je to atke zvlastne 🙂) ale uzasne..a ked som videla toho mrnusa 🙂) juj krasny pocit 🙂
@ribelina
@evellin26
@terezka1947
@ada510
@bobozoziliny
@paulicka
@anglicanka1981

trish31
17. apr 2013

@anglicanka1981 ja som mala velmi zmiesane pocity,ale to je asi normalne.Na prvom sone vyhrkla slza,je to taky maly velky zazrak...Teraz sa uz tesim na nasho bambuliaka,uz nech je s nami.

ada510
17. apr 2013

@teuflerin pre mňa je neskutočny pocit ked cítim pohyby hlavne stale intenzívnejšie je to take zvláštne...🙂

teuflerin
17. apr 2013

@ada510 no na pohyby si ja asi este pockam..ale uz teraz je to pre mna maly zazrak....neivem co budem od sameho stastia robit potom 🙂)

tuqanqa
17. apr 2013

Ahojte kocky, zitra zacinam 6tt a nesmirne se tesim 🙂 , vsechny zle myslenky se snazim hned zaplasit a nemyslet na to coby kdyby...Mam trochu citlivejsi prsa a sem tam mi nejaka potravina zacina velmi smrdet napr. zampiony 🙂 . Hlavne v praci mam zaludek jak na vode ale nevolnosti zadne. Obcas citim jemny tlak nebo pichnuti v podbrisku, do vcerejska to bylo nalevo a od dnes to citim napravo 😒 Nejradeji bych se pochlubila vsem znamym ale musime jeste pockat. Nejdriv rodina a to cekame na svokrine narozeniny...a taky jsme teprve na zacatku 🙂 Snazili jsme se 16 mesicu a uz ted premyslim co vsechno koupit, jmena, ata atd Takze jsem z toho trosku blazen 😀
Vzdycky jsem si myslela ze az uvidim 2 carky na testu tak budu bulet jak zelva ale byla jsem v takovem soku ze jsem chodila po byte z mistnosti do mistnosti jak v tranzu 😀
A jak je to u Vas??? 🙂 🙂 🙂

anglicanka1981
autor
18. apr 2013

Super je, ze vidim, ze nie som jedina s tymi zmiesanymi pocitmi. Ja som si test robila v suprmarkete na wcku 😀 Som bola nedockava a hrozne sa mi triasli ruky a ked sme v aute kukali s drahym na vysledok, tak sme ho svorne nepochopili. Ze tak co to teraz znamena? Lebo ta druha ciarka bola bledunka.
Co ste zmenili v stravovani? Ja som akurat kavu a colu vynechala cakam, kedy mi zacne smrdiet, lebo zatial mm neskutocnu chut na nu. Bezkofeinova je ok, nie?

evellin26
18. apr 2013

@anglicanka1981 aj ja som si tak robila test v auparku na wc :D a tak som sa zacala triast ked som videla vysledok ze som ani dvere nevedela otvorit potom 🙂 a potom som zacala plakat a behat hore dole :D a najlepsiu kavu budes mat caro, je to vhodne a bezkofeinove :D tusim je to aj vo vybavicke v tehu kufriku :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre