Som tehotná. Kedy ísť ku gynekológovi?

pepapo
8. aug 2006

Ahojte,
prosim vas kedy treba ist ku gynekologovi, ked som zistila ze som pravdepodobne tehotna? Treba hned bezat, alebo staci pockat, aby bolo uz nieco vidiet na ultrazvuku? Ako mi on prvy krat potvrdi tehotenstvo, z krvi?
dakujem

kazunomiya
25. jún 2013

@mimajka u mna v 5tt videl dutinku, povedal ze to nasvedcuje tehotenstvu (asi chcel byt presny, co je celkom sympaticke) a ze je dobre, ze je v maternici, ale ze treba pockat kym bude vidiet viac. No ano, oni hovoria o embryu a potom o plode (to je tusim od 2. trimestra,ked su zalozene vsetky organy) ale to je len terminologia, mne na tom nezalezi. Myslim, ze pre kazdu mamicku je to babatko, v akomkolvek stadiu 😉
Inak srdce zacina bit priblizne 21 dni od pocatia, cize na konci 5. tyzdna 🙂 (ale to je este len taky zaklad srdca)

bayuska
2. júl 2013

Ahojte, myslite, ze ak by som rano nabehla k dokimu ze potrebujem potvrdit/vyvratit tehotnost tak ma vezme ? (este som nebola u gynda ani raz) ale som sa teraz objednavala cez mail lebo kredit jaksi nane a nikto iny nebol doma a neodpovedali mi este... ale ja to potrebujem do zajtra vediet... lebo mam zapal mocovych ciest a doki nevie, ci mi moze dat ATB ... nerada by som po roku snazenia prisla o male koli ATB :(

majka1981
3. júl 2013

@bayuska ked to presne takto odovodnis, tak ta urcite zoberie. drzim palceky, aby si videla aj srdiecko 🙂

bayuska
3. júl 2013

@majka1981 noo tak dneska mi testik ukazal krasne plusko 🙂 takze som ani nesla... aj tak mi neodpovedali este a na zapal lieky aj tak nemozem ale nastastie uz aj ustupil celkom pekne po tom ako som vymenila urologicky cajkik za inu znacku 🙂 taakze uvidime no ako to pojde dalej 🙂

cucka25
15. jan 2014

ahojte mamicky, v piatok som bola u lekara lebo mi uz meska MS,a robila som si cca 5testou a vsetky mi vysli //
lekar mi urobil ultrarvuk a ine vysetrenia , povedal mi ze mam vnutromaternicove tehotenstvo, 4mm....a mam si davat pozor ak by som nahodou krvacala mam hned prist. a objednal ma o 6 týzdnov. vcera som bola u neho lebo potrebovala len potvrdenie aby ma preradili na inu pracu lebo robim v autombilke. tam bola ina dokrorka ona mi povedala ze tehotna pod nej niesom aj ked mi doktro povedal ze ma 4mm podla nej to nic neznamena.a ked som jej povedala ze som si robila 5testou a kazdy jeden mi ukazal // tak sa mi zacala smiat.a ani ma nevysetrovala...

mathik84
21. jan 2014

Ahojte baby. Neviete mi povedať, kedy doktor vystavuje potvrdenie o tehotenstve? Zajtra som prvý krát objednaná na sono, kedy mi presne končí 6 týždeň po poslednej MS. Akurát som na PN, bo som bola nachcípaná, tak som nechcela riskovať ak som tehotná. Ale to potvrdenie súrne potrebujem do práce, keďže tam robíme aj nočné, aby ma preradili len na denné. Myslíte, že mi ho už zajtra vystaví ak na sone niečo uvidí? Ďakujem za odpoveď!

nigoleva
21. jan 2014

Ahojte, poznáte tento link? Myslím ten pôrod bez obáv. Možno by viacerým pomohol http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=8h435fqa

zuzkat1
21. jan 2014

@mathik84 u nas v robote nechceli papier od dr,len ja som napisala take oznamenie ze som tehotna. Ak ale potrebujes papier od dr urcite ti da ked mu povies. Tehu knizku ale zvycajne davaju az v 12tom tyzdni

zuzkat1
21. jan 2014

@cucka25 to daka divna dr... Robila ti sono? A ako odvtedy? Nekrvacas? ak nie a tie testy+dr tak iste tehu si

mathik84
21. jan 2014

@zuzkat1 Ďakujem. A to oznámenie sa musí písať zamestnávateľovi?

zuzkat1
21. jan 2014

@mathik84 pokial viem tak Ano. Odo mna chceli,ze na zaklade neho vlastne ..ma nemozu zatazovat atd. Ja mam fyzicky nenarocnu robotu ale ked ty nie tak by som to oznamila co najskor. A opytaj sa ci potrebuju aj od dr.u nas nepotrebovali.

mathik84
21. jan 2014

@zuzkat1 No ja mam naročnejšiu prácu hlavne v noci, preto sa chcem nočných zbaviť. Ale viem, že to potvrdenie od gynekológa potrebujem určite do mojej práce.Jedine na základe toho ma preradia len do denných.Tak asi aj to oznámenie budem musieť napísať. A existuje nato nejaký vzor?

zuzkat1
21. jan 2014

@mathik84 neviem,mne to kazali normalne napisat ...hore ako hlavicka moja adresa pod tym napravo adresa zamestnavatela a dalej len vec:oznamenie...a napises kto co oznamuje. Za pochopenie Dakujem...podpis,datum...hotovo

dzenar
2. mar 2014

@cucka25 ahoj mne sa stalo to iste ako tebe som stoho hotova ☹

coralee_wiley
14. mar 2014

dievcata, mna uz tyzden bolia prsia, a posledne dni mi je zle od zaludka, ale test je negativny, hoci asi je este skoro, kedze dnes mam 24DC ... len mi je to cudne, ze test neukazuje nic a mam take stavy 🙂 v pondelok to asi najskor zistim, ci pride cervena navsteva, alebo nie 🙂) a potvdia alebo vyvratia sa moje nadeje 🙂))

vladka4
1. sep 2014

ahojte, chcela by som sa poradiť....menštruácia mi mešká sedem dní,ale test som si ešte nerobila.Tak neviem teda či mám počkať ešte že či náhodou nedostanem alebo si spraviť test,..

tixx
1. sep 2014

@vladka4 sprav si test a budes vediet, na com si 🙂

vladka4
1. sep 2014

🙂

misskate1
3. sep 2014

@vladka4 ja som si pri 8 dni meskania urobila test a bol negativny. na 12 den meskania som isla k lekarovi a na sone nic nevidel. No aj tak som tehotna 🙂 takze ked ak ti budu 2 tyzdne meskat chod k lekarovi,

sika99
20. okt 2014

ahojte,
ak je niekto tehotny a uvazuje o odbere pupocnikovej krvi, mam pre nu kupon na 80€ ktory moze vyuzit pri podpise zmluvy, ale zial len do zajtra. Tak sa mi co najskor ozvite, rada ho darujem!
pekny den, Silvia
0905 515 573

jelllie
3. nov 2014

ahojte, poprosim vas o nazor. je podla vas bezne, ze mi doktor odporuci prist az v 10tt? ani na krv dovtedy, ani nic? teraz mi meska 5dni, co je asi skoro, ale cakat do zaciatku decembra na potvrdenie neviem ci vydrzim 😒 na testoch mam //, tak som samozrejme zvedava 🙂 vdaka

bora1989
3. nov 2014

Dievčatá, v piatok som si robila test a dve čiaročky svietili tak jasno ako piliere mosta Apollo nad Dunajom :D môj gynekológ je v kúpeľoch, za nejaké cca 3 týždne pôjdem k nemu, podľa tehotenskej kalkulačky by som mala byť cca v 9 týždni, ale moc sa na ňu nespolieham. počkám, čo povie lekár 🙂 každopádne všetci sa doma radujeme, tešíme 🙂

evittam
3. nov 2014

@jelllie To úplne stačí, ja som bola pri prvom tiež nejak tak okolo 10tt. Niekto chodí aj neskôr, lebo na to nepríde tak skoro 😀

jelllie
3. nov 2014

@evittam dakujem, trochu si ma ukludnila 🙂 mne sa to zda strasne neskoro, lebo neviem, nakolko mam verit tym domacim testom a predsalen z krvi je to istejsie. som nedockavaaa ;)

sybo5
3. nov 2014

@bora1989 úplne to stačí, počkaj na gyndu

evittam
3. nov 2014

@jelllie Veď ono ti lekár aj tak z krvi nebude určovať či si tehotná, to bude vedieť hneď pri vyšetrení 😀

babybom90
3. nov 2014

Ahojte....mesiac mešká (inak chodila tak cca v 35 dňových intervaloch), kovová chuť v ústach, odpor k fajčeniu, bolesť v podbrušku, točenie hlavy, nezvraciam (našťastie), slabý výtok, testy negatívne hoci robené pred 2 týždňami, čo vy na to, mohlo by to byť tak cca 5. týždeň tehotenstva?...Zajtra návšteva gynekológa....držte palce
😉 🙂

zoraz
6. apr 2015

Ahojte
Som tehotná aspoň podľa testu,meškanie mám dnes 6dní, chcem sa na stredu objednať to bude 8deň meškania men. mám ešte počkať alebo môžem ísť. Som síce už matka ,ale to bolo cca 6r dozadu tak teraz neviem či sa čaká dlhšie alebo?

ukulela
6. apr 2015

@zoraz ja som volala dok po pozitivnom teste (lebo som mala za sebou 1 potrat) - ale mi len vzali krv na potvrdenie. sono mi robila az v 10tom tyzdni a bola som s tym spokojna. zbytocne by ,a v 5tom stresovala, ze nevidi srdiecko atd ...aksacitis dobre, pockaj este. ak teda nepotrebujes napr potvrdenie k zamestnavatelovi. a gratulujem 🙂

zoraz
6. apr 2015

Som ok až na tie nevoľnosti ale to sa dá zvládnuť,pri prvom som to nemala tak nová skusenost. Ale teším sa veľmi už by som to zakričala ale počkám na doktora. A v práci to tiež poviem až potom asi kvôli tomu by som sa obiednala,pracujem v skladoch tak musím dať vedieť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre