Som tehotná. Kedy ísť ku gynekológovi?

pepapo
8. aug 2006

Ahojte,
prosim vas kedy treba ist ku gynekologovi, ked som zistila ze som pravdepodobne tehotna? Treba hned bezat, alebo staci pockat, aby bolo uz nieco vidiet na ultrazvuku? Ako mi on prvy krat potvrdi tehotenstvo, z krvi?
dakujem

vladimira
9. aug 2006

no, ovulacia musela byt v dobe 16.-17.7., viac to upresnit neviem (vtedy som si este nemerala BT). MS som mala dostat 4.8. Obcas ma tam dole pichne a obcas to prejde...uvidime co povie lekar...ale pre tu malu (asi 🙂 ) vytrpim akukolvek bolest 😨

svetluska.p
9. aug 2006

Inak, ja mam PCO a mala som vzdy nepravidelny cyklus. Potom sa mi pri pouzivani HAK upravil, ale ked som ju vysadila, menzes som nedostavala aj 1/4 roka. S muzom sme sexovali cez 2 roky bez ochrany a tehotenstvo nikde. Potom som si povedala, ze sa nebudem znepokojovat, prestala som na to mysliet. Kupila som si calibrum baby plan, chvilu som jedla zinok. Zacala som sportovat (doslova kazdy den nejaka aktivita) a menzes sa mi upravil najprv na kazdy druhy mesiac a potom som dostavala aj kazdy mesiac. Nevravim, ze na den presne, ale mala som ho. Ovulaciu - tu som si cela kontrolovat ovulacnym testom, ale zakazdym, ked som i na to spomenula, podla testu som ovulaciu nemala. Tak som sa vydlabla aj na to. A chvalabohu - otehotnela som. Tym som chcela povedat len tolko, ze DENIK pise, ze jej pomohli brusne tance. Ja si fakt myslim, ze taka aktivita je lepsia, ako hocijaky lekar. A psychicka pohoda duplom. Ano, som teraz uzkostliva a vsimam si na sebe vsetko, kazde pichnutie. lebo mam strach, ze sa nieco zomelie a budem opat dlho cakat na //, ale pomaly sa dostavam do pohody. Takze mile moje snazilky, mila Kili, drzim Vam palceky a prajem hlavne pohodku a pokoj 🙂. A mimi pride 😵.

denik
9. aug 2006

vladimira si zlatá 😉 aj my sme sa rozhodli, že to bude dievčatko, tak tomu bobaškovi nepovieme inak, ako Veronika.. uvidíme o pár mesiacov, či nebudeme narýchlo hľadať nové meno 😵

mirciatko
9. aug 2006

Ahoj tehulky,
Ja som v 23. týždni a lekárka ma ako prvé poslala na sono, keďže mi meškal menzes a tehotenským testom moc neverí. Ale tehotenstvo mi potvrdili sonom až v 10. týždni, dovtedy to bolo riadne napínavé a krv mi zbytočne brať nechcela. Inak s odbermi krvi nemám ani ja moc dobré skúsenosti. Ani jedna návšteva poradne sa zatiaľ neobišla bez krvných testov. Hneď na začiatku mi zistili zlé protilátky, a tak ma stále monitorujú. U zubárky som už bola 2-krát, ale lekárka ma tam vôbec neposlala. Jednoducho som im povedala, že som tehotná a prišla som na prehliadku. Za to na kardio ma tiež nejak nechce poslať a sestra tam bola hneď na začiatku tehotenstva. V detstve som mala aj problémy so srdiečkom, a tak sa trochu obávam. No lekárka tvrdí, že sa nemám čoho.

expertka8
10. aug 2006

Vyšetrenia počas tehotenstva

- po vynechaní menštruácie návšteva gynekológa, ktorý potvrdí graviditu (odobratie krvi na vyšetrenie tehotenského HCG hormónu, prípadne aj vaginálne vyšetrenie, pri ktorom sa dá zistiť zväčšenie a presiaknutie maternice)

- v 12. týždni gravidity začína tehotná navštevovať tehotenskú poradňu (najprv 1x za 4 týždne do 28.týždňa tehotnosti, potom 1x za 2 týždne do 36.týždňa tehotnosti a od 36.týždňa 1x za týždeň až do pôrodu)

Pri návštevách v poradni sa kontroluje:

v krvný tlak

v váha

v moč (cukor - cukrovka, bielkoviny – preeklamsia - forma vysokého krvného tlaku postihujúca aj obličky, hnis alebo krv v moči – zápal močových ciest s rizikom rozšírenia do pôrodných ciest)

v gravidometria - od 16.-20.týždňa (vzdialenosť od lonovej kosti po vrchol maternice, ktorým sasleduje rast bábätka vzhľadom na určený týždeň tehotenstva)

v ozvy plodu - od 20.týždňa (stetoskopom alebo elektronickým prístrojom sa sledujú ozvy srdiečka dieťatka)

v pohyby plodu - od 20.týždňa (či budúca mamička cíti pohyby plodu počas dňa, ktoré potvrdzujú jeho vitalitu)

v opuchy - najmä posledný trimester (najmä končatín, ktoré by mohli súvisieť s inými rizikovými faktormi)



Vnútorné gynekologické vyšetrenie:

v kontrola krčka maternice (či je v poriadku a neotvára sa)

v stav maternice, jej veľkosť a tonus (napätie)

v ozvy plodu

Od týchto vnútorných gynekologických vyšetrení sa v zahraničí postupne upúšťa a to najmä v počiatočných štádiách tehotnosti, pretože môžu narušiť vnútorné prostredie v pôrodných cestách (napr. prostredie hlienovitej zátky, ktorá má ochrannú funkciu proti infekciám) a pre mnohé ženy je to stresujúci zážitok. Zástancovia tejto teórie tvrdia, že ak neexistuje príčina, prečo by mal predčasný pôrod nastať (pozitívna anamnéza predčasného otvárania krčku, výsledky iných vyšetrení ako napr. ultrazvuk), potom nie je dôvod takéto vyšetrenie vykonať.



Vyšetrenia v jednotlivých týždňoch

12. týždeň tehotenstva:

v vystavenie tehotenského preukazu

v vyšetrenie krvi (krvná skupina, Rh faktor- pri Rh negatívnom faktore ženy sa vyšetruje aj Rh faktor krvi muža, krvný obraz, biochemický rozbor krvi, vyšetrenie BWR, Anti HIV, HbsAg, TORCH)

v ster z kŕčka maternice (onkologická cytológia kŕčka maternice)

v kultivačné vyšetrenie z pošvy (prítomnosť infekcie)

v ultrazvukové vyšetrenie (určenie počtu plodov a termínu pôrodu)

v interné vyšetrenie a EKG (u obvodného lekára)

16. týždeň tehotenstva:

v vyšetrenie krvi na AFP (alfafetoproteíny, podľa výšky hladiny sa dá zistiť možné poškodenie plodu. Ak sú hodnoty 2-3 krát vyššie ako normál môže to signalizovať nebezpečenstvo neurologických problémov, napr. rázštepu chrbtice alebo hydrocefalu. Zvýšená koncentrácia AFP sa môže zistiť aj pri viacplodovej tehotnosti alebo nesprávnom určení štádia gravidity. Preto je potrebné urobiť ultrazvukové vyšetrenie a ak ultrazvuk vylúči obe možnosti lekár navrhne amniocentézu. Amniocentéza je vyšetrenie, pri ktorom sa odoberá vzorka plodovej vody na genetické vyšetrenie. S týmto vyšetrením je spojené 1% riziko komplikácií, napr. potratu a žena ho môže odmietnuť.)

20.týždeň tehotenstva:

v druhé ultrazvukové vyšetrenie (vek plodu, primeranosť rastu, spresňuje sa termín pôrodu, hľadajú sa vrodené vývojové chyby dieťatka, vyšetruje sa kŕčok maternice, placenta a množstvo plodovej vody)

24.-28. týždeň tehotenstva:

v OGTT (orálno-glukózo-tolerančný test, zisťuje sa skrytá cukrovka alebo porucha glukózovej tolerancie, odber krvi nalačno, hodinu pred odberom tehotná vypije 500 ml sladkej tekutiny)

30. týždeň tehotenstva:

v opakovaný odber krvi na krvný obraz

v tretie ultrazvukové vyšetrenie (poloha plodu akcia srdca, vyvinutie jednotlivých orgánov, množstvo plodovej vody, poloha, veľkosť a funkčnosť maternice)

33. týždeň tehotenstva:

v opakovaný odber krvi na zistenie protilátok antiD a Rh negatívnych žien

36. týždeň tehotenstva:

v opakovaný odber krvi (BWR - syfilis, AIDS, HbsAg B - žltačka typu B)

36.-38.týždeň tehotenstva:

v CTG kardiografický záznam (srdcová činnosť dieťatka a činnosť maternice – kontrakcie)

„Každé vyšetrenie si vyžaduje váš informovaný súhlas, preto sa neobávajte opýtať, aké vyšetrenie a z akého dôvodu vám idú vykonať, ak vás s tým zdravotnícky personál vopred neoboznámi. Keďže sú medzi vyšetreniami aj také, u ktorých sú možné riziká ohrozenia zdravia vás alebo plodu, rozhodnutie je na vás, či ho podstúpite.“

kovi1
4. okt 2006

ahojte,tak ja uz som bola u gynekologa a robil mi len ultrazvukove vysetrenie. Povedal mi ze sa jedna o vnutromaternicove tehu a ze sliznica je vysoka (neviem co to znamena) nakoniec ma vyprevadil slovami, mam prist o 3 tyzdne. A ja teraz neviem ci je vsetko OK. dost sa obavam. a este mam taky problemik akonahle nieco zjem tak hned musim utekat na zachod ale nenapina ma idem na velku. Je to normalne?

emjee
9. okt 2007

lenicka8 9. okt 2007 o 07:22
Je vhodné ísť ku gynekológovi keď mám na teste 2 čiarky ale jedna je trochu slabšia.
Poraďte prosím

lucka0122
9. okt 2007

ano ja som mala tiez slabu tu druhu ciarku ale to mas este malo hcg v krvi.....az neskor budes mat silne

erika26
9. okt 2007

ahojte,chcela by som sa opýtať ako je to s prvým vyšetrením u lekára /potvrdenie tehotenstva/ - vaginálne vyšetrenie na začiatku tehu. Test mi vyšiel pozitívny a javím už aj nejaké príznaky tehu, ale kolegyne ma strašia, že ked pôjdem skoro na vyšetrenie, tak mi lekár môže spôsobiť aj potrat. Bola som odhodlaná ísť tam tento týždeň, už je to 14 dní od PM. Tak neviem dokedy mám čakať a čo je pravdy na tom, že lekár môže plodu týmto vyšetrením aj ublížiť. Neviem, možno sa to tu aj písalo, ale nechcelo sa mi to celé čítať, som lenivá 😉 . ďakujem

lucka0122
10. okt 2007

erika je to pravda aj mne sa to stalo pred 9 mesiacmi.....teraz som isla po troch mesiacoch a uz som v 7tt+3dni.....tak este radsej pockaj zo dva tri tyZdne

lenicka8
11. okt 2007

🙂 JA som bola u gynekológa včera aj ked mi menzes neškal len 10 dní. Vyšetril ma urobil sono a aj keď povedal že na sone nie je vidno žiadni bliačik (plod) všetko nasvedčuje tomu že som tehotná. Zobral mi ešte krv a dnes mám zavolať. GTynekológ mi povedal že radšej skôr ku gynekológovi ako neskôr. Dnes budem mať výsledky krvi a o 10 dní idem znova na sono. Lekár bol veľmi milí a ničoho sa neboj. Ja odporúčam aby si radšej išla, len upozorni lekára že si myslíš že si tehotná, lebo v takom prípade ti pri vyšetreniach nebude zachádzať do krčku maternice.Takže držím palce erika

nika2
29. okt 2007

Caute kocky,
ja som si robila test a su tam dve //. Bola som aj u gynekologa pretoze mam take spinenie.Vysetril ma a predpisal tabletky na to spinenie a 5.11. mam ist na kontrolu a teraz par dní mam byt doma a nepretazovat sa. Test som si robila ked MS meskala tyzden.To som bola aj na druhy den u toho doktora,ale okrem vysetrenia mi nic nerobil,lebo ze to je asi este len 5tt a to by nebolo vydno.Teraz musim tyzden cakat.Kedy sa da krvny testom zistit na 100% ,ze si tehotna? A kolko dní trva kym su vysledky?

nika

tribitka
29. okt 2007

nika, krvné výsledky na potvrdenie tehu sú jedna vec, to či sa plod aj udržal je druhá vec....môžeš mať pozitívny test aj výsledky ale nemusíš byť tehotná...... takže dôveruj lekárom, 5.11 je dobrý termín, dovtedy by malo byť vidieť bábo, resp., žltkový vačok.....

tribitka
29. okt 2007

erika, pokial viem, tak máloktorý lekár pacientku normálne vyšetruje na povrdenie tehotenstva....normálne je, že ti vezme krv a urobí sono.....tam nič nepokazí, ani môj lekár neuznáva "šprtanie" sa v pacientke hned v prvé dni tehotenstva....

emjee
23. júl 2008

ajus • 1d • 19. nov 2006 o 19:02
ahojte tehulky a mamulky, kedze mi meska menzes a test bol pozitivny, chystam sa k doktorke na potvrdenie tehotenstva. len sa chcem opytat, ci 9ty den po vynechani nie je este skoro....poradte a pekny vecer 🙂

melory • 19. nov 2006 o 19:04
po 2 tyzdnoch od meskania

zuzla2 • 2d • 19. nov 2006 o 19:07
skus pozriet tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lienka79 • 1d • 19. nov 2006 o 19:09
SUhladim, ze najskor tie 2 tyzdne po vymeskani,ale to aj tak nebude vidiet na UZV este nic..pokial nemas tazkosti, staci ist ten 6 tyzden..to by uz malo vidiet mimi aj na UZV...Inak sa to da len z krvi,ale pokial na to nie je dovod, tak sa to nerobi

ajus • 1d • 19. nov 2006 o 19:13
dakujem vam, este teda pockam tyzden, zavolam na gyndu a objednam sa na neskor.

diddi • 2d • 19. nov 2006 o 19:15
ajus, ja som bola v 5tt si dat potvrdit tehotenstvo a naultrazvuku lekar zistil len zvacsenu sliznicu..babo tam este nevidel a kazal mi prist o tyzden a uz teda v 6tt tam boli oba drobci krasne vidiet

loss • 1d • 19. nov 2006 o 19:19
ajus srdecne gratulujem 🙂 v 6tt uz babenko vidno tak este pockaj aspon tyzden 🙂

ajus • 1d • 19. nov 2006 o 19:19
diddi ja nemam tazkostui, len v podbrusku ma picha trosku, tak este vydrzim, nech to je vidiet na ultrazvuku, tesim sa na to... ty budes mat dvojcatka? 🙂

ajus • 1d • 19. nov 2006 o 19:20
loss dakujem, si zlata 😉

loss • 1d • 19. nov 2006 o 19:22
ajus nemas za co zelam krasne tehulkovanie s veselym bruskom a dobruckym miminkom 🙂

ajus • 1d • 19. nov 2006 o 19:24
dufam, ze bude dobrucke....

loss • 1d • 19. nov 2006 o 19:26
neboj bude ved ma skvelu maminku ktora sa na neho velmi tesi 🙂

ajus • 1d • 19. nov 2006 o 19:27
to veru ano... 🙂 a ty sa snazis o babatko? alebo uz nejake mas, ak sa smiem spytat?

ajus • 1d • 19. nov 2006 o 19:28
som tu nova, tak preto tie otazky...

loss • 1d • 19. nov 2006 o 19:30
ajuska ja som o dve babenka prisla jedno v15tt a druhe v 12tt.Dnes som bola na sone ci nahodou nie som ale nie ☹ som z toho smutna,snad niekedy to vyjde a porodim krasne a zdrave mimi
no teba nechcem nastrasit ty urcite nic take nezazijes

ajus • 1d • 19. nov 2006 o 19:33
moja, to ma mrzi a prajem ti z celeho srdiecka, nech sa ti to skoro podari otehotniet a donosit babatko...ja mam tiez rozne obavy, ale snad to bude dobre. mam uz po 31, tak dufam, ze nebudem mat problemy

diddi • 2d • 19. nov 2006 o 19:34
ajus...ano cakam dvojcatka 🙂 ja som mala jeden den strasne bolesti v podbrusku..bolo to na 29DC..mam 28DC...myslela som,ze pojdem hned na pohotovost...ale po hodine to prestalo, neviem co to mohlo byt, ale tu bolest nikomu neprajem

loss • 1d • 19. nov 2006 o 19:36
ja som mala uz 32 tak tiez sa bojim ci je to vobec mozne ale dnes mi doktor povdal ze je vsetko OK,len sa mam menej sustredit,no moc mi to nejde.
A tvoje malickev brusku ostane ved ma skvelu mamu ktora ho lubi a nedovoli aby mu niekto nieco urobil,bude pekne rast aby z fazulky vyrastlo na oriesok,z orieska na melon a z melonu na nadhene miminko

ajus • 1d • 19. nov 2006 o 19:44
loss, neboj, verim, ze to bude naozaj vsetko ok, nam sa podarilo po 2mesiacoch, presne tak, ze som na to nejako zvlastne nemyslela, akurat som sa snazila v polke cyklu...a nikdy predtym som nebola tehotna, aj som sa bala, ci vobec mozem byt 🙂

loss • 1d • 19. nov 2006 o 19:46
ajuska tak drzim prsteky 🙂 vsetko bude suprove a malicke bude dobrucke

ajus • 1d • 19. nov 2006 o 19:47
diddi, to je skvele, blahozelam k tym babenkam a prajem, nech su zdravucke 🙂 tie krce mohli byt z hocicoho, ale ked sa nebudu opakovat, malo by to byt ok...

ajus • 1d • 19. nov 2006 o 19:48
lossik, dakujem a aj ty sa drzkaj a uvidis, ze coskoro bude fazulka na svojom mieste, velmi ti to prajem. ved budem sem castejsie chodit, pripadne mi posli mailik, ked budes mat novinku 🙂

loss • 1d • 19. nov 2006 o 19:49
jasne ajuska tak si davaj na seba pozor a aj na fazulku pa pa

ajus • 1d • 19. nov 2006 o 19:50
pa pa a pekny vecer

diddi • 2d • 19. nov 2006 o 20:00
dakujeme ajus...aj ja ti prajem krasne tehulkovanie..pa,pa

ajus • 1d • 19. nov 2006 o 20:01
dakujem vam vsetkym trom, pekny vecer a drzkajte sa, papa 🙂

diddi • 2d • 19. nov 2006 o 20:05
loss..ja som bola u lekara - idiota, kt.zastupoval mojho lekara, 5 dni po meskani...a vtedy mi robil ultrazvuk a vrtal sa s nim vo mne asi 3 minuty a potom sucho zahlasil, ze tehotna nie ste....a to som uz mala v sebe obe miminka...pockala som tyzden, kym pride moj lekar a ten uz zistil zvacsenu sliznicu a potvrsil tehotenstvo, aj ked mimi nevidel...podla mna, skus este pockat

janinah • 3d • 20. nov 2006 o 00:06
ajus, dovolím si radiť ako mamka 3 detí a zdravotníčka,pokiaľ nepotrebuješ potvrdiť teh.čím skôr kvôli partnerovi /svadba../, tak nechajte drobčeka v pokoji rásť.Stačí ísť na gyndu začiatkom 3.mes., ak by boli nejaké problémy, tak samozrejme hneď. Dve veci čerstvej maminke pomôžu pri tomto stave - príroda /všetko čo najprirodzenejšie/ a vlastný materinský inštinkt.

mamacat • 1d • 20. nov 2006 o 01:59
ajus, aj ja suhlasim s babami... staci ist az neskor. ved tehu mas potvrdene cez domaci test. tie testy co robia lekari su velmi podobne tym domacim, mera sa HCG.
Ja som volala mojej lekarke objednat sa hned v prvy den meskania. A ona na mi na to ze staci tak najskor o dva tyzdne prist. Takze bola som az v 7tt a to uz bolo srdiecko vidiet. ALE tiez mi robila vysetrenie zvnutra (ster s palickou) co teda nebolo moc prijemne a dokonca som potom aj spinila. No tak to by som si asi nabuduce nenechala robit...

mamacat • 1d • 20. nov 2006 o 03:48
Celkom dobry clanok:

http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

emjee
23. júl 2008

ajus • 1d • 20. nov 2006 o 09:16
dakujem za vsetky rady, aj za clanok a prajem vam zienky pekny den 🙂

jj2202 • 1d • 20. nov 2006 o 09:17
pokial nemas ziadne problemy, tak odporucam 2-3t po vynechani mz.

karo • 2d • 20. nov 2006 o 09:18
ahoj jajka ... ja som este nebola ale chystam sa zajtra

jj2202 • 1d • 20. nov 2006 o 09:55
karo, ak nemas problem tak dobre robis. ja som bola, este mi len mz meskal 2 dni a zbytocne ma doktorka vystrasila, lebo nic moc nevidela, hcg bolo este nizke,...a tak.

karo • 2d • 20. nov 2006 o 09:58
len som uz nervozna ze co ak nie je vsetko v poriadku, mam zly pocit z toho

zuzla2 • 2d • 6. dec 2006 o 12:03
ja som isla az ked mi M meskala 3 tyzdne kedze som sa bala ist skor,ze nebude este nic vidiet... 😔

meli65 • 1d • 7. dec 2006 o 14:48
ja som si urobila test po vynechani 4 dni, bol pozitivny. zavolala som hned aj lekarovi, kedy moze ist.2 dni nato som mala termin. a ono sa dalo uz vidiet taku malu fazulku

emjee
23. júl 2008

kvietocek • 34tt • 7. jan 2008 o 16:47
Ahoj,
minuly mesiac som vysadila HAK a s manzelom sa snazime o miminko. Poslednu MS som mala 4.12., 31.12 (11 DPO) som si robila test a vysiel negativny. Kedze mi ale meskala MS spravila som si 4.1 (15DPO) dalsi a ten mi vysiel pozitivny aj ked druha ciarpcka bola dost bleda. 5.1. som si spravila test znova nakolko som nemohla uverit tomu ze by sa nam to mohlo podarit na prvy raz. Test vysiel pozitivny ale druha ciarocka bola opat len slabunka. Neprikladala som tomu ale dolezitost kedze test bol menej citlivy ako ten co som si robila v piatok. Cez vikend ma zacalo trocha boliet a pichat v podbrusku na pravej strane. Nie je to nejaka vyrazna bolest ale nie je to ani moc prijemne. Mam stale pocit ako keby som mala svalovicu na bruchu ale skor len na pravej strane. Rano som si so strachom urobila test znova a boli tam 2 // druha bola ale rovnako slaba ako v sobotu. Prvy test som si robila po 6 hodinach spanku a druhy len po 4...v noci som stale musela chodit na zachod. Ze druha palicka netmavne ma dost znepokojilo. Ine priznaky nemam, akurat ma zacali trosku boliet prsia. Myslite ze som tehotna? Neviete mi nahodou poradit kedy by bolo najlepsie ist k doktorovi? Najradsej by som isla uz zajtra (36 den cyklu, 19DPO), len neviem ci by to nebolo moc skoro. Alebo mam radsej este pockat? Viem ze si budete mysliet, ze mi asi sibe a moc sa sledujem, len sa bojim ci je vsetko v poriadku kvoli tomu pichaniu. Dakujem za radu.

pietra • 1d • 7. jan 2008 o 16:54
kvietocek, kludne k tomu gynekologovi chod uz zajtra. Ked test opakovane ukazal dve ciarky, tehotna asi budes, aj ked ciarka bola len slaba. Doktor ti urobi sono a povie, ci tam nieco vidi alebo nie. Kamoska mala to iste, hned na prvy sup po vysadeni, tiez najprv na teste nic, potom len slabe ciarocky, doktor jej dokonca tvrdil, ze na sone vidi len nieco, co bude skor cysta ako babo a dnes ta "cysta" ma 7 mesiacov 😀

kaboca • 27tt • 7. jan 2008 o 16:55
ahoj kvietocek...ked ti uz meska a test vysiel pozitivny, chod cim skor... 😉

drziiim palceky...

kvietocek • 34tt • 7. jan 2008 o 16:56
Ahoj, dakujem za odpoved. Myslis ze by na sone mohol nieco vidiet? Nie je to este skoro? Som niekde citala ze az tak 6 tyzdnov po poslednej MS, alebo tak 2-3 tyzdne po vynechani MS....fuj asi moc citam...

pietra • 1d • 7. jan 2008 o 17:02
kvietocek, kamoska mala to iste. Test si robila len preto, ze bola nejaka nachladnuta a isla si dat nejaky liek, tak si pre istotu robila test a nic, potom este jeden a uz tam bola slabucka ciarka. Ked isla k dokimu, vravel jej, ze to bude asi tak v 3tt alebo ta cysta. O 10 dni mala prist znovu a uz to bolo evidentne babo. 😉 Takze on videl tu "bublinku", aj ked si este nebol isty, ci je to babo

kaboca • 27tt • 7. jan 2008 o 17:02
podla mna nic nepokazis, ked pojdes k dokimu... 😉

susik77 • 1d • 7. jan 2008 o 17:04
kvietocek:asi si tehu, na ultr.ti ale zatial len potvrdi, ci to nahodou nie je mimomaternicove.ja som bola tehu a tiez ma to pichalo a neprijemne.ultrazvuk vseko ukaze, objednaj sa.

kvietocek • 34tt • 7. jan 2008 o 17:08
susik77 a vsetko bolo ok? ...ale ako citam ze mas dcerku tak asi ano. Zajtra pojdem, nech mi radsej vynada, ze som prisla skoro ako by som sa mala nervovat a nieco sa stane. V najhorsom si bude mysliet ze mi sibe 😀

pietra • 1d • 7. jan 2008 o 17:12
mna tiez pichalo v podbrusko, niekedy to fakt dost bolelo a doki mi vravel, ze sa to roztahuje maternica a vytahuje sa hore (?). Neboj, to bude v poriadku. Takze zajtra sup k dokimu a daj vediet, co videl 😉

vejinka • 34tt • 7. jan 2008 o 17:12
kvietocek..kludne zajtra chod k dokimu..ja som bola dnes a uz pekne videl sice bodecku ale videl..mama to aj v albume.. 😉 hlavne sa neboj..on automaticky ta vysetri ked mu povies ze ti meska a test bol pozitivny

kvietocek • 34tt • 7. jan 2008 o 17:16
vejinka, tvoj album som pozerala a tusim aj termin by ti vychadzal skoro ako mne. Tak snad bude vsetko ok a ja len zbytocne stresujem. Baby naozaj vdaka za podporu...

kaboca • 27tt • 7. jan 2008 o 17:20
kvietok...daj vediet... 😉 😉 😉

kvietocek • 34tt • 7. jan 2008 o 17:2
jasne dam...

kvietocek • 34tt • 7. jan 2008 o 17:26
inak vejinka ta tvoja druha ciarocka je o dost tmavsia ako tie moje. Ak sa mozem opytat, aky si mala test? Resp. s akou citlivostou?

vejinka • 34tt • 7. jan 2008 o 18:22
no s citlivostou 10um..ci ako sa to pise 😀 a test sa volal rapiclear strips

juzinka • 1d, 35tt • 8. jan 2008 o 12:21
ahojte. 😀 kvietoček, nemáš na čo čakať aj som utekala k dr. v podstate hneď, len boli sviatky, tak ma to pár dní zdržalo, ale bola som u lekárky v 5tt robila mi UZV /vonkajší/ povedala, že je ešte skoro, aby niečo videla. No a zobrala mi krv na HCG a hodnoty som mala krásné, takže radšej choď. Ináč mne mamatest vyšiel už na 10 DPO a bola tam slabunká čiarka, ktorá každým dňom silnela. Takže ja som to vedela dosť skoro, že som tehu. 😅 My sme to dostali pod vianočný stromček. Teraz idem na UZV 15.1.

jurocko • 1d, 34tt • 8. jan 2008 o 22:43
ahojte,mne meškala menštruacia a urobila som si test a vyšiel pozitivny a teraz som bola u lekara a povedal že som v 4 tyzdni,ze mam prist o dva tyždne že on tehotenst.určuje až 5-6 tyždni,tak ma obiednal na 22.1.ale držim ti palce,ja sa tiež velmi tešim tak uvidime

kvietocek • 34tt • 10. jan 2008 o 09:32
Ahojte, tak som bola u doktora. Vysetril ma a povedal ze asi tehu som, ked mi aj test vysiel pozitivny. Ze na UZV je skoro. Krv mi nebrali. Dal mi injekciu a duphaston kvoli tomu pichaniu...vraj pre istotu....tak ma hned vystrasil, ale verim ze to bude ok. A ze mam prist o 3 tyzdne ak bude vsetko ok a ak by nebolo tak hned. Potom ma vraj posle na UZV. Naozaj musim prestat citat vsetko mozne po nete lebo potom mam strach...

juzinka • 1d, 35tt • 10. jan 2008 o 09:44
Kvietoček ahoj ja som na to tak isto mne manžel povedal, že mi zakáže net, lebo sa celé dni stresujem a pozorujem, či je všetko v pohode. Sú niektoré príspevky strašné, no ale neostáva nám nič iné, len veriť, že všetko bude v najlepšom poriadku. 😉

kvietocek • 34tt • 10. jan 2008 o 09:50
ved to...treba mysliet pozitivne...

juzinka • 1d, 35tt • 10. jan 2008 o 10:25
Kvietoček býva ti nejak zle, alebo máš aj iné príznaky už?

kvietocek • 34tt • 10. jan 2008 o 10:42
juzinka, pisala som do septembroviek....zle mi nebyva, skor som stale hladna 🙂
A troska ma bolia prsia ale naozaj iba troska.

ziza • 1d, 32tt • 10. jan 2008 o 10:47
baby mne dnes vysiel tesdt je tam slabunka ciarocka ta druha...no a som z toho mimo, tak idem kupit este testy. Nechapem, zeby nam to vyslo hned....zajtra by som mala dostat mrsku

emjee
23. júl 2008

lenka138 • snž • Včera o 07:08
Chcela by som poprosiť o radu. Včera bol prvý deň meškania menzesu, tak som sa už nevedela dočkať a robila test. Robila som si ho až poobede, druhá čiarka síce bola slabšia, ale bola tam. Dnes ráno som si robila test znova a opäť boli dve čiarky. Veľmi sa tomu tešíme, ale chcela by som vedieť kedy mám ísť k doktorke, aby to nebolo príliš skoro, alebo naopak neskoro.
Ďakujem

terina25 • 14tt • Včera o 07:20
Ahoj Leni,ja som šla k doki ,keď mi MS meškal asi tak 7 dní. A aj tak mi povedala,že je to skoro 😉 No ja som bola nedočkavá - a aj manžel 😀 Takže podľa mňa stačí ísť aj neskôr.jeden deň je dosť málo

lenka138 • snž • Včera o 07:24
No, veď ja som aj tak myslela. Rozmýšľala som, že pojdem na budúci pondelok, to bude akurát tých 7-8 dní.

lenadka • 1d • Včera o 07:32
leni ja som bola v tom case ked mi meskala z dni a test bol pozitivny a tiez to bolo skoro - lekar vysetrenim urcil citujem "slaby cca 6ty tyzden" a nic ani na sono ani knizku nedostanes. Na sono som isla o 2 tyzdne teda v 8 tyzdni 😉 svagrina prisla v 12-tom a zdrbkal ju ze neskoro=tak to bude nieco medzi tym 😉 😀

pinco • 37tt • Včera o 08:08
leni ahoj, mne kázal doktor prísť, ak mi bude meškať menzes viac ako 10 dní. Aj tak ešte nič nevidel, lebo to záleží, kedy došlo k oplodneniu vajíčka a nie od menzesu. Tak ešte počkaj. Knižku ti dá aj tak až v dákom 10tom týťdni. Veď už to máš "ružové na bielom" 😉

miriam25 • 1d • Včera o 08:53
Ahoj Leni, my sme sli k lekarovi, ked mi menzes meskal 4 dni. Ked mi meskal 2 dni, kupila som si test a bol pozitivny a potom o dva dni sme sli k lekarovi. On nam potvrdil, ze som tehu, ale nehovoril vobec nic o tom, ze sme prisli prilis skoro. Dohodli sme sa na dalsom vysetreni asi za dalsie 4 tyzdne. On bol skor rad, ze sme prisli tak skoro, pretoze mohol cele moje tehotenstvo sledovat takmer od zaciatku. My ked sme tak prisli, tak mi povedal, ze som v 5tt, aj ked ja si myslim, ze v skutocnosti to bol 3tt, ale ved oni maju svoje vypocty, tak to je jedno. V kazdom pripade, doktor hned na tom prvom vysetreni pozeral, ci je vajicko umiestnene dostatocne vysoko v maternici, lebo ak by nebolo, hrozilo by nam, ze by sme v priebehu niekolkych tyzdnov o malinkeho prisli. Ale kedze bolo vsetko v poriadku, tak hovoril, ze staci, ak prideme o 4 tyzdne 😉
Takze podla mna dost zalezi od doktora, aky ma k tomu pristup.
Ja by som na tvojom mieste zavolala doktorovi, povedala mu ako sa veci maju a on ti sam povie, kedy mas prist. Mozno sa budes moct aj objednat a tak neprides ani prilis skoro ani prilis neskoro 😉

bianus • Včera o 09:14
ahoj lenka, staci ti ist az po dvoch tyzdnoch meskania menzesu. ja tiez tak idem.

lenka138 • snž • Včera o 09:37
Ďakujem vám, veľmi ste mi pomohli.
bianus: takže ty si tiež teraz zistila, že si tehotná, tak to gratulujem

bianus • Včera o 10:46
lenka: aaano. dufam, ze je to OK. mame uz za sebou jeden potrat ☹ strasne sa bojim ist na vysetrenie. beriem uz kyselinu, babyplan a DUPHASTON - z predch. tehu. aj ja ti srdecne gratulujem a nech ste OK.

mapa • 7tt • Včera o 11:00
Ahojte, ja som pred tyzdnom mala pozitivny test, ale to uz mi tyzden meskala MS. Hned som volala k lekarovi, ktory ma ale dovolenku az do 26.7- to uz budem 8. tyzden. Viem, ze su k nemu cakacie doby aj mesiac, tak len dufam, ze ma vezme skor... Mam strach, aby sme nieco nezameskali, tak rada by som mala aspon aku-taku istotu... Tak ostava len drzat si palce 😅

lenka138 • snž • Včera o 17:56
bianus: tak veľmi držím palčeky, nech vám to vyjde. Ja mám tiež trošku obavy, lebo moja sestra prvé potratila a potom obe ďalšie tehu bola na rizikovom, tak neviem či to môže mať súvis aj na mňa, ale dúfam, že u nás bude všetko OK

clea333 • Včera o 20:28
mapa-vitaj v klube, si na tom podobne ako ja.Ja som teraz 5tt + 5 a moja lekarka ma dovolenku este dva tyzdne a tiez sa tam dlho caka...no hned 4.8 tam volam a skusim ju prehovorit, aby ma zobrala.Drzim palce aj tebe 😉

katmi • 1d • Včera o 20:47
lenka ked si nedockava,tak kludne chod k lekarovi 😉 pripadne ti povie,ze je to skoro a da ti novy termin.. drzim palce..

lencici • 1d • Včera o 21:44
mne meškali asi tak mesiac aj nejaký ten deň. Šla som k lekárke a bola som v 6týždni. Hneď na druhý deň ma objednala na poradňu a dala mi knižku🙂

skrecok • 31tt • Včera o 23:33
Ja som sla k lekarovi najprv skoro, ked mi ms meskala tyzden. Povedal mi, aby som dosla o 2 tyzdne, t.j. v 5. tt +2 na UZV (potvrdenie tehotenstva a ci je tam akcia srdiecka) a na odber krvi. 🙂

janka5861 • Včera o 23:58
Ja som sla k lekarovi v 6 tyzdni , ze nic nevidi. Tak ma poslal na sono a tam dva krat nic nevideli , tak ked som bola skoro 2 a 1/2 mesiaca tehotna presla som k inemu doktorovia a ten mi po tyzdni a odberoch a vysetreniach dal knizku. ale do vtedy som tehotna nebola ... podla doktora

silvia21
23. júl 2008

ahojte ja som v anglicku,tu mi na zaciatku tehotenstva robili len krvne testy a az v 16 tyzdni som bola na ultrazvuk po prvy krat. no a druhy krat hned o styri tyzdne, to mi robili specialny, ci babo nema nejake anomalie{teda zistovali,ci je v poriadku vyvoj dietatka-chrbtica, ci ma dve nozky a rucky 🙂 a tak.. a mocove testy mi tu robia kazde styri tyzdne. doteraz mi robili krvne testy 6krat.napr.test na dawnov syndrom, rodokmen teda genetice testy, choroby, krvna skupina,atd...ja si myslim, ze by ssi lekara mala navstivit hned na zaciatku, ten ti predpise folic acid tablety, ktore su velmi dolezite pre zdravy vyvoj dietatka od pociatku. 😉 😉 😉

maja5
6. aug 2008

ahojte chcela by som sa opytať či je to v poriadku 4.8. som bola prvýkrát na kotrole a bolo potvrdene tehu 6tt doktorka mi dala termín až o mesiac čo je až 3.9. a potom budem mať vystavenú aj tehotenskú knižku nie je to príliž neskoro?

dobromila
6. aug 2008

maja5 - je to uplne standardny postup, neboj, vobec to nie je neskoro

maja5
6. aug 2008

dobromila dakujem ja som myslela, že je to neskoro a že na začiatku sa chodí častejšie.

danu
11. sep 2009

zaba1121 • Dnes o 08:46
Dobry den 🙂
rada vy som sa spytala Vas, ktore to uz mate za sebou. Ked ma zena 'podozrenie' ze je tohotna, staci aby si spravila tehotensky test, alebo jej to musi potvrdit aj lekar a az potom je zena oficialne tehotna??? Kedy je najidealnejsie ist na vysetrenie?
Ako by prebiehalo vysetrenie u lekara? Pocula som aj nazor, ze nie je dobre, aby sa gynekolog "hrabal" niekde prilis moc skoro, ze by to mohlo uskodit plodu... ☹
Dakujem velmi pekne vopred!

zaba1121 • Dnes o 08:49
Asi je este moc skoro na Vas? Ci je to fakt sprosta otazka? .. Ja uz ani neviem 😨

diamond_doll • Dnes o 08:53
ja som isla lekake asi mesiac potom co mi vynechala ms..a spravila mi vnutorny ultrazvuk..nehrabala sa mi tam 😀 moc skoro sa tam neoplati ist lebo nic nemusi byt videt..tak minimalne 2 tyzdne po meskani ms 😀

neurologia • 34tt • Dnes o 08:56
ja som si doma spravila test kedze som mala "podozrenie".....podla testu som bola tehu takze som sa objednala k lekarovi tam mi vzali krv,moc, vysetril ma , spravil mi sono.....a objednal ma na dalsi termin a asi od 7 alebo 8 tyzdna som dostala tehotensku knizku....a chodila pravidelne na prehliadky (meranie tlaku,vazenie,sono, vysetrenie,moc, a odbery krvy ale nie na kazdej poradni....)

ako ja si myslim ze je dobre ked ta lekar vysetri ....zisti z toho mnoho veci...

zaba1121 • Dnes o 08:56
Ja viem, ja dokonca ani netvrdim, ze som tehotna ☹ Len mi to meska a neviem, co teraz.. Rychlo gynekolog, alebo len samo test.. Proste citim, ze by som nemala ist k doktorovi, lebo som teraz nejaka taka az velmii citliva, ale na druhej strane sa bojim, aby som nieco nezanedbala.. Dava to logiku? 😅

henikav1 • 1d • Dnes o 08:58
zaba, staci ti zatial spravit tehotensky test, ja by som nesla hned k lekarovi, az mesiac po vynechani, hoci si aj tak myslim, ze by ta lekar "neprehrabaval". Uplne na zaciatku by som mu povedala, ze si si spravila test doma a vysiel pozitivny, takze si myslis, ze si tehotna, lekar Ti vezme krv a z krvi Ti potvrdi tehotenstvo

zaba1121 • Dnes o 08:58
neurologia - a ako prosim Ta prebieha vysetrenie, tak ako pri normalnej kontrole? bude to tam mackat prstami, alebo len zvonka spravi sono?

henikav1 • 1d • Dnes o 09:05
zaba, na zaciatku, kym je plod malicky sa robi sono vo vnutri, ale aj ked by sa rozhodol lekar ho spravit, tym babatku neublizi

jasminet • 1d • Dnes o 09:07
ja som si spravila test, o par dni este jeden a potom som napochodovala k lekarke, ze mi vysli pozitivne testy. len mi urobila vaginalny ultrazvuk a tam uz bolo vidiet babulku - to bolo vsetko. krv na povinne testy v tehu mi brala az dalsi krat.
ziadne prehmatavanie ani nic podobne.

atrami • 3d • Dnes o 09:08
zaba,
presne ako píše neurológia. Pri prvej návšteve na potvrdenie tehotenstva a ďalšie sono v 10. t.t. sa robí od spodu.
Plod- na začiatku len akoby malý vačok začína byť vidieť najskor od 7 t.t., takže všetko je O.K. Pri 3. tehotenstve som letela hneď ako mi týždeň meškala. Vedela som koľká bije 😀
Jednoducho si sprav test a keď bude pozitívny, objednaj sa u gynekológa.

zaba1121 • Dnes o 09:22
dakujem 🙂

vefi89 • 2d, 18tt • Dnes o 11:01
zaba1121, ja som na to prisla podla testu zhruba v 8tt, hned na druhy den som volala dr., ten ma vysetril, povedal mi, ze na 90 % som tehotna a objednal ma o 3 tt.Takze v 11 tt som bola opat, znova ma vysetril, poslal ma na krv, ekg, bral mi moc, meral TK, vazil. Opatovne som bola v 13tt, kde mi robil prve sono a znova krv, moc. A teraz sa to stale opakuje, raz do mesiaca chodim, robi mi sono, intravaginalne vysetrenie, moc. Ja mam tehot. knizku od 11 tt.

ikke
14. nov 2009

cigaretka5 • Dnes o 10:22
kocky 30 a 31 den cyklu som mala pozitivny testik, brucho so citim vo fazach chviku ako keby nic potom tlaky potom zazse nic a tak dokola. Kedy je ten spravny test zajst k lekarke na potvrdenie?

pepppe • 7tt • Dnes o 10:40
ahojky,tak ja som si robila test ked mi ms meskal 4 dni a k doktorovi som sla tak po tyzdni,sestricka mi tak odporucila,ze mam dojst ked meska tak dva tyzdne,ale kazda ide inokedy,niektore idu hned a bere sa krv a podla toho ti to zistia

cigaretka5 • Dnes o 10:43
dakujem , mala som dosat mrchu v utorok a nic a tak som sa objednala na stredu tak neviem ci to nie je skoro po tyzdni

mywiel
10. jan 2010

Ked ste isli prvy krat na potvrdenie tehu k dokimu tak ste boli v ktorom tyzdni? 😕

mirip
10. jan 2010

ja hned ale som iný prípad ako ostatné baby ale viem že stačí okolo 6tt teda ked aspon týždeň už menzes mešká aby bolo niečo vidieť a mužno už aj srdiečko

andelka
11. jan 2010

Já jsem šla v 5+0, takže na začátku 6tt. Srdíčko ještě nebylo, ale aspoň byla vidět dutinka na správném místě. Pak jsem šla podruhé v 8+0, tedy po třech týdnech a byl vidět mrňousek i srdíčko.

mywiel
11. jan 2010

Ja som 7tt a mam prist prvy krat az za tri tyzdne rovno na sono takze len trpezlivost. 😅

romana29
11. jan 2010

Šla jsem v 6tt, při prvním těhotenství už srdíčko bilo, takže v pohodě, tentokrát, i když jsem byla taky v 6tt, tak nebilo a začalo až později. Takže já radím jít tak v té půlce šestýho až sedmýho týdne, kdy už je vidět srdíčko

mywiel
11. jan 2010

No mna doki objednal az na 10tt 😅 😔 takze si pockam dufam ze ♥ bude ok 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre