Som tehotná. Kedy ísť ku gynekológovi?

pepapo
8. aug 2006

Ahojte,
prosim vas kedy treba ist ku gynekologovi, ked som zistila ze som pravdepodobne tehotna? Treba hned bezat, alebo staci pockat, aby bolo uz nieco vidiet na ultrazvuku? Ako mi on prvy krat potvrdi tehotenstvo, z krvi?
dakujem

noemi1988
9. apr 2015

Ahojte neviem či to nie je mimo tému ale prosím Vás každej z vás bral na začiatku tehotenstva gynekológ krv? Ja som v 6TT bola som u neho dva krát, stále mi robil len ultrazvuk zvnútra, žiadnu krv mi nebral

zuzanka3381
13. apr 2015

@noemi1988 Ahoj. Možno preto ti nebral, lebo si šla veľmi skoro k nemu. Pri prvom tehotenstve som bola v 4. tt a tiež mi len sledoval, či vidí akciu srdiečka. Teraz pri druhom tehu som šla v 8. tt kde už som mala reakciu a hneď ma objednal na ďalší deň ráno na krv. A potom každý mesiac. Tak len kľud a pekne čakaj. V 6. tt je skoro na akciu srdiečka 🙂

nadej13
24. apr 2015

@zoraz ahoj,len sa chcem spýtať,uz bolo u lekára vidieť aj srdiečko?

zoraz
24. apr 2015

Bola som aj utz bol no srdiečko ešte nie idem za dva týždne 5.5.15 vravel že už je no ešte sme ho nezachytili mali sme 5,1mm a 7tt+0,viem že ešte dve dievčatá boli a tiež srdiečko ešte nepočuli
Prečo sa pytaš?
@nadej13

nadej13
25. apr 2015

@zoraz ahoj,no ja idem k lekárke v utorok,to by mi mal práve začínať 7 týždeň,tak ma napadlo,že časovo sme rovnako na kontrolu.Ja dúfam ze tam bude pekný gestačný vačok.

margaretka_
30. apr 2015

ahojte, vyšli mi 2 rôzne testy pozitívne, podla výpočtov to je tak 4tt, no som teraz nejak chorá. teplotu už nemám, najviac som mala 37,4. poctivo sa doma liečim. u dr. som nebola. podla toho čo som tu čítala, by na gyndu stačilo ísť v neskoršom týždni. no myslíte, že kvôli tej chorobe by som mala ísť radšej skôr? akože je to "iba" nádcha, už aj s trochou kašľa, ale myslím, že na dobrej ceste. chvalabohu mám možnosť byť doma. nebyť asi tehotná, tak to u dr. určite neriešim.

zuzanka3381
30. apr 2015

@margaretka_ Podľa mňa nemusíš kvôli tomu behať hneď k lekárovi. Pokiaľ nemáš nejaké ťažkosti, tak určite nie. Zbehni do lekárne, nech ti dá niečo proti kašľu. Mne dali v lekárni na začiatku tehu sirup Hedelix, veľmi dobrý, poľavilo sa mi. A kľudne si večer na vypotenie môžeš dať PARALEN. To mi môj gynekológ povedal, že môžem. Ten obsahuje paracetamol, čo bábatku neškodí. Skoré uzdravenie

margaretka_
30. apr 2015

ďakujem. tiež sa mi viac pozdáva predstava to v klude doma vyležať ako niekde čakať v čakárni a sa stresovať 🙂 ja si fičím na mucoplante, skorocelový sirup, ten mám u mňa osvedčený a pomáha 🙂
iné problémy nemám. ja by som si ešte ani test nerobila, ale ako som ochorela, tak som chcela vedieť či mám myslieť už na tú prípadnú bublinku v bruchu 😀 len ma trochu sem tam bolí brucho, ale to som sa dočítala, že je ok 🙂

zuzanka3381
30. apr 2015

@margaretka_ A hlavne si dávaj pozor na rôzne bylinky, ak by si rozmýšľala nadtým, že sa budeš liečiť nimi. Viem, že tehulky nemôžu všetky bylinky.

margaretka_
30. apr 2015

pijem prieduškový čaj a ešte nejaký, tak ďakujem za upozornenie, pozriem si to 🙂

zuzanka3381
30. apr 2015

@margaretka_ Za máličko. 🙂 Ja som tiež chcela všetky bylinkové čaje vypiť, aby som skoro vyzdravela a nakoniec som zistila, že nie všetky bylinky môžem. Skoré uzdravenie želám

bobussv
5. máj 2015

Dobrý deň viem ze je uz tu vela takych prispevkov ale nehali Sme s priatelom uz veci na nahodu a vysiel mi vcera takto pozitívny test gynekolog mi nedviha telefon cim je ta cirka silnejsia tak je vyššie HCG je mozne ze som viac ako v tretom tyzdni?? Kedy treba najneskor k nemu skocit. Dakujem za pochopenie aj za odpoved

zuzanka3381
5. máj 2015

@bobussv záleží od toho, kedy si malá poslednú MS. Odporúčala by som ti ísť až okolo 8.tt, kedy je už vidieť aj akciu srdiečka 🙂

bobussv
5. máj 2015

Teraz mi meska treti den podla vypoctu.
@zuzanka3381 rozmyslam ze by som si kupila ten Clearblue len je dost drahy aby som aspon cca vedela tie tyzdne 🙂

zuzanka3381
5. máj 2015

@bobussv áno, tento som si kupovala aj ja. A tam mi ukazovalo už tuším 3 a viac(tuším tri, nechcem už kecať, nepamätám presne). a k lekárovi som sa objednala až o dva - tri týždne neskôr. a u lekára som bola 7+4, takže už videl aj srdiečko 🙂 takže skús ten test, uvidíš čo ti vyjde a až potom choď. nechoď moc priskoro. nebude ešte srdiečko a budeš nervózna, lebo to bude priskoro

zuzanka3381
5. máj 2015

@bobussv a inak blahoželám 😉

bobussv
5. máj 2015

@zuzanka3381 dakujem kraaaaaaasne 🙂 inak by som to neriesila ani neprisla na to ale zacali ma strasne palit bradavky a v aute smrdiet oblubene zuvacky ked si dal priatel normalne ju musel vyplut co som myslela ze sa povraciam a to iste banan robil si shake do prace a ani pusu som mu nemohla dat co ma naplo z bananu..

zuzanka3381
5. máj 2015

@bobussv Nuž, to sa stáva 🙂 Ja som banány pred tehu nezniesla a teraz sa až niekedy trasiem za banánom 🙂 Veľa zdravíčka, nestresuj, oddychuj, nech ide všetko tak, ako má a nech malinké pekne rastie.

bobussv
5. máj 2015

Zuzka zlata si dakujem akurat som v praci tak si mi naladu zlepsila 🙂 🙂 🙂 ja asi bananova nebudem :D no priTel o tom este nevie zatial este som to nehala tak malinko tt je verim ze bude vsetko ako ma dakujem.
Uvidime verim zr bude vsetko v najlepsom poriadku 🙂

klaudinka363
26. júl 2015

Ahojte,mala by som na vas otazku.mavam vzdy pravidelny menzes,no teraz mi meskal jeden den.vzdy mam krce od bolesti den vopred,no teraz som ich mala asi 3ci4 dni pred, no tak zvlastne ma pichalo v podbrusku.navyse ked som dostala mrsku,tak som mala hnedy vytok spolu s krvou.tiez som spozorovala ze mam zväcsene bradavky.inak ziadne ine priznaky- aj test negativny.prve snazenie o dieta bolo 7.7.2015.je mozne aby som bola tehotna?dakujem za odpoved.

gretusqa1993
16. nov 2015

Ahojte baby ja mám taký problém že bola som u gynekologa s tým že testík vyšiel pozityvne a mam aj tehotenské príznaky....Lenže môj gynekolog mi ani krv neposlal na test HCG a ani ma neposlal na sono...iba ma pozrel prstami a vylúčil tehotenstvo a ďalej ma nechcel ani riešiť....a ja som si včera spravila ďalší tehotenský test a vyšiel znova pozytivny....ja už neviem čo mám robiť prosím poradte mi....

bajana
16. nov 2015

@gretusqa1993 však nerob nič, tvoje tehotenstvo predsa nezávisí od potvrdenia gynekológom...kedy si mala poslednú MS? Keď ti bude meškať také 2-3 týždne, zájdi za lekárom znovu.
Dnes bežia ženy k lekárom s pozitivnym testom (často ešte pred tým, nežim vôbec mešká MS) a nie je k tomu žiadny dôvod. V prvých týždňoch sa čaká, či je tehotenstvo prosperujúce, či sa uchytí. Lekár to nijako neovplyvní. Iná situácia je samozrejme pri nejakej diagnóze alebo po opakovaných potratoch.
Takže klud, správaj sa ako tehotná a obrň sa trpezlivosťou. Budeš ju ešte potrebovať 😉

gretusqa1993
16. nov 2015

@bajana ďakujrm ale ja patrím k tej menšine čo máva menzes aj ako tehotna a mám už 2 potraty za sebou a bojim sa že prídem aj o toto.....neviem čo mám robiť....a ešte plus moj gynda má 7 dní dovolenku.....😖

bajana
16. nov 2015

@gretusqa1993 prepáč ale tie potraty boli v akom tyzdni? Keď to bolo uz 2x, zisťoval niekto pričinu? A v ktorom tyzdni od poslednej MS si teraz? Ak tak súrne potrebuješ lekára, zájdi za zastupujúcim gynekológom alebo sa rovno prihlas k niekomu inému alebo si vymysli krvácanie a zájdi na pohotovosť.

liuliu
16. nov 2015

@gretusqa1993 ved a naco sa stresujes ; ked ho mas mat tak ho mat budes ak nie lekar s tym aj tak v takomto stadiu nic nespravi. Pockaj si par tyzdnov ; ja som isla v 9tt aj to len preto ze baby v skupine stresovali uz od 4-5tt a pocitali tam milimetre :D tak som bola zvedava 🙂 tak klud a kup si dake tie tehotenske vitaminy 🙂

gretusqa1993
16. nov 2015

@bajana
@liuliu diki baby no o 5 dni by som mala mat ms a pricina bola oslabena a nizkopolozena maternica urobim to tak ze xajtra pojdem za zastupujucou...dakujem baby velmi ste mi pomohli ....prajem vela zdravicka

butterfly333
16. nov 2015

@gretusqa1993 presne ak si mala už 2x potrat chod na pohotovost nech ta skontroluju a hlavne klud a nestresovat a nenamahat sa.Viem očom hovorim ja som už prišla 4x o svoje dieta a to 7tt 9tt 13tt a v 22tt som rodila žial mrtve.Dalšie dve tehu som cele uplne až do konca preležala v nemocke a ku koncu aj doma a to ma museli okolo 2Ott byt zašita.Poznam to ten strach no treba verit a bude všetko v poriadku.Držím palce.

gretusqa1993
16. nov 2015

@butterfly333 ďakujem fakt za podporu a áno presne viem aký je to pocit....😢no skúsim sa nestresovať.....ale vieš aké to je....fakt díki za podporu...

micka511
27. nov 2015

Ahojte, prosím Vás, je normálne také pichlave kŕče V podbrusku? Mám to od cena noci... Príde len občas A na malú chvíľu...
Test mám pozitívny, V stredu idem K lekárovi... Posledny mz som mala 30 toho októbra, ale bola slabšia A kratšia..
Test mi ukázal že som už V viac ako 5 týždňov... Obávam sa len tých bolesti... Ale každý mi hovorí, že to je normálne... Ale až také?

permanentka
16. jan 2016

Dievcata, mam dost silnu druhu ciarku na to ze som v nejakom 4.tyzdni len. Ma to vplyv na vysoke alebo nizke cislo HCG? ci nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre