Som tehotná. Kedy ísť ku gynekológovi?

pepapo
8. aug 2006

Ahojte,
prosim vas kedy treba ist ku gynekologovi, ked som zistila ze som pravdepodobne tehotna? Treba hned bezat, alebo staci pockat, aby bolo uz nieco vidiet na ultrazvuku? Ako mi on prvy krat potvrdi tehotenstvo, z krvi?
dakujem

prima
8. aug 2006

nic nepokazis, ked pojdes skor. a zisti ti tehotenstov ultrazvukom zvnutra. krv beru az v nejakom 7 tt.

adetka
8. aug 2006

Ak ti uz meska menstruacia... a na tehotenskom teste si mala dve ciarocky... alebo mas aspon pocit, ze si tehotna... tak k nemu zajdi... pozrie sa ti dovnutra... odoberie krv... a pripadne (ale nerobia to vsetci) ta posle na ultrazvuk... aj v skorsom stadiu... mna poslali na ultrazvuk, aj ked som bola iba v 4 tt... a nieco tam nasli 🙂

ale niektore zeny cakaju aj dva mesiace... kym k nemu idu... takze nemusis... ak nechces... alebo mas strach, ze by vysetrenia mohli v tak skorom stadiu tehotenstva poskodit...

peha
8. aug 2006

ahoj, zavolaj mu, on ti povie, objednaj sa pekne.
standardne sa najprv potvrdi z krvi, potom ta prezrie bud aj hmatom alebo ultrazvukom, a zisti stav maternice. uz podla sliznice maternice sa da urcit, ci si v tom alebo nie. na ultrazvuku este nebude pravdepodobne miminko vidno, a on ta objedna na dalsi termin, aby sa potvrdilo vnutromaternicove tehulkovanie.
to sa musi, aby zena nahodou nemala mimomaternicove a nevedela by o tom, je to pre zenu nebezpecne. ak je plod zachyteny niekde vo vajickovode, je to nebezpecne, pretoze zvykne prasknut a zena silno krvaca, straca tak vela krvi, samozrejme dochadza k poskodeniu stien vajickovodu. tak preto sa chodi co najskor, aby sa tieto veci vylucili a potvrdilo sa, ze miminko je presne tam, kde ma byt, pekne v maternici zachytene na sliznici a uz si tam buvinka 😵

takze ak ti vysiel pozitivny testik, nevahaj a zbytocne necakaj, nemusis sa obavat, ze ides prilis skoro. dnes je kazde tehotenstvo krasne sledovane a cielom lekarov je doviest kazde tehulkovanie do uspesneho konca 😵 😵

peha
8. aug 2006

ps zabudla som - drzim palceeee 😵

danii
8. aug 2006

hej. tehu sa potvrdi alebo vyvrati testom z krvi. zistuje sa tam vyska hormonu hcg. utz sa robi az potom 😉
mozes ist rovno k lekarovi nech ti vezme krv

pepapo
autor
8. aug 2006

Dakujem, meska mi 8 dni a na teste boli 2 ciarky🙂)

tyrien
8. aug 2006

Ahoj pepapo, pekne chod k lekarovi, aby ta monitoroval hned od zaciatku🙂Budes to potom krajsie prezivat, ked ti povie kolko tvoj drobcek meria v mm🙂

danii
8. aug 2006

gratulujem, super sprava 🙂 lekar ti to potvrdi 😉

tonicka
8. aug 2006

pepapo, je to len na tebe, ja by som nevydržala a šla 😀 Inak gratulujeeeeem. 😀 😵

denik
8. aug 2006

mne kúpil manžel test hneď, ako som mala pocit, že stres zo svadby urobil svoje a asi sa mi MS oneskorí.. no dve čiaročky hovorili niečo iné, tak som hneď volala lekárke.. poslala ma na sono a 5mm bobašik mi vyčaril úsmev na tvári.. okrem toho mi hneď bolo zle a to sme to zistili v treťom týždni 🙂 tak neváhaj a choď.. budeš istejšia a šťastnejšia 😵

sylvie
8. aug 2006

pepapo, ja som isla hned ako mi vysiel pozitivny test.. ona ta vysetri zospodu a na zaklade toho povie ci si naozaj tehotna.. tiez vysetri moc.. ultrazvuk ti bude robit az neskor..

zuz11
8. aug 2006

pepano, ak nemas ziaden probem mozes ist ku gynekologovi, ma by ti urobit iba krvne testy a tie by to na sto pro potvrdili..... uzv staci urobit az v 11tt 😀 h

denik
8. aug 2006

a mne krvné testy nerobila, zato ma poslala na sono.. prečo? a to som tam bola už trikrát, odkedy to viem..

megustas
8. aug 2006

denik ani mne nerobili krvne testy...gynekolog ma vysetril a poslal na sono kde sa tehotenstvo potvrdilo 😉

denik
8. aug 2006

hm, tak potom dobre 😉 počkám si..

megustas
8. aug 2006

denik nic sa neboj krvi ta zbavia velmi rychlo🙂ked budes podstupovat kopec vysetreni...mna zajtra zas caka odber...inak baby aj vam nariadili interne vysetrenie?

denik
8. aug 2006

viem, že interné sa robí, ale nie až pred pôrodom, ako "predoperačné"? a čo zubár?

megustas
8. aug 2006

ved to mi vravi kazdy ze sa to robi tesne pred porodom lebo interne vysetrenie plati 14 dni....a zubar?myslim ze mas ist 2krat na prehliadku

denik
8. aug 2006

no ja len či tam mám ísť na odporúčanie gynekológa s výmenným lístkom, alebo až normálne, keď mám preventívu? lebo na tú som objednaná až v zime..

megustas
8. aug 2006

hm mal by ti to pripomenut aj lekar sa mi zda

zuz11
8. aug 2006

no sono sa na zaciatku moc neodporuca bo mimi sa prehrieva 😔
ja som bola iba na kardio vysetreni a u zubara zatial raz a druhy krat idem v oktobri 😀

megustas
8. aug 2006

ozaj neviem preco mna stale trapia s tymi odbermi...to bude asi preto ze mam z toho panicky strach...ale co ine mi teraz ostava ako trpiet to 🙄

zuz11
8. aug 2006

megu, mne iba dva krat brali krv 🤐 😵

nelika666
8. aug 2006

mne len raz.. na geneticke testy.. 😅

megustas
8. aug 2006

tak to mate stastie🙂ja som uz davno nebola tak popichana 😀

tonicka
8. aug 2006

Mne brali krv už asi 8 krát ☹ , ale ja som mala zle pecenové testy ☹ Inak vraj každý lekár postupuje na začiatku inak 😕

nelika666
8. aug 2006

to ano ale 8x a 1x je trosku velky rozdiel nie? 😕

zuz11
8. aug 2006

nechapemtie sona na uplnom zaciatku...... je zdravsie tehu overit krvou ako sonom 🤐

nelika666
8. aug 2006

zuz11..aj jednoduchsie

denik
8. aug 2006

no neviem, mňa dosť šokoval aj fakt, že to nebolo "klasické" sono, ale také zvnútra.. skoro som ušla 😀 ale netrvalo to dlho a nakoniec to nebolo ani také hrozné..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre