Tehotenstvo s milencom a nie s manželom

bambulka1979
21. okt 2009

ahojte chcem sa opytať ci uz niekto zažil taku situaciu a ako ste to riesili. ak nie verejne tak aspon do IP. som vydata ale vztah nam nefunguje tak ako by mal. takze mam priatela a otehotnela som.
milujem ho a som ochotna sa rozviest ale neviem ako na to. viete mi niekto poradit ako dalej?

saska.t
21. okt 2009

bambulka zalezi na tom ako sa k tomu stavia tvoj priatel, ale budes to musiet coskoro riesit kedze tehotenstvo je neprehliadnutelne po kratkom case...

katy1979
21. okt 2009

zavisi ako sa k tomu stavia tvoj priatel a ako sa k tomu postavis ty

majacska
21. okt 2009

bambulka ty si katy?

dominka11
21. okt 2009

vyzerá to tak 😉 ale nemusíš sa hanbit.

sasiki
21. okt 2009

len si to s tým rozvodom dobre premysli, aby sa nestalo, že zostaneš s dvoma deťmi sama 😔

daniela1983
22. okt 2009

a v kolkom si tyzdni? ☹

sue
24. okt 2009

Bambulka sem už asi nenapíše...

atrami
24. okt 2009

Tieto dvojité nicky nemám rada 😠 😠 😠

sue
24. okt 2009

Atrami, sú z toho istého dôvodu ako to,že ty tu nemáš fotoalbum a ani mená detí 😉 😅

ada32
24. okt 2009

asi je to tak osobne ze sa chce poradit a nechce aby niekto vedel o koho ide.
ja to chapem.
viem ze sa to nema,ale minule som mala problem a tiez som bola na vazkach ci to nemam urobit takto.
nie ani kvoli vam z kona ale kvoli spiclom zvonka ktori podla fota vedia o koho ide.
nikto nevieme kto vsetko to tu cita

jarus1
24. okt 2009

hm...zaujímavá téma a zakladateľka ju určite číta...mohli by sme jej aspon takto poradiť 🙂

majacska
24. okt 2009

ja som jej uz poradila cez ip

danu
16. mar 2010

saluka • Dnes o 08:59
tuto temu otvaram preto lebo som sa dostala do takej situacie ze neviem ako sa mam rozhodnut,preto prosim aby do tejto temy neprispievali zeny co sa nebudu vediet vcitit do mojej situacie,naozaj potrebujem radu ako sa zachovat.
Moj problem spociva v tom ze som zistila ze som tehotna,mam muza a dcerku a viem na 100% ze toto dieta nieje jeho,jedine vychodisko vidim v interupcii,toto je pre mna najlepsie riesenie si mylsim lebo nedokazem si predstavit ze poviem manzelovi ze cakam dieta a necham ho v tom ze je jeho,nevedela by som s takym tajomstvom zit.....je to pre mna strasne lebo som dospela osoba a nedokazem pochopit ako som mohla nieco taketo dopustit.

dadulka19 • Dnes o 09:13
zaujala ma hlavne posledná veta"si dospelá žena,ale nevieš,ako si to mohla spraviť"si dospelá,mala by si vedieť,prečo si zahla mužovi.....Napíš si na papier pre a proti interupcii.Keby si na interupciu išla,mala by si asi po zbytok života zlé svedomie pred manželom,možno by sa ti už nikdy viac otehotnieť nepodarilo a možno by to časom prasklo.Ak povieš manželovi,že si tehotná s niekym iným,asi 2 x šťastný nebude(teda,ak by si mu neklamala,že je jeho,ale to je podľa mňa obrovské svinstvo a ja osobne by som hrala férovo a v tom neklamala).Ono ťažko ti je radiť,lebo vo veľkej miere to závisí,aký tvoj manžel je,ako sa zachová,či to z tvojej strany bol len "úlet"a pod.V každom prípade sa ti život zmení,či sa rozhodneš tak alebo tak.Ešte jedna vec,čo na to otec dieťaťa??...No,jednoznačne nie si jediná,ktorá toto zažíva,ale všetko resp.veľká časť závisí od tvojho manžela,ak by si mu pravdu povedala..Ja som v takejto situácii nikdy nebola,takže si to dosť dobre predstaviť neviem,ale teraz hovorím,hrala by som fér a manželovi povedala pravdu.Určite ti tu napíšu baby,čo prežili čo ty a budú radiť iné.No,držím palce...

zuzpolka • 1d • Dnes o 09:14
saluka, naozaj ťažka situacia, nezávidím ti ☹ ☹
povedať manželovi že čakaš jeho dieťa by bola určite velka hlubosť , s tym by som ani ja nevedela žiť! to určite nerob! 😔 Ak chceš zostať s manželom tak zostava asi len ta interupcia ☹ 🤐 aj ked to je tiež velmi ťažke! 😔
Držím palce!!! 😉

mima • 2d, snž • Dnes o 09:17
saluka, fuha fakt sila, tazko to uz vezmes spat, ako pises si dospela osoba, neviem mozno si mala dovod mozno nie, to musis vediet ty a rozhodnut budes musiet taktiez ty, mozme ti sebeviac radit al. vraviet svoje nazory, nakoniec to urobis podla seba......ja by som asi najskor riesila otazku ci to bolo chvilkove vzplanutie al. je v tom nieco viac, vies sa pise, ze nie je nevera ako nevera, teda ja sama som to nezazila, ale teda ze niekedy to je vraj fakt len o sexe a niekedy su v tom aj city, takze si poloz otazku ci si v tvojom vztahu stastna a teda ci to bola iba jednorazovka, na ktoru sa budes snazit cim prv zabudnut, potom by som asi ja zvazovala moznost, ze si to dietatko necham a naucim sa zit s tym, ze nie je manzelove, ved ono ani manzel sa to nemusia vobec dozvediet a mozete zit spolu stastne dalej, no a ak je to ten druhy pripad, tak urcite v tomto vztahu nezotrvaj, ale ho ukonci a skus zacat od znova...

dadulka19 • Dnes o 09:17
inak,viem o prípade,kedy žena išla na interupciu a s manželom žila v poho ďalej.Teda,ona v pohode už moc nieje,svedomie dá zabrať 😖 ...

mima • 2d, snž • Dnes o 09:34
viete baby ta interupcia, nie som proti, ale ako vravi dadulka, co ak uz nebude moct mat deti ?, ja by som si rodinu nechela rozbit, tazko sa mi to vravi, sama som zatial chvalabohu nic taketo nemusela zatial riesit, ale viem, ze by som urcite nikdy neurobila hrubu ciaru ...

bodka13 • 2d • Dnes o 09:35
☹ no veľmi ťažká situácia,ale život prináša všeličo

...ak si dieťatko nechá treba premyslieť všetky možné situácie ,a preto mi ako dobrý nápad nepripadá nepovedať
manželovi,že nie je jeho...ako sa hovorí "náhoda je blbec" tak sa môže stať,že dieťatko ochorie alebo bude mať nejaký úraz a neviem si predstaviť ako by po niekoľkých rokoch vysvetľovala mužovi,že ani ona a ani on mu nemôže darovať napr. krv ale musí ísť hľadať biootca ☹

najrozumnejšie riešenie tejto situácie mi vychádza UPT 😔

saluka
16. mar 2010

uvedomujem si vsetko pre a proti,moj manzel by to nepochopil,vlastne by tomu asi ani neveril,my mame normalny vztah,len my proste nieco v nom zaclo chybat ked je cele dni v praci a naviazala som kontakt s druhym muzom,on o tom vie,som mu to povedala a jasne ze nesuhlasi s tyma by som muza oklamala ze je to jeho,on ma tiez dieta aj priatelku ale je ochotny ked sa rozhodnem si ho nechat,vyjst s pravdou von ale problem je u mna,ja by som to asi nedokazala,je mi to strasne luto ale jedine vychodisko vidim v UPT

bellada
16. mar 2010

saluska - velmi tazke rozhodnutie ta caka a drzim ti palce aby si sa rozhodla najlepsie ako sa da. Sme ludia a robime chyby a to aj napriek tomu, ze sme dospeli a mali by sme byt aj rozumni, ale zivot prinasa aj tazke situacie....
naozaj neviem co by som robila na tvojom mieste, ale urcite by som dieta nevydavala za manzelove, ono sa pravda nejak vzdy prevali a potom by to bolo este ovela horsie a okrem manzela by si sa zodpovedala este aj pred dietatom, ktoremu si tiez klamala o otcovi.
Ako tu uz baby pisali...co nato pravy otec dietata? aky mas k nemu vlastne vztah? na tieto otazky by si si malo odpovedat ako prve...ak to bola jednorazova zalezitost a ten clovek pre teba nic neznamena, tak su dve moznosti povedat pravdu manzelovi (ty ho najlepsie poznas a musis aspon trosku tusit jeho reakciu) ak mas pocit, ze reakcia znici vasu rodinu - teba, manzela a vase deti, tak aj interupcia je riesenie...chcete este deti s manzelom? ak nie, tak neriskujes pripadne komplikacie v tomto smere, ak ju aj podstupis, budes mat aj tak velke tajomstvo, ktore ta moze neskutocne zozierat a znicit ti zivot tak ci tak, kazdi sme ina povaha a stresove situacie prezivame inak, hlavne tie emocionalne...jednoducho ak tu budeme pisat cokolvek, rozhodnutie je len na tebe a ty s nim budes zit...
na zaver: chcela si asi priamu odpoved co by som urobila na tvojom mieste, asi by som sa rozhodla pre interupciu
a este jedna vec - nemyslim si, ze si zly clovek, zla zena a matka...rozhodne ta nema nikto pravo odsudzovat
Drzim palce!

diddi
16. mar 2010

je smutne,ze sa nemysli na nasledky-o zivot pride dietatko,ktore za to nemoze.....len ty musis vediet,aky je vztah medzi tebou a manzelom,preco si ho podviedla...a co chces zachranit-manzelstvo,v ktorom ti nieco vadi,alebo dietatko,ktore cakas.....a rovnako je to nezodpovedne aj zo strany milenca-bud spravite vela ludi nestatnymi,alebo zabijete dietatko...a potom dalej co bude medzi tebou a milencom?....UPT - neznamena prerusenie tehu,ale ukoncenie tehu!

mima
16. mar 2010

no neviem, pises ze priatel je ochotny s tym vyrukovat von, ale nepises s kym zostane, s tebou alebo so svojou terajsou priatelkou ? to je ta otazka, ci zostenes sama s dvomi detmi al. si rozbijes terajsiu rodinu ak to povies mm

sjuzi
16. mar 2010

Mňa ešte napadá, neexistuje ani 1% šanca, že by dieťatko mohlo byť tm??? 😅

jaaty
16. mar 2010

Tvoj manžel o tom vie? Myslím o nevere?

mima
16. mar 2010

ako si mozes byt ista ze nie je mm, ty s nim uz nespavas ? co ak tu je sanca, ze je jeho ... 😒

emilyz
16. mar 2010

suhlas s diddi - je to ukoncenie tehu a nie prerusenie, to dietatko neodlozis a nepokracujes v tehotenstve, ale ho ukoncis a zabijes to dieta.
som za nechat si to dieta. mozno ti ukaze tvoju cestu v zivote.

diddi
16. mar 2010

Tvoj milenec je zenaty a ty vydata?

dadulka19
16. mar 2010

saluka,možno ťa tvoj manžel prekvapí a ak mu všetko porozprávaš,otrasie sa sa a zmieri so situáciou,prípadne aj povie,aby ste si dieťa nechali.Veď aj on by prišiel o rodinu.Netreba hneď pozerať na to,že príde totálny krach.Človek nepozná ani sám seba,takže vedieť,že to manžel nepochopí,asi nejde na 100 percent.Skús myslieť pozitívne.Asi to tak malo byť.A k tej interupcii,ja by som nikdy nešla,žiadny chlap nestojí za to,prísť o dieťa.Tuším si písala,že jedno dieťa máš a to by malo asi aj rado súrodenca.Viem,že by bolo ťažké(v tom najhoršom prípade),ísť životom sama s 2 deťmi,ale všetko sa dá zvládnuť.A keď sa aj otec dieťaťa stavia k tomu celému takto,tak by ti zrejme pomohol.

iwusska
16. mar 2010

suhlasim s dadulkou...ziadny muz nestoji za to, aby som koli nemu zabila svoje dietatko, ja by som s tym vedomim nedokazala zit....ale to je len moj nazor, rozhodnutie je len na tebe...nech sa uz rozhodnes akokolvek, drzim palce...

pia22
16. mar 2010

Nemysli si, ze ak zabijes dietatko, ktore zije v tebe a vdaka tebe, vsetko bude akoby sa to nikdy nestalo. Nic uz nebude take ako predtym. Porozpravaj sa s manzelom, ak ta miluje, tak to pochopi aj ked to mozno nebude hned. Nikto ta nema pravo odsudit, ty sama trpis svojim zlyhanim, ale nesprav nieco, co by si lutovala este viac.

anibas
16. mar 2010

a čo hniezdo záchrany ?

bodka13
16. mar 2010

😕hniezdo záchrany... a to by potom čo povedala manželovi??? ako že donosím ho a potom ho odložím ???,lebo neviem čie je

anibas
16. mar 2010

a nie je lepšie odložiť ako zabiť ????

bodka13
16. mar 2010

určite áno 😉 no v tejto situácii sa mi to zdá nereálne ☹

a malá prosba...Saluka chcela poradiť,počuť názor -možno návrh nejakého riešenia...nestavajte/me ju do pozície "vrahyne dieťatka" myslím,že aj bez toho to má veľmi ťažké ...

anibas
16. mar 2010

bodka ja ju neodsudzujem - pre mna je to nepredstaviteľný problém - ale dôležité nie je ani tak riešenie, ale výsledok ... si myslím

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre