Tehotenstvo s milencom a nie s manželom

bambulka1979
21. okt 2009

ahojte chcem sa opytať ci uz niekto zažil taku situaciu a ako ste to riesili. ak nie verejne tak aspon do IP. som vydata ale vztah nam nefunguje tak ako by mal. takze mam priatela a otehotnela som.
milujem ho a som ochotna sa rozviest ale neviem ako na to. viete mi niekto poradit ako dalej?

saluka
16. mar 2010

dakujem za niektore nazory,ratala som s nimi
neviem ako by som definovala vztah s milencom,sme tajne spolu necely rok,zo zaciatku som neratala ze to bude take vazne,ja si vlastne rozumiem s nimi obami,on ma syna a priatelku nie su zobraty a nemaju prave nejlepsi vztah,planovali sme sice ze ked sa nam to bude s partnermi kazit ze sa dame dokopy,ja sa rozvediem a on odide ale je tu zas aj moj manzel,mam ho rada a neviem ci by som mu dokazala az takto ublizit a je tu aj nasa dcerka....viem ze je to voci nemu hlupe ale teraz nemam ine vychodisko ako ho oklamat,no a zit s tym klamstvom dalej,myslim ze som rozhodnuta definitivne,vztah s milencom ukoncim a budem sa venovat rodine,presne tak ako to malo byt hned odzaciatku,sama neviem co som si od tohoto slubovala,sice je uz neskoro sa lutovat ale predsa som sa rozhodla ist na potrat,manzelove nieje to viem urcite,podla vsetkeho som asi len 4tt,cize podla toho viem ze nieje jeho,my vlastne spolu nespavame uz dlhsi cas,je stale v praci a taktiez viem ze by to nepochopil,keby sa priznam,neostal by somnou.....

anibas
16. mar 2010

saluka .... nemôžem ťa v tom podporiť, tak snád len ... veľa síl do života .... 😔 😔

ivmila
16. mar 2010

ja by som ti neradila ist na potrat... je to predsa tvoje dieta!!!! pozri sa na dcerku aka je urcite krasna, a mozno a jej sestricka alebo bracek by tiez boli ako ona... to dietatko nemoze za tvoju chybu...
A milenec vie, ze si tehotna??? co on na to? ja by som ti radila, aby si sa priznala manzelovi a podla toho ako to prijme, sa zachovala. Ked sa s tym manzel po urcitom case zmieri, tak budete vcelku stastni vsetci styria....moja teta ma take manzelostvo...uz ma dospele tri deti a ta najmladisa dcera nieje manzelova...a predsa ju ma najradsej..je to ich milacik...takze neviem...vela zavisi od povahy. Je to poriadna kasa, ale ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa navari... drzim palce

emilyz
16. mar 2010

ivmila suhlas, ty este ani nevies, ako tvoj manzel zareaguje
mozno raz budes lutovat, ze si nedala svojej dcerke surodenca vtedy, ked si mohla...

jaaty
16. mar 2010

Saluka, nemyslíš, že manžel si ďalšie klamstvo nezaslúži? Už len to že si ho podviedla je silná káva a teraz sa rozhodneš ísť na potrat bez jeho vedomia?
Súhlasím s ivmilou, myslím, že by si sa mala manželovi priznať. Lož má krátke nohy a určite by som sa bála, že to raz vypláva na povrch. ...a navyše,manžel si pravdu zaslúži.
Veď to, že si necháš dieťatko zobrať rieši len tvoje tehotenstvo. Myslíš, že sa tým vyriešia problémy s manželom? Že budete normálne fungovať? Ak s ním chceš zostať a normálne fungovať je načase niečo s tým spraviť. Rieš problém, ktorý máš s manželom, pretože sa môže stať, že o neho prídeš, hoci sa o tvoje nevere ani nedozvie.

jahodka35
16. mar 2010

neda mi zareagovat. ja ta neodsudzujem, kazdy obcas spravi v zivote hlupost a za nu si aj ponesie zodpovednost. mna skor napadlo, ze jaaty ti dobre napisala ohladom tvojho manzelstva. s manzelom nespavas dlhsi cas, zjavne mate nejaky problem, takze treba riesit v prvom rade ten. aby sa nahodou nestalo tak ako mne, ze som manzelovi zahla, (nastastie bez otehotnenia) z dôvodov tebe podobných a nakoniec som sa dozvedela, ze to ze mi v manzelstve nieco chybalo, on uz daval a venoval inej slecne... u nas to dopadlo nastastie nakoniec dobre, ale to je uz v inej teme....a neviem kolko mas rokov, ale v mojom veku by som si dieta nedala zobrat...(viem, ako to boli...)

saluka
16. mar 2010

jasne ze viem ze si ziadne klamstva nezasluzi ale sme spolu 8rokov a za ten cas ho poznam aky je,nezmieril by sa s tym a viem ze by nedokazal vychovavat cudzie dieta a navyse muz s ktorym to dieta cakam s tym nesuhlasi,mozte ma odsudzovat,ja s tym ratam v zivote ale inaksie riesenie nevidim,nemyslim na to ze som tehotna,nemylsim na to ze mala by mohla mat surodenca,proste to chcem vymazat zo svojho zivota a zacat odznova,ked sa ani po tomto vsetkom nas vztah neda do poriadku tak jednoducho pojdeme od seba,budem sa ale snazit aby som si rodinu udrzala a toto brat ako len nejaky omyl,viem jedna sa o dieta ale inak neviem riesit tuto situaciu,bude to tak najlepsie

diddi
16. mar 2010

Ak pojdete neskor od seba,nebudes lutovat to,ze si si zabila dietatko?...ty ho vlastne chces zabit kvoli manzelovi?

jaaty
16. mar 2010

Saluka, ja neodcudzujem ženy, ktoré sa rozhodnú pre potrat, je to každého osobná vec a predovšetkým tá žena bude -podľa mňa- trpieť výčitkami svedomia.
Podľa mňa však, prepáč, ale to tvoj vzťah s manželom už ťažko vyrieši.Jednoznačne by si mala začať riešiť vzťah s manželom ešte pred potratom. Ja by som na tvojom mieste navštívila nejakú manželskú poradňu. Určite ti poradia a možno pomôžu riešiť vzťah s manželom. Už tu boli príspevky o tom, že žena manžela podviedla, dieťa si nechali a manželom ho prijal za vlastné....ale to je asi ten lepší prípad 😉
...a sorry, keď tvoj milenec nechce, aby si o ňom povedala manželovi 😠 To čo má byť? To sa bojí, že dostane po papuli? Či to, že sa to dozvie jeho priateľka?

saluka
16. mar 2010

diddi ja nemylsim ze niekoho zabijam,presne takymto radam som sa chcela vyhnut,nehcem mat este horsie vycitky nez teraz ja som pevne rozhodnuta ostat s manzelom a nasou malou,myslim ze ked sa budem snazit vsetko bude zas ako predtym medzi nami,viem ze som mohla podobne zmyslat uz predtym nez som si zacla s inym ale vtedy to bolo proste silnejsie

diddi
16. mar 2010

saluka,ale ja ti neradim...keby som ti mala poradit,tak odpoved poznas - nechat si dietatko,ale ty rozmyslas uplne inak,nad svojimi vyhodami,ako vyjst z toho,aby sa manzel o tom nedozvedel....aby sa milencova zena nic nedozvedela....vsetko sa deje pre nieco,aj to,ze cakas dietatko ma hlbsi vyznam.....co,ked sa dozvies,ze aj tvoj muz ti je neverny /a dozvies sa to po potrate/...co ked ti oznami,ze jeho milenka caka dieta a odchadza od vas - to zial vela muzov robi......na casovom obdobi nezalezi....potom si budes vsetko vycitat

andelik8
16. mar 2010

asi ma tu vsetci ukamenujete, ale ja suhlasim so salukou. Na jej mieste by som to tiez riesila ako ona ☹

sjuzi
16. mar 2010

Ja by som sa bála, že sa to i tak tm dozvie, od známych, z nemocnice, resp. od toho priateľa (bohvie ako zareaguje ten, keď mu povieš, že už s ním nechceš nič mať...). No nechcela by som byť v tvojej koži... UFFF

diddi
16. mar 2010

neviem ako dlho trva cely proces potratu,ale co povies,kam ides?

laila22
16. mar 2010

saluka - mas to tazke, ak by som chcela zachranit rodinu, zmyslala by som rovnako ako ty... lenze aj baby maju pravdu. loz ma kratke nohy, ani nevies ako a moze sa to tvoj manzel dozvediet... 😒 najlepsie riesenie by asi bolo, keby si vysla s pravdou von a nech sa deje co sa ma...bud to vas vztah posilni,alebo bude totalny koniec a ked to dietatko nebudes chciet, este vzdy mozes ist na potrat... 😒 alebo zostanete s manzelom a na potrat pojdes aj tak a zabudnete na vsetko alebo sa to skonci hapyendom a budete stvorclenna rodinka...
PS a fakt by si mala popatrat, preco mate problem v manzelstve, ci ta naozaj aj tvoj manzel nepodvadza... aby si neobetovala koli nemu nieco, coho nebude nakonec ani hodny..
drzim palce moja.

saluka
16. mar 2010

jaaty on nieze nechce aby som to povedala,mojmu muzovi,tak som to nemylsela on nechce aby som mojho muza oklamala s tym ze to dieta je jeho,ze ani on by nedokazal zit s takym pocitom ze by vychovaval jeho dieta,mam sa mu priznat a dieta si nechat a co potom,rozvediem sa,narusim si vsetky vztahy v rodine,mala pride o pokojnu rodinu a ja budem cele tehotenstvo v strese,s vycitkamy ci som spravila dobre?mala ide v semtembri do skolky,ja do prace,proste sa to skomplikovalo najhorsie ako sa dalo,viem ze moj muz ma nepodvadza,je podnikatel,ma strasne vela roboty,stale vravi ze to robi koli nam,aby nam nic nechybalo,neverila by som ze by mal inu zenu,on je dobry ja to viem a keby mu poviem pravdu tak by ho to uplne ranilo,viem ze som mu tymto ublizila velmi ale zatial o nicom nevie,tak koli nemu by som to aj cely cas tajila,viem ze by som postupom casu na to zabudla.
diddy,zistovala som si uz vsetko ohladne interupcie,ten proces trva nejaku pol hodinu,s tym ze nejake 2,3hodiny tam ostanes lezat a potom mozes ist kludne domov,takze mylsim ze s tym by problem nebol,nedozvedel by sa to nijak,pripadama si naozaj ako svina ked to potajme musim naplanovat,nikto o tom nevie,vlastne preto som aj napisala na forum aby som to dostala nejak zo seba,lebo naozaj nemam nikoho kto by to asi v mojom okoli pochopil,mozno sestra ale asi by bola aj ona zomna dost sklamana

jaaty
16. mar 2010

Saluka, snažila som sa povedať, že treba riešiť aj svoje manželstvo. Že som si nie istá, či to že si dáš dieťa zobrať a prestaneš sa schádzať s milencom Váš vzťah zlepší. Preto by som na Tvojom mieste hľadala pomoc u psychológa 😉

sasrnka
16. mar 2010

"proste sa to skomplikovalo najhorsie ako sa dalo" a nie nahodou, ze TY si si to sama skomplikovala?
Prepac, ale myslis si, ze tym, ze pojdes na potrat bude vsetko jednoduche a jasne a odrazu vsetko v poriadku??? Aj ked sa to nikto nedozvie, bude to uz do smrti v tebe... Ale ja by som neverila tomu, ze sa to nikto nedozvie...ono sa to len mozno zatial neprevalilo. Ja si myslim, ze pravda si vzdy najde svoju cesticku. Vies si predstavit, co nastane po tom?

nikollette
16. mar 2010

Ja by som nedokázala žiť s takým veľkým tajomstvom 😔
A ako sa vraví, pravda vždy víde na javo....

saluka
16. mar 2010

sasrnka neviem si predstavit co by prislo potom keby sa to prevali,ale ked to uz spravim tak asi nejak aby to nikdy nevyslo najavo,ked nad tym tak premyslam tak nikto o tom nevie,len ja a muz s ktorym dieta cakam,takze sa nebojim ze by sa to mohol dozvediet aj niekto treti,samozrejme ze nepojdem do nemocnice na potrat tam kde byvam,proste zariadim si to tak aby sa to neprevalilo,jasne ze zit s takym tajomstvom je tazke ale musim,prave sa pozeram na malu a som si ista ze ju nedokazem vytrhnut z tejto rodinnej pohody v akej zije,ma 3 roky a potrebuje oboch rodicov,nie rozhadanych ludi ktroy sa nebude ani spolu bavit,viem ze pre niektore z vas je to nepredstavitelne ale pre mna je to jedine riesenie

bejbypd
16. mar 2010

saluka nechcem na teba utocit lebo to naozaj nepotrebujes...si doslova v zapeklitej situacii.ale v com chces vlastne poradit?ukludnit sa ze to co chces urobit je to najlepsie co mozes v tejto danej situacii urobit?pises ze sa pozeras na svoju dcerku a v bruchu nosis teraz babatko z ktoreho by sa vyvinul takyto isty clovek...ono sa na svet nepytalo...nejdem ti tymto co som napisala zobudzat svedomie lebo zda sa ze si uz velmi dobre presvedcena o tom co ides urobit...ja len ze pises ze manzel je dobry clovek a ma vas rad a robi vsetko pre to aby ste mali vsetko tak kde si mala hlavu ked si mu takmer rok bola neverna?ja som tu neni na to aby som ta odsudzovala,naozaj ma to len zaujima a nechapem preco teraz ma na toto vsetko doplatit to dietatko...je mi luto v akej si situacii nezavidim ti ju a dufam ze sa do nej nikdy nedostanem ale si v tejto situacii predovsetkym svojou vinou...no nech sa rozhodnes ako sa rozhodnes budem ti drzat palce...

janinah
16. mar 2010

Bože,prečo nepošleš na svet človeka,ktorý by našiel liek proti rakovine?....Poslal som ho už dávno,ale nedovolili mu narodiť sa.... ☹
saluka,akékoľvek klamstvo vyjde najavo skôr či neskôr /či tajná interupcia,či nepravé otcovstvo.../urobila si dosť chýb,neurob najväčšiu v živote,najčestnejšie by bolo manželovi sa priznať a požiadať o druhú šancu a spolu sa rozhodnúť čo ďalej s dieťatkom a so životom...nemáš to ľahké,ale akosi ťa nemôžem ľutovať,sama si si to dobabrala ☹

zelmirka1
16. mar 2010

saluka urob to co povazujes ty za dobre aj ked to komukolvek moze zniet divne, nikto nie je v tvojej kozi a preto nemoze pochopit celu situaciu, rady su fajn ale je to len pohlad zvonku sice nezaujaty, ale lahko sa radi ked clovek nie je v rovnakej situacii a tiez je lahke odsudit cloveka, pritom nikto z nas nevie co sa moze stat jemu. Je to len na tebe, ide o tvoj zivot, drzim palce a ked sa rozhodnes tak nelutuj.
Len taka drobnost nerozhoduj sa kvoli malej, mala bude spokojna ked bude mamina spokojna a stastna, kazde dieta vyciti skor ci neskor ak vztah nefunguje a nauci sa potom do zivota ze to tak moze byt v partnerstve a tiez ze je normalne hrat navonok nieco ine a to nie je dobre.

saluka
16. mar 2010

nepotrebujem od nikoho lutost,na zaciatku som pislaa ze nemusia sem prispievat zeny co nezdielaju rovnaky nazor,kazda sme ina,opakujem sa ze viem ze pre niektore je to nepochopitelne ze som uz len podviedla muza,no ale stalo sa,mylsim len na to pozitivne co moze prist,od zaciatku sa o to snazim

katy2
16. mar 2010

UPT je vrazda a s tym sa jednoducho suhlasit neda... na to nie je tvoj problem ospravedlnenim...
Drzim palce, aby si bola znova v zivote stastna....

sasrnka
16. mar 2010

saluka, asi uz davno vies, co chces urobit, len mozno nemas este odvahu a cakas, ze ta tu niekt podpori. Mozu ti tu napisat stovky zien, ale ty sama sa musis rozhodnut...niekto iny to nespravi za teba. A myslim si, ze ti nie je jedno sa vzdat noveho dietatka, kedze uz si matkou a poznas ten pocit priviest na svet novy zivot, kusok z teba.
A ak si ty chcela udrzat v uplnej tajnosti, asi si to nemala potom hovorit ani otcovi dietata. Ak to raz nepovies ty(v nejakej slabej chvilke), tak sa velmi lahko moze stat, ze to povie niekomu on. Chlapi su niekedy viacej ukecani ako zeny.

janinah
16. mar 2010

saluka,predpokladáš,že za pol dňa bude po všetkom,ale nezabudni si pozisťovať aj možné komplikácie,sexuálny život ,potrebné kontroly....fakt myslíš,že manžel nič nezbadá?

jahodka35
17. mar 2010

inak, ked to chces tak velmi utajit, cudujem sa ti, ze si to tu na verejne forum napisala. rozhodnuta si bola uz predtym, potrebovala si sa len uistit, ze konas spravne? no neviem, 100 ludi, 100 nazorov, ja len, ze ak to mam udrzat v tajnosti, tak by som to tu velmi nepreberala. to je len moja dobra rada, lebo nemozes vediet, ci ta tu nahodou niekto nespozna. nahody byvaju niekedy zvlastne alebo nahody vlastne neexistuju..... 😉

kacenqa
17. mar 2010

saluka - vyprdni sa na moralistky....tie sa vzdy zlietnu na takuto temu ako supy.....je to TVOJ zivot, TVOJE rozhodnutie....a nikto, kto nezazil to co ty, ta nema pravo sudit. nech si hovoria co chcu. fakt mam rada prispevky typu katy 2 co su uplne ze k teme.... 😠 😠 😠

v tej prvej teme v nazve si mala, ze nevies, co mas robit....ale myslim, ze dobre vies, co chces spravit, len neviem, co cakas od tohto fora...podporu? alebo si dufala, ze sa ozvu kocky, co presli podobnym ocistcom? lebo toto je podla mna ista forma ocistca...

ak si rozohdnuta to dieta na svet nepriviest, mas na to plne pravo. myslim, ze to za to stoji - zachranit stastie 3 ludi, rodiny....neriesme uz co bolo, to uz sa neodstane, riesme skor ako dalej....

monulicka
17. mar 2010

Saluka, ja sa priklanam k nazoru kacenqy a andelika8, nikzo z nas nepozna teba ani tvojho manzela, takze ta nemoze sudit a radit ci si mas dieta nechat alebo nie....aj ked pochybujem, ze ked sa manzelovi priznas, ze cakas dieta s inym, ze to rozdycha a budete 4clenna rodinka ako tu niekto pisal....
Ak mu vsetko zatajis a praskne to neskor (aj po rokoch), tak to podla mna tiez tak lahko nerozdycha....takze urob to, co povazujes v danej situacii za najlepsie...vela stastia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre