Tehotenstvo s milencom a nie s manželom

bambulka1979
21. okt 2009

ahojte chcem sa opytať ci uz niekto zažil taku situaciu a ako ste to riesili. ak nie verejne tak aspon do IP. som vydata ale vztah nam nefunguje tak ako by mal. takze mam priatela a otehotnela som.
milujem ho a som ochotna sa rozviest ale neviem ako na to. viete mi niekto poradit ako dalej?

saluka
17. mar 2010

diddi my mame taky vztah ze este sa chodime zabavat von a mala je naucena byt aj s muzom doma sama,raz ide von s kamosmi on a inokedy ja s kamoskami.....

diddi
17. mar 2010

a aj priatel to ma zrejme tak...vies, ja by som asi cely ten cas myslela na svoju dceru a mala zly pocit, ze som s inym muzom...ale to som ja.......a mas istotu, ze muz nerobi to iste?....ruku do ohna nemozes dat za nikoho

amadora
17. mar 2010

saluka máš to teda ťažké a vôbec ti tvoju situáciu nezávidím 😒 ja osobne som proti potratu, ale nikdy neviem čo život môže priniesť a človek vie ako v danej situácii zareaguje až keď sa v nej ocitne, takže ťa neodsudzujem... možno to všetko je práve pre teba a manžela druhá šanca od života, že si uvedomíš čo doma máš a kvôli pocitu vinu vložíš do vášho vzťahu všetko a nájdete to čo ste kedysi stratili... držím ti palce, nech už sa rozhodneš akokoľvek!

pralinka25
17. mar 2010

ja by som este chcela dodat ze novy dom sa na troskach postavit neda. z tvojho zivota nikdy vsetky trosky neodpraces a raz sa ti tvoj domcek kvoli nejakej zabudnutej troske zruti a bude to este tazsie ako teraz. nezelam ti to len skratka to tak bude. to mi mozes verit.

amadora
17. mar 2010

každé manželstvo prejde krízou a je o odpúšťaní a kto tvrdí že nerobí chyby v manželstve a sa neháda so svojou polovičkou tak ten klame. je pravda že toto je niečo čo sa nedá prejsť len tak, ale sú manželstvá čo prekonali aj horšie veci a len ich to posilnilo. manželstvo je boj a ak je v ňom láska tak sa dá prekonať všetko.
ja neželám nikomu nič zlé, ale tým ktoré tu dávajú kázne by som želala vlastné zakopnutie aby potom ukazovali na nich prstom 😔 človek je tvor omylný a kto je bez viny nech hodí kameňom...

pralinka25
17. mar 2010

amadora ano mas pravdu prekonat sa da ale nie tak ze jeden zije v nevedomosti a klamstve. na prekonanie krizi treba dvoch a treba sa aj k problemu postavit celom. 😉

diddi
17. mar 2010

amadora, je omyl a omyl....omyl, ktory zavini smrt nenarodeneho dietatka, a nestastie dalsich ludi nemozno hadzat do kosa vsetkych omylov...je to z vlastnej a dobrovolnej potreby...na ukor lasky minimalne dcery a manzela....takze opatrne s tym zelanim vlastneho zakopnutia

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amadora
17. mar 2010

ako som písala, ja som proti potratom a hovorím si že by som naň nikdy nešla... tak isto ako by som nikdy nepodviedla svojho manžela... ale s istotou to povedať môžem až keď sa dostanem do takej situácie a budem jej musieť čeliť, nie? je ľahko povedať niekomu toto je zlé keď sami nemôžeme povedať ako by sme zareagovali... ona s tým bude musieť žiť sama a čeliť svojmu svedomiu ako to spraví ☹ ale nám sa ľahko súdi keď nie sme v jej situácii. a pravdaže som za to aby sa tomu postavila čelom a nie klamala manžela, ale možno tým prejdú spolu a zabojujú a možno ich to nakoniec ešte viac zblíži...

rani
17. mar 2010

ja som zazila nieco podobne, tiez som klamala byvaleho.... 😔 ale k taku situaciu ako saluka som nemusela riesit...
a definitivne ma to posilnilo vo vedomi, ze svoj zivot musim zmenit.
postavila som sa k problemu celom, rozviedla som sa, vydala za milenca. sme stvrty rok spolu, z toho dva roky ako manzelia, sme stastni a mame nadhernu dcerku, ktora je slnieckom v mojom zivote.
kazdy rozchod boli.
ale ked to neklape, nema zmysel to natahovat. problem sa len oddiali. ziadna zena nepodvedie muza bez priciny. mna by to v tomto vztahu ani nenapadlo... ved kto ide jest do restauracie, ked ma doma fantasticky obed? 😀

pralinka25
17. mar 2010

rani presne. tiez si myslim ze to ze podviedla muza svedci o tom ze vztah uz dlho nefunguje. keby fungoval nepodvadzala by ho rok. preto si myslim ze ist na potrat kvoli vztahu ktory nefunguje nema zmysel. podla mna uz fungovat nikdy nebude obzvlast ked manzela chce drzat pozbytok zivota v klamstve.

"dospelacke" by bolo prijat dosledky za svoje ciny dokazat sa tomu postavit, povedat pravdu a rozhodnutie nechat na nom. ak by som bola v kozi manzela teda asi by ma to zlomilo ale ak by som sa po X rokoch dozvedela celu pravdu a este aj o potrate a o tom ze X rokov zijem v klamstve tak by ma to znicilo. utek, potrat a zivot v klamstve je zbabelost a rozpravka z toho nebude, nie ak bude zalozena na tajomstvach a klamstvach.

uz som to pisala. stat sa moze cokolvek, ano nikto nie je svaty posmyknut sa je ludske a saluka neni si prva ani posledna. stava sa len chce to najst odvahu a niest dosledky

pia22
17. mar 2010

Do akej doby to rodime svoje deti, ked je ochrana zivota tych najslabsich a najbezbrannejsich moralizovanie??!! Cim sa stava dieta hodne zivota? A cim hodne roztrhania zaziva?

rani
17. mar 2010

saluka sa zachovala nezodpovedne - nezijeme v stredoveku a nechcenemu tehotenstvu sa da zabranit.

moj nazor - ludsky zivot a vobec kazdy zivot je nieco tak uzasne, ze si zasluzi ochranu od uplneho zaciatku.

kepassa
17. mar 2010

autorke clanku: hmmm myslim si, ze bola moznost predist takemu tazkemu a zivotne dolezitemu rozhodnutiu ako je interupcia druheho dietatka, ktore cakas, nik samozrejme nema pravo ta sudit, moze maximalne vyjadrit svoj nazor, ale je to hrozne uvedomit si, ze vezmes zivot svojmu dietatu, ktore za nic nemoze, ved ak nemalo byt pocane preto, ze jeho otec je milencom a nie manzelom tak sa tomu v dnesnej dobe dalo lahko predist ☹ mala by si mysliet na obe svoje deti ako uz na to narodene tak aj nenarodene, viem, ze sa to neda porovnat ale asi jedno vylucuje druhe, pre to prve dieta by bolo stastim ak by ste ostali po kope ako rodina teda to vylucuje to, ze sa manzel dozvie o tvojej nevere a tehotenstve s cudzim muzom ale zas ak sa to nedozvie a aj tak sa casom rozvediete alebo prosto vam to nebude klapat a tak sa radsej rozidete, vies si predstavit ake to bude zit s myslienkou, ze si si dala dietatko prec? ja neviem co by som robila na tvojom mieste ani si to nechcem predstavit ale vies ked si to tak vezmes a das na vahu co sa vlastne stalo tak mozno prave pre tvoj postoj k tomu co sa stalo s milencom by si mala zvolit aj pristup k veci teraz, prosto to malinke za to nemoze co ak ak pojdes na interupciu tak prides o naslednu moznost otehotniet /to je jedno s ktorym uz ale s tym pre ktoreho sa nakoniec rozhodnes/ nebude sa darit pripadne ta to psychicky zlozi alebo podobne situacie nidky nevies co sa moze stat...a navyse mala by si zvazit aj postoj tvojho priatela ako to berie on, ci neostanes pripadne na dve deti sama ☹ je to hrozne hrozne tazke a skutocne to tak nemuselo byt, pretoze opat si to "zlizu" deti ☹

filipal
17. mar 2010

Saluka, nevsimaj si to.... 😉
chapem, ze sa citis pod psa.... ja si myslim, ze to bude pre teba poucenie do konca zivota!
aj to, ze na krest. slovensku by ta aj ukamenovali, keby si sa zverejnila. nieco ako sucit, ludom nic nehovori....
radsej sa schovaju za falosnu moralku.
drzim ti palce, aby si nasla zmierenie a pochopenie.
paa 😵

rani
17. mar 2010

filipal, toto nema nic spolocne s vierou.

kazda matka instinktivne chrani svoje dieta /deti/.

pozeram, ze si sama matka... tak snad rozumies.

bejbypd
17. mar 2010

filipal vzdy pises tak pekne a mudro..ale teraz s tebou asi vynimocne nie moc suhlasim...ja mam len otazky...je mi jej svojim sposobom luto,nechcela by som byt na jej mieste...ale preco jej mam mazat med okolo pusy ake to ma strasne moc tazke chudatko ked si za to moze sama a bude trpiet nevinne dieta?..je dospela zena,mala mysliet na nasledky a ja jednoducho neviem..ona s tym muzom mala vztah,pise o nom ako o osudovej laske a teraz bum otehotnela tak dieta prec ,na muza zabudnut?da sa to?naozaj sa to tym vyriesi?u mna to takisto nema nic spolocne s vierou ano chapem upt v urcitych pripadoch,ale nechapem v tomto...ja ani prinajmensom nie som moralistka ja som sa narobila hovadin,no ja dufam a pevne verim ze toto by sa mi nestalo a keby sa nedajboze stalo tak by som sa tomu snazila postavit so vztycenou hlavou voci problemom tak ma to ucili...hoci sa to lahko hovori,ale no jednoducho ju nechapem cely ten postoj,dieta problemom v stastnom zivote?v akom stastnom?v takom kde mala rok milenca,ktory je jej spriaznenou dusou?kde ju rok netrapilo ze doma jej spi dcerka a manzel a ona spi s niekym, inym?no neviem...no uz nebudem teda moralizovat,nepride mi to rozumne aj ked vacsinou zivot a laska nie je o rozume ,no predsa...

janinah
17. mar 2010

filipal, súcit s kým? ja tu vo väčšine príspevkov cítim súcit s bezbranným človiečikom, a falošná morálka? tomu tiež nerozumiem čo chceš povedať,jediné čestné riešenie je povedať všetko manželovi so všetkým rizikom a osud dieťatka riešiť spoločne, na to však treba silu a odvahu 😉

rani
17. mar 2010

bejbypd, hovoris mi zo srdca, uplne zdielam tvoj nazor.

a tiez som v zivote narobila chyb...

tiez mi obcas rozum a srdce kazali rozdielne veci.

tiez ma vsak ucili upratat si na vlastnom piesocku a hrat fer. 😒

pia22
17. mar 2010

Filipal, tak sa tu na krest. Slovensku mame riadit heslom ako vo vtipe o potope:"zachranme zeny, deti budu"??

katy2
17. mar 2010

Mne sa asi sniva.... Obrana bezbranneho zivota sa nazyva falosna moralka a podpora sebectva a vlastnych vyhod sa nazyva sucit..... 😠 😠 😠
Ale co uz... Aj to je obraz dnesnej doby....

rani
17. mar 2010

janinah, suhlas.

andelik8
17. mar 2010

uz som tu pisala, ze suhlasom so Salukou a jej situaciu by som riesila rovnako. Neznamena to ale ze som zastanca potratov. Urcite su situacie, kedy by som na potrat isla aj ja (ak by malo byt postihnute, alebo ak by som nedajboze otehotnela po znasilneni) ale vo vseobecnosti skor preferujem hniezda zachrany ci adopcie.
Na mieste Saluky, by som sa ale tiez snazila zachranit vztah s manzelom. A povedzme si uprimne, aj ked asi nema buducnost, takisto si nemyslim ze ma buducnost vztah s milencom. Potom zostat slobodnou mamickou s dvoma malymi detmi je riesenie? Neviem ako vy, ale ja si to predstavit neviem...

diddi
17. mar 2010

ja si zas neviem predstavit zabit dieta kvoli chlapom,aj ked oboch lubim...jedneho viac,druheho menej....u mna je dieta na piedestale....a filipal,co to trepes o sucite?...mam sucitit,s niekym,kto ide na potrat kvoli svojmu rozmaru...no nehnevaj sa,ale horsiu vec som dnes nepocula....a falosna moralka?....preco falosna?....ja som napisala na rovinu aky mam na cely problem nazor....co je na tom falosne?!

filipal
17. mar 2010

dievcata, ano, mne je Saluky luto.
napisala sem, lebo urobila chybu, trapi sa a ja mam do nej este kopnut?
kazdy nech sa pozrie sam na seba, ci nikdy nezhresil a nikomu neublizil.
ona sa vam priznala a vy ako supy na nu. co myslite, kolko zien, co sem pise bolo na interupcii a neprizna sa k tomu?
ja toto riesenie neobhajujem, ale chapem, ze sa moze zena v urcitej situacii takto rozhodnut.
a nikto nema pravo ju sudit. hlavne ked je na dne.
myslim si, ze potrebuje skor slova utechy, ako odsudenie.
ak som niekoho sklamala, je mi luto, ale vzdy som sa riadila svojim svedomim...

diddi
17. mar 2010

slova utechy?...a akoze ake by si si predstavovala pri zene,ktora za par dni ide zabit dieta...a to len tak,lebo sa jej nehodi...chapem rozhodnutie ist na potrat jedine v zdravotnom pripade,alebo znasilnenie...v ziadnom inom!...lebo tym,ze sa nechranila,vedome otehotnela...

miriam11
17. mar 2010

ak som dobre citala, tak hned na zaciatku vas prosila o radu a nie "kamenovanie", takisto vas prosila, aby sem neprispievali ti, ktori sa nedokazu vcitit do jej situacie a nerobili to este horsim... neobhajujem ju, len mi neda pripomenut to. Ozaj je tu viac vyhrad, nie rad a myslim, to ona nepotrebuje teraz, aby ste ju odsudzovali. jej svedomie bude po cely zivot jej trestom za to, co sa stalo. Kazdy sme zodpovedny za svoje ciny, je len na nej ako sa rozhodne. Kazdy mame rozne nazory na mnoho situacii a kazdy by sme ju inak riesili. Ona sama sa musi rozhodnut bez ovplyvnovania, mozno jej rozum napovie, dufajme, ze spravi krok, ktory bude najlepsi a co najmenej skodlivy pre jej rodinu a nenarodene dieta, ci sa uz rozhodne tak, alebo onak.

crysmile
17. mar 2010

tazke toto riesit, ked ona si to sama vyriesi mozno uplne inak.. ale suhlasim s diddi.. ked sem na MK pisala, musela vediet do akej situacie sa asi dostane, predsa len toto je mamičkovska stranka.. do tejto situacie sa vobec nemusela dostat, mala byt v tomto zodpovednejsia.. tiez si myslim, ze zivot dietata ma najvacsiu hodnotu a mala by si to sama uvedomit, ze otehotnela pri milovani s clovekom, pri plnom vedomi a teda ma niest aj zodpovednost za svoje konanie.. ak sa boji ako to zoberie jej manzel, tak to mala riesit predtym ako ho podviedla.. teraz sa proste chce zbavit vysledku svojho nezodpovedneho konania a zit ako predtym?

diddi
17. mar 2010

miriam,ibaze tym,co na zaciatku napisala,chcela,aby pisali len tie,ktoru schvaluju jej volbu a podrzali ju v tom....toto je verejne forum a prepac,ak sa jedna o vedome zabitie dietata,tak si svoj nazor napise aj druha strana,ktora jej v tomto chystanom cine nefandi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre