Tehotenstvo s milencom a nie s manželom

bambulka1979
21. okt 2009

ahojte chcem sa opytať ci uz niekto zažil taku situaciu a ako ste to riesili. ak nie verejne tak aspon do IP. som vydata ale vztah nam nefunguje tak ako by mal. takze mam priatela a otehotnela som.
milujem ho a som ochotna sa rozviest ale neviem ako na to. viete mi niekto poradit ako dalej?

pia22
17. mar 2010

Kacenqa kto ti dal pravo navazat sa tu do ludi len preto, ze maju rozdielny pohlad na problem ako ty? Nechapes, ze tu sa rozhoduje o zivote dietata? Zabit, zlikvidovat, zabudnut a tvarit sa, ze sa nic nestalo. Naozaj "dobra" rada. Taka empaticka.

iwusska
17. mar 2010

Neviem preco tu niektore prispievatelky tak utocia na saluku....uz aj bez vasich " duchaplnych " komentarov to ma velmi tazke....najlepsie sa radi tomu, kto taketo nieco vobec nezazil a najjednoduhsie je odsudzovat...ale kludne sa taketo nieco moze stat hociktorej z vas/nas, urcite to nerobila s vedomim ublizit svojim najblizsim...
saluka ak sa naozaj rozhodnes pre UPT tak sa priprav aj na to, ze mozu nastat aj nejake komplikacie "po" a v nemocnici budes musiet zostat dlhsie nez jeden den....velmi ti drzim palce, nech sa uz rozhodnes akokolvek a hlavne, aby si svoje rozhodnutie nikdy neolutovala...

kacenqa
17. mar 2010

pia - v prvom rade sa tu jedna o zivot saluky a ona napisala ze nema zaujem o moralizovanie. napriek tomu drviva vacsina LEN moralizuje...

v druhom rade sa jedna o zivot saluky a JEJ dietata a ona ma v nazore na UPT jasno takze znova - moralizovanie jej nepomoze.

keby som bola sprosta, napisala by som, ze si tu deriete prsty uplne nadarmo a zbytocne...ona nepotrebuje reci o tom, aky je zivot posvatny...chapem, ze sa tu rozhoduje o zivote dietata, ale chapem aj to, ze zena ma PRAVO na slbodnu volbu o tom, ci to dieta na svet privedie, holt mam na UPT iny nazor ako vacsina, tak teraz ukamenujte mna!

proste tato diskusia mi pride o tom, keby som to metaforicky (a to 100x podciarkujem zvyraznujem) povedala, ze saluka chce riesit problem ci vyrubat strom v jej zahrade, ktory jej tieni pred oknom, a vy ste tu temu zmenili na ochranu dazdovych pralesov....

diddi
17. mar 2010

ak ma jasno, tak naco chce rady?

janinah
17. mar 2010

na verejné forum sa píše s rizikom,že príspevky ostatných budú všelijaké,nielen také,ktoré autorovi vyhovujú a podporujú jeho názor a konanie,tiež saluku v tomto nechápem,toľká tajnosť ....stačí,aby manžel klikol na historiu v pc 😒

iwusska
17. mar 2010

diddi saluka napisala, ze sa nema vo svojom okoli komu zdoverit, preto napisala sem, chcela to aj takouto formou dostat zo seba von...

diddi
17. mar 2010

radit, aby si isla zabit dieta jednoducho nedokazem....niekto ano...a to je smutne

iwusska
17. mar 2010

ja sama som proti UPT, uz som to tu pisala, ja by som s tym nedokazala zit, ale na druhej strane nemam pravo odsudzovat zeny, ktore toto podstupia z akychkolvek dovodov, aj ked moj nazor je iny...

kacenqa
17. mar 2010

presne tak - ja by som to asi tiez nedokazala.....na druhu stranu podporujem pravo zeny na slobodnu volbu. uz to, ze take nieco podstupi, ju urcite zasiahne, uz samotne rozhodnutie a vobec ten krok odhodlat sa na nieco take musi byt hrozne taqzky, takze moralizujuce reci urcite nikomu nepridaju.....

neradim jej zabit dieta. iba pisem, ze ma pravo sa sama rozhodnut. tak laskavo neprekrucajte moje slova....

sasrnka
17. mar 2010

iwusska, si pisala, ze saluka sa nema komu zverit... Ale ved ona to chce drzat v tajnosti, nie??? To je to, ak chce, aby o tom nikto nevedel, uz tu urobila chybu. Kludne ju tu niekto z blizkych moze spoznat...
Na jednej strane to chce drzat v sebe a na druhej dostat zo seba... Na jednej strane chce vidiet stastnu dcerku, ktoru ma doma, ale nechce vidiet svoje dieta, ktore nosi v sebe...
Ja ju neodsudzujem(to by som si nedovolila a na take nieco nemam pravo), ale tiez jej tu nebudem pisat, ako chapem, ze chce ist na potrat.

jaaty
17. mar 2010

Vyjadrím sa opäť, hoci som to už povedala. Neodcudzujem ženu, ktorá sa rozhodne pre UPT, je svojprávna a jedine ona bude sama žiť so svojim "tajomstvom".
V prípad saluky som však presvedčená o tom, že UPT jej problém s mnželom vôbec nevyrieši. Práve naopak, ak sa to náhodou dozvie, s vysokou pravdepodobnosťou má po "šťastnej" rodine.
Takže saluky: Prosím ťa, rieš problém s manželom. Ono sa to v stave keď už s manželom ani nespávaš samé neupraví. Skutočne radšej najskôr navštív psychológa v manželskej poradni. ZA to sa hanbiť nemusíš a je to prejav tvoje vôle niečo zmeniť.

diddi
17. mar 2010

kacenqa, ved si napisala: ak si rozhodnuta to dieta na svet nepriviest, mas na to plne pravo. myslim, ze to za to stoji - zachranis stastie 3 ludi

tak co prekrucam?, ked napises, ze to za to stoji 😨 ....nic nestoji za smrt!!!

kacenqa
17. mar 2010

aha -tam malo byt myslis, nie myslim....vrestala mi tu mala, utekala som kojit, tak som to ani nedokoncila....narazala som na to co pisala saluka, ze chce udrzat svoju rodinu pohromade

diddi
17. mar 2010

cele je to smutne
citala som jej pribeh na teme osudna laska

hanka274
17. mar 2010

citala som iba prvy prispevok z tej kopirovanej casti...

no rozhodne potrat ako najlepsie riesenie??? Sorry, ale toto nech si poriadne zial kazdy vyzerie, teda v tomto pripade ty /dieta s milencom/...ale rozhodne nie dieta... sila 🙄 🙄
iba tolko...

emilyz
17. mar 2010

neviem, preco sa tu holy fakt, ze potrat je vrazda, oznacuje ako moralizovanie.
to nie je moralizovanie, to je hola skutocnost.
preco tu odsudzujete dievcata, ktore chcu zachranit nevinny nenarodeny zivot?

nemyslim si, ze ktokolvek, ani zena, by mal pravo na to, aby vzal zivot. nikto nema pravo rozhodovat o zivote toho druheho. zi a nechaj zit.

janinah: dakujem za myslienku. Bože,prečo nepošleš na svet človeka,ktorý by našiel liek proti rakovine?....Poslal som ho už dávno,ale nedovolili mu narodiť sa....

sasrnka
17. mar 2010

emilyz, ako pises: " nikto nema pravo rozhodovat o zivote toho druheho...." takze nikto tu z nas nema pravo rozhodovat o zivote saluky...

pralinka25
17. mar 2010

zas jedna kontroverzna tema ktora sa da rozoberat donekonecna

ja osobne si myslim ze vztah s manzelom je uz dostatocne naruseny a aj napriek snahe nikdy nebude super a ako predtym.
a chyba byva vzdy na oboch stranach. to ze ma niekto vela prace este neznamena ze nema cas na sex a manzelsky zivot. a hlavne chlap. uz som videla a pocula vselico takze ruku do ohna za to ze tvoj manzel nema bokovku by som nedala. pre boha je to chlap a este som nestretla a nepoccula o takom ktory by pre pracu nepotreboval sex obzvlast ked ma doma manzelku. mozno nie tak casto ale urcite by ho raz za cas potreboval. evidentne riesi situaciu po svojom.

zahybas mu rok. ani raz za ten rok ta nenapadlo ze klames manzela a nicis rodinu. ved vas hocikto mohol vidiet. ani nevies. svet je maly. a mozno to tvoj muz uz davno tusi. po roku si sa zamyslela nad tym ze chces rodinu spat. a aj to len preto lebo si otehotnela. ktovie kolko by si v tom pokracovala keby sa to nestalo. uz len to ze si ho podvadzala vytvorilo strbinku a ta sa uz nikdy nezaceli aj ked sa budes snazit. budes to mat v sebe. ja to neodsudzujem aby bolo jasno. sme ludia a v zivote sa moze stat ze aj ked mame zivotneho partnera tak stretneme lepsieho. ked sa to ale stane tak uz je jasne ze v tom povodnom vztahu to nikdy nebude uz ako predtym. ak by povodny vztah bol v pohode nikdy by si ho rok nepodvadzala. mozno jeden ulet ale nie rok. ak si raz mala odvahu rok klamat mala by si mat rovnaku odvahu povedat pravdu. ona ta pravda totiz tak ci tak vyjde raz najavo ani nevies ako. a aj po rokoch. vzdy sa to stane. a uz to ze o tom viete dvaja teda ty a milenec je moc. aj ked ty vydrzis tajomstvo drzat nemas zaruku ze to vydrzi aj on.

tehotenstvo neni tvoj podstatny problem to uz je len nasledok, ktory aj ked odstranis tvoju situaciu nevyriesi. nie tak ako si predstavujes. to ze po potrate budete vysmiatou a stastnou rodinkou je totalna blbost. a hlavne nikdy na to nezabudnes. budes chodit po ulici a rozmyslat co by to bolo v akom by bolo veku. mozno nie hned ale az za par rokov. navyse tehotenstvo je hra hormonov a potrat tiez. takze to ako racionalne teraz nad tym premyslas je jedna vec a druha ako s tebou po potrate zamavaju hormony. to neovplyvnis a to bude to co ta bude vo vnutri zozierat. uz nikdy nebudes ako predtym. ty budes ta ktora bude potrebovat pomoc a psychicku podporu natoz aby si zachranovala vztah. skratka pocitaj s tym ze psychika ide uplne podla ineho planu ako tvoje racio.

a tiez treba pocitat aj s komplikaciami a ze ta nepustia po par hodinach domov. potom neviem ako to budes vysvetlovat. skus si zvazit vsetko a riesit podstatu veci nie len nasledok.

inak prepac, neber to ako sud, tak to nemyslim, len nechapem ako moze dospela zena s dietatom podvadzat manzela a nechranit sa proti tehotenstvu. to sedi tak k 16 rocnej zabe. v dnesnej dobe plnej moznosti ako zabranit nechcenemu tehotenstvu je to skratka neuveritelne.

urob podla svojho vedomia a svedomia ale zmier sa s tym ze na nic z tohoto uz nikdy nezabudnes a budes si to nosit so sebou uz navzdy pri kazdom pohlade na manzela, dceru, na miestach kam si chodila s milencom a pri pohlade na deti ktore budu vo veku toho co mas v sebe. kym budes mlada mozno to zvladat budes ale s vekom to moze byt tazsie. zivot je ako bumerang a vsetko sa nejakou formou raz vrati. 😉

aj tak pochybujem ze saluka to tu este cita 🙂

janinah
17. mar 2010

asi nečíta,veď sa už rozhodla a nejaké reči o čestnom jednaní a daní šance vlastnému dieťatku ju už nezaujímajú ☹ chcela by som tak o pár mesiacov vedieť ako to všetko dopadlo

pralinka25
17. mar 2010

zamerne som sa nevyjadrila k teme potratu lebo tema o tom nie je. saluka neriesi hladisko potratu ci je to spravne ale ako vykorculovat zo situacie ktoru si sama vyrobila a na koci ktorej chce ostat pekna a cista.

ci je potrat spravny alebo nie je na inu temu 😉

pralinka25
17. mar 2010

janinah presne tak. ona sa rozhodla uz davno. toto bolo skor len o vykecani sa a riesenie bude rovnako nedomyslene ako cele jednanie ktore ju pred toto riesenie postavilo.
no co k tomu dodat

myslim ze to dopadne tak ze na potrat pojde, vztah sa jej rozpadne tak ci tak s jednym aj druhym a potom to psychicke peklo este len zacne. otazne je ako dlho to cele bude trvat.

diddi
17. mar 2010

no je to strasne riskantne, ak pises, ze ide o vasho suseda....naozaj si myslis, ze sa to nikto nedozvie, alebo nevie?

saluka • 2. nov 2009 o 22:34

ahojte baby,poprecitani vasich vsetkych prispevkov mam zmiesane pocity......
presne prezivam take obdobie ze neviem co je spravne a co nie,teda moje pocity su jasne a srdce mi kaze nieco uplne ine ako myslel,mozno mi prave vy pomozete najst cestu spravnym smerom,moj pribeh je mozno pre niektore cudny a budu si mysliet ze je to len prvotny osial ktory prejde ale neviem,posudte sami
s priatelom som 7 rokov,mame krasnu 3 rocnu dcerku,byt,pracu,priatelov,rodinu,proste kazdy si mysli ze idealny par,no vlastne doteraz bol.Nikdy by som nepovedala ze sa mne moze nieco taketo stat,priatela som milovala ale casom sme sa dostali do takej klasiky ale nikdy som si nestazovala az doteraz......
Stretla som cloveka,ktory mi obratil svet naruby,nebranili sme citom a prislo to do takej fazy ze nemozeme bez seba uz byt,kazdy mame svojich partnerov,dieta ale aj napriek vsetkemu neviem existovat bez seba,je to clovek ktory mi absolutne vyhovuje vo vsetkom,dokazeme prerozpravat celu noc,mame spolocne zajmy,nazory,proste si myslime ze jeden pre druheho sme stvoreny,zo zaciatku sme sa to snazili obmedzovat ale nakolko byvame v jednom baraku a on rovno podomnou sa to neda a vlastne ani nechceme,problem v tomto vsetkom je ze zacinam mat vycitky zo svojho zivota aky zijem,nikdo nic netusi,ani moja najlepsia kamaratka,rodina,je to tazke zit v takomto strese pre nas oboch.Podvadzam svojho priatela ktory nic netusi on svoju priatelku a planujeme si spolocny zivot,je to voci nim nespravodlive strasne aj voci nasim detom ale neviem city su prevladaju nad rozumom....neviem co bude dalej......bojim sa toho ale milujem ho

saluka • 12. nov 2009 o 13:04

kotenko to iste aj ja zazivam pri tomto mojom tajnom muzovi,myslim ze sme si uplne sudeny aj ked teraz nemozme byt spolu,nemozeme ani jeden odist od partnerov a od deti.Cas to vyriesi,rozhodla som sa v tomto vztahu pokracovat lebo ma robi nesmierne stastnou a je mi takto dobre.......niekedy si pripadam ako sebec voci nasim terajsim partnerom ale branit tomu neviem nijako,takze som sa dala na boj a som zvedava sama ako to dopadne......

diddi
17. mar 2010

a ako dokazete prerozpravat celu noc?...tomu fakt nerozumiem

katarinka01
17. mar 2010

tak podla temy o osudovej laske, tento milenec bol prave tou osudovou laskou, miluje ho, su spolu stastni a "planuju spolocnu buducnost" len to nevedia urobit terajsim partnerom a detom. a "cas to vyriesi" a "nejako to dopadne"
tak veru - dopadlo.
a prichadza dalsie rozhodnutie - este zavaznejsie ako to rok zatlkat mimonamzelsky vztah - potrat. ktoreho vysledkom ma byt zachrana povodnej rodiny. az na to ze zase raz len s heslom "nejako to dopadne"
a co takto napad vytrvat v zivotnom postoji "nejako to dopadne" - ale pri rozhodnuti to dieta si nechat? a myslim ze ked by si to dieta drzala uz v naruci, povies si ze "mohlo to dopadnut aj horsie"
aj ked tento pribeh tak neskonci. v kazdom pripade drzim palce. nejak bolo nejak bude 🙂

sasrnka
17. mar 2010

diddi, som si to tiez nasla... Asi uz skoda reci 😉 A tiez nedokazem pochopit to rozpravanie sa celu noc...
saluka, minimalne polka baraku uz o tom vie, ze nieco spolu mate 😉 A za ten rok si musel aj manzel nieco vsimnut. Nechcem byt hnusna, ale co ak je ticho len preto, ze on tiez niekoho ma a tak do toho celeho nechce rypat??? Co potom?

mirica
17. mar 2010

saluka - je tvoje právo rozhodnúť sa akokoľvek , ja ťa ani neodsudzujem ani nebudem ak sa rozhodneš pre UPT.
Len by som ťa chcela opraviť , že riešenie je UPT " nech sa už všetko skončí" - toto je veľký omyl , nemyslím si , že by to takto fungovalo ...máš už dcérku , a tak sa neubrániš tomu , aby si si nepredstavovala , aké by bolo to druhé dieťatko, keby bolo ...nemusí to prísť hneď ani o rok ani o dva ..ale raz to príde.
skús si nájsť príbehy žien , čo upt absolvovali - je veľa takých čo im to došlo po 10 rokoch - a teraz sa s tým nedokážu vyrovnať.
Ešte je celkom možné, že po zákroku už nebudeš môcť mať deti - aj takým spôsobom môžeš pripraviť manžela o to , aby mal s tebou ďaľšie dieťa -a tak mu ublížiť
ja by som urobila , tak , že by som všetko povedala - a čakala ako to dopadne - aj za cenu že by som zostala s 2 deťmi sama, lebo kým muži sa zamilovávajú a odmilovávajú - láska detí ti zostane po celý zvyšok života

emilyz
17. mar 2010

presne - laska deti ostane po cely zivot.

luciask
17. mar 2010

som si to tu precitala.
Mam zopar otazok.
1. Ako pojdes na interupciu, aby o tom nevedel este niekto niekto treti(dcerka este do skolky nechodi, niekto ju musi varovat, hadam nie otec dietata, ktore teraz cakas?)
2. Nebudu to tri hodinky, pretoze ako si spominala, musis ist nie do mesta kde byvas.

saluka
17. mar 2010

citam vsetko co piste,len som nemala cas reagovat,ratala som s aj s tymito nazormi a vlastne sa aj sama teraz seba pytam preco som sem napisala,asi preto lebo som to nechcela dusit v sebe a myslim ze tazko by ma tu niekto spoznal,rozhodnuta som uz definitivne,vztah s milencom som ukoncila,respektuje to ze s nim uz viac nechcem byt a dieta si nenechavam,to co som pisala v osudovej laske o tom prerozpravani celej noci je mylsene tak ze ked som s nim byvala na noc niekte,tak neslo len o sex ale proste sme sa rozpravali
Nebudem viac koli sukromiu pisat ako to mam vybavene,nahoda je naozaj blbec a ked som sa rozhodla to vsetko utajit tak sa budem o to co najviac snazit

diddi
17. mar 2010

mna ta prerozpravana noc zaujala tym, ze ako si sa dostala z domu von-na noc, aku zamienku si pouzila, ked mas doma 3 rocnu dceru.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre