Tehotenstvo s milencom a nie s manželom

bambulka1979
21. okt 2009

ahojte chcem sa opytať ci uz niekto zažil taku situaciu a ako ste to riesili. ak nie verejne tak aspon do IP. som vydata ale vztah nam nefunguje tak ako by mal. takze mam priatela a otehotnela som.
milujem ho a som ochotna sa rozviest ale neviem ako na to. viete mi niekto poradit ako dalej?

miriam11
17. mar 2010

diddi, teraz si to napisala, akoby ja som bola za to, aby si dietatko dala vziat. Pisala som, ze ju neobhajujem! Len uz sa tato tema podla mna zvrtla a uz sa tu zacinaju vytahovat veci o zabijani deti, krestanstve a podob. A keby ste sa trosku viac zamysleli, tak DOTYCNA sa uz rozhodla. urcite, takze je zbytocne sa tu handrkovat a uprednostnovat ten alebo onen svoj nazor. Vsak zalozte novu temu------- ste za interupcie. alebo nie? ked sa chcete o tom rozpravat....... a myslim to v dobrom, vazne.nechcem sa tu hadat s nikym. prajem dobru noc 🙂

miskinadamko
17. mar 2010

baby naco to tu riesite ked zakladatelka temy tu uz od prveho prispevku viac nebola????
a ked tu zapisete aj 400 stran tak si urobi po svojom.

diddi
17. mar 2010

nikto sa tu nehada....samozrejme,ze sa vytahuju veci o zabijani,vsak o co v konecnom dosledku ide?....a krestanstvo,to dajme bokom....kazdy rozumny clovek,ci je krestan,alebo nie,vie,ze potrat je smrt a nestoji o to....neviem preco to nazyvate kamenovanim.....ale prosim,kludne....sucitim s nenarodenym dietatkom a kamenujem matku...tie co sucitia s nou,kamenuju dietatko...ina moznost nie je....len tolko k tomu.....a je mi uprimne luto,mam slzy v ociach,ze som tuto temu citala,ze viem,co nastane

vodnarky
17. mar 2010

pralinka-velmi mudro si dnes doobeda napisala ten prvy prispevok..uplne s tebou suhlasim.. 😉 ..

saluka-nech sa uz rozhodnes akokolvek,lebo je to len tvoj zivot,prajem vela sil..

saluka
19. mar 2010

ja sa uz k danej teme vyjadrovat nebudem,ako som uz na zaciatku pisala nepotrebovala som nazory tych co nesuhlasili s mojim,tak neviem naco ste vlastne aj pisali ale je to verejne forum tak pisat mozte co chcete,aj tak na mojom rozhodnuti nezalezi na vas,priznavam urobila som chybu ale viema ako si ju mozem aj napravit,s tym ze budem mat vycitky do konca zivota alebo ze sa raz vsetkoprevali ako kazde klamstvo nesuhlasim lebo viem ze u mna to tak nebude,odomna so to nikdy moj muz nedozvie a viac nebude mat od koho,rozhodla som sa definitivne pre svoju rodinu a toto jednoducho hodim za hlavu
Takze dakujem aspon tym co ma podrzali a pochopili,naozaj si to cenim,nakolko o mojom probleme nevie absolutne nikto z mojho okolia,dakujem vam

janinah
19. mar 2010

saluka,sorry,ale ten tvoj posledný príspevok svedčí o tvojej /ne/zrelosti,či ako to nazvať.....jednoducho hodím za hlavu 😒 ...čo keby si tu napísala tak o pol roka 😉

libka1
19. mar 2010

uzasne, napisat prispevok o tom ako pojdem na potrat a poziadat nech prispiavaju len tie ktore s tym suhlasia 😝 vacsiu blbost som v zivote nepocula...
a "rozhodla som sa definitivne pre svoju rodinu" je naozaj vystizna veta... 😖 len skoda ze sa nezhoduje so skutocnostou, ty si sa totiz rozhodla len pre cast rodiny a niekomu si vobec nedala sancu 😕
nemam vyhraneny nazor na potraty, nie som ani za ani proti, nikdy som sa nad tym nejak hlboko nezamyslala, nastastie nebol dovod, ale takto chladne ako ty by som sa k veci asi postavit nikdy nevedela... som zhrozena 😔

diddi
19. mar 2010

"toto jednoducho hodim za hlavu".....to je teda bezcitnost,toto moze napisat len zena,ktora nema rada deti....svoje deti!...toto /dieta/ hodit za hlavu /do kosa/....fakt si nezasluzis byt tehotna!

barborenka
20. mar 2010

nechapem niektore z vas co sem pisete,jasne mozte mat svoj nazor ale co si ho nenechate pre seba?saluka si vybrala a nepotrebuje vase moralne nazory,uplne ju chapem a viem ze by som sa rozhodla presne ako ona,takze ti drzim palce a verim a viem ze vsetko bude tak ako si clovek zariadi
diddi ako mozes napisat ze toto moze napisat len zena ktora nema rada svoje deti,dieta?ani jedna z vas nevie ako by sa skutocne zachovala v danej situacii,pisat teraz mozete co chcete ale v skutocnosti by ste sa zachovali mozno uplne inak ale jasne vy asi patrite k tym zenam ktorym sa taketo nieco nemoze nikdy stat......

bodka13
20. mar 2010

miskinadamko....téma bola založená v 21.okt.2009 tak zakladateľka bambulka1979/katy1979 už asi naozaj nepríde 😉 ...ale teraz chcela poradiť Saluka a tá pravidelne prispieva....takže treba čítať pozorne 😉 🙂

...mám pocit,že mnohé z Vás zabudli na "nikdy nehovor nikdy" !!!! je iné riešiť problém teoreticky a úplne iné keď sa v tej neočakávanej situácii ocitnete 😉

Saluka....držím ti palce,aby si svoj problém vyriešila čo najlepšie a prajem aby si neľutovala to,ako si sa rozhodla 😉

diddi
20. mar 2010

ja mozem zodpovedne prehlasit,ze sa mi to nestane,pretoze si vazim svoju rodinu a naozaj nikdy by som od svojich malych,ktore su vo veku jej dcery neodisla a isla sa na celu noc "rozpravat" s milencom...nechranit sa,cize dobrovolne otehotnie...nikdy by sa mi to nestalo!...milujem svoje dcerky a takto by som ich nedokazala podviest - rovnako aj muza,ktory v dobrej viere strazi spolocne dieta,kym jeho zena,matka malej sa "vykecava"...a o rodine milenca nehovoriac-chudiatko dieta a matka.....barborenka,tak to sa naozaj nemas cim chvalit ☹

pralinka25
20. mar 2010

osobne si myslim ze na zodpovedne rozmyslanie a zachranovanie mala saluka minimalne rok cas. a to najmenej co mohla pre seba urobit a pre svoje okolie bolo uzivat antikoncepciu. jako sorry ale snad vie ako sa robia deti a co sa pri nechranenom styku moze stat. keby mala 15 tak aj pochopim ze sa z nevedomosti dostala do blbej situacie ale dospela zena s rodinou na ktorej jej mimochodom nesmierne zalezi a preto ju rok klamala ...to je uz na zamyslenie. robi kam dalej horsie rozhodnutia. a tie sa len nabaluju ako snehova gula.
osobne si myslim ze ide zachranovat nieco co ani neexistuje
dokazem pochopit neveru aj ked ju neschvalujem, no moze sa stat, chapem aj ze jej nieco v manzelstve chybalo tak to hladala inde a nesudim ju za to. ale nechapem len jednu jedinu vec a to preco sa preboha ziveho nechranila ked v dnesnej dobe je tolko moznosti. toto ma fakt privadza do uzasu. neviem to jednoducho u zeny jej veku pochopit

katarinka01
20. mar 2010

vie ze nebude mat vycitky za to ze muza rok podvadzala a ze otehotnela s inym a isla na potrat? ani sa bat ze pravdu sa raz dozvie? no tak to hovori za vsetko... akoze hura, teraz si budeme konecne spokojne zit...
ze rozhodla sa pre rodinu? blablabla... rozhodla sa pre seba, pre nikoho ineho. rozhodla sa zase raz pre to co je jednoduchsie a vyhodnejsie pre nu. v kazdom pripade - postoj ze toto je riesenie chyby a ze "hodim to za hlavu" hovori o chladnej logike a asi aj sebectve. zacinam mat pocit ze pre to nenarodene dieta by takato matka nebola velkou vyhrou - vychova zodpovedneho jedinca vyzaduje od rodica minimalne urcite zasady.
a veru vela nazorov ktore by suhlasili sa tu nenaslo, ide o to ze niektorym neda aspon neskusit svojimi argumentmi zmenit jej rozhodnutie - prihovorit sa za novy zivot ktory by mohol prist, kym este nebol ukonceny.
a mozno by som vedela ju lutovat, ale na zaklade tych chladnych prispevkov mi to jednoducho nejde... 😔

emilyz
20. mar 2010

je to chladnokrvny postoj bohuzial, svedci o Tvojej citovej otupenosti saluka, je to tak a ty sama sebe musis nastavit zrkadlo, nie muzovi, priatelovi, nenarodenemu dietatu vycitat a nechat ich znasat nasledky tvojho rozkosnictva, ale postavit sa sama sebe tvarou v tvar a ked si uz narobila hluposti, tak ich neriesit este vacsou hlupostou - vrazdou nenarodeneho dietata.

sorry, ale pride mi to tak, ze tak, ako si sa so spokojnym svedomim osprchovala po sexe s milencom a prisla s kludom k svojmu manzelovi a dcere, kt. boli v noci bez teba, tak teraz s kludom pojdes na potrat a potom pojdes s manzelom po meste tvariac sa ako najstastnejsia rodinka? sorry, ale toto je pretvarka a ty sama musis vediet, ze kludna nebudes. len si to nechces priznat.
tak sa nehraj na vzornu manzelku, ale aspon prijmi nasledky toho, ze si zahybala svojmu muzovi, prijmi to dieta, ktore ta mozno navedie na novu cestu v tvojom zivote, kt. bude aspon uprimna

kveta
21. mar 2010

Chystala som sa napísať siahodlhý príspevok, ale zistila som, že Pralinka25 už takmer všetko, čo som chcela napísať, napísala...

Takže len niekoľko poznámok: ak chceš, aby sa o Tvojom potrate naozaj nikto nedozvedel, tak si ho budeš musieť dať urobiť v zahraničí.... Na Slovensku totiž v opačnom prípade bude záznam o ňom v Tvojej zdravotnej poisťovni a hlásenie o potrate dostane aj tvoj okresný gynekológ...

Ale úprimne: považujem za obrovskú naivitu dôverovať dodržavaniu lekárskeho tajomstva na Slovensku... už si bola u gynekológa, ten má sestričku, odtiaľ už je zápis v tvojej zdravotnej karte aj v poisťovni, možno už šla aj Tvoja krv na HCG do labáku, kde netušíš koľko Tvojich známych preberalo, že máš pozitívny nález... určite budeš mať tým pádom zápis na tehotenskom preukaze až budeš čakať dieťa s manželom, bla, bla, bla.... Takže good luck, ale nemyslím si, že sa to dá už v tomto štádiu utajiť.

Na čo by som Ťa rada upozornila: prečítaj si v Tvojich príspevkoch vyjadrenia o manželovi /stálom partnerovi/... všetky sú na spôsob "nemôžem mu to povedať, súcitím s ním, nemôžem mu ublížiť, čo by povedala rodina..." Ja v tomto základ pre dlhodobé fungovanie vzťahu nevidím... Ty nie si ten typ, čo by to dlhodobo vydržal.. Ty už si tú pomyseľnú hranicu prekročila a dlhodobo v ohrádke svojho manželstva kvôli iným ľuďom nevydržíš..

Skôr by som tipla, že si sa zľakla nepohodlnosti a riskovania v podobe nezvratnej zmeny života... než že by Ti naozaj išlo o záchranu krásneho rodinného života... lebo Váš život, tak ako to Pralinka25 trefne napísala.. naozaj krásny už nebude...

Po potrate pocítiš stratu dieťatka... budeš o pár mesiacov vybuchovať plačom pri pohľade na kočíky... budeš počítať koľko by malo malé rôčkov... toto neskončí potratom.. to je len ilúzia, v ktorej sa snažíš udržovať sa...

Takže úprimne, sama pred sebou, si zodpovedz otázku, či TY chceš žiť z lásky a z plného srdca so svojím manželom...

Tiež som žila v manželstve, kde manžel bol stále v práci a na jeho vernosť by som kľudne vsadila život. Tiež nás ostatní považovali za ideálny pár... až kým som nezistila, že má mladučkú kolegyňu, ktorá s ním chce žiť a on s ňou... Tento okamih ako vidím jeho odcudzenie a rastúci úspech v podnikaní /peniaze sú pre mladé kočky neuveriteľné afrodiziakum.../ z Tvojich príspevkov pravdepodobne príde aj u Vás... nebudeš potom ľutovať, že si kvôli manželovi šla na potrat a ukončila vzťah s mužom, ktorý Ti rozumel a pred ktorým si sa nemusela na nič hrať?

Si dospelá. Rozhodni sa dospelo: podľa seba, podľa svojich najúprimnejších vnútorných pocitov... nie podľa toho, čo je práve finančne výhodnejšie alebo čo očakáva rodina a okolie alebo čo Ti diktuje momentálny strach z neznámeho...

pralinka25
21. mar 2010

kveti pozerame sa na situaciu rovnakymi okuliarmi 🙂

cerkris
21. mar 2010

baby ja som bola nepriamo zainetersovaná v podobnej situácii, teda, že dieťa nebolo manželovo, ale milenca , ale s tým rozdielom , že ona ho donosila vydávala 4 mesiaca za dieťa , ktoré splodil manžel a potom to prasklo, skôr či neskor sa na všetko príde.

katarinka01
21. mar 2010

kveti napisala si to pekne. ja si ale myslim ze toto je pripad kedy ona nebude vybuchovat placom ked uvidi kocik, nebude pocitat kolko by malicke malo rokov, jednoducho si po potrate povie jedno velke uuuufffff... pobali veci, doma po kratkom case zisti ze ten manzel sa za tu chvilu nezmenil a stastna rodinka zazracne fungovat nezacne, chvilu ale bude sa snazit fungovat ako si predsavzala, a potom pride dalsia osudova laska... a bude to silnejsie ako ona. a kedze je mala pravdepodobnost ze taketo nieco sa nejakej zene stane dvakrat 🙂 mozno naozaj budu zit "stastne" az kym nepomru... ved pohodlie domova je pohodlie domova...

popelka
22. mar 2010

fuha tak to je tazka situacia co na to povedat,ale ja by som si to dala asi prec ak ti zalezi na rodine a manzelovi,,,,stala sa chyba aco ved nie sme neomylny no nie,,,,,,drzim ti palce ,,,papik

latvia
23. mar 2010

zalezi na tom, ci zena vidi rastuce babtko v brusku ako "chybu" 😔 tiez poznam jednu zenu ktora dodnes place za svojim babatkom od milenca, a napriek snahe utajit potrat vie o tom cele mesto....

mirica
24. mar 2010

ono sa to raz vráti ......ja občas do takýchto tém napíšem-nakoniec aj sem som písala......lebo je obrovský rozdiel medzi tým
" byť tehotná" a tým "čakať dieťa".-a málokto si ten rozdiel hneď uvedomí ☹ ........a píšem hlavne preto, lebo som mala to šťastie , že som to zistila po ceste na predoperačné vyšetrenie(je potrebné pred potratom)...a nie až potom . Aj s tým som sa dlho zmierovala , že som chcela dieťa z...ť, a doteraz mám z toho výčitky svedomia -a je to už viac ako 16 rokov

latvia
24. mar 2010

bodaj by si to uvedomilo vcas viac zien 😔

katy1979
7. apr 2010

saluka drzim palce holka musis sa s tým vysporiadat sama a bojovat. je to boj na vahach raz vpravo raz vlavo nevies ktora cesta je ta spravna. asi ani jedna ale vybrat si musis.cesta spat vacsinou nevedie ci uz vo vztahoch a ak sa rozhodnes pre potrat tak ani tam nie je cesta spat. ja som sa rozhodla tak ako som sa rozhodla. jednoduche to nie je. a ked sa to prevali a dozvie sa to kadekto tak ty budes najhorsia. ty budes ta ku... a ta co znicila svojmu muzovi zivot a svojim detom. ale za svojim si stat treba.
viem ze ma tu ukamenuju podaktore ale ak sa rozhodnes ostat so svojim muzom a nechat si to dieta tak ja osobne by som to muzovi nehovorila. viacej bab tak zije. to si ale musim ujasnit vo svojom svedomi. ja mam k tomu taký postoj ze jedna vec je dieta splodit a druha vychovavat. takze otec je ten co dieta vychovava. darcu spermii najdes vsade.
viem je to na nervy obcas, porev si vyzur sa maj depku tým si prejst musis a nakoniec sa rozhodni podla seba nie podla inych. ja som si postavila hlavu proti muru a proti vsetkym nazorom a som tu a zijem a predstav si tí ludia to predýchali a zacali akceptovat.

mirip
8. apr 2010

Ach jaj zase jedna z tém kde sú dva tábory jeden súhlasí druhý nie, ja tiže nie som zástanca UPT ani celkove potratov, s takým niečím že sa to skor či neskor stane........si saluka musela rátať, no nie? myslím že sa tu teraz našlo vela báb čo ta v tom tvojom rozhodnutí podporí a vela čo s tým nesúhlasí.............ja by som to na tvojom mieste riskla a nedala si baby vzjať ved ono za to nemože, a zase za niečije chyby doplatí nevinný........... 😔 ale ako hovorím byť v tvojej situácii tak ja to riešim takto ale to som ja a každá čo sme tu sme iná......
A na záver aj ked sa opakujem nie som za potraty a nikdy by som nešla...............no nemožem si pomocť ale tie čo sem písali nesúhlas, lutujú, osudzujú atd. na to je jedna krásna veta v BIBLII
"Kto je bez viny nech hodí kameň.............." chyby robí každý a musí si ich naoraviť sám

mirip
8. apr 2010

myslela som napraviť

katarinka01
9. apr 2010

mirip - k tej vete v biblii: nikto nehadze kamenom. ale ta veta nehovori nic o tom ze clovek nemoze vyslovit svoj nazor, branit par vetami nenarodene dieta... niekto proste povazuje za vecsiu chybu sa nezastat nenarodeneho zivota ako nezastat sa matky ktora sa ho chce vzdat.

a uz vobec ta veta nehovori ze teraz treba mat pristup k zivotu typu: teraz este tuto chybu urobim, ved ludia chyby robia, a potom to olutujem a bude mi odpustene... ved nikto nie je bez viny, nemoze ma odsudzovat a hadzat do mna kamenom...

katy1979 mas moj obdiv. tak nejak si predstavujem ze sa clovek postavi celom k svojim cinom 🙂) zelam vela stastia v zivote a radosti ktoru vam babatko urcite prinesie.

katy1979
9. apr 2010

to ci jej poviete svoj nazor na interupciu jej nepomoze a mozete sa aj rozkrajat. ja som o interupcii uvazovala snad hodinu dve a viem ze by som to neurobila. postavila som si hlavu a aj ked vsetci kricali chod na interupciu nie nejdem. pozerala som si tie videa a fotky z prerusenia a revala som pri tom a ano utvrdilo ma to ze to co robim je spravne. jednoducho je to moje dieta a hotovo, nech sa deje co sa deje. zatial zijem a som tu 😅 no co stalo sa to co sa sice nemalo ale viem ze ked sa ten poklad narodi budem ho milovat tak isto ako prvorodeneho a nedam ho za nic na svete.

katarinka ani nevies kolko ludi ma odsudi a odsudilo, hlavne krestania a katolici a vsetci co nechapu ako zena moze mat milenca. tiez si budu hust svoje ze to zena svojmu muzovi neurobi a nemala by a podobne. ale je to moj zivot. ked si ho poseriem ja co je koho do toho. mne sa zbura ja si ho musim aj od zakladu postavit. na to co robim vo svojom zivote dovody mam

katarinka01
9. apr 2010

tam ale neslo len o nazor na interupciu, ale o nazor na cely jej postoj k zivotu. nech na to pozeram z ktorejkolvek strany pride mi hrozne sebecky. clovek si castokrat povie ze by chcel taku povahu - zivot by bol jednoduchsi... spravim blbost, zbavim sa nasledkov, zijem si dalej.
a kasli na krestanov a katolikov 😵 ako sa hovori: kazda senzacia trva tri dni 😀 verim ze tvoj novy zivot bude postaveny na pevnych zakladoch a uz vas caka len to dobre.

pralinka25
9. apr 2010

klamstvo zatajovanie a podvod sa mi ako pevny zaklad stastneho zivota teda nezda 😕

vodnarky
10. apr 2010

pralinka-suhlas.. 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre