Tehotenstvo v 16tich. Ako to povedať rodičom?

sisik
17. mar 2007

Mam 16 rokov a som tehotna. Viem, ze pre mnohych je to mozno nepochopitelne ale ja si to babo chcem nechat. Ked porodim budem ma 17. Aj ked to nebude lahke ale rozhodla som sa takto. Nechcem ist na interupciu ved by som zabil svoje babatko. Mam ale jeden problem, neviem ako to povedat rodicom. Strasne sa bojim ich reakcie a neviem ci pochopia preco som sa takto rozhodla. Viem, ze pre mna to bolo najlepsie rozhodnutie, lebo keby som si to dala zobrat vycitala by som si to do konca zivota. Neviem, ci som na dieta uplne pripravena, ale verim ze rodicia ma pochopia a pomozu. Toto rozhodnutie urcite nikdy neolutujem.

sisik
autor
27. apr 2007

ahoj biba12...neboj sa, my vsetky vieme, ze si to nemyslela zle. Kazdy ma iny nazor a ty si ten svoj vyjadrila a to je dobre.

tinni
27. apr 2007

ahoj sisik, ty mas 16 rockov? 😉

sisik
autor
27. apr 2007

ahoj tinni, ano mam 16 rokov. Mimochodom, mas krasne meno tvojho dietatka. 🙂

lennie7
2. máj 2007

Ahoj Sisik tak ako sa mas?Uz vies ci cakas chlapceka alebo dievcatko? 🙂

sisik
autor
12. máj 2007

Ahoj lennie7 a vsetky tehulky, mamulky ci snazilky. Po dlhsom case sa Vam znova ozyvam a s velmi bolavim srdieckom. Len pred dvoma dnami som prisla z nemocnice. Potratila som, takze uz nikdy nebudem vediet, ci to bude chlapcek, alebo dievcatko. Som velmi smutna a neviem, ako to prekonam. Potrebujem sa niekomu vyrozpravam, aby sa mi aspon trosicku ulavilo a preto pisem prave Vam, lebo viem, ze mnohe prekonali take iste veci a viete ma najlepsie pochopit. Lekari mi nepovedali skoro nic, vobec neviem co sa vlastne stalo, len jedno viem, uz nemam v brusko moje babatko a uz nikdy ho nebudem drzat v naruci. ☹ ☹

pipi1211
12. máj 2007

ahoj sisik... nikdy som take nieco nezazila tak ti nemozem ani napisat ze chapem co citis ale ked som si tak uvedomila ze teraz by som uz nemala v brusku svoju Momo az mi slzicky von vybehli ☹ ja ti chcem hlavne napisat aby si bola silna a ze zivot pokracuje dalej a urcite budes mat v buducnosti krasne zdrave deticky 🙂

tinni
12. máj 2007

sisik, je mi to strasne luto, vobec si to neviem predstavit ☹ drz sa a tak ako napisala pipi, aj ja si myslim, ze este v buducnosti budes mat krasne deticky 😉 si este mladucka, vsetko mas pred sebou 🙂 tehotenstvo pod 18 rockov je vzdy rizikove, takze radsej par rockov este pockaj a potom budes urcite stastna 😉

mimma
12. máj 2007

Ahoj Sisik, ja som mala tiež jeden potrat, úplne nečakaný, všetko vyzeralo byť v pohode...na sone mi povedal doktor, že už sú tam len plod. obaly....tiež kyretáž a o dva dni znova, lebo niečo tam vnútri ostalo...Bolo mi to strašne ľúto, snívalo sa mi o tom a pod...Ani ja som sa nedozvedela, čo sa stalo- možno nejaká genetická náhodná chyba, brala som to tak, že asi malo byť choré, keď neprežilo, že je to ešte to menšie zlo, akoby sa narodilo napr. v šiestom mesiaci, alebo s nejakým postihnutím....Že to tak príroda zariadila, aby sa radšej nenarodilo...
Sisik, teraz ťa to potrápi, ale skús to brať tak, ako som ti napísala, lebo asi to tak bude. Vrhni sa na školu, teš sa z toho, že máš takého dobrého priateľa, užívajte si...Neboj, nič ti neutečie a keď bude ten správny čas, tak aj bábo bude. Malo to tak byť, netráp sa!

ivanusina
12. máj 2007

Ahojte. Citam tuto temu dlhsie a som sa rozhodla prispiet. Tiez mam pocit, ze 16 rokov na tehotenstvo je trosku skoro, ale nikoho neodsudzujem, kto sa rozhodne mat vtedy babo. No dufam, ze mojej dcere sa to nestane, ale ak ano, budem ju podporovat, aby to zvladla a aby mala zdrave babatko, ked sa pre neho rozhodne.
No na druhej strane, a to reagujem hlavne na zuzka_majo. Tvoj priatel sa v niektorej teme vyjadril, ze ked ste maly pohlavny styk, nemala si este 15. Cize este si bola pod zakonom. To je podla mna hrozne. A ty hovoris, ze Tvoja svokra ma divne nazory. OK. A ked tvoja dcera v 14 otehotnie, (bude to este stale tvoje male dietatko ver tomu), co na to povies? Ako sa na to budes pozerat? Ze bola este pod zakonom, ale predsa sa nasiel aj niekto, kto uz s nou mal pohlavny styk? Nevadi ti to? Ak nie, pozri sa na to inak. Ved preco by uz nemohla mat pohlavny styk v 12, 13... Ved tiez este bude pod zakonom, co tak rok, dva, tri... Skus teraz porozmyslat, ako sa zachovas, ked sa to stane Tvojej dcerke, ktoru teraz nosis pod srdieckom.
A od Tvojho priatela, ak je pravda, co pisal, ze mal s Tebou sex pred 15, je to velmi velmi nezodpovedne. A podla toho, co ty pises, ze aj budes mat 15, ked budes mat dcerku, tak asi je to pravda. Dufam, ze za to bude potrestani. Sorry. Kludne ma teraz vsetky ukamenujte, ale je to tak.

ivanusina
12. máj 2007

"potrestany" tam malo byt. Sorry.

tinni
12. máj 2007

ivanusina, ja s tebou suhlasim

arabeska
12. máj 2007

ivanusina aj ja suhlasim 😔

lennie7
14. máj 2007

Ahoj Sisik...Je mi to moc moc luto co sa ti stalo 😢 , ale ako pisala mimma je to fakt lepsie ako by dietatko malo byt postihnute, priroda to urcite tak chcela...Prajem ti aby si sa co najskor z toho dostala, a aj ked tie zle spomienky nezmiznu nikdy, dufam ze ti v buducnosti dalsie babetko vynahradi vsetky tie smutne chvile ktore teraz zazivas...Drzim palceky, neboj zvladnes to

sisik
autor
14. máj 2007

Dakujem Vam vsetkym...ja viem, urcite je to takto lepsie, len sa s tym musim zmierit...som velmi rada, ze som nasla tuto stranku, lebo mi tu vsetky velmi pomahate.

lennie7
14. máj 2007

Nemas zaco 🙂 Teraz si doma, nechodis do skoly?

hedunecka
14. máj 2007

ahoj sisik boze je mi to luto ja som prisla o babatko v octobri takze viem co prezivas/ja som bola sice uz v 26tt a porod mi vyvolavali o to to bolo tazsie/ ☹ drzim ti palceky aby sa ti babatko vratilo spat do bruska a ber to tak ze asi malo odist ze bolo xorucke a anjelickovia ti ho teraz vyliecia a ked bude spravny cas budes ho mat opat v brusku 😉

sisik
autor
17. máj 2007

Lennie teraz uz chodim do skoly. Tyzden som bola doma, ale teraz je to uz ako predtym. A ty co, mas nieco nove?? Ako sa ma Nikolka??

michalag
17. máj 2007

ahoj sisik, to mi je luto ze si potratila ale ako mnohe pisali, asi to tak malo byt.To ti lekari nic nepovedali? ☹ ☹
Ale urcite raz budes skvelou maminou.
Ja som sice otehotnela v 19-tich ale tiez som sa obavala ako zareaguje mamina a to som skoncila uz strednu, ale ja som jej to povedala hned na 2 den, pretoze sme mali spolu takmer kamaratsky vztah takze...ale zo zaciatku sa trapila kde budeme byvat a ....(ked uz sme mali byt tak uz bolo vsetko fajn 🙂 ).
Teraz by nasho Samka nevymenila za nic. Vzdy ked som isla do poradne/ sono tak hned vyzvedala co a ako.
Tak teraz si uzivaj skolu, kamaratov a vsetko co sa tyka volnosti, pretoze dietatko je kus sebaobetovania a niekedy aj vzdania sa niektorych konickov

klaruska01
23. okt 2007

sisik-ahoj sisik i ja jsem asi tehotna vsechno tomu nasvedcuje a je mi teprve 16 let mam pritele ktery se k tomu postavil dobre a rek ze by se o me i o male postaral protoze nad zadnym potratem neuvazuji je to pro me vrazda i kdyz mam strach rict to rodicum tak jedno vim a to ze oni sou taky proti potratu..takze jestli ses rozhodnuta nechat si dite tak drzim palecky protoze uz mam dlouhe spozdeni menstruace a jestli mi na testu vyjde// tak si ho necham.

klaruska01
23. okt 2007

ahoj sisik promin je to ode me docela hnusny ja sem si neprecetla vsechny vzkazy ktere si sem napsala a proto pisu takovou kravinu je mi to lito a promin ☹

r123
23. okt 2007

ahoj tak mě je 20 a mám dvou a půl letýho roštáka 😀 a sem v pátem měsíci porodit mám v březnu to už mi bude 21.mám za sebou už i jeden potrat a v červnu jsem se vdala!bydlíme sami už rok a jsem naprosto spokojená!mám super manžela úžasné dítě a skvělou rodinu co moc pomáhá!!!myslím že pořídit dítě je velká zodpovědnost a jelikož vím jaké to je být těhotná v 17 a když se na vás všichni koukají jak na vetřelce tak jsem toho názoru že klidně dítě může mít i 16 ti letá,ale musí si moc dobře uvědomit co ji čeká a jak moc jí to změní život!!!takže pokud se na to cítí tak proč ne!!!!jinak klaruška potom dej vědět jak si dopadla!odkud jsi?

klaruska01
23. okt 2007

r123-ahojky jsem rada za to co jsi napsala krome teto stranky nemam nikoho s kym bych si o tomhle popovidala a urcite ti pak dam vedet ja jsem z brna a ty??

klaruska01
23. okt 2007

jo vim ze by mi to zmenilo zivot ale radsi zmena nez potrat

r123
23. okt 2007

no tak to je správná náhoda já jsem taky z brna!moc dobře vím jaké to je!spousta mých kamarádů a kamarádek se ke mě otočila zády!jinak jsem Radka

klaruska01
23. okt 2007

no to je teda nahoda🙂jo s tim ja take pocitam ze kdyby se ukazali na testu// ze se vetsina zmeni a ze kamarady co sem do ted mela a povazovala za opravdove ze vetsina me asi nepochopi kdybych si ho nechala ale to mi je jedno kdybych dala na ostatni a dite dala pryc tak by me to cely zivot mrzelo.klara

verulka
23. okt 2007

klaruska, kamarati sa sice preriedia, ale ti,co ostanu su jedini, ktori za to stoja 😉
tehotenstvo nie je koniec sveta 😉 ak si tehotna, vychadza ti to koncom sk. roka, takze ak budes ok ( co myslim, ze budes) tak v pohode dokoncis rocnik, porodis, babo podrastie a ak ti budu pomahat, mozes dokoncit skolu normalne. Existuju indiv. plany a pri podpore rodicov a este aj otca babatka, to ide 😉
Moja dcerka, ktoru som mala tak skoro, je dnes uz velka slecna a neviem si predstavit, ze by tu nebola 😉

scarlette
23. okt 2007

klaruska, drzim ti palce nech to dopadne tak ako si zelas. V dnesnej dobe je zazrak mat naozajstych kamaratov na ktorych sa mozes spolahnut.
mozem sa spytat kolko ma priatel rokov?

klaruska01
23. okt 2007

verulka-dekuju za vzkaz skolu si urcite dodelat chci sem na kadernici a bavi me to takze i kdyz si necham dite coz bych chtela tak skolu si dodelam s pomoci protele a rodicu.

klaruska01
23. okt 2007

scarlette-dekuju doufam ze mi to taky vyjde ti co sou opravdovi kamaradi tak aji zustanou i kdyz bych byla tehotna doufam🙂memu priteli je 24 rodice ho znaji ma i praci takze by se o nas dolazal postarat

verulka
23. okt 2007

klaruska, to odhodlanie do boja je na zaciatku velmi dolezite. ALe hlavne si co najskor sprav test, pripadne navstiv dr. nech vies na com si.drz sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre