Tehotenstvo v 16tich. Ako to povedať rodičom?

sisik
17. mar 2007

Mam 16 rokov a som tehotna. Viem, ze pre mnohych je to mozno nepochopitelne ale ja si to babo chcem nechat. Ked porodim budem ma 17. Aj ked to nebude lahke ale rozhodla som sa takto. Nechcem ist na interupciu ved by som zabil svoje babatko. Mam ale jeden problem, neviem ako to povedat rodicom. Strasne sa bojim ich reakcie a neviem ci pochopia preco som sa takto rozhodla. Viem, ze pre mna to bolo najlepsie rozhodnutie, lebo keby som si to dala zobrat vycitala by som si to do konca zivota. Neviem, ci som na dieta uplne pripravena, ale verim ze rodicia ma pochopia a pomozu. Toto rozhodnutie urcite nikdy neolutujem.

svetluska.p
8. nov 2007

kockule, co je so zakladatelkou tejto temy? uz ma mimco??

bibinka
8. nov 2007

svetluska- pozri si stránku č.7.-sisik o bábo prišla ☹ smutné.

svetluska.p
8. nov 2007

ach boze. to je mi luto.

miruskaaa
14. nov 2007

kamajka:ahojky zajimalo by me jestli jsi skolu dodelala a nebo ne nebo si mela dalkove studium??

poleva
14. nov 2007

píše na strane 6 , že potratila
smutné 😢

lukina44
19. nov 2011

Ahojte všetky dievacata.Viem je to nezodpovedne ale je to realita..dufam,ze am pochopite..mam len 16 rokov a vcera som sa dozvedela,ze som tehotna..ale iba z testu u lekara som este nebola...nepovedala som to ani doma..asi zajtra to vsetko poviem..velmi sa bojim :(

stardust
19. nov 2011

@lukina44 jaj, hlavu hore 🙂 Povies mame, ze si vyriesila jej problem, ze si totiz nemusi kazit postavu dalsim tehotenstvom, ze si sa pre nu obetovala 😉 Prajem vela stastia a nech ta rodina podpori.

lukina44
19. nov 2011

@stardust Velmi pekne dakujem za podporu,,,mi totiz teraz mame doma tehotnu aj strasiu sestru ale ta uz ma 19 takze tomu sa tesili ale netusim co povedia mne?

mia258
19. nov 2011

@lukina44 padol mi net a vymazal mi príspevok čo som ti písala 🙄

Len sa neboj, rodičia ťa určite podporia, aj keď spočiatku budú asi nahnevaní a prekvapení. Máš s nimi dobrý vzťah? A ako sa k tomu stavia otec bábätka?

ciernavila
19. nov 2011

@lukina44 ja drzim velmi palce, zo zaciatku rodina moze reagovat rozne ale rokmi si vzdy uvedomia vsetci aky su tomu dietatku radi, verim ze to dobre dopadne. Drz sa...

mufinka26
20. nov 2011

@sisik Moc mě to mrzí ☹

lukina44
20. nov 2011

@mia258 Priatel sa k tomu stava dobre,povedal,ze to spolocne niako zvladneme a vsetko bude dobre..S rodicmi moc vztah nemam nikdy som sa s mamou niako osobnejsie nerozpravala..ale ved niako to budem musiet zvladnut

mia258
20. nov 2011

@lukina44 a on je starší? Koľko má rokov?
Ja som na tom bola asi úplne rovnako ako ty, tiež som s mamou nikdy nevychádzala, až teraz, keď má moja dcérka vyše roka, sa o nás začala viac zaujímať, dovtedy absolútne žiadny záujem...

eri28
20. nov 2011

@sisik ja mam na teba taku otazocku, ci ste to neako planovali, lebo v dnesnej dobe, asi len tak neviem myslim, ze sa uz dievcata zaoberaju antikoncepciu ja predtym som ju zacala, ako 16 rocna brat. 😉

anicka1981
20. nov 2011

mozno nedostane matesku, ale rodicovsky dostane urcite, takze jej to vyde rovnako,, ja si neviem prestavit byt tehotna a matkou tak skoro, ja mam 30 a otehotnela som ako 29 rocna, a poviem ti, ze na babo nie je nikdy vhodny cas, stale sa najde neaky dovod preco ho nemat, ale mat ho je nadherne, vela radosti a usmev na detskej tvaricke je nenadherny, takze drzim palce, hoci nie vzdy je to jednoduche,,, ale stoji to za to.... a tvoji rodicia ho budu mat radi tiez, by si sa cudovala, ako moja mamka skace, lozi po zemy, len aby rozosmiala maleho, a to ma problem s krizami-seka ju, ale co neurobi,koli nasemu drobcovi 😀

lukina44
22. nov 2011

Ahojte dievcata vsetko som uz doma povedala a dopadlo to docela dobre,,dnes som vsetko povedala v skoel a s priatelom sa snazime vyriesis ako a kde? budeme spolocne vsetci byvat..mamina to zobrala docela dobre a tato este nic ani poriadne nepovedal...Ja aj s Mojim oteckom nasho babetka sa zatial mame docela dobre..uvedomujeme si co sme spravili a berieme to zodpovedne...Dakujem za vsetky rady,,,budem sem chodit aj nadalej a a budem citat ako sa vam dari :D

berenika39
22. nov 2011

@lukina44 to je super, moc gratuluju a napsala jsi to moc hezky - jak se k tomu stavíte a tak. Já jsem sice první těhu prožila o trochu později, ale taky jsem ještě chodila do školy, a musím říct, že to všichni brali moc hezky, byli na mě hodní, byla jsem na nástavbě, a druhou maturitu jsem dělala v sedmém měsíci a nemělo to chybu - nic moc jsem neuměla 😝 , a pomáhali mi, abych dala odpovědi dohromady a jedničky to nebyly,ale pohoda...školu jsem dodělala. Tak moc držím palce, at jste všichni zdraví. A piš, tady se dozvíš spoustu dobrých rad. 😉

lukina44
22. nov 2011

No mne to prave vyslo tak,ze aj sestra bude mat male asi mesiac predomnou ak sa teda nic nepokazí :D Zatial som stale len hladna a unavena..som zvedava ako to pojde dalej? 🙂

lukina44
22. nov 2011

@mia258 Pritel tento tyzden oslavuje 21 rokov..takze je starsi..ale zasa zodpovedny tak sa nebojim,ze by som ostala sama alebo nieco podobne.Mama uz je uplne v pohode strasne sa stale na vsetkom smeje a uz to berie tak,ze no stalo sa a Boh asi chcel aby som mala malinke :D

jakavi
22. nov 2011

@lukina44 ja som tiez bola hladna u starsieho syna bol to poriadny macko

lukina44
22. nov 2011

no len vsetko aby dobre dopadlo... Radsej si vsetko vytrpim akoby som mala o male prist. !!!

lenkavi
21. jún 2012

@sisik kazda 16 rocna tehotna by mala dostat poriadnu priucku od oboch rodicov ked sa nevie strepat do vlastnej koze... to co uz je toto za doba ze 16 rocne sa flakaju kde kade a potom deti rodia deti?? nehorazne nieco....rodicia strazte si svoje deti a viac sa zaujimajte o to kde su, s kym su a co robia.

digysa
21. jún 2012

@lukina44 Podporujem tvoje rozhodnutie nechat si babatko. Absolutne vsak nepodporujem tvoj styl zivota.
Urcite nechodis s priatelom mesiac, poznate sa uz dlhsiu dobu, cize on mal pohlavny styl s maloletou. Je mi z toho zle. Taktiez taky stary chlapec ta mohol poucit o prevencii- lieky, kondom. Ak by bol zodpovedny, tak toto sa Ti nestane.... 🙄
Zelam Ti vela stastia a hlavne sa vzdelavaj, budes to do buducna potrebovat....

lenkavi
22. jún 2012

@verulka ''za podpory rodicov a kamaratov''? no super, to si akoze ''stara mama'' ma vziat dovolenku na starostlivost o vnucku? mile slecny, ktore ste mali rozum v zadku ked ste sexovali, starajte sa o svoje deti same za podpory vasho sex. partnera.

lenkavi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkavi
22. jún 2012

@sisik keby si ako 15 r dieta nesexovala dnes si nemusela riesit takyto problem...

miskafl
22. jún 2012

@lenkavi Nie je to ziadna sranda otehotniet tak skoro, je to nezodpovedne aj zo strany partnera, hlavne, ale myslim si ze mas dost silne slova... A ak by si trochu aj citala o tychto dievcatach co tu pisalo, ako o @sisik, ktore sa k tomu mat dieta postavili zdpovedne, mozno by si hovorila inac... A nie je od teba pekne adresovat tiet veci sisik, ktra sa na svoje babo velmi tesila a bohuzial o neho prisla.

crca
22. jún 2012

@miskafl ona asi @lenkavi,slečna,paní,vím já co to je za případ,asi toho moc přečíst nemohla,vzhledem k tomu,že nemá v profilu nic a je jen den přihlášená,takové mudrce máme tady všichni rádi-nováček,bez profilu ,ale sám poučuje druhé 😝

kvetka_
22. jún 2012

@lenkavi fuj ako mozes takto sudit ludi?!

majka1976
22. jún 2012

@lenkavi Lenko, takto nepiš, mohlo by se Ti to časem vymstít na Tvých vlastních dětech....to tak bývá.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre