Tehotenstvo v 16tich. Ako to povedať rodičom?

sisik
17. mar 2007

Mam 16 rokov a som tehotna. Viem, ze pre mnohych je to mozno nepochopitelne ale ja si to babo chcem nechat. Ked porodim budem ma 17. Aj ked to nebude lahke ale rozhodla som sa takto. Nechcem ist na interupciu ved by som zabil svoje babatko. Mam ale jeden problem, neviem ako to povedat rodicom. Strasne sa bojim ich reakcie a neviem ci pochopia preco som sa takto rozhodla. Viem, ze pre mna to bolo najlepsie rozhodnutie, lebo keby som si to dala zobrat vycitala by som si to do konca zivota. Neviem, ci som na dieta uplne pripravena, ale verim ze rodicia ma pochopia a pomozu. Toto rozhodnutie urcite nikdy neolutujem.

majka1976
22. jún 2012

Moje kamarádka otěhotněla před 20 lety a tehdá jí bylo taky 16, v 17 porodila. Tehdá jí všichni říkali, jaký je blázen, že si děcko nechala. No a dnes je z něho super kluk - v dubnu jsem mu prodávala auto 🙂 Za celé roky co ji znám, tak jsem ji neviděla a neslyšela litovat, že to udělala takto. V mládí se starala o dítě, zatímco my jsme se flákali po diskotékách a dělali průsery a pak jak už byl větší, tak už jí bylo kolem 30 a najednou už měla zas svobodu a mohla si užívat život - dovolené, sport a všechno.

verulka
22. jún 2012

@lenkavi netusim, ako stary prispevok si odo mna citala 😝 ale kazdopadne ma tvoja reakcia velmi pobavila 😉
nie rodicia maju podporit svoje dieta, ked chce prebrat zodpovednost za svoje konanie...ano nebola som zodpovedna (resp neboli sme zodpovedni), ked sme sa nechali uniest laskou, no postavili sme sa k tomu ako dospeli ludia...moja rodina ma uzasne podrzala...som presvedcena, ze je kopa horsich veci ako neplanovane tehotenstvo v skorom veku...
btw- momentalne som s tym mojim nezodpovednym typkom 15 rokov, nase posmyknutie je vymakana holka, chytra, sikovna...a k tomu mame este dalsich 3synov...mne sazivot neskoncil, ani som si ho neznicila..aj vysku som si spravila, teraz zacinam podnikat 😉
nic mi nikto nedal len tak...az na lasku- ci uz od mojho muza, rodicov...
ja som si za ten cas, co som rodic zvykla na odsudzovanie, ohovaranie a pod...neriesim- ja si zijem svoj zivot najlepsie ako viem, so stastna a aj ludia okolo mna...o zakomlexovanych ludi sa proste nestaram 😎

palomka
22. jún 2012

radsej deti v 16tich ako nikdy ziadne!

sandracs
22. jún 2012

Myslím si, že vyzretosť osobnosti nezávisí vždy od počtu rokov. Poznám veľmi mladé a veľmi rozumné mamičky ako aj tie ktorým už ťahá na 40 a ešte nedozreli / a to sa týka aj mužov/.

martulle
22. jún 2012

Já jsem taky otěhotněla v 16letech a v 17 se nám narodil klučina 😲 letos mu bude 24let 😀 ......nikdy,nikdy jsem nelitovala,že tak mladá jsem měla dětátko 😵 potom přišly na svět ještě tři děvčátka,to mě bylo 19,23 a 29let.no a v 39 zase chlapeček a ted ve 41letech mám na tt//.Je to nádherné období a moc si to užívám.Děti jsou super,mají se moc rádi 😵 @sandracs napsala jsi to dobře,vyzrálost nezávisí na letech....

lenkavi
21. sep 2012

zaujimave ako negativne reagujete na moje prispevky. Chcete mi povedat ze 16rocna sa dokaze o dieta postarat sama na 100%? V ziadnom pripade, vzdy bude odkazana na pomoc rodicov a ak rodic pracuje tak po praci by si aj rad oddychol namiesto toho aby zacal druhu sichtu doma pri malom dietati. v dnesnej dobe si aj pracujuci clovek 2x premysli kedy bude mat dieta lebo su to velke vydavky. 16r. nema ani strednu skolu ukoncenu, nepracuje cize financne nevie nijako prispiet na vydavky spojene s dietatom. vsetko to bremeno zavesi na plecia rodicom. To je podla vas ta velka zodpovednost?

bakajka
24. sep 2012

@lenkavi podľa teba by bolo teda vhodnejšie aby mladé dievča išlo na potrat a možno o 10 rokov keby chcela deti zistila, že ich mať nemôže? Moja mama ma mala v 17 a pomáhala jej jej mama, mám kamarátku ktorá má 30 a aj tej musela mama pomáhať! Takže by som povedala, že na veku nezáleží každá žena než sa dostane do toho kolobehu okolo bábätka potrebuje nejakú tú pomoc a radu! a čo sa školy týka, príliš veľa ľudí kladie dôraz dokončiť strednú, mať vysokú , budovať si kariéru a možno ak sa podarí mať pred 40 dieťa, kariera nie je všetko a škola sa dá dokončiť individuálne! Práve minule som sa s kolegyňou o tom rozprávala ktorá má 2 dcéry, že ja by som asi svojej dcére v 15 dala nasadiť antikoncepciu lebo teraz je normálne že 14 -15-16 ročné "deti" začínajú so sexom

kika1111
24. sep 2012

ja som mala pred svadbou, 23 rokov, žila som vtedy už 4 roky bez rodičov, vtedy už s mojim nastávajúcim, zistila som, že som tehotná a aj tak som sa to bála rodičom povedať.. viem, že ja som bola v úplne inej situácii, ale strach som mala tiež - asi preto, že rodičia sú pre mňa prirodzená autorita...no keď som im to povedala, rozplakali sa od radosti...prajem aby to aj tebe takto dopadlo...a keby si si bábätko dala vziať, prišla by si o to najkrajšie, čo žena môže zažiť a myslím, že aj keby si bola tehotná neskôr - druhý krát, tak by to už také nebolo, lebo by si mala stále pred sebou to, že už si to raz mohla zažiť a nedala si "fazuľke" šancu.... držím ti palce! možno budeš nakoniec z ich reakcie prekvapená.

pectore
24. sep 2012

tak to je super ze si dietatko nechas...tiez by som nedokazala zit s vedomim ze by som si zabila dieta .. mas sice 16 ale vsetko sa to da zvladnut. Osobne ja som porodila v 23 a to som este studovala na vs a popri dietati robila aj bakalarku...za cele obdobie mi malu rodicia postrazili len parkrat kedze aj sami su pracujuci... musela som to zvladnut sama, ucit sa na statnice, vytvorit bakalarku....Ja len chcem poukazat na to ze ked si clovek ten zivot prisposoby tak sa da zit naozaj hoc jak.... kludne aj dostudujes strednu, pripadne mozes rozmyslat aj nad vyskou...pretoze sa to da , kamoska to ma tak ze je studentka a aj jej partner je student..dostavaju od statu v poho peniaze ako socialne stipendium..ale podmienka ze nesmies zit s rodicmi...lenze aj v takom pripade mozes dostat peniaze ako prispevok na byvanie a nejake dalsie kebyze mas hmotnu nudzu.... proste sa da hocco vymysliet...len som chcela napisat ze hoc si chces dietatko nechat...chcem aby si vedela ze dieta nieje prekazka v nicom... to tvrdia len ludia ktory si to nedokazu predstavit pripadne to sami nedokazu... mozes byt aj mudr - pudr...aj ked mas dieta v 16 ... netreba koli dietatku zahodit ziaden sen co mas... ak sa bojis reakcie rodicov skus im novinku zatelefonovat ... vysvetlit im ze sa bojis ich reakcie a ako si sa rozhodla....nech trochu vychladnu kym sa stretnete....drzim palceky

nemenovana1999
17. jan 2016

@sisik ahoj ja som otehotnela 2 vi 3 tizne pred 15kou a ti hovorim ze nebolo to lahke nie z dietatkom ale co som si musela prejst z mamou a po policajtoch po sudoch chodievat ach jaj ale som rada ze moju malu princeznicku mam 🙂

mon1212
7. okt 2020

Ahojte, hoci od vašich príspevkov ubehla už nejaká doba a vidím že ste riešili problémy ohľadom tehotenstva v neplnoletosti ..tak by som sa chcela spýtať či by ste sa niektora nechcela podeliť o skusenosti, problémy v tej dobe..hodilo by sa mi to veľmi do diplomovej práce ..bolo by to všetko anonymné samozrejme a veľmi by ste mi pomohli . Kľudne sa ozvite do správy a všetko vysvetlím. Dakujem

plgn
7. jún 2022

Dobrí deň môžem otehotnieť keď som vy močila priateľov orgazmus môžte mi dať vedieť čo najskôr bojím sa že otehoťniem mám len 16 rokov .

hlubik
7. jún 2022

@plgn priateľov orgazmus ide ne do močovej trubice ale do vaginy

macilaci
7. jún 2022

@plgn 🤦. Kriste pane. Biológia bola Online? Či vôbec?

ailiba
7. jún 2022

@plgn ked do teba pustil spermie, tak otehotnieť samozrejme mozes. Urcite si ti nevycikala, len s tym, ze si cikala si cast toho aj vytlacila. Ale nepotesim ta, samotnym vystrekom do teba sa uz dostali spermie dalej... a ak nas plodne dni, tak sa moze stat, ze otehotnies.

plgn
7. jún 2022

@ailiba ďakujem za odpovede vicikala.som spermie ihnet aj cesto môžem otehotnieť ??

ailiba
8. jún 2022

@plgn mozes otehotniet. On ti pustil (vstrekol) spermie do vaginy, nie do mocovej rury. Ty si asi hned isla cikat a cast si vytlacila, ale to nepomoze. Nieco urcite vo vagine zostalo. Kedy si mala ms?

adriannasvk
8. jún 2022

@plgn ty sa najskor nauc biologiu a potom uvazuj o sexe🙈 ako ti pisali vyssie. Spermie nevycikas,nieco z teba vyslo ale sanca na tehotenstvo je velka. Ak je to max 72h tak utekaj po tabletku do lekarne,ak je to dlhsie tak uz len pockat ci pride ms a potom tehotensky test urobit.

plgn
8. jún 2022

Môžte mi povedať názvu tej tabletky

plgn
8. jún 2022

Dobrý deň mam us svoje dni je to dobré že nie som tehotná

ailiba
8. jún 2022

@plgn tak super, druhykrat radsej pouzit ochranu😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre