Tehotenstvo v 16tich. Ako to povedať rodičom?

sisik
17. mar 2007

Mam 16 rokov a som tehotna. Viem, ze pre mnohych je to mozno nepochopitelne ale ja si to babo chcem nechat. Ked porodim budem ma 17. Aj ked to nebude lahke ale rozhodla som sa takto. Nechcem ist na interupciu ved by som zabil svoje babatko. Mam ale jeden problem, neviem ako to povedat rodicom. Strasne sa bojim ich reakcie a neviem ci pochopia preco som sa takto rozhodla. Viem, ze pre mna to bolo najlepsie rozhodnutie, lebo keby som si to dala zobrat vycitala by som si to do konca zivota. Neviem, ci som na dieta uplne pripravena, ale verim ze rodicia ma pochopia a pomozu. Toto rozhodnutie urcite nikdy neolutujem.

r123
23. okt 2007

verulka.přesně tak škola už se při dnešních možnostech dá vždy dodělat taky ji dodělávám!a to dítě za to stojí!taky si nedokážu představit že bych toho mýho skřítka neměla!už si neumím představit pro co jinýho než pro něj a manžela bych žila.kůli čemu bych každé ráno vstávala?a věř Kláruš že to dítě ti to pak vrátí!není nic hezčího než když vidíš jak je štastné když může být s tebou jak se směje nebo jak se učí nové a nové věci!já sem každý jeho zub radostí obrečela! 😀

scarlette
23. okt 2007

klaruska to je dobre, ked sa na to obaja citite tak nie je co riesit 🙂 moj manzel sa strasne tesi ked budeme cakaj aj my ale zatial sa nedari ☹
ja si sice neviem predstavit ze by som tak mlada cakala babatko ale odbivujem dievcata ktore sa k tomu rozhodnu, hlavne ked vedia ze to nebudu neskor lutovat, aj ked si myslim ze take mlade baby by si mali radsej uzivat zivot ale je to o osobnosti a aj vyzrelosti 😉

klaruska01
23. okt 2007

mockrat vam vsem dekuju za vzkazy moc me potesili a jeste vic ujisitli ze to sice bude tezky ale ze kdyz se budu sbazit ze vsechno zvladnu..s pomoci pritele a rodicu.chtela by sem se zeptat jestli nevite kdyz otehotni takhle mlada divka jestli to jde pres socialku atd.. ☹ vubec o tehle vecech nic nevim

scarlette
23. okt 2007

klarus tak to neviem ale je tu tema, https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
skus tam pozriet alebo sa spztat

klaruska01
23. okt 2007

dekuju sem moc rada. 😉

verulka
23. okt 2007

cez socialku nic nejde...problme by bol ak by si sexovala pred 15tkou, ale to nie je tvoj pripad. Jedien neviem ako je to teraz s peniazkami

klaruska01
23. okt 2007

no takze kdybych sla ted k doktorce a ta zjistila ze jsem tehotna tak pres socialku nic nejde?ale asi by to musela oznamit rodicum ze?

scarlette
23. okt 2007

klaruska myslim ze to je medzi tebou a lekarkou, sice nie si este plnoleta ale mala si uz 15...

lennie7
23. okt 2007

nie je to len medzi lekarkou a nou, ale jeden z rodicou musi u lekarky podpisat ze o tom vie

klaruska01
23. okt 2007

aha takze kdybych sla k doktorce a ta rekne ze sem tehotna tak hned zavola rodicum nebo mi da cas at to s nima napred vyresim ja a pak az by to podepsala?

verulka
23. okt 2007

klara, ona nemoze zavolat rodicom. Ty si svojpravna a aj ak by si sa rozhodla pre nterupciu, ani to nemusia vediet rodicia. To je na tebe kedy a ci vobec to oznamis rodicom

lennie7
23. okt 2007

nie ja som bola u doktorky v piatok a povedala ze v pondelok mam dojst na vysetrenia-krv moc a tak...a nech pride so mnou aj mama to podpisat, tak som jej to az v nedelu povedala 😉

klaruska01
23. okt 2007

verulka:aha dekuju ale nad interupci neuvazuji!ti nechci..

verulka
23. okt 2007

ja viem, to len na upresnenie 😉

klaruska01
23. okt 2007

jasne i tak diky 😉

mimi...
24. okt 2007

ahoj v cervnu mi bude 17 a zjistila sem ze jsem asi tehotna jsem dost mlada a jeste studuji a nevim jak se zachovat zas mi je lito dat toho drobecka pryc ☹

lennie7
24. okt 2007

mimi je to na tebe ale ja by som to miminko urcite prec nedavala 😉
ked sa chce tak sa da vetko zvladnut-hovorim z vlastnej skusenosti 🙂 😉

mimi...
24. okt 2007

no ja vim pryc se mi ani davat nechce a chtela bych si ho nechat a snazit se ho vychovat ale jeste o tom nevedi rodice

gyngerka
25. okt 2007

ahojte....ja si myslim ze byt neplnoleta a mat babo nie je nic hrozne pokial sa matka vie o male postarat tak nech ma babo aj v 15tke....ale zasa nie tak aby babatko bolo zavrhnute a nemal sa kto on strat!

mimi mimochosom aj ja mam 17 🙂

lennie7
25. okt 2007

mimi neboj, ak mas normalnych rodicov tak to urcite pochopia a pomozu ti.a mozem sa opytat, co na to priatel?

gyngerka tak to teda klobuk dole v 17tich cakat dvojicky 😉 tak drzim palceky nech su deticky zdrave a krasne 🙂 😉 ako to budes mat so skolou?

gyngerka
25. okt 2007

lennie asi tak ako aj teraz...kedze som od zaciatku rizikovka tak mam upravene studium tak ze ucim sa doma a do skoly chodim len na pisomky ...

lennie7
25. okt 2007

ahaa tak to mas fajn, to zvladnes.a kolko mas este rocnikov?

gyngerka
25. okt 2007

lennie no ostavaju mi este 2 ☹

lennie7
28. okt 2007

no mne tiez tak ja teraz pomaaaly dorabam skolu 😒
neboj zvladnes to 😉

k.a.t.u.l.e.
7. nov 2007

Ahoj holky,chci se zeptat,jak zvládáte školu a při tom mimi a domáctnost...asi vám hodně pomáhají rodiče,že?no já osobně si to moc nedokážu představit(dělám gympl),ale možná mě to taky čeká...a ještě by mě zajímalo,jak jste to oznámily rodičům a za jak dlouho se uklidnili?

kamajka
8. nov 2007

Sisik, jeee ahojky, ja som otehotnela tiež v šestnastich, v sedemnastich sa mi narodila krasna zdrava sice malinka dcerka (2500g a 46cm), teraz už ma takmer 4 roky (k videniu v albume), v osemnastich som sa vydala, v devatnastich sa mi narodil synček. Neboj sa, da sa to zvladnut 🙂 chce to ale velke sebazaprenie, ale verim, že ked si sa odhodlala si dieťatko nechať, tak sebazaprenia maš dosť. Velmi ti držim palce. Aj ked ja keby som mala ešte raz sa rozhodovať, tak by som počkala aspon do 22, 25 rokov, kym by som mala prve babatko. 🙂

kamajka
8. nov 2007

Baby a nenapisala som trošku pozde 😀 ????

dianga
8. nov 2007

mne osobne to tiez nepadlo lahko povedat to nasim.... a to mam 27. Lenze moj drahy ma 54 a moji rodicia 52 rokov. asi ti to bude divne, ale aj ako 27 rocna mam vela otazok a obav co bude, ked sa maly narodi. Ak si veriaca, urcite vies, ze zivot pred narodenim treba chranit a tak ti radim povedz to co najskor, lebo aj tvoje obavy a stres z reakcii mozu negativne posobit na malicke... drzim palce

mimma
8. nov 2007

Kamajka, ten tvoj príbeh je stále aktuálny, ale skôr pre Klarusku, lebo Sisik o bábo prišla ☹ .

kamajka
8. nov 2007

Ach, to ma mrzi...... ☹ To je tak, ked som tu tak malo......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre