Tehotenstvo v 16tich. Ako to povedať rodičom?

sisik
17. mar 2007

Mam 16 rokov a som tehotna. Viem, ze pre mnohych je to mozno nepochopitelne ale ja si to babo chcem nechat. Ked porodim budem ma 17. Aj ked to nebude lahke ale rozhodla som sa takto. Nechcem ist na interupciu ved by som zabil svoje babatko. Mam ale jeden problem, neviem ako to povedat rodicom. Strasne sa bojim ich reakcie a neviem ci pochopia preco som sa takto rozhodla. Viem, ze pre mna to bolo najlepsie rozhodnutie, lebo keby som si to dala zobrat vycitala by som si to do konca zivota. Neviem, ci som na dieta uplne pripravena, ale verim ze rodicia ma pochopia a pomozu. Toto rozhodnutie urcite nikdy neolutujem.

sisik
autor
15. apr 2007

Ale ano urcite to zvladneme, len na zaciatku to bude tazke, ale ved babo za to stoji 🙂

srdcko
15. apr 2007

tka to pridaj, ze stoji...nie je nic krajsie, ako ked ta rano zobudi, pohladka a da ti pusu 😵

sisik
autor
15. apr 2007

No urcite ano a uz sa velmi tesim, ked ho budem moct vziat do narucia.

lennie7
16. apr 2007

Ahoj Sisik...Aj ja som mala 16 rokov keď som otehotnela, malicka sa narodila ked som mala 17 a teraz mam 18 a nevymenila by som ju za nic na svete 🙂 Neboj urcite to zvladnes.A ak sa mozem spytat tak co budes robit so skolou?

srdcko
16. apr 2007

neboj dockas sa a uzi si to , pokial ho nenahanas 😀

sisik
autor
16. apr 2007

lennie7....v skole budem mat individualny studijny plan...no vlastne este mi ho musia najprv schvalit a potom sa uvidi...a ty to mas so skolou ako??

lennie7
16. apr 2007

Sisik aj ja som chcela individualnz plan ale riaditel mi ho neschvalil pretoze zevraj existuje taky zakon ze 9 mesiacov po porode sa nemoze vykonavat prax 😠 Takze mam na rok prerusene studium a od septembra zas do skoly a malicka pojde k opatrovatelke.A kedy mas termin porodu?

sisik
autor
16. apr 2007

No ja mam termin 24.septembra...a ako si zvladla porod??

lennie7
17. apr 2007

No ja som mala dost pomaly porod a velke bolesti ale ked som uvidela malu vedela som ze to za to stalo 😉 Tak ti prajem rychly porod a hlavne nech je babatko zdravucke 🙂 .Aj moja kamaratka je teraz tehotna a tiez ma 16, teda dneska akurat 17 ale ona si chce dat babenko vziat ☹ ☹

sisik
autor
17. apr 2007

Ale no tak to hadam nie. ☹ No, ale co uz je to jej rozhodnutie, len aby neskor nelutovala. A este sa ta chcem spytat, ako to zobrali tvoji rodicia, ze si tehotna tak skoro.

lennie7
18. apr 2007

No bohuzial ano, uz sa rozhodla ☹ Moji rodicia to zobrali nastastie celkom v pohode, len sa hnevali koli skole lebo sa bali ze ju nedokoncim.Ale na vnucatko sa tesili a teraz su z nich hrda babka a dedko 😀 A tvoji rodicia to ako zobrali?

sisik
autor
18. apr 2007

No, moji podobne ako tvoji. Najprv boli dost zaskoceny, ale teraz su uz s tym zmiereny. 🙂

froschka
18. apr 2007

Babulky som si pokukala nejake albumy vase a skladam obdiv a uctu ze ste si zvolili (mnohe zvolite) priviest na svet krasne stvorenie aj napriek zakernemu okoliu,ohovaraciek v skole ci nepochopenia rodiny....ste silne osobnosti a len tak dalej

drzim vam palce 😉

lennie7
19. apr 2007

Sisik tak to mas dobre, poznam aj baby ktore koli tomu vyhodili z domu ☹ Stastie ze mame takych chapavych rodicov 🙂 A ak sa smiem spytat, byvas este s rodicmi alebo s priatelom?

sisik
autor
19. apr 2007

Lennie7 este byvam s rodicmi, ale onedlho by som sa mala prestahovat k priatelovi. A ty s malickou byvas kde??

lennie7
19. apr 2007

Ja byvam s rodicmi, ocko malej bohuzial nema zaujem :(

megie
20. apr 2007

ahoj sisik, v prvom rade ti gratulujem a chcem ti povedať, že si sa dobre rozhodla. Chcela som sa ta opýtať, ako sa ti to podarilo to tak dlho tajiť? Nevedeli, že si chodila na vyšetrenia a nenarástlo ti bruško? Nič si nevšimli? No a potom, moja kamoška bola s vekom na tom úplne presne ako ty, a peniaze (materskú) dostala naraz až po 18tke. A potom ostatné už postupne každý mesiac. Tak neviem, ako to s tebou teraz bude. Ona má už 2 ročného chlapčeka a neviem, ako to je teraz. Držím palce, papa 😉 😵

sisik
autor
20. apr 2007

lennie7 to mi je velmi luto, ze otecko nema zaujem ☹ . A ak sa mozem spytat, on malicku nikdy ani nevidel?? Ak nechces nemusis odpovedat, viem, ze je to pre teba asi neprijemna tema.

sisik
autor
20. apr 2007

megie dakujem za gratulaciu 🙂 . No, ani sama neviem ako som to mohla tak dlho utajit, ale pravdu povediac ja nemam ani teraz nejako velke brusko takze mnohi ani teraz nevedia, ze ja som tehotna 😉 . Vies, mamina chodi pracovat do Zvolena a vracia sa len na vikend a s ocinom nebyvame, takze nebol problem chodit na vysetrenia. No, uvidime ako to nakoniec s tymi peniazkami bude, ale nejako to zvladneme. 😅

zuzka_majko
20. apr 2007

ahojte babulky noo tu sa pridam aj ja

petruci6
20. apr 2007

ahoj sisik,
prave si citam tvoje prispevky.musis byt velmi silna a citliva zaroven,ked si sa takto rozhodla.drzim palceky,aby sa ti narodilo krasne a zdrave babatko. 😵
ja ako snazilka by som sa len chcela spytat ako si prisla na to,ze si tehulka?testik?meskanie mrchy?
myslim,ze tato otazka tu este nebola 😖
mas super rodicov,nie kazdy to berie v pohode ako oni,je dobre,ze budes mat podporu aj ich aj svojho priatela.drzim vam obom palce 🙂

sisik
autor
20. apr 2007

ahojk zuzka. ako sa mas?? prave teraz som citala tvoj pribeh a chcela som sa ta spytat, ze ci este stale byvate v cechach a ako sa teraz sprava majkova mamina. Drzim ti palceky a mas moj obdiv. A neboj sa my mlade tehluky to zvladneme. 😉

zuzka_majko
20. apr 2007

sisik no vies ze aj celkom dobre??? jeho mama sa konecne aspon trosku umudrila co ma velmi tesi

sharlotta
20. apr 2007

Baby, strasne vam drzim palce!!! Ja mam 26 a este deti ani neplanujem...Neviem, co by som robila vo vasom veku, ale nejst na potrat mi pride ako velmi dobry napad 🙂 Rodicia to preziju a vy tiez.... 😉 Mala som jednu znamu, co som doucovala a ta otehotnela, ked mala 17 (alebo uz 18?). Kazdopadne isla na potrat tak, aby o tom nikto nevedel. Mne to prislo strasne luto, skoro som plakala. Predstavila som si, ze by sa ma moja dcera tak bala, ze by poza moj chrbat isla na interupciu...a ja by som ju nemohla ani podrzat, ani povedat jej, ze to nejak bude, nech tam nejde... ☹ Nechapem takych rodicov. Ja by som to neprezila, keby som sa to potom spatne ako matka dozvedela...

sisik
autor
20. apr 2007

Zuzi no tak to ma velmi tesi. A ako sa ma priatel?? Uz pracuje??

zuzka_majko
20. apr 2007

sisik priatel pracuje a nasiel si az dve roboty takze ho niekedy nevidim aj tri dni v kuse ☹

sharlotta
20. apr 2007

Zuzi, tak to je dobre...No vidis, ze nakoniec bude OK. Ja som ti to pisala... 😀 😝

zuzka_majko
20. apr 2007

tak dufam ze uz bude vsetko len ok

emmaelzer
20. apr 2007

zuzuka ahoj, ako je babo? som stratila prehlad, napolsedy si spominala, ze ma nieco so srdieckom...

zuzka_majko
20. apr 2007

emaelzer no ma ale vraj je to o trosku lepsiee

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre