Tehotenstvo v 16tich. Ako to povedať rodičom?

sisik
17. mar 2007

Mam 16 rokov a som tehotna. Viem, ze pre mnohych je to mozno nepochopitelne ale ja si to babo chcem nechat. Ked porodim budem ma 17. Aj ked to nebude lahke ale rozhodla som sa takto. Nechcem ist na interupciu ved by som zabil svoje babatko. Mam ale jeden problem, neviem ako to povedat rodicom. Strasne sa bojim ich reakcie a neviem ci pochopia preco som sa takto rozhodla. Viem, ze pre mna to bolo najlepsie rozhodnutie, lebo keby som si to dala zobrat vycitala by som si to do konca zivota. Neviem, ci som na dieta uplne pripravena, ale verim ze rodicia ma pochopia a pomozu. Toto rozhodnutie urcite nikdy neolutujem.

tinni
24. apr 2007

super 🙂 🙂 🙂 myslim, ze do kurie 😉 presunme sa do ml.tehuliek pipi 😉

megie
24. apr 2007

no 15 ročkov je mooc málo, ale čo už, ked sa stalo... - to sa mi aj rýmovalo! 😀 😀 😀

emmaelzer
24. apr 2007

lennie v tom je ta zrelost a , ze sa do podobnej situacie nedostanes...pretoze ked uz zacinat so sexom tak skoro (ok, moderna doba) tak aspon sa ma vediet o antikoncepcii alebo aspon pouzivat kondom...
tomu sa hovori zodpovedost...

anjeliksu
24. apr 2007

ahojte kocky.. akurat som dosla domov.. nie.. ja nechcem, aby to tu vyznelo, ze sa hadame, alebo co, ale nemam rada, ak niekto niekoho odsudi, ked ho nepozna.. ja nemma 15 a anoi babatko, no je pravda, ze by som chcela mat...🙂)) moj nazor uz poznate a uz sa k tomu nejako nechcem vracat:🙂)
emmaelzer :on by mi aj pomohol.. akopo chce, ale ja potrebujem citit, ze dokazem nieco sama.. ze sa viem postarat sama o seba.. ale urcite, ked budeme svoji, tak sa budeme delit.. ale je prtavda, ze mi pomaha,... toto by som klamala, keby nie🙂) on je pre mna ten najlepsi clovek na svete...🙂 a preco chcem mat babatko?? lebo je to to najkrajsie a chcem, aby sme si vytvorili kompletnu rodinku🙂))
sestricka ma 11 a bracek studuje a pracuje ma 20🙂)))) mame to tazke. ale ikdy som sa nestazovala:🙂) ak, tak ti napisem osobne, prepac, no nechcem tu svoje problemy rozoberat pred svetkymi...ok??:🙂))
a inak pekny dnik..🙂

emmaelzer
24. apr 2007

anjeliksu, mysim si, ze mas sancu fakt na karieru v modelingu, mas super fotogenicku tvar, skusala si to? babo mozes mat aj neskor...ale kariera sa buduje tazko s detmi...

katka27
24. apr 2007

Dievcata, myslim si mlade tehulky chodia na tuto stranku aby sa im dostalo trochu mileho slova a trosku si tu ulavili, kritiky si od svojho okolia uziju urcite dost. Ci bolo alebo nebolo spravne to co urobili je uz pase, myslim, ze si vsetky premysleli to, ze stratia kus detstva a bezstarostnosti, studentkych rokov a budu musiet neustale celit okoliu, ktore im to nerobi jednoduchsim, vratane ludi na tomto fore. Naopak rozhodli sa bojovat za svoje nenarodene deti. A zato si ich velmi vazim.

15 rokov je ozaj asi malo, niektore su este v tom veku nevyvinute. Na medicine nas ucili, ze idealny vek na pocatie a porodenie dietata je 21 rokov. Naopak, malokto si dovoli povedat zenam co sa snazia otehotniet v 37 rokoch, ze cakat tak dlho bolo nezodpovedne, lebo riziko nedonosenia a narodenia deti s vyvojovymi vadami v tom veku je neporovnatelne vyssie.

hedunecka
24. apr 2007

viete co jednu vec nexapem 😠 preco sa vzdy musite pohadat ohladom veku!!!ale sak ix nexajte otvorili tuto temu nato aby sa podporili a pomohli si a nie vy im tu vycitate ze nemaju sexovat atd.!!stalo stalo!!BABY JA VAM DRZIM PALCE A VIEM AKE TO JE DOSPIET SKOR!!KAZDA ZENA TO MA DANE ZE TO ZVLADNE!!skor by som sa obula do tyx xlapov mladsix..mne ked niekto starsi poradi povzbudi ma hned mi je lepsie 😉

sisik
autor
24. apr 2007

anjelik to nevadi, ak nechces tak mi to nemusis napisat vobec. ja ta chapem kazdy mame svoje problemy a nechceme ich rozoberat pred vsetkymi. chcem ti ale povedat, ze ti drzim palceky, lebo v zivote to nemas asi naozaj lahke, ale ty to urcite zvladnes. 😉

anjeliksu
24. apr 2007

emmaelzer : kocka... si mila, ale ja som to neskusala.. vraveli mi to viaceri, ale nikdy som nevedela, ze kam to mam ist🙂) a po pravde, rada by som skusila, ale ..:🙂))))
sisik: dakujem ti velmi pekne..:🙂) si ma tak povzbudila a to je dobre.. niekedy staci malinko a sa clovek dokaze tesit aj z toho:🙂
aj ja sa pripajam k babam ako je katka27, hedunecka a takych ludi.. aj ja vam drzim palceky... ale je to super, ze ste si nezvolili smrt , ale zivot..:🙂)))))))))))))))))ň

emmaelzer
24. apr 2007

anjeliksu, len hod do vyhladavaca na nete modelingove agentury, mozno pojdes na kasting, alebo posles foto, niektore agentury to robia dokonca online...fakt to skus, ved co mozes stratit

anjeliksu
24. apr 2007

emmaelzer: juj,.. no skusit mozem,ale ked ja nie som nijaka velmi stihla, teda nie som kost a koze.. ale zase nie dom ani obezna. som uplne normalna, ale tam chcu take vychudnute, asi s kor...:(((

emmaelzer
24. apr 2007

proste nic nemozes stratit...a ked aj by si nebola vychudnuta, mozno budes mat uspech v nejakych reklamach, alebo modeling na tvar....proste to skus...

anjeliksu
24. apr 2007

si ma potesila a asi to aj skusim.. mas pravdu, ved co mozem stratit.🙂)) a ty si nieco take nerobila?? a mozem sa opytat?? kolko mas rôčkov??🙂a ako sa pripravujes na babo?? tesis sa, co??🙂

emmaelzer
24. apr 2007

ja nie som taka pekna aby som to mohla robit, ale moja sesternica sa pokusala, ked bola v tvojom veku, sice neuspela velmi, ale bola na kastingu v Prahe, a robila zopar prehliadok. Proste ked ta to bavi, uzijes si to...Ja keby som mala tvar ako ty, tvoj vek, cela republika by uz mala moje foto zo zivotopisom... 😀 😀 . Ja mam velmi rada modu a vsetko co s tym suvisi.
Ja mam 30 rokov, a zatial sa na babo este nijak obzvlas nepripravujem, pretoze som len v 5tt a len v january som babo potratila, takze teraz sa radsej nebudem tesit dopredu, kym neuvidim srdiecko na sone...
Ale o tom modelingu ta snazim dokopat, pretoze mne sa vyplatilo ist tvrdo za cielom a teraz musim poveda, ze som velmi stastna, pretoze nielen ze mam super manzela, ale aj dobru karieru (a to este stale studujem)

nelinka
24. apr 2007

ahojte babenky,

ja som otehotnela v 19tich a porodila v 20tich. a s priatelom teraz uz manzelom sme babenko velmi chceli...

prerusila som VS-ku a nic nelutujem... a musim povedat ze som sa na miminko citila pripravena!!!

ja si myslim ze je to kazdeho osobna vec ci chce a kedy chce mat miminko...

ked som mala tych 15-16 vobec som si nemyslela ze by som chcela mat dieta a susedke ktora porodila ako 19-rocna som sa cudovala ze preco tak skoro...

ale v 17-tich mi bolo ako zene najviac ublizene a uz som nikdy nechcela mat vztah a toboz nie dieta ... jedine za cim som sla bola kariera...

ale prisiel zlom v mojom zivote... spoznala som niekoho kto mi zmenil uplne moj zivot-k lepsiemu a zmenila som aj svoje nazory...

a zrazu ked som odmaturovala, nastupila som do skoly tak som zistila ze toto ma vobec nerobi stastnou ako som si myslela, skor som bola z toho deprimovana a s kazdym objatim a bozkom od mojho priatela som bola presvedcena ze som na rodinu na miminko pripravena... a nasu Tálinku nevimenime za nic a nelutujeme ze sme sa takto rozhodli...

teraz staviame dom, manzel pracuje ako vojak, ja som na materskej a od septembra nastupujem do skoly na VS-ku a myslim ze to zvladnem, ze sa na to citim...

teda kazdy clovek je individualista a ked sa niekto rozhodne ako sa rozhodne je to z jeho vlastneho rozumu a presvedcenia

anjeliksu
25. apr 2007

emmaelzer : normalne si ma presvedsila🙂)))))))))))) a skusim to.. urcite.. dnes sa na to pozriem, ked pridem zo skoly a vecer z robotky... ale urcite to skusim🙂))) dakujem,,,, lebo neprinutila by som sa sama k tomu🙂)
nelika: ty to urcite zvladnes 😉

bluff
25. apr 2007

anjeliksu vsak pridaj viacej fotiek nech zhodnotime a povzbudime 😉

sisik
autor
25. apr 2007

anjeliksu naozaj to vyskusaj...si naozaj velmi pekna a myslim si, ze s tvojou tvarickou budes mat uspech 😉 ...a este by som sa ta chcela spytat, ci aj priatel chce babo tak ako ty.

anjeliksu
25. apr 2007

bluff: jasne.. dam si nejake fotecky, ale ked mi bracha vymazal:((( ale na pokeci mam.. mam tam taky idty nick, tak ak, tak mi napiste a dam vam hesla...🙂)) budem len rada.))))xixixixixi
sisik: no skusim.. ste velmi mile.. a priatel?? ano, chce babatko, ael vie, ze mozeme az po skole:(((( ale najradsej by som ho uz mala hned🙂))

tinuska1112
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisik
autor
26. apr 2007

anjeliksu urcite ti na pokeci napisem, aby som si mohla pozriet tvoje fotecky.

tinuska...vsimla som si, ze je vela dievcat s rovnakym osudom, ako mas ty a ja patrim medzi ne. Si naozaj obdivuhodna zena a vsetky, ktore ste mi napisali s podobnym osudom, mi len dodavate odvahu a verim, ze ked ste to zvladli vy, zvladnem to aj ja.

anjeliksu
26. apr 2007

sisik: ani nevahaj a napis.. 🙂 budem iba rada.. a neboj, ak nieco, vies, kde nas najdes.:🙂zmurk🙂

biba12
26. apr 2007

Nemyslim si, ze v 16 otehotniet je zodpovedne. Jednak sa telo vyvija a ludia nie su zreli ani po psychickej stranke. Podla mna si kazdy musi odzit svoje, ziskat skusenosti, dokoncit skolu, porozmyslat ako s byvanim. Aj v prirode je to tak, ze kazdy si spravi najprv hniezdo a potom riesi potomstvo. Ja mam teraz 30 rokov, cakam prve dieta. Velmi sa nho tesim. Nechcem nikoho kritizovat, ale poznam viac pripadov ludi, ktori mali deti ako mladi. KOnkretne moj bratranec sa stal otcom v 19 rokoch, jeho partnerka mala vtedy cerstvych 16 rokov. Teraz ma ona 26 rokov, on 29 rokov. Maju 4 deti, co je dost nezodpovedne z ich strany, pretoze penazi na zvys nemaju, ona nedokoncila skolu, ide z materskej do materskej, on ma pracu, potom ju nema... Byvaju momentalne u mojej babky, ale ktovie co bude potom.... Budu sa musiet vratit k rodicom. Pretoze na ten dom nemaju peniaze a to rodinna rada rozhodla, ze by ho dostali za 450 tisic ak sa postaraju o babku. Kedze maju tolko deti, neboli schopni nasetrit si. Ona s skolu uz nedorobi.... A dalsi pripad je jedna znama. Porodila v 19 rokoch , on mal 26 rokov. Maju kde byvat, ale aj ked dieta chceli, boli uplne nevyziti. Teraz sa chodia bavit ´kazdy zvlast po diskotekach. Aj ked ona sa o dieta stara, on tomu moc nedava. Ide o to, ako sa k tomu ludia stavaju..
Ale kedze si sa rozhodla, ze v 16 rokoch chces dieta, tak Ti drzim palce. Rodicia to predychaju, neboj. Hlavu Ti neodtrhnu. Su to predsa rodicia. Si ich dieta a mju Ta radi. Zvladnu to. Aj ked ja by som sa v Tvojom veku bala asi rovnako, ale nic nie je take zle ako to vyzera. Drz sa.

anjeliksu
26. apr 2007

biba12: ahojky.. sa mi paci ta vec, ako si pisala, ze to zalezi od kazdeho... podla mna toto si vystihla neuveritelne.) anio. je to na kazdom,a ko sa k tomu vsetkemu postavi a ake ma podmienky...🙂)))

ahojky kocky.. musim ist. idem do prace..pa

ramzesa
26. apr 2007

biba myslim, ze kazdy ma ine pripority. Vies, jedine co po tebe na tomto svete ostane je tvoje potomstvo. Prvykrat som otehotnela, ked som mala 19, mam uz dve deticky a viem, ze sme este neskoncili. Neviem si predstavit zivot bez deticiek. A som rada, ze som ich mala tak skoro, porody som mala rychle a bez komplikacii, co by vo vyssom veku nemuselo byt. A kedze nie som zvyknuta na ziadny komfort, tak som nemala problem zriect sa nejakych veci alebo cinnosti v prospech deticiek. Mozem byt s nimi dlho doma a nemusim sa stresovat, ze ked nenastupim do prace po roku, roku a pol, ze ma z nej vyhodia. Skoncim skolu, deticky uz budem mat velke a mozem sa zacat venovat kariere. Ale tiez si myslim, ze v 16tich zacat sexualne zit je priskoro, myslim, ze mladi by mali zacat az ked su ochotni sa postarat o dietatko, ak by sa nahodou pritrafilo. Ale ak sa uz raz stalo, neodstane sa a drzim tymto dievcatam palce, aby to zvladli, pretoze ked sa rozhodli nechat si dietatko, tak sa rozhodli najlepsie ako len vedeli.

😉

sisik
autor
26. apr 2007

anjelik prosim ta aky to mas nick na pokeci??

anjeliksu
26. apr 2007

sisik:anjeliksu budem cakat🙂)))

sue
26. apr 2007

Biba12, aj keď ty možno tak vidíš situáciu svojho bratranca a známej takto, nemusí to úplne tak byť... naozaj je to u každého inak....

ramzesa
27. apr 2007

suhlasim so sue, pre kazdeho je stastie nieco ine...pre niekoho su to deti a chvile stravene s nimi, pre ineho peniaze, auto, kariera,...

biba12
27. apr 2007

Ahojte,

nemyslela som to zle. NIkde som nenapisala, ze niekto nemoze mat dieta v 16-stke. Zalezi na psychike a na tom, ako sa k veci postavi. Ja osobne si seba predstavit neviem. Naozaj to zavisi od povahy. Ja som v 19tich vystrajala po diskotekach, chodila na VS a zila... Asi by som mala pocit, ze mi nieco uslo. Ale kazdopadne drzim palce, nech je vsetko dobre, male zdrave a Ty spokojna mamicka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre