Tehotenstvo v 16tich. Ako to povedať rodičom?

sisik
17. mar 2007

Mam 16 rokov a som tehotna. Viem, ze pre mnohych je to mozno nepochopitelne ale ja si to babo chcem nechat. Ked porodim budem ma 17. Aj ked to nebude lahke ale rozhodla som sa takto. Nechcem ist na interupciu ved by som zabil svoje babatko. Mam ale jeden problem, neviem ako to povedat rodicom. Strasne sa bojim ich reakcie a neviem ci pochopia preco som sa takto rozhodla. Viem, ze pre mna to bolo najlepsie rozhodnutie, lebo keby som si to dala zobrat vycitala by som si to do konca zivota. Neviem, ci som na dieta uplne pripravena, ale verim ze rodicia ma pochopia a pomozu. Toto rozhodnutie urcite nikdy neolutujem.

emmaelzer
20. apr 2007

a co to vlastne ma?

zuzka_majko
20. apr 2007

emaelzer dokopy ani neviem a ani doktori to poriadne nevedia len vraj jej srdiecko nepracuje tak ako ma

emmaelzer
20. apr 2007

no dufam, ze to bude v poriadku, vies uz pohlavie?

zuzka_majko
20. apr 2007

no ano dievcatko

emmaelzer
20. apr 2007

to je super, mate uz meno?

zuzka_majko
20. apr 2007

no ja som stale chcela KArin a moj priatel NAtaliu tak sme to spojili v jedno 🙂KArin NAthally

emmaelzer
20. apr 2007

Obe mena su pekne...tak vam drzim palce a hlavne, aby sa to srdiecko spravilo

zuzka_majko
20. apr 2007

no tak to dufame aj my zze to bude dobree

sisik
autor
20. apr 2007

Zuzi a ty mas vlastne kolko rokov??

sisik
autor
20. apr 2007

Sharlotta ja mam taky isty nazor ako ty. Dievcata, ktore otehotneli tiez trosku skorsie by to rodicom mali povedat. Ved predsa oni im vedia najlepsie poradit. Nechapem rodicov, ktori svoje deti vyhodia z domu, alebo sa o nich nazaujimaju ked sa takato vec stane ☹ . Dufam, ze takychto pripadov bude co najmenej.

hedunecka
22. apr 2007

lennie citala som ze si spominala ze zena po porode nesmie podla zakona vykonavat prax 9mesiacov ..je to naozaj tak??lebo ja mam termin porodu v septembri a riaditelka ma nahana ze sice budem xodit na individualny stud.plan ale ze na prax musim xodit normalne jak ostatny..a to chce odo mna aby som uz isla hned v septembri..no neviem ako si to predstavuje ze ja budem niekde 5hodin dieta doma hladne, mlieko mi bude vytekat a navysse v sestonedeli..

emmaelzer
22. apr 2007

hedunecka, tak to ju posli do r...

lennie7
22. apr 2007

Sisik prepac ze odpisujem tak neskoro...Ocko malicku este nevidel iba na fotkach a ani nema zaujem ju nazivo vidiet ☹ Mozno mu to dojde za par rokov ☹

pipi1211
22. apr 2007

ahoj lennie... mas zlatunku dcerenku 😉 to mi je luto ze jej tatko sa nezaujima ☹ kolko mas rockov? vyzeras byt velmi mladunka...

anjeliksu
22. apr 2007

ahojte kocky.. zaujala ma tato tema, nakolko som zacala chodit s priatelom, o dost starsim ako ja a mala som iba 16 rpkov.. viem, ze by uz sa chcel zenit a mat babatko, ale ja este nemozem.. ksola a tak.. ale najradsej by som uz mala ho teraz.. ak by Boh dal, nikdy by som si ho nedala vziat.. treba nechat dovolit babatku dat moznost povedat"dakujem, dakujem, mami, za zivot" a toto by som si neodpustila, tie slova, keby som ho nechala odist pod nejakym hlupim nozom.. nikdy by som nebola schopna uhasit nejaky zivot... a preto sa nikdy nevzdavajte takeho zazraku!!!! a vam poviem moje tajomstvo..)))) aj ja velmi tuzim po babatku..)))

zuzka_majko
22. apr 2007

hmm baby ja mam inak 15 aj nieco

katka27
22. apr 2007

zuzka, wow, tak to ti velmi, velmi drzim palceky aby si to vsetko zvladla a klobuk dolu, ze si to neriesila inak

katka27
22. apr 2007

lennie, mas prekrasnu dcerku

lennie7
23. apr 2007

Hedunecka s tym zakonom je to pravda, rodicia ho nasli aj na nete takze mi koli tomu individualny plan riaditel nepovolil ☹ Skusim si dat ziadost aj na buduci skolsky rok lebo velmi by som chcela zostat s malinkou doma ale pocula som ze nas riaditel je proti tomu ☹ A tvojej riaditelke nejak vysvetli ze nemozes ist hned na prax ved co ona nema deti ze nevie pochopit ze babatko potrebuje mamu pri sebe?A aku mas prax?

lennie7
23. apr 2007

pipi1211 dakujem 🙂 teraz v marci som mala 18 ale vsetci mi tipuju 12 😀 Nevadi aspon budem v starobe mlado vyzerat 😀

katka27 dakujem 😀

adusa
23. apr 2007

Velmi vam vsetkym mladym maminkam drzim palce a.....Anjeliksu krasny prispevok 🙂 .

Lennie mozno by si mala tatinka malej len tak niekedy prekvapit, a prist ho pozriet aj s malou. Len taky napad... 😕

lennie7
23. apr 2007

zuzka_majko tak to si este mladsia ako ja tak gratulujem k babatku a drzim palce 😉

hedunecka
23. apr 2007

zuzi 😕 😕 wauu no drz sa moja!!!myslim na teba..

lennie no sak skusim nieco vymysliet a ked nic nezabere tak jej hodim na stol ten zakon teda ak ho najdem..no ja som prestupila na inu skolu a co som pocula tak budem musiet xodit do nemocnice, skolky/nervovat sa s inymi detmi/a starobinca/staryx ludi umyvat a tak,aby som dostala este nejaku infekciu ci co/a nadrapovat sa s nimi-po porode!!najviac sa bojim ze pridem o mliecko ked nebudem moct dat malickemu papat a radsej sa starat o nejake ine oplasene dieta!!mozem sa spytat kolko ma tato rokov??mozno keby ju zbadal nazivo ze by to zobral inak lebo xlapi su taky najprv sa boja toho ale ked zbadaju svoje dieta neskor nieco sa v nix zlomi!!

emma jeeeej ty uz si teho?? 😀 blahozelaaaaaaaam!!!

lennie7
23. apr 2007

Adusa dakujem za napad, mozno ho dakedy prekvapim 🙂

Hedunecka tak to ti nezavidim tu prax, to by si naozaj po porode nemala.Skus sa normalne s riaditelkou porozpravat, ved hadam ta pochopi.Potom daj vediet co ti na to povedala.
Tatino malej je o rok mladsi takze ma 17 😅 Ale rozumovo asi na 12 ako som zistila.Neviem co by robil keby ju videl na zivo, ale myslim ze by mu to boloo jedno 😢 Poďla mna sa uvedomi ked bude troxu starsi...A este nevies hedunecka ci cakas chlapceka alebo dievcatko?A ty mas kolko rokov?

hedunecka
23. apr 2007

lennie no tak to je nato asi este ozaj mlady..mozno ze by sa pred tebou tvaril ze je mu to jedno ale ja si myslim ze by ho to zlomilo a rozmyslal by nadtym ze je to jeho.. 😉 no akurat zajtra sa dozviem co to bude 😀 ja mam 19..

tinni
23. apr 2007

ahoj hedunecka, moja spoluziacka mala na strednej tiez individualny studijny plan, ale na prax musela chodit ako vsetci ostatni, iba na teoriu mohla chodit tak, ako jej to vyhovovalo... ja som nastastie stihla este zmaturovat... myslim, ze s babom by to cele bolo narocne, tak drzim palce 😉

lennie7
23. apr 2007

hedunecka tak potom daj vediet co cakas 😉

sisik
autor
23. apr 2007

lennie7 no tak ten tvoj priatel ma rozum asi naozaj na 12 ked sa o malicku nechce starat ☹ . Je naozaj nadherna, ale neboj sa mozno raz dostane rozum len vies, aby uz nebolo neskoro.

hedunecka ja mam tiez problem so skolou. Najprv mi individualny plan nechceli dat, ale teraz tvrdia, ze ak mi ho povolia tak budem tiez musiet chodit na prax normalne ako moji spoluziaci. Oni si tam asi neuvedomuju, ze mi to malinke babo nemame kde dat a chodit im na prax. No ved uvidime hadam sa tie nase riaditelky umudria a pochopia v akej sme situacii.

zuzi a ked porodis budes mat uz 16??

zuzka_majko
23. apr 2007

sisik nie nebudem mat 16 kedze ja som januarova takze nie

anjeliksu
23. apr 2007

ahojte kocky.. ked tak pozera, teda citam, vase prispevky, je to zvlasne.. ako sa dokaze osud pohrad🙂)) ale je to najkrajsia vec, ked clovek ma take stastie a moze mat babatko.. ved nie kazdy ho ma.. je to uzasne... drzim vam vsetkym prsty:🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre