Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

burina111
23. mar 2010

no čaute, peti bože, veď vieš aký to bol šok??? všetko sme mali ružové...nič iné..tak do pôrodnice mm doniesol tých pár vecí čo vyhrabal v ružovej kope a všetko som funglové rozpredala ako som prišla z nemocky a kupovali sme zas pre chlapčeka....no ti poviem ale, že to iba teraz tak hrozne znie..ked sa narodil, skôr nám robilo starosti meno, nemali sme vôbec vybraté, ani sme sa o tom nebavili keď baba mala byť. no a veci to mi nebolo ľuto, som bola šťastná, že je zdravý a že sme doma 😀 a po veciach sa zaprášilo, sa išli mamičky pozabíjať 😀
včera sme vyberali mená..tak pre chlapčeka už máme...ak by náhodou ale to dievčenské sa nevieme rozhodnúť.máme tri v užšom výbere...tak ja neviem....je to ťažké keď sa má tak volať celý život 😀
no u nás veľmi pekne nie je...boli sme vonku na chvíľku a začala som si prať vecičky pre malú..už sa vytešujem konečne....
tak krásny dníček všetkým, držte sa 🙂

katka22r
23. mar 2010

burinka a ake mena sak sa pochval ne?

xpetka1x
23. mar 2010

no dnes to nevyzera ze je pekne teplucko..vcera bolo super...ale nachvilu pojdeme von nech sa vybeha mala.-)
no napis tie mena aj ja som zvedava ti poradime co sa nam paci...

Kati no ved ano ale ja upratujem kazdy den juuj a uz ma to nebavi bo je to tu kazde rano ak po vybuchu:-
)

katka22r
23. mar 2010

u nas je praveze dnes krajsie ako vcera

jooj som chcela dat uz objednavku na avon a furt im nenaskocilo,do kelu 😠 teraz ked mam cas

o chvilku ked mala vstane sa napapa a ideme s nozkamy na kontrolu tak drzte palceky

burina111
23. mar 2010

jooj baby pre chlapca sme sa zhodli na TIMON ale pre dievčatko čo nám treba sa rozhodujeme medzi MIA a SOFIA..zatiaľ...bolo ich viac, ale tak sa to skresalo....anketa teda,ktoré je krajšie?
kati potom napíš ako ste dopadli u ortopeda...ale isto dobre......no a poradte mi s menami...hej a mohli by ste mi dať aj typ na dievčenské....chlapca máme vyriešeného ak by náhodou 🙂

xpetka1x
23. mar 2010

kati drzkam palce neboj dobre bude...
buri no mne sa Timon nepaci hi🙂 skor Timotej Timi znie to krajsie ale mna sa nepaci... a dievcenske skor Sofia ako Mia...
mne sa paci chlapec Jakubko a Davidko a dievca Mayli :-ň no ale ved kazdy mame iny vkus a co povies na Vaneska??

katka22r
23. mar 2010

klbiky mame oki 🙂 🙂

burina111
23. mar 2010

Vanesku už máš peti 😀 fajn, ale mne pripomína tu malú sarkeziovú, tak nie....peti a čo je to mayli?? to sa aj tak vyslovuje, ako píše? som to nikdy nepočula.....davidka a jakubka už v rodine máme 😠 no timon je iba zálohový, ved viete že tentokrát sa neseknú a bude holka
kati super, som ti písala že bude oka...no daj aj ty nejaké návrhy....lauru už tiež v rodine máme.všetky fajn mená už použili ostatní, xixiix 😵 😵

xpetka1x
23. mar 2010

kati tak super uz nebalis na siroko??

buri no ono sa to pise Miley a cita sa to Majli...je to meno z Hany Montany 🙂

xpetka1x
23. mar 2010

inak buri ja som taka ista tiez ked sa mi paci dake menp hned si ho spajam s ludmi co poznam avolaju sa tak a co mi pripomynaju napr. sa mi paci meno Dominik pre chlapca ale jeden chlap sa tak vola a neznasam ho!! takze ani moje dieta sa tak volat nebude hi🙂)

burina111
23. mar 2010

vidíš, tak to máme potom ale ťažké..baby no ja som v koncoch..keĎ sme čakali markiho, mali sme jasné nemo pre dievčatko a na jeho sme prišli až po pôrode po pol hodine..teraz zas čakáme dievčatko a nevieme si vybrať.pritom je x mien...tak ja neviem, či zas ideme počkať až do pôrodu 😀
holky pekný večer 😉

gabka79
24. mar 2010

ahojte, som tu nova ale uz davnejsie citam vase prispevky. SOm 7tt+3, lekari mi hrozia potratom. V pondelok na kontrole mi nevideli ziadnu akciu, babo ma len 2mm, povedali, ze sa to nevyvija a ze ak sa to nezlepsi koncom tyzdna mi spravia kyret. som uplne zufala, strasne sme sa na babo tesili, mam 30 rokov...od zaciatku spinim (len hnedz vytok, krvacat som nekrvacala). Mate s tym skusenosti? dakujem vopred za vasu odpoved

katka22r
24. mar 2010

dobre ranko kocky ako???

xpetka nooo uz nebalime na siroko 🙂

burinka mne sa paci Ema alebo este Dominika 🙂

gabka ahojko noo neviem mne len povedali pri ultr.ze babo nema akciu srdiecka a uz som bola v 12tt,mozno bude dobre ak nie este sa vam podari daj potom vediet ako si dopadla

xpetka1x
24. mar 2010

ahojte baby no dnes nam bude zasa krasne ale na wykend ma prsat juuj to ak naschval..

gabka no mozno si mala posunutu ovulku a bude dobre len vydrzkaj a uvidis ak nie tak zrejme malo babo niake vrodene vady a prestalo sa vyvyjat a poviem ti ze je to vzdy lepsie takto skoro ako neskor...drzim ti palceky

gabka79
24. mar 2010

Katka dakujem. a robili ti ultrazvuk aj skor ako v 12tt? ja sa len bojim, ze je este skoro, mozno sa maly ozve a man uz chcu poslat na kyret...

snazilkant
24. mar 2010

ahojte kocky , aj ja som po potrate potratila som v 9 tt babo sa vobec nevyvjalo ,
ale teraz po pol roku opat cakame babo zatial je vsetko ok som doma na PN na rizikovom feriem femibion 800+ duphastol+ picham fragmin. Bola som uz 2 x na ult babo pekne rastie a bije nam uz aj srdiecko.
Nezistili mi pricinu preco som potratila, vsetky vysetrenia som mala ok. Ale teraz som bola na hematologii a pre istotu aby mi nevznikali krvne zrazeniny tak si kazdy vecer pycham do bruska injekcie, ale da sa to zvladnut 🙂 co neurobime pre svoje vytuzene deticky
Teraz som v 8 tt ale podla ult v 7 tt, ale ze je to ok

katka22r
24. mar 2010

gabka noo robili mi aj pred tym a uz vtedy vraveli ze sa to pomaly vyvija ale ako pise xpetka lepsie skor ako neskor 🙂

snazilkant drzim palceky uz bude len dobre nebojaj sa 😉 teraz si v 8tt podla ultr.v 7tt a podla konika v 9tt 😀 😀

snazilkant
24. mar 2010

katka22r
hej aj ja som teraz na to pozerala 😀

mnamko
24. mar 2010

burina111-nepáčilo by sati meno Anetka,mojej dcére sa veľmi páči,lebo je jediná v okolí

katka22r
24. mar 2010

mnamko ahojo si nova???

burina111
24. mar 2010

ahoj mnamko, dakujeme za typ, posuniem manželovi, čo on na to...xixiix zatiaľ sme rozhodnutí pre Miu, neviem, ale nie som s tým veľmi spokojná.....včera som naďabila na Erin, čo na to hovoríte?
kati tak vy ste dve frajerky, že už nebalíte na široko, super, jaj, len ked je malá zdravučká 🙂
gabka, moja tak ja ti nechcem ešte pridávať, ale nezdá sa mi to ružové, čo píšeš...vieš, ja som tiež potratila na konci druhé mesiaca..všetko bolo super, žiadne nevoľnosti, až som sa čudovala....no a odrazu som začala špiniť a špiniť, potom to už bola prímes krvi, išla som na pohotovosť ale nebolo nič vidieť na ulz, ani srdiečko, ani dutinku..proste nič....hcg som mala iba 450, čo je uplne ubohe, pichali do mna tri dni, pchali lieky neviem čo všetko, hcg ale stupalo, ale pomaly..až prišiel primár, bola som totálne už zničená, uplakaná, veľmi sme terezku chceli....a ukončil to..povedal že dieťa malo vývojovú vadu, že proste by k tomu prišlo skôr či neskôr...medzi tým som začala masívne krvácať, nezaberali už ani injekcie každé 4 hodiny...tak ma brali rýchlo na kyret, aby som nevykrvácala..no a bolo....proste, moja nemá to asi zmysel bojovať za niečo, čo je už dávno stratené..teraz pri dalšom tehu bolo už v 6tt a pár dní krásne vidieť srdiečko a bábo bolo o týždeň menšie ako malo byť....takže ja nechcem byť krutá alebo ti kradnúť ilúzie, či nádej..ale podľa mňa to nemá cenu...proste sa to niekedy stáva....a nič sa nezlepší..iba čo sa veľmi trápiš zo dňa na deň, čakáš, že to bude lepšie, ale nebude...neboj sa nič, asi sú veci ako majú byť..zas lepšie o bábo prísť ako porodiť neskôr a bábo ti zomrie, alebo mať postihnuté dieťa...ja viem, že to veľmi bolí, to musíš preplakať ako my všetky...ale pozri sa na nás...sme sa vytrápili a čakáme dalšie krpčeky a veríme, že už to bude dobre, nemáme ešte nič vyhrané....ale dufame....
tak nezufaj, nechoď hlavou proti múru, aj keď viem, aké veľmi je to ťažké....ono to všetko prebolí, oplačeš a ani sa nenazdáš a budete čakať krásne zdravé bábo. ja som otehotnela po dvoch cykloch a netrvalo to dlhšie ako mesiac a pol....takže hlavu hore, veľa sily a sme radi, že si sa k nám pridala....
dufam, že som ťa s tou mojou krutou pravdou neodrovnala na čisto.to nebol úmysel. viem ako to veľmi bolí ☹ veľmi ti držím palce
baby pekný deň, u nás je super krásne....malého som zas nemohla dostať dnu 😀

katka22r
24. mar 2010

ideme sa napapat a sup sup na prechadzku....krasne je vonku 🙂 🙂 🙂

mnamko
24. mar 2010

katka22r,
nejak moc sa nepridávam,tiež som po potrate,mimomatern.tehotenstve ale už mám tento rok 40 takže už to nesýlim,tak si Vás tu občas čítam

xpetka1x
24. mar 2010

aj u nas ..jujj si neviem ale predstavit tie 30 vonku a ja s bruskom hi najvecsim...
buri no mne sa erin nepaci a ani mia hi no ale ved hlavne je to ze sa paci vam!!🙂

pekny den babule

ollako
24. mar 2010

Ahojte, Peti aj som som to tak mala Petko je tiez septembrovy, ale bolo to lepsie kvoli obliekaniu, a obuvaniu nosila som len slapky, na ktorych sa dali zvacsovat ramienka, lebo tenisky ani ine, cele topanky som neobula, tak som strasne opuchala, 🙄

xpetka1x
24. mar 2010

no ale ja nemam ani letne veci take nic boze si budem musiet pokupit daco.. som kazala aj lucii nech mi daco pokuka..

ollako
24. mar 2010

aj ja som si kupovala u lucii tricka o cislo , dve vacsie za par korun v roznych farbach, a este ich mam , tak ich aspon vyuzijem, len neviem co budem nosit v zime, mam aj tehu gate dlhe, aj tristvrtove na leto, nastastie teraz je taka moda, ze v pohode kupis handry aj v normalnych obchodoch a krasne ti v nich vynikne brusko a zbytocne nevykuka von

burina111
24. mar 2010

no ja som bola tiež tehu v lete, rovnako ako aj teraz, tak som sa plazila po tieni, nohy opuchli pred pôrodom, tak šlapky, tenisky to šlo...no a sukňu som si ušila, tričká o dva čísla vačšie a od manžela som mala požičaná šuštiaky a od bracha športové gate....nemala som nič tehu..ale zas som bola pomerne chudá, brucho tak maximálne na 7 mesiac...uvidíme čo teraz, mám kupené šaty, nie tehu, iba o dva čísla vačšie, tak asi v tom prežijem..no a zas oberiem rodinu o veci, čo sa mi budú hodiť.... 😀

gabka79
24. mar 2010

Burinka dakujem za tvoju odpoved.
v piatok som mala HCG 11t, pondelok bublina mala 13mm ale plod len 2mm. Inac mam vsetky tehotenske priznaky.....
zajtra idem na kontrolu takze sa rozhodne co dalej, snazim sa s tym nejak vyrovnat ale je to VELMI TAZKE. A lekar vravel ze mame pockat 6 mesiacov a az potom sa snazit zase... zda sa mi to byt velmi dlhe pbdobie....
este raz dakujem za podporu....

zdenkam
24. mar 2010

Ahojte baby, musela by som toho vela docitavat a teraz nemam cas. Som nahodena na vecerne tehu fotenie a cakam az sa maly zobudi. Sa tesim. Sme v sr a to pocasicko to je uplna nadhera co tu mate. Ja len bosa chodim bez ponoziek a Patrick v tricku. sak mi take takmer leta mame. Jasne ze sa nas babky pytaju ci mu neni zima, ale my sme na ine zvyknuty. Ja nechapem ako tu mozu este hrube bundy nosit.
No co vam budem vraviet. Cesta nadhera. Maly cestou do Dublinu 2 hodiny v autobuse len kukal v kuse cez okno ani nepipol az som zaspala pri nom a on stale len kukal. Nechapem. Ako on cestovanie krasne znasa. Len 2,5 hodky tiez sa pekne hral na sedadle a citali sme knizku a stale nic nespal. A nutne povedat ze vstaval 4.3O rano.
Si to tu krasne uziva, ale ked je unaveny tak vravi, ze chce home in Patricks house. 😲 To pred polrokom nebolo. Len sa pytal na kamaratov ale domov sa nepytal. Asi mu je smutno za tatkom. Ale inak fakt uzasne. Sa mi ani prec nebude chciet.
Vcera som mala 3D scan a hlboke sklamanie, teda ani nie sklamanie ale co ja viem. Miminko je hamblivec a maly aktivista a to iste co vraveli na scane v Irl ze je velmi aktivne sa tuna 2x potvrdilo a na par sekund nam ukazalo polo tvaricku ale to asi 2 sekundy. Inak sa odtacalo, ukazalo ritku, zatylok, alebo si dalo ruku pred tvar. Ked ukazalo ritku vravim, lekarovi, tak vidite kde vas ma. A on sa smial, ze to je zla vychova rodicov. A vravim im po 5O minutach ked sa ho stale snazili najst ze nech to nechaju, ze uz to nikoho nebavi. Tak mi dali platil len za CD ani som za scan nemusela. Ale najviac ma sklamalo to, ze oni to robia len pre ten obraz, proste tu u nas nerobia diagnostiku. To vediac ani tam nejdem. Ja si na real face pockam az sa narodi.
Inak kontrolujem zasobu modernych latkovych plienok co mam poobednavane cez konika a Burinka fakt vyzeraju uzasne. Isto ich budem pouzivat. A kedze som teda takmer na 1OO percent rozhodnuta ze budeme este viac Eco a Bio, tak tie druhe plienky budu kompostovatelne, lebo u nas v Irl mame smetiaky na smeti, recyklat a kompost.
Burinka a co vy ako ste dopadli? Ake pohlavie to bude? Ze ta odvaha kupovat ruzove veci? Stale som ta za to obdivovala za tu istotu. 🙂
Chcete vidiet tie tehu fotky az budu ready? Ze ich oscanujem a prihodim. Lebo v Irl nemam scaner, tak kym som tu.
Inak miminko ma sialene kopka ale aspon o nom viem, lebo inak nemam casu vnimat tehotenstvo so vsetkym tym cestovanim a teraz vsetkym co ma doma caka. Inak zajtra mam Kristove roky-33. 🙂 Po piatich rokoch zivota v Irsku som prvkrat na narodeniny doma. 😉
A este musim povedat, ze vam zavidim tie maminovske casaky. Kazdopadne u mna vedie Dieta. Sa akurat snazim napisat prispevok do rubriky moja ecorodina. U nas v IRl su same anglicke casaky a to hlavne o reklame co je najlepsia hracky, kocik ci ostatne menej dolezite veci. Strasne konzumne a malo rad praktickych a uz vobec nie o kojeni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre