Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

zdenkam
24. mar 2010

Sophia je nadherne meno. Znamena mudrost. Mne sa paci mat meno ktore ma aj pekny vyznam.
Erin - tak to je Irsko trosku. Sranda, ktora z vas chce take meno. Lebo v Irsku predavaju plievky a jak su Knorr alebo vitana u nas tak tam je znaka Erin. 😀

U nas meno stale neiste ale nejako sa krutime okolo Jakub - ze bude viac slovensky tentoraz alebo Tim ci Timotej. Asi by sme dali Tim s tym by nebol problem ani v Cechach ani v Sr ani v Irsku. 🙂
Inak som si pobalila veci co mam doma pre babo od 0-3 mesiacov lebo to som ponosila do Sr uplne vsetko. SA mi nechce verit, ze bol Patrick taky krpaty, ale viem ze tie do 3 mesiacov nosil len do 6 tyzdnov, jak bol "veliky". Ale si nadavam, ze naco som to nosila sem. Takze som par veci zabalila a potom mi ten vacsinovy zbytok bude musiet doniest mama alebo tatko ked preletia v zaciatkom jula na porod. Ostatne veci uz mam aj tu aj v Irl, takze toje dobre, nebudem musiet nosit hore dole, bude mat doma aj u babky veci. Len proste tie prve som vsetke ponosila, lebo som nemyslela ze budem chciet este druhe babo v zahranici. A teraz si uz vravim, ze bohvie kedy sa vlastne vratime. 😉

A vitam tu nove ustrachane buduce maminky. Vsetke sme tym presli, takze hlavu hore a nezufat. Zufalstvo nepomoze a psychika je velka carodejka, nezabudajte. 😉 Ja som potratila v 6 tt a o 6 t zas otehotnela a mam jednorohu maternicu okrem ineho. Takze babenky, hlavy hore, ozaj sa to stava. Mam kamosku 3 deti a pri tretom snazeni 2x potratila. Casto neexituje iny dovod ako zle uhniezdenie. Vyjde to isto. Ja viem mne sa to vravi, ved dnes som v 24 tt ale aj ja som zacinala ako vy. Bude dobre a budeme objimat zlate krasne male vonave nase vsetko. Uvidite.

katka22r
24. mar 2010

zdenka vitaj!!!!!no krasne pocasiko si zastihla 😀

noo zajtra nam pridu davat plastove okna mali prist az po velkej noci ale uz zajtra tak fajne aspon budeme na velku noc mat vsetko vyumyvane a poupratovane ne???tak zajtra sa tu mozno dostanem vecer ak budem zit lebo poobede berie kmotra malu vonku a ja budem upratovat 😒

burina111
24. mar 2010

no čauko zdeni..tak aby sme zajtra nezabudli..prajeme ti ku krásnym narodkám hlavne veľa zdravia, šťastia a pohody v rodine, ostatné už hádam príde samo 🙂
to nemyslíš vážne s tým ultrazvukom?? tak ja neviem, u nás v poprade som bola na 4D v 13tt a robil mi ho hlavne kôli diagnostike. lebo na obyčajnom sone niektoré veci neodhalí. a tie fotky to su iba okrajová záležitosť...tak to som smutná asi aj za teba...
na tehu fotky sa tešíme..sme tu na teba stále mysleli že ako si došla, čo malý..
no a ja..tak dopadla som super v pondelok..akurát mi robili dalšie odbery na protilátky..stále ich mám..už mi to aj červeným napísali do tehu knižky...baby ja o tom vôbec nič neviem, neviete poradiť niektorá? mám tam červeným že: ALO protilátka ANTI-E...mňa to neohrozuje, ani tehu, len ma musia furt sledovať a neviem čo bude potom s malou...
no a potvrdil nám na sone dievčatko na 99%..tak hádam mám dobrú intuíciu a aj čínska tabuľka sa nemýli 😵 no a viac-menej sme už rozhodnutý pre meno Mia, hodí sa to super k priezvisku aj k malému že marki a miuška. ešte hľadáme, uvidíme..ale na 90% asi toto meno. ani som zdeni neverila, splní sa mi obrovský sen 🙂 tak dufam, že nebude mať nabudúce pipíka 😀 no a robil mi veľké sono, tak pozeral komplet mozog, končatiny, orgány, klbiky, videla som tváričku, noštek, ušká, očká, pršteky, proste všetko...tento krát sa neskrývala, iba sa chytala za ušká a hlavičku. no a váži 300g, presne zodpovedá 20tt, tak som šťastná, až na tie protilátky...
no tak zdeni pofoť aj tie plienky, to som zvedavá a ozvi sa, užívajte si SR, tešíme sa s vami, u nás bolo tiež krásne, tak sme upratali s malým dvor a poumývali okná na dome 😀 normálne to slnko vlieva energiu 😉

burina111
24. mar 2010

kati tak dobré rošambo pred veľkou nocou, no čo, aspon nemusíš pratať zvlášť na veľkú noc a potom zas po robotníkoch, sa drž zajtra 😉

lucka_o
24. mar 2010

jej ahojte baby!!!!! dlho som tu nezabludila.....ci Burina blahozelam k dievcatku a vyber mena je krasny!!!! zdeni tak my budeme mat chalanov🙂 ale hlavne je ze je vsetko ok!!!! prekonali sme to tazke obdobie a uz len cakame na drobceka!!!!poviem Vam po tom vsetkom strachu som teraz uplne nesmierne stastna🙂

dnes som nakupila dalsie vecicky a uz mam pomaly skompletizovane zasoby pre babo na zaciatok!!!uz sa neviem dockat🙂
drzte sa🙂

katka22r
24. mar 2010

burinka jeje dakujem 🙂

tak my ideme blabotkat a hajat krasne sny

xpetka1x
24. mar 2010

Zdeni nio ze nemas cas ved si napisala hotovu poviedku🙂...

Katka zajtra pekne upratovanie aj ja som dnes okna trosku utierala bo uz nebolo vidno von hi🙂)

tak dobru nocku babule idem sa vystriet sme boli od 15 do 18 vonku tak mala uz aj spi napoli hi🙂

burina111
24. mar 2010

luci dikes...jááj, aj matuško je krásne pre chlapčeka....tak chalanisko..no veď dobre baby, potencionálny frajer pre našu princeznú 😀 fajn, že si to už užívaš...mňa občas ešte prepadne panika, ale myslím, že naozaj už nie je dôvod 🙂 tiež som začala prať a ukladať to moje ružové more do skriniek...konečne sa vytešujem
všetkým detičkám aj mamičkám sladké sníčky 😉

zdenkam
24. mar 2010

xpetka, maly 2,5 hodky spal, tak to preto. 😀
a teraz uz spinka tak zas pisem, lebo som plna dojmov.

Ale najprv Lucke, ze Lucka ja ti poviem, jak kukam jak sa maly hra s autickami a tak, tak sa tesim jak sa budu dvaja hrat a uz by som ani dievcatko nemenila. To bude lezenie po stromoch,nahanacky, strielacky az podrastu. Wau. Osivejem.

Tak to fotenie baby, uuuuzasne, dala som aj maleho, potom seba v tehu satach a potom som chcela seba a maleho spolu v spodnom pradle. A vam poviem, ze sme to urobili a coby len to skoncili sme bez vrskov len v gatkach a to som ja riadna hamblivka. Ale fakt to robil dobre ten fotograf a taka super atmoska tam bola. Asi hodinu sme tam boli len my. A vravel, ze Patrick je velmi fotogenicky. Len co chytil fotak do ruky uz mu pozoval a so sirokym usmevom. 😀
Ja som cela nadsena z toho fotenia vazne, zajtra idem vyberat a uz to vidim ze ma to bude stat najland.

No vdiite baby, ja nemusim nic kupovat na mimino /aj ked to je len radost/.
A dnes som omylom vecer odhalila obrovsku tortu hore na chladnicke. Uz na mna zajtra caka. Boze , mi tecu slinky.

Zajtra ideme s Patrickom otestovat slovenske michalovske materske centrum. Nech viem ako tu funguju stretka mamiciek. Lebo co vidi, vsetke su len v centre s kocikmi.Sak tam sa deti ani vyblbnut nemozu, keby ich aspon v parku nechali behat 😲 Teda tie vacsie myslim. Inak sa tak tesim,lebo ked idem okolo kocikujucich tak vidno mi brusko a sa citim ze hej hej, ja viem, ze vy ste uz hrde maminy ale ja som tiez uz hrda mamina a este o5 budem. 😀
No zajtra ma caka vybavovanie okolo kreditky a tak , trochu musim banku poriesit, poprevadzat eurace. To neni taka radost ale musim byt.

Katka ja neupratujem vobec. Doma v Irl som nechala muza a poverila bojovymi ulhami. vymalovat. 😀 a len co som zduchla, hned po praci zacal. Inak vam poviem, neviem ako vy, ale ten moj aj vari cez vikendy, aj okna umyva /za 3 roky v novom dome som ani raz neumyla/ a aj kupelne su jeho domenom. On je taka zena v domacnosti cez vikend, ked ja robim. A ja cez tyzden ked on robi. Okrem toho od 4 mesiacov maleho sa on stara ked robim vikendy. Jedine co nedokazal, bolo nakojit. Tak daval materske mliecko z flase. Az nan obcas stekam, tak si klopem na celo, ze co ja nevdacnica vlastne chcem. Ale obcas sa mi stava, ze som podrazdena. Aj ked to bolo skor v prvom trimestri, nastastie. Teraz mam "sialene" stastne obdobie.

zelam aj Vam. 🙂

katka22r
25. mar 2010

zdenka super manzela mas,mm tiez okna umyva ale poriadok si radsej spravim ja 😀

tak krasny slnecny dnik vam prajem ja hned ako dojdu robotnici idem s malou von aby sa nezlakla hluku a potom poobede ju berie jej krstna

panecku ja ani neviem ako lauru vonku obliect vcera bola taka spotena ach

zdeni a potom chceme vidiet foto a daj aj cenu aku si platila hej?aj my chceme ist sa tak pofotit ale aj s manzelom

burina111
25. mar 2010

zdenik, tá pohoda z teba sála....no horzne som zvedavá na fotky...už aby boli na nete..tešíme tešíme. zlatý mužíček...a na ako maľujete???či iba bielo?
kati a ty daj vedieť, ako dopadli okná..
u nás je dnes strašná kosa, no dufam, že zas nebude snežiť 😀
držte sa

katka22r
25. mar 2010

burinka este robia okna prisli neskor ale vyzera to dobre 😉

u vas je zima?tu mame krasne

burina111
25. mar 2010

no tak my žijeme asi v south parku či čo....hej, hrozne je škaredo, ako keby malo každú chvíľu snežiť 😅

ollako
25. mar 2010

ahojte u nas je pekne, len vetrik pofukuje..malinky mi haja, tak idem daco poupratovat, lebo vcera som cely jeho spanok, prelenosila, ale bolo mi aj blbo....tak musim dobiehat 😝

xpetka1x
25. mar 2010

len ty nedobiehaj a pekne oddychuj🙂 aj u nas pofukoval vetrik🙂

katka22r
25. mar 2010

kocky som mrtva 😒 ale este vam napisem ze mam poupratovane 😉 uz len zajtra mm pomaluje okolo okna umyje ho a mame vsetko a sme pripraveny na velku noc...teraz ho este pockam kym pride s prace a idem do vane,nakojim malu a ideme hajat hoci laura mi to nedovoli ale tak mm ju bude musiet zabavit a uspat 🙂 krasny vecer

katulka74
25. mar 2010

Ahojte,chodim sem tak 2 tyzdne...tolko som po potrate v 7tt,ale az teraz som sa zaregistrovala,mam 2 velke dcery a nikdy by ma nenapadlo ze sa to stane aj mne...velmi sa bojim ostat znovu tehotna,ze sa mi to stane znovu....precitala som si tu prispevky od roku 2006 a dufam ze aj ja sem raz napisem,ze moje dalsie tehotenstvo vyzera ok...☹

burina111
25. mar 2010

kati ved my sme tiež boli na tom, že nám sa to nemôže stať 😉 a sme ľutovali všetky ženy čo to prežili...a vidíš, ani nevieme ako a boli sme na tom rovnako ☹ a ver, že aj my všetky sme prešli tými obavami, čo teraz prežívaš...a trvalo to tak až do 15tt tehu, potom sa to ukľudní a pomaly sa začneš na malé tešiť...teraz sme ostražitejšie, ale možno o to viac si užívame tehu, vážime svoje deti a tehotenstvo neberieme ako samozrejmosť....kludne príd ku nám kecať..nemusíš nás iba čítať...veď aj my sme tu tak boli zozačiatku a pomali sa dočkáme aj drobcov....niekedy pomáha, keď píšeš s niekym, kto zažil to isté čo ty...lebo len ten to vie pochopiť 😒
držíme palce, proste aj pád na hubu je posun vpred, asi to tak malo byť...netráp sa tým...zas bude všetko dobré 🙂

chillinka123
25. mar 2010

ahojte kočky, tiez by som sa ku Vam rada pridala. Minuly rok v septembri som mala MA cca v 7tt. Po 4 mesiacoch sme sa znovu pokusili o babo a vyslo to na prvy pokus, teraz uz koncime 8tt, bola som aj u dokiho 2krat a uz mu aj bije srdiecko.Len mam strasnu depku, po Velkej noci mam ist na kontrolu a uz teraz mam obavy, ci bude vsetko v poriadku, ci mu bude stale bit srdiecko. Stale sa kontrolujem, lebo pri prvom som mala stale spinenie, bola som 2krat v nemocnici a bolo to hrozne, hoci lekari boli fajn. Moj manzel a rodicia sa velmi tesia, lebo to bude prve babo v nasej rodine, no ja sa vobec netesim a dnes mam dokonca taky uplakany den, ze od rana mam strach, ci je o.k. a zo vsetkeho mi je do placu....uz neviem, co mam so sebou robit...neviem ako to vydrzat

burina111
25. mar 2010

chilinka to je normálne.....aj nám tak bolo....len to chce klud a nohy v teple...ja neviem, dačo rob, maľuj vajíčka alebo rob veľkonočnú výzdobu, proste sa zamestnaj a nerozmýšľaj..aj tak nič nenarobíš..bude ako má byť....ono to časom prejde, ked budeš vidieť, že je všetko len lepšie a lepšie....
sme s tebou, neboj, dobre bude a aj srdiečko bude a uvidíš to veľké bábo po sviatkoch 😀 ešte zo dva týždne a si za vodou 😉 a vitaj vitaj...a gratulujeme k miminku..a mala by si sa snažiť tešiť aj ty...lebo bábo všetko cíti...ber si príklad z rodiny 😵

lucka_o
25. mar 2010

chilinka, len na to nemysli a vsetko bude ok....tak ako to ma byt.nesmies sa stresovat lebo drobcek to citi.
😉
zdenka tak ja sa na chalana toez tesim, hoc som chcela dievcatko, ale po tom co bolo a co som zazila, je zaklad to ze bude zdravucky🙂

drzte sa pa

katulka74
25. mar 2010

Dakujem burinka,dobre sa to cita,ale uz sa presne vidim v kozi chilinky,ten strach prejst tie prve tyzdne....
skoro rok mi trvalo otehotniet a nekoniec to takto dopadlo...dcery som mala bez problemov ale to som bola velmi mlada....🙂
Mne je teraz tazko ale tebe chilinka drzim palceky,nech sa ti tam ten drobec usadi a nech nikam neodchadza🙂
Dakujem vam zatial kocky,snad sa to na druhy krat vydari...

katka22r
26. mar 2010

dobre ranko vitajte vy dve nove 😉 katulka a chilinka 🙂 jasne pridajte sa do tejto temy

chulinka tak ako pisala burinka(jeje jak sa to rymuje 😀 )...treba sa niejako zamestnant pocas tehulkovania,ja som po 2 potratoch bola cele tehotenstvo v strese a teraz to lutujem...je to take kludne dievcatko ze sa az cudujem...lebo kazdy mi vravel ze ved pockaj aka bude ked sa narodi nervozna... 😒 ale ona je smejko 😀 😀 ja som s kazdou blbostou utekala na pohotovost a hlavne pred poradnou u gynekologa,ale teraz sa nad tym uz iba smejem 🙂 no co uz verim ti ze mas strach no musis verit ze bude vsetko dobre,kazda z nas tym prechadza....

burinka a ako ty uz citis pohyby?ja som vcera lahla a hned som zaspala...esteze mm bol doma a troska pokecal s malou ja som sa zobudila o 21 na jej plac nakojila ju a spali sme do 2 rana.....aspon daco a potom zasa do pol 7 ale to uz s malou v posteli lebo v postielke len murcala ako maciatko 😀 ale inak nam uz krasne spinka v postielke 🙂

vavrenka
26. mar 2010

ahojte,
vo februari som spontanne potratila v rannom stadiu cca 5-6 tt ani ma necistili a aj HCG mi rychlo klesalo. vsetko bolo ok. po 2 tyzdnoch som mala 1x sex - odvtedy nic
lenze teraz mi vysiel pozit. teh. test - mam bolestive prsia, vela spim atd. - preto som si ho urobila. a zacala som od vcera spinit - . ak by som bola tehot. tak teraz som par dni za 4 tyzdnom tt som z toho na nervy, hrozne sa bojim, neviem, ci som teho alebo su to len hormony, lekarka ordinuje az v utorok.. a mam paniku aj z toho spinenia. tak to totiz zacinalo aj prvy krat.
ma niekto podobnu skusenost?

katka22r
26. mar 2010

vavrenka ja nemam ziadnu skusenost s takym pripadom ale zajdi za zastupujucim gynek.alebo na pohotovost a ozvy sa ako si dopadla....no podla mna ak by si aj otehotnela zasa tak by to bolo prilis skoro 😒

xpetka1x
26. mar 2010

vavrenka no je dost mozne ze mas tehu test pozitivny este z predchadzajuceho tehu...
vytajte nove babule nebojte bude vsetko dobre len sa setrite aspon do 10tt co najviac a potom vsaetko s mierou uvidite bude dobre ak to ma byt tak to ostane 🙂

baby mi sme mali burlivu noc mali sme 40 teploty a doma ziadny nurofen tak som len prikladala studene obklady a ale mala necela a furt sa zakryvala babusila juuj ale ked zaspala som ju odokryla a vyzliekla a do rana klesla aj bez nurofenu no a mame zapal nosohltana,prinosnych dutin...bo mala soplik ale nesiel jej fukat von ani kvapky jej to nezrdiedili jej to ostavalo hore v nosteku no a sa nam to zapalilo...ale uz sme bez teplot nurofen jej chuti ale anitibiotika mi vypluva nechce to juuj ma ide trafit neni su horke ani kysle taka pohoda ale mali sme uz aj lepsie no ale nechuti jej to juuj musi mi ju manzel drzat za ruky ja jej usta a nasilu jej to davat za sprievodu revu inak sa neda..☹(

katka22r
26. mar 2010

juuj vaneska to zvladne chudatko moje ☹ ja by som plakala peti asi z nou

gabka79
26. mar 2010

ahojte, vcera ma cistili, bol to hrozny zazitok. Fyzicky som ok, len moja dusa...keby sa to dalo cele prespat...

katka22r
26. mar 2010

qabka neboj bude dobre

burina111
26. mar 2010

gabka ahoj, moja vieme aké je to..to by človek radšej iba zaliezol do postele a nikoho a nič nevidel a nepočul..ale to nesmieš pripustiť, lebo upadneš....ber to že už to máš za sebou a je to nový začiatok...neboj, dobre bude..o chvíľku sa budeme s tebou tešiť.
vavrenka ja som tiež nič také nezažila, ale skôr sa prikláňam k peti, že je to hcg ešte z predchádzajúceho tehu..ja som bola až po mesiaci a pol na kontrole a už bolo nulové, že do mesiaca sa stáva, že ho ešte stále v krvi máš.....ale asi by som šla na pohotovosť....vieš, budeš sa moriť teraz celý víkend??? a vyrieši sa to raz dva.do utorka by som nevydržala..a daj nám vedieť.
peti tak malá chudatko...neboj, tak hádam sa jej už len bude lepšiť..len aby tie teploty klesli..otrasné je to..ach chuda malé...
kati jasné už cítim..od 18tt, ale iba ráno,večer, ked som v kľude.....vytešujem sa, viem že žije 😀
no a mne zas malý hnačkuje..neviem čo sa mu stalo, od rána, ale nemá ani teplotu, len je taký smutný, unavený..no dufam, že nelezie na neho nejaká viroza alebo čo, lebo už aj včera bol taký čudný. ale je normálne...no uvidím...bojím sa o neho. a zas víkend pred nami, naštiastie zásobu liekov mám keby nie čo...no tak nám držte palce ☹
baby včera som natrafila na super obchod..zdá sa mi že tam majú dobré ceny...mrknite....a možno to aj poznáte...len ja som taká oneskorená....
www.kojenecke-obleceni.eu
no tak všetkým pekný deň, neviem ako je u vás, u nás otras, pred dažďom a vaneska nech je skoro zdravučká..tebe peti pevné nervy a nie aby si sa od nej nakazila...
ahojte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre