Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

zuzu805
12. apr 2010

gabka79 :ja som on prišla v 6tt.,pred tyžnom aj niečo takže je to čerstvé ešte ☹ aj ty to maš ešte čerstu ranu ☹ musime sa povzbudzovať navzajom a či vydržim 6 mesiacov to fakt nevem najradšiej by som chcela už po prvej menštruaci otehotnieť,ale čo ma byť to bude.vo štrtok idem ku doktorovi tak uvidim.a ako sa citiš po fizyckej stranke??hm??ja som doma na PN.

xpetka1x
12. apr 2010

zuzu ja som potratila v 9tt a dali sme si pauzu 3 mesiace a sli na to a hned sa nam zadarilo...podla mna sa nemusi cakat az 6 mesiacou mne v nemocke tiez povedali ze sa odporuca sest ale ze kludne staci 2 az 3 cikli...a ja som nebola ani na kontrole po 6 tyzdnoch a ani som nevedela ze sa nesmie sexovat tak sme normalne frcali aj som sa namahala upratovala ajedno z druhym... tak drzkam palceky

zuzu805
12. apr 2010

xpetka1x.ja sa citim po fizickej stranke v pohode nič ma neboli nieje to ani 2 tyždne ale musim si zaklopať nič ma neboli 🙂 ,,praveže sa neviem dočkať kedy opať otehotnim aj ked sa bojim či to bude ok vieš ako ☹ diky aj ja ti držim palčeky,aby ste boli zdravunky hlavne!!!! 😉

xpetka1x
12. apr 2010

juuj to je jasne budes sa bat ked otehotnies az do 15tt..teda aspon ja som sa do vtedy strachovala ale teraz ked uz citim pohyby...ja to volam znamenia tak som v pohode mali ma kopne da mi znamenie ze je vsetko oki a ja som kludna..
mna po kyrete sem tam pychlo v suske ked som si sadla tak sosm musela rychlo vstat ale do tyzdna to preslo..teraz cakam na vysledky z genetiky ci je vsetko ok a neviem sa dockat ...
a neboj bude vsetko ok no ale mne sa teraz lahko pise je jasne ze budes mat strach aj ja som sa kontrolovala po kazdom cikani ci nie je papier od krvy a bala som sa ked som isla na poradnu a robil mi sono co mi povie ci je male ok a hlavne ci rastie a zije,,,su to nervy a stresy ale kto nezazije nevie tak sa to vravi...drzkam palceky

katulka74
12. apr 2010

Ahojte tak uz ma po extrakcii 8,bolo to peklo,nechcela ist von,ale hlavne ze mam po tom...aj vajecniky uz prestali tak velmi boliet,tak si tu lezkam v posteli s antibiotikami a premyslam ze uz som mohla byt v 11.tt a taketo myslienky mam stale..................chcela by som byt zdrava a tehotna,ale ten strach je velky,obdivujem vas vsetky co ste tym presli,

Petika-drzim palceky nech uvidis krasne velke srdiecko svojho babetka 🙂
Zuzu- aj tebe drzim palceky,ja mam tiez mesiac po potrate ☹
Je velmi povzbudzujuce citat tu cim vsetkym presli zeny a teraz su z nich stastne tehulky alebo cerstve maminy🙂
Drzim vsetkym palceky!!!!!🙂

zuzu805
12. apr 2010

katulka74-maš pravdu každa ktora tu je si niečim prešla a všetkym želam nech sa im spni ten sen byť štasnimy maminkami 😉 a je velmi fajn ked Ta niekto povzbudi tak držim palce aj Tebe aby to bolo ako si praješ!!!!!!!!! 🙂

katka22r
12. apr 2010

katulka 74 nebojaj sa coskoro budes aj ty tehulka a budeme sa tu tesit s tebou 🙂 tak halvu hore bude len dobre 🙂

xpetka1x
12. apr 2010

kati drzkam palce...

petika a kedy ides k dokymu?? budem drzkat palceky nebojkaj zachvilu budes mamina..aj mne to tak strasne rychlo leti ako keby som sa len vcera testovala a uz sme v polke piateho mesiaca----

baby radu prosim...........tu na boku co su reklamy na lavej strane tak tam boli aj krasne navliecky do detskych postielok nepostrehli ste to dakto ak je to stranka juuj ja som tam mala vyhliadnutu a uz to tu nedavaju a stranku neviem☹

petika
12. apr 2010

Baby, tehotenstvo potvrdene, ale pravdepodobne sme otehotneli neskôr lebo to vyzeralo na taký 6. Týždeň a srdiecko ešte nebolo, babo na to bolo malé, takze pôjdem zase, ale iba o dva týždne, tam už srdiecko bude. Dala mi duphaston, keby niečo, aby sa plod udržal. V podstate som potesena a krv mi zobrala na vysetrenie komplet všetkého, až som jej takmer odpadla. 5 ampuliek na lacno so mnou urobilo svoje🙂. Pekný deň všetkým a drzime si palce 🙂

zuzu805
12. apr 2010

petka.to je super tešim sa stebou,,mne dal tieš duphaston v 5tt,a dlho som ho neuživala kedže v 6tt som potratila držim moc palčeky aby bolo ok všetko!!! 🙂

burina111
12. apr 2010

petika no super, tak sa hrozne teším..moja ešte k našej starej trojke chýba dadka.....peti tak ftuj tfuj, trošku sa šetri, teš sa.bože to je perfektné....tak to budú u vás krásne vianoce..dufam že ti to nevychádza na štedrý deň 😀 teším teším 🙂 🙂 🙂

katulka74
12. apr 2010

Petika aj ja drzim velike palceky 😉

katka22r
12. apr 2010

petika bude bit srdiecko a bude to krasna fazulka 🙂

katulka74
12. apr 2010

Zuzi to bol tvoj prvy potrat?

zuzu805
12. apr 2010

katulka74-ano prvy ☹

katka22r
12. apr 2010

dnes na hovno den...som nervozna zo zajtrajska...idem s laurou na ocne na vysetrenie ocneho pozadia vraj je to otras vysetrenie 😠

gabka79
12. apr 2010

zuzu805: ja som bola 8tt+4 a tym, ze som brala duphaston tak babo samo neodislo, musela som ist na kyret. doma som bola este tyzden, po sviatkoch som isla do roboty :( bolo to velmi tazke. po fyzickej stranke som bola ok ale este tyzden som mala zvysenu teplotu a mala som stale tehu priznaky tak to bolo tazke...a tyzden som spinila/kravacala ale nemala som ziadne bolesti. mam dobreho gynekologa kt mi robil aj zakrok tak dufam, ze vsetko bude ok.
urite by si mala ale pockat aspon mesiac - dva. ja pockam asi 3 uvidim... aj manzel by to chcel cim skor 🙂 strasne sa na babo tesil...
petika: straaaaaasne ti drzim palce, uvidis vsetko bude ok. tesim sa s tebou 🙂
baby majte sa krasne, pekny vecer vam prajem

dadqa86
12. apr 2010

katka22r: Ano ja som bola aj s manzelom a pokupili sme si nejake veci bolo tam toho straaasne vela len ked sme tam dosli sme museli cakat na kosik a to sme cakali asi Hodinku.... 😠 ale dostali sme sa chvalabohu..Manzelovi som kupila take sustakove nohavice tricko a nejake srobovaky a botasky 🙂 sebe tiez botasky,vestu,a teplaky...Zajtra zevraj maju dostat dalsi tovar rano....tak neviem ci nepojdeme kuknut zase 😀 budeme tam prvy 😀 Chcem sa ta opytat Katka moja zlatucka ze kde najdem toho doktora Juraj Pall kde to mam ist?Lebo zajtra si to chcem ist vybavit a ze ci nevies kolko ma bude stat ten vypis dakujeeeeeeem 🙂 😉 a mala Laurinka ako?

zuzu805
12. apr 2010

gabka79.aj ja som bola na kyret., a tieš som brala duphaston a ešte som doma na PN..vo štvrtok idem na kontrolu tak uvidim či ma vypiše do prace ..aj ja prajem pekny večer všetkym. 😉

gabka79
12. apr 2010

katulka74: uplne s tebou suhlasim, mne tiez dodava silu, ze vidim, ze su tu cerstve maminky/stastne tehulky... a ze nie som sama 🙂

gabka79
12. apr 2010

zuzu79: no ja som si uz brala dovcu, vo stvrtok som bola na kyrete a povedal, ze v pondelok mozem ist do roboty... a na to som sa necitila....tak som zostala doma. ale vlastne som uz bola 3. tyzden na PN-ke.
drzkaj sa drzim palce na kontrolu nech vsetko dobre dopadne 🙂

gabka79
12. apr 2010

to som chcela napisat zuzu805 😀

zuzu805
12. apr 2010

gabka79,dakujem 🙂

zuzu805
12. apr 2010

gabka79,uvidim no chcela by som ešte doma byť,nikdy som nemarodila a nech sa dam trocha dokopi ☹ v praci my treba ťažke dvihať a tak no uvidim

burina111
12. apr 2010

kati a to ťa tam prečo s malou poslali? my sme s malým nič také neabsolvovali....tak netuším ako to robia deťom...pri dospelých ti dajú hlavu do takého prístroja a ako keby ti tam fukla vzduch a hotovo.....tak sa držte..potom daj vedieť, budeme na vás myslieť

any23
12. apr 2010

ahojte 🙂 neviem či si ma pamätáte, pridávala som sa k vám už dávnejšie, ale veľa som si s vami nepopísala - dlhšie som sa tu neukázala, mali sme toho dosť - sťahovanie do nového bytíku, potom veľká noc, minulý týždeň dovolenka na chalupe našej, tak dúfam že teraz sa to už upokojí a bude klud 😉 to už nie je na mňa takéto niečo 😝

gabka, zuzu, katulka 😔 je mi veľmi ľúto čo teraz prežívate, viem ako sa cítite, tiež som si tým prešla 😔 tiež sme prišli o bábätko v 9tt, v júni 2009 som mala zamlknutý potrat, malinké sa prestalo vyvíjať 😔 ☹ prežívali sme peklo, stále som sa dokola pýtala, prečo sa to muselo stať, ale s odstupom času viem že asi to tak malo byť - miminko bolo asi nejakým spôsobom nie v poriadku, tak si to tak príroda vyriešila po svojom 😔 počkali sme 3 cykly, po tretej mrche som išla na kontrolu dokimu a ten nám povolil snaženíčko, tak sme vyskúšali no a ono sa to vážne podarilo a my čakáme bábenko 😵 😵 😵 v júli sa má narodiť naša vytúžená princeznička, nevieme sa jej už dočkať 🙂 zo začiatku som sa veľmi bála, či bude všetko v poriadku, pravdu povediac, bojím sa ešte aj teraz, ale snažím sa nepripúšťať si zlé, musíme veriť že tentokrát to dotiahneme do úspešného konca 🙂 držím vám všetkým palčeky, nech sa aj na vás usmeje šťastíčko v podobe malého, krásneho, zdravého drobčeka v brušku 😉 ozaj a ja som bola PN dva týždne po kyrete... mimochodom do práce po PN som nastúpila 9.júla - to som práve mala narodeniny no a termín pôrodu nám vychádza na 9.júla - aká náááhodička čooo 😵 😎

petika gratulujeeem 😵 neboj, o dva týždniky bude srdiečko biiiť ostošesť 😉 všetko bude oki, držím palčeky 🙂

any23
12. apr 2010

katka držím palčeky na zajtra, neboj, zvládnete to 😉

masabi
12. apr 2010

Noo ale sme sa tu pekne rozrastli...petika drzim palce nech vsetko dopadne dobre

petika
12. apr 2010

Baby, strašne Vám dakujem, veľmi sa teším,začínam mat pocit, že je to skutočnosť. 🙂 Vám všetkým držím palce, aby ste sa čím skôr dostali z krízy a začali sa opäť tešit z toho, čo život dáva, i keď len deň, do ktorého sa môžeme prebudit, tie, ktoré cakate, čakáme, aby sme sa dočkali v šťastí a mohli konečne pocítiť blízkosti lásky, ktorá splodila tie malé zazraky v nás. Tie čo sa snažia, vydrzte, ten pocit za to stojí a čo mate tu radosť už doma, nech ste spolu stále v radosti a zdraví. 😉 krásny večer a ďakujem za podporu každej z vás.

katka22r
13. apr 2010

dobre ranko
dadi hned oproti frantiskanskemu kostolu v takej budove je tam aj notar,take velke hnede dvere,urcite najdes...a ked vojdes dnu vyjdes hore schodmy a na pravo tam zazvonis a si tam 🙂 daj vediet co a ako si dopadla hej?a povedz mu ze si potratila 2x ze co a ako dalej on odporuca...ale mal by ta poslat na genetiku

burinka noo ideme kvoli tomu ze bola prenasana,kamosky co boli tak vraj je to dost silne tabu pre to male aj pre matku ale dam vediet ako sme dopadli 😒

any dakujeme

inak kocky ani si neviete predstavit ako strasne vam vsetkym snazilkam drzim prsteky....nebojte sa budete mat tie pokladiky pri sebe coskoro aj vy a budete sa tesit s nimi,len sa odreagujte dajte do kopy po vsetkych strankach a budu aj deticky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre