Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

masabi
14. apr 2010

Zuzu805 gynex je produkt Energy...najdes na energy.sk a tusim zaslu aj postouak nie tak tam najdes centra zdravia mozno je aj u vas a tam sa da kupit ...tiez mam skusenosti s Gynexom ale aj s inymi preparatmi od energy a vzdy som bola spokojna dokonca kedysi davno som sa tomu venovala aj ako privyrobku 🙂

dadqa86
14. apr 2010

Ahojte baby ako sa mame?Katka22r: ja som dnes bola u toho doktora Kušníra a nepovedal mi dobre spravy co som ani necakala 😢

katulka74
14. apr 2010

gynex urcite teraz vyskusam od jula,masabi nevies ci sa popritom uziva aj ta kyselina listova alebo uz sa nemusi?

katulka74
14. apr 2010

Ahoj Dadka,ako zle spravy? ☹

dadqa86
14. apr 2010

katulka:Bola som si prehodit kartoteku k inemu pretoze som sa pri prvom necitila dobre tak som sa dala ku Kušnírovi ten ma bez problemov prijal pekne sa somnou porozpraval a potom ma vysetril po vysetreni mi povedal aby som si sadla a zacala rozpravat ze hned musim prestat fajcit,pit alkohol co ani nepijem len prilezitostne a ze mi zakazuje sa snazit o male 😢 druhy potrat som mala kvoli fajceniu zevraj a kvoli macke 😢 A ze mam nejaky zapal dal mi tabletky aj normalne cez krk,ale aj vaginalne 😒 to musim brat zajtra rano mam ist na vyssetrenie zo stitnou zlazou budu mi brat krv aj kvoli inim vysetreniam povedal ze nemozem otehotniet najblizssi rok 😒 ze ma musi dat do poriadku najskor probelm je vtom ze s manzelom sme uz zacali skusat otehotniet ja som mu to aj povedala mnoo povedal mi ze aby som sa len modlila aby som nebola tehotna pretoze potratim znovu 😢 Takze moje snazenie o malinke je fuc povedal ze nato mozem zabudnut teraz v najblisej dobe....a tak som sa tesila 😢

zuzu805
14. apr 2010

mesabi-vyskušam ho,len dufam že nan niekde natrafim,kedže v lekarni vraj nieje ☹

zdenkam
14. apr 2010

Xpetka, no ja mam co comu sa u vas hovori prenatal box uz od 3.mesiaca. Dali mi na to poukazku pri vysetreni v nemconici. DAlsi by mal byt v 8. mesiaci a jeden este ked je babu asi tak 2 ci 3.mesiace.
No a obsahuje len kvoli zvedavosti jednu plienocku, sudokream, 2tabletky prasku Persil non bio, masticku na strie take male balenie, potom taky maly sprej co zabija bakterie v kuchyni, dudlik od 0 do 3 ci 6 mesiacov, par letakov a cestovne balenie pampers vreckoviek, t. j. je ich tam asi 12 kusov. A este Floralix to je taky natural bylinny pripravok hlavne s obsahom zelena - je to tekutina. Velmi mi to pomohlo ked mal maly okolo roka a ja som sa citila unavena dost. Asi mi chybalo zelezo vtedy.
Uz musim niekedy hodit fotku, nech vidite, ze neklamem tym bruskom.

Burinka u nas v Irl sa materska moze zacat od 6 mesiaca tehotenstva najneskor vsak 2 t pred porodom. A je 24 t, takze aby som si co najviac uzila malicke ked pride, zacinam ju 1 mesiac pred idealnym terminom porodu, ale prakticky by to mali byt max 3 t pred cisarskym rezom. Zacinam ju teda 18.juna. Ja robim 24 hodin,takze sa to zatial da v pohode zvladnut. Len keby som si cely vikend neodstala na nohach. A navyse tu nie je cosi ako rodicivska dovolenka ako je v sr, takze az mi skonci materska ani fuka nedostanem, ak sa rozhodnem zostat doma. Vo vacsine zapadnej europy to tak funguje 😒 . Ale mam narok na 4 mesiace neplatenej materskej, takze isto si planujem vziat mesiac. A navyse sa do prace planujem vratit len na nejakych 18 hod. takze sa to bude dat, o5 sa o deticku bude starat manzel, lebo ja by som ich cudziemu nedala hlavne babo ani do jasli.

A krasne meno Vivien. 😉 Smiem sa spytat myounghee, je nejaky dovod preco sa vam babatko nedarilo dlho, alebo len proste matka priroda trucuje? Ja mam unicorn uterus, tak nam sa preto nedarilo a to som za cely svoj zivot nikdy nepouzivala ani ziadnu ochranu pri styku ani hormonalnu. Ked som mala 18 vyvolavali mi menzes, lebo nikdy som ziaden nemala, ale ze to bolo tym,ze som vyvojovo skor "eskimacka" ti to dostavaju neskor 🙂 . Proste nebola som na to este vyzrela. Potom som chvilu na udrzanie menstruacie frcala na hormonoch, lebo ked mi ju vyvolali a nedali hormony, tak ona nikdy znova neprisla, tak museli zas vyvolat, ale lekari vraveli, ze problemy s materstvom by to robit nemalo. Az pri porode Patricka mi zistili tu jednorohu maternicu. A to je zatial jediny moj zdravotny handycap. Aj preto vam babenky co sa tyka zdravotnych problemov okolo tehu ci roznych doplnkov moc radit nemozem, lebo ja som ziadne nikdy nemala a nepotrebovala. To len tak na okraj, ze preco neradim.

myounghee
14. apr 2010

zdenkam - no to bola len matka priroda 😉 . 5 mesiacov neni dlha doba podla mna. Nemala som nikdy ziadne problemy ani s menstruaciou, ovulaciou, nicim. Ani neviem preco sa babo zacalo vyvijat. Mozno sa zle zmiesali geny a pod. Akurat citam , ze si vo 27tt. Gratulujem 😉 .

zdenkam
14. apr 2010

Dadqa a mrzi ma ze ti pokazali radost o snazenie, ale sama vies, ze maju pravdu. Musis sa dat zdravotne doporiadku, aby sance boli velke na donosenie babatk a ty si stala hrdou maminkou zdraveho babatka. Myslim ze v dusi sa uz do poriadku davas a to je velky krok. To telo sa tiez da, lebo dusa je zaklad a tak je to na dobrej ceste. Drzim Ti prsty.

A je plusom, ze ta ten cas tak velmi netlaci, lebo ste si mladucka.
Uz tu pisem ako stara babka

A tu cigaretu sup sup hned do kosa a zbohom povedat.

zuzu805
14. apr 2010

dadqa juuuj to my je velmi luto ☹ aj ja fajčim,dosť dlho a žeby bol kvoli tomu potrat fuuuha až zimomriavky po mne idu ☹ ale ked som otehotnila prestala som a teraz ked som o male prišla zasa som začala z fajčenim,, ☹ musiš byť silna uvidim čo mne zajtra povie,, ☹

katulka74
14. apr 2010

Dadi,ja by som urcite vyskusala este aspon jedneho doktora,nejak mi to nesedi.....fajci kopec zien aj mojich znamych a maju deti a su tehotne!!!!!!!!!!! A co sa tyka tej macky,prave som dovolala s dobrou kamaratkou veterinarkou a pokial mas protilatky na toxoplazmozu tak to je blbost! Preberala som s nou tuto temu ked som bola tehotna lebo mam doma yorksira,tak som sa bala a aj s mojim doktorom,dokonca krv na tieto veci som si dala zobrat hned ako som vedela ze som tehotna.takze pokial nie si v kontakte s divymi mackami,v kontakte s ich vykalmi tak urcite nie,je to prenosne ale ze vraj ak mas toxoplazmozu prebehne to ako viroza ani nevies ze to bolo ono a potom uz mas protilatky stale tak neviem,urcite nezufaj a chod este k jednemu gynekologovi.

zdenkam
14. apr 2010

myounghee dakujem. TAk to ano, 5 mesiacov neni dlha doba. My sme sa snazili pred potratom 1 rok, ale nie intenzivne len sme si vraveli, ze skusime ci to vyjde. Intenzivne az po potrate, ozaj intenzivne.
Ja som to tak moc chcela to babo, aj muz. Neni to romanticke take snazenie, ale inak sa nedalo.
Asponze som ovulacne testy a take veci nemusela kupovat, mohlo to byt aj horsie.
Inak mam tiez 28 hodinkovy cyklus a na 14 den ovulaciu, takze si to stacilo dosledovat a plodit. 🙂 Manzel si to vtedy uz ani neuzival. Zato som ho uhanala, teda to bolo spolocne rozhodnutie a dnes sme na tom opacne. Ako prve tehu som mala chut na milovanie ohromnu, ale teraz mi to nic nehovori. Nechapem co si tie hormony robia

guiri
14. apr 2010

Ahojte babule. Tak dalsi den skoro za nami a musim povedat, ze o trosku pozitivnejsi, aj ked som sa strepala vo vani a zabuchla si dvere😅
Chcela som sa vas len opytat, ze ako dlho a ako bolestivo ste krvacali po kyrete. Ja som 5.den po operacii, do pondelka som necitila skoro nic no a vcera vecer ma zacalo dost boliet brucho, tak typicky kramovo, az som si dala ibuprofen a este nadalej krvacam, aj ked nie silno, ale predsa.Je to normalne???Vcera som si dala alchemikovy caj a upodozrievam ho, ze mi sposobil tie stahy a bolest maternice....

zuzu805
14. apr 2010

guiri.Ahoj no ja som po kyrete krvacala ako pri menštruaci,,neak ma ani brucho nebolilo,davali my tam inekcie do zadku asi od bolesti no ked som prišla domov tak ma bolelo brucho,krvacanie bolo tieš nie moc ale bolo je to normalne asi teda ja mam 12 dni po kyretaži a stoho 9 dni som krvacala ale len tak menej už po tych 5 dnoch..zajtra idem na kontrolu tak uvidim

katulka74
14. apr 2010

Guiri,ja som zacala doma krvacat trochu tak 4 den po kyrete,bezbolestne asi 4 dni...a teraz mam po mes mrchu

dadqa86
14. apr 2010

katulka74: Ale ja som zevraj nemala taku toxoplazmozu aby som musela brat protilatky....On mi povedal ze ten vyrus ktori som mala bolo vtedy ked som bola tehotna a nestastnou nahodou to zasiahlo plod....A co sa tyka toho fajcenia tak ja fajcim dost vela takze mi to uplne zakazal....Neviem ja este zajtra idem na tu stitnu zlazu a na krv a uvidime ako to dopadne a podla toho sa zariadim...Uvidime mnoo ako to dopadne.... 😒 😖

katulka74
14. apr 2010

Dadi to je otazne,ja mam dve dcery a pred kazdou som fajcila tak krabicku za 2 dni,myslim ze to nie je o fajceni,aj ked vplyv to samozrejme ma...pozri teraz uz 6 rokov nefajcim,zdravo sa stravujem,pijem len prilezitostne a dosla som o babo,takze o je ironia,uvidis po ostatnych vysetreniach,mysli na to ze mas za sebou 2 potraty v kratkej dobe a tvoje telo potrebuje regeneraciu...
Neboj Dadi tvoje babo caka urcite na ten spravny cas,mam kamaratku ta po 4 potratoch ma dnes 2 rocneho syna,prisla o 4 deti kym dosli na to,ze sa jej zraza krv v pupocniku v tehotenstve a stacilo si len pichat inekcie..

dadqa86
14. apr 2010

katulka74: Mnooo tak pekne ☹ uvidime co mi prinesu vysledky sak hned dam vediet potom len dufam ze ma da do poriadku lebo ma porazi uz.... 😒

zdenkam
14. apr 2010

zuzu a to ti robili kyret ked si potratila v 6 tt|? To robia aj tak skoro? Ja sa v tom trochu neorientujem, mrzi ma ak to je neprijemne. Ale to sa musi robit? Lebo zo mna to vsetko odislo, tak kyret netrebalo robit. Som myslela ze tak skoro to vsetko odijde, ze az neskor sa to robi.
Po zakroku sa doporucuje pauza som citala 6 mesiacov, ale myslim, co tu citam ze babenka sa podarilo otehotniet uz po 3 a dokonca aj po 2 mesiacoch. Asi to je individiualne. Zalezi od sily organizmu ako sa zotavi.

a aj to fajcenie u niekoho to moze jedno z druhym vyvolat aj potrat - teda ze sa plod prestane vyvijat a u niekoho nemusi. Kolegyna co bude rodit a dalsia exkolegyna ta fajcila tak ze ked pride do obchdu smrdi cigaretami no a porodila pred tyzdnom takmer 4 kg chlapceka. To je ako s alhoholom. Ja vidim z roboty na pub a tam som minule vecer videla tehotnu s bruskom ako 8 mesiac s pivom v ruke. Proste niekomu ublizi aj fajcenie a niekomu nie.
Ale DAdqa, prestala by som s tym fajcenim. To skodi aj vsade inde okrem ineho. Ja viem, mne sa to lahko vravi. Moj otec fajci 4O na den a podla toho mu vyzera aj chrup aj kasel, takze sme s bratom ako pubertiaci slubili ze nebudeme fajcit. A ja som sa toho ani nedotkla. Ani neskusila. Asi ze ma to nelakalo nikdy.

katulka74
14. apr 2010

Oki,som zvedava na konecny vysledok a liecbu,aj ked verim tomu ze prirodu neoklameme,vie presne co robit....drzim palce...
Si este mlada,viem ze to tak nevnimas,ale je to hned jedna z vyhod 🙂

zuzu805
14. apr 2010

zdenkam ..aj ja som bola prekvapena že my to robili bola som taka zmetena začala som krvacať išla som ku doktorovi a ten ma hned poslal do nemocnice ,tam my spravili sono a hned ma aj brali na salu,,hmm,,,a prebudila som sa za par hodin,,asi to bol mrtvy plod a neodišiel so mna asi☹bolo to take strašne rychle všetko že som stoho hotova čo som zažila za jeden den ☹ muselo tam vo mne ostať ked my to robili tu kyretaž,,uvidim zajtra sa ho popitam,lebo v tej nemocnici ani nebolo koho ,,spala som do rana a na druhy den ma poslali domov ☹

katulka74
14. apr 2010

zdenkam ja som bola v 7 tt a tiez mi robili kyret,odisiel len plod ale ostali tam zvysky,tak mi urobili kyret,ono to ze vraj niekedy neodide same a potom sa to aj tak cisti,tak to radsej robia a ja som velmi krvacala.

dadqa86
14. apr 2010

zdenkam:Sak budem musiet prestat fajcit aj ked neviem ako,ale strasne chcem prestat ☹ katulka74:mnoo sak jasne ze to ma hned jedna z vyhod 😉 sak uvidime ako to dopadne 🙂

guiri
14. apr 2010

Tak teda vidim, ze 5dnove krvacanie nie je nic mimo normal. Uz by som bola rada 100% fit a zit normalny zivot.Dnes, ked som si zabuchla dvere som musela ist k susede poziciat si mobil, no a ta akurat kojila 3mesacnu dcerku. Prasila som odtial rychlostou blesku, lebo by som asi neudrzala slzicky. Mam pocit, ze vo mne este ostali nejake tehu hormony lebo som fakt dost precitlivena. Zuzu, ty si uz 2 tyzdne po, ze hej??Ono dnes je to akurat tyzden, co nam oznamili v 9 tyzdni tu hroznu novinu a ked si na to spomeniem, tak ma az zamrazi.
Ale tu mi je dobre, citajuc si vase prispevky....fakt to dodava optimizmus. Dik

xpetka1x
14. apr 2010

ja som po kyrete len slabucko spinila ziadne krvacanie...
Zdeni no asi ked to nevide von tak sa robi kyret aj tak skoro...mne ho robili v 9tt ale vyslo zo mna vsetko uz pred tym na wc ale doky mi povedal ze sa to musi aj tak precistit...preto mi ani nemali co poslat na histologiu,,,

Dadulka no ja poznam tiez vela fajcosok aj pocas tehu a vravi sa ze ked zena vela fajci a tomu malemu to vadi tak sa v tele ani neuhniezdi...nechcem povedat ze to neskodi ja som tiez fajcila a prestala som pri vsetkych troch do 2 tyzdnou odkedy som to zistila dokonca aj doktory fajciarom odporucaju prestat aspon 3 mesiace pred snazenim alebo ked uz si tehulka a fajcis tak neprestat zo dna na den ale postupne obmedzovat az prestat...ja som mala vyhodu ze som sa dogrckala z toho dymu a bolo po fajceni a som rada a dufam ze uz cigu do ruky nechytim!! je to hrozne baby dnes nasa suseda co ma 12 rokou fajcila na balkone s kamoskou no mna skoro rachlo vindem von z vchodu a tam dalsia 10 rocna...☹ to je smutneprave preto necem fajcit hlavne ked mam deti nech ma nevidia lebo keby ja uvidim moje dieta z cigou asi mu ruky dolamem!!!

xpetka1x
14. apr 2010

inak baby ze tehulky nemusia mat pas pocas tehotenstva ked su v aute??ale musia mat pri sebe tehu knizku..poculi ste to??

dadqa86
14. apr 2010

xpetka1x: Ja by som rada prestala fajcit keby mi vtom niekto pomohol a podporil ma...Lenze taky nieje nikto mnoo bude velmi tazke kym ja prestanem fajcit 😢

xpetka1x
14. apr 2010

Dadi moja ja viem a verim ti a uplne ta chapem ja som tiez vela krat prestavala a moj muz fajci tiez a asi aj tvoj ze no a nezapal si a este teraz ked ide pekne leto dobre sa sedi vonku na pivku a zapalit si no...je to tazke chce to len veela nefajciarou okolo seba a zimu🙂

burina111
14. apr 2010

dadi no ale ty máš teraz strašne silnú motiváciu...bábo, tak šup šup..kup namiesto cíg cukríky a davaj 😀 😀 ja ťa podporím....všetky cigarety by som ti odsánkovala hned doma aj prachy bazalila 😀 aby si si nemohla kupiť 😀 😀 😀 zvládaš, neboj, si horšie zvládla 😎

dadqa86
14. apr 2010

xpetka1x:Mnoo ti poviem aj moj muz fajci bude to velmi tazke a bojim sa toho najhorsie je to ze ked si nemam co zapalit ja viem byt strasne nervozna 😒 az prilis by som povedala a toho sa bojim najviac....Vtedy ma zacne boliet hlava a cele telo.... burinka:Moooja 😀 tak fajn aspom niekto ma bude podporovat takze kujeeeeeeeem dopredu 😝 musim to nejako zvladnut baby moje 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre