Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

zuzu805
15. apr 2010

Ahojte baby,no dnes som bola u doktora,,mam 2 tyždne po kyretaži,vysledky z Hystologie su ešte neni dal my zasa duphaston,a nechal ma na PN,za 2 tyždne vraj budu vysledky tak potom sa ma prisť opitať...baby na tie vysledky sa tak dlho čakava??čo to je vlasne??moc sa somnou nebavil bolo tam vela žien a neak na mna asi nemal čas 😒 hmm,,

katulka74
15. apr 2010

zuzu805-no fasa doktor,takych tu potrebujeme!
Moj sa mi na kontrole venoval skoro hod a to mal plnu cakaren,posadil si ma vsetko mi vysvetlil a hned mi bolo lahsie..

zuzu805
15. apr 2010

katulka74.v čakarni som bola 2 hod.a pri nom asi 5min,,len my predpisal duphaston aby som dostala menzes vysledky nema tak ma hned poslal preč,nevysvetlil my nič prečo sa to stalo ani nič hruuuza☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

katulka74
15. apr 2010

zuzu805-ja ehula by som urcite na tvojom mieste vymenila gynekologa,v dnesnej dobe mas velky vyber...ak chces byt tehula tak dobry gynekolog je prvorady...

zuzu805
15. apr 2010

katulka74.maš pravdu,,a čo je to ta hystologia??akože prečo to tak dlho trva??

katulka74
15. apr 2010

hystologia je podrobne mikroskopicke vysetrenie uktury tkaniv a organov,to znamena v tvojom pripade ze to co ti ostalo v maternici,plod,placenta a z toho by mali zistit dovod potratu,mne nezistili nic,lebo som tam mala toho velmi malo,chcel to dat na genetiku ale plod som tam uz nemala,tiez som cakala na vysledky 2 tyz.

katka22r
15. apr 2010

masabi a dadqa sup do sukromnej temy..presovcanky.maminky,tehulky aj netehulky

dadqa86
15. apr 2010

katka22r: a kde to tam najdem mojka?? 😖

dadqa86
15. apr 2010

uz som taaaaaam 🙂

zdenkam
15. apr 2010

masabi ta to si pribrala jak ja. ja 7 kg. A co citam ze v 27 t sa prirastok ma pohybovat od 7 do 11kg, tak som jak podla tabulky. 😀

Tak to mozno sedi, ze tie bruska su pri dievcatkach viac take do bokov.Ale asi sa na to spoliehat neda. Ja som pri malom pribrala aj do tvare a vsade - sak 25 kg sa neda skryt len tak 😀 , tak ani neviem. Ale aj vtedy mi vsetci vraveli, ze mam brusko na chlpaceka. 🙂

Katulka, to ma velmi mrzi so smrtou manzela. Podari sa babatko. JA tu poznam dost pripadov, ked sa rodi v 4Otrke. Jedna zakaznicka prve babo v 38. Standardne sa rodi v zapadnej europe neskor ako je trend na Slovensku. Sledujem ze doma je taky vekovy priemer asi 25 co sa mi zda. Tu skor tak na 3O alebo opacne moc mlade babenky. Mam susedku co rodila v 16.

A dnes som kupila babatka svetluckomodry zimny overal do kociarika. Viete take akoby oteplovacky. A ma to bieleho psika na obrazku v predu a tak som rada, lebo to som babu chcela, lebo Patrick take nic nemal lebo nepotreboval. Uz bol velky a stacila zimna bunda. Co sa tyka rocnym obdobi tak Patrick bol februar a toto babo bude jul, tak som rada, ze ake to je mat letne babatko. Teda ak nam bude v Irl dopriane leto, lebo minuly rok nebolo ziadne. 2 t v maji ze sme sa aj v bazene kupiali a to vsetko. Si neviete predstavit tie depresie. Najhorsie leto za 3O rokov, najviac dazdov. NO a tento rok bola najhorsia zima za 3O rokov, sneh, tak ze ma byt dobre leto vravia. Uvidime. Ale stale to isti mesiac v SR
😀 v tom septembri.

katka22r
15. apr 2010

kocky ja som tiez mala lauru skor v bokoch ako v strede bruska 😉

masabi
15. apr 2010

aj ja bezim len docitam co ste tu popisali

katulka74
15. apr 2010

katka22-pozeram tvoj album,Laurinka je krasnucke babo 🙂

xpetka1x
15. apr 2010

ten pas stoji 40 eu

xpetka1x
15. apr 2010

zdeni a ty mas aky kocik nazov?? vyzera byt dlhy aj vanicka... mne co sa pacia tak maju vanicky 75 cm ale to je malo

burina111
15. apr 2010

ked peti teraz robia všetky tie kočíky také krpaté, že ti tam vlezie mimčo poležiačky ledva do 4 mesiacov, nehovorím keď ti treba dať aj fusak...
my sme mali pri synovi poľský, podobný ako má teraz katka pre lauru, len modrý..no a bol super, priestranný, veľký, malý sa mi tam poležiačky zmestil mal 1,5roka, nechávala som ho spať vonku. ale zas bol nemotorný na skladanie, zabral celý kufor, ešte som musela aj sedačky sklápať....tak to je ťažko s kočíkami dnes 😀
katka, ty opica, tak to ste akú temu otvorili....a my ostatné čo???máme si urobiť svoju? že stredné a západné slovensko a irsko?? 😀 😀 😀

zdenkam
15. apr 2010

Tak tak Burinka vynadaj im 😀

Xpetka ja mam Xlander XT. SA mi zda ta vanicka slusne velka, normalne mi tam 3rocny patrick sedel s natiahnutymi nozkamia to je dlhan. Ale neviem presne dlzku, nemerala som. Ako je vacsia ako standardne vanicku tu v Irl. Lebo ja mam tu kocik Graco a ten Xlander je isto vacsi ale mna hlavne tesi ze vyssi, lebo sa moj vysoky muz nebude musiet hrbit. Sak sa dost nahrbil pri malom a potom mu pre zmenu nevychadzal krok tak skor cupital aby nekopal do kocika ci buggy.
Ja aj tak planujem len do 6 mesiacov pouzivat vanicku lebo potom presedlam na sportovu verziu, ked pojdem domov, tak si to vymenim. Ze vanicku tam necham a tu sportovu vezmem. A po roku som uz pouzivala sklapaciu buggynu aj s fusakom. Inak mi fusak netreba, lebo tu nie su take zimy. Len v tej buggine ked sedel, nech ma nozky prikryte. Ale proste mne je potom ozaj vzhladom na lietanie lepsia uz po tom roku buggy. A malemu sme aj tak stale mali tak denny rozvrh ze na spanok sme dosli domov. Takze sa pekne 2-3 hodky vyspinkal v priestrannej posteli.
Ale ja sa tesim tomu ze to je 3jkolka. Stale som chcela trojkolku. No a este je to aj v modrom a ostatne veci do kociarika mam svetlo modre, tak sa mi paci ze to bude aj pekne esteticky vyzerat. 😉

Pre mna je velmi dolezite lahke skladanie, lebo sama lietat s 2 detmi a ochota v Sr pomoct nic moc /teraz som bola milo prekvapena v BA/, takze musi byt lahko skladatelny a prepravny kociarik. To je fakt dolezite. Tieto obe kociky su take ze len zmacknem gombik a Graco sa sklada a ten Xlander tam je jediny problem ten, ze musim tu vanicku dat dole ale tiez lahucke skladanie.

zdenkam
15. apr 2010

OZaj Burinka a co si urobila so starym kocikom? Uz dosluzil? Nas maly mal kocik co mi len niekto daroval, lebo som ani nevedela ci zostanem tu v Irl vtedy este a tak, tak som nechcela minat majland za kociky, lebo tie ceny za slusny kocik ze 400 eur su desne, takze az dosluzil nebolo mi ho luto pristavit pri smetiaku a oni ho vzali do smeti.
Teraz chcem ten Graco /je od kamosky ale vazne nema chybu az na tu farbu ze cierna a siva/ darovat do charity shopu, az ho nebudem potrebovat alebo darovat niekomu kto ho potrebovat bude. Lebo ten by som nevyhodila. Neni ani zniceny ani nic.

zdenkam
15. apr 2010

'Xpetka tak som citala na nete rozmery a ze ma 76 cm vanicka. Inak ja som to kupila cez modreho konika cez bazar za 15O eru ze rok pouzivany je. Ale kto to pozna? A uplne super lebo v tej cene je aj taska, vanicka, sportak, plastenky obe a sietka. Tak som sa vytesovala hlavne teraz ked som to konecne videla, lebo doma to bolo uz od januara kupene.
Len tu tasku pouzivat nebudem, sa mi zda trosku tazka a hlavne mam svetlo modru s mackou Phu po Patrickovi, na ktory som uz zvyknuta. Prevesila so ju na kocik zatialco tato original sa tam pripina cvokami.

katka22r
16. apr 2010

dobre ranko

katulka 74 dakujem 🙂

burinka ze opica???cccc sak ja cakam kedy porodite a dame novu sukromnu nie????teraz mame presovcanky 🙂

zdenka tak fajn cena za kocik

zuzu805
16. apr 2010

Dobre ranko ..Rano my volal doktor že vysledky z hystologie už su,,nieje dnes u nas ordinuje aj v inych dedinach,,hovoril my že ak by ma len yPYCHLO v bruchu ,, vraj sa mam hned hlasiť v nemocnici,alebo ak by som mala vytok ☹ v pondelok zasa na krv mam isť,,hmmm nechapem tomu,včera som bola u nho hned ma odpisal a poslal domov ked su neni vysledky a dal my len duphaston,som akasi zmetena stoho..prečo zasa na krv a prečo do nemocnice,,ak by ma len pychlo,alebo som zašpinela,, ☹

xpetka1x
16. apr 2010

zuzi si sa ho mala opytat ake si vysledky a preco do nemocky a tak ved je to tvoje zdravie treba sa vypytovat.........

ollako
16. apr 2010

ahojte
xpetka veru pre septembrove dieta je treba priestrannu vanicku , Petka som mala celu zimu v hlbokom kociku a ku koncu som ho tam ledva s fusakom napratala a to mam celko dlhu vanicku neviem kolko presne meria, ale je to jedna z tych vacsich
zuzu805 je to divne , ale neboj vsetko bude OK, lekar urcite vie co robi, a ked tam pojdes tak sa ho nato popytaj, drzim palce

xpetka1x
16. apr 2010

buri , zdeni no ja som mala pri malej tiez taky kociar velky modry bamby a malu som v nom vozila este ako 1,5 rocnu pekne v nom buvala a vystreta ale tiez sme mali problemy ho napchat do kufra museli sme zosadzat kolesa a aj sedacku klopit no horor ale ten kocik furt mam a je funkcny ale novy pottrebujem lebo nemame vytah a byvame na samom vrchu a takto ked sme prisli s prechadzky tak som ju musela niest hore vo fusaku a uz bola hore aj kociar vela razi a bolo tazky teperit hore dole schodmi..tak si ho necham domka a ked bude skaredo alebo ...tak bude buvat na balkone a druhy si necham dolu a na cestovanie

inak zasa som volala k dokymu a vysledky stale neprisli juuj uz zacinam byt nervozna

xpetka1x
16. apr 2010

oli a ty mas aky kociar aku znacku??

ollako
16. apr 2010

petka ja mam magical, ale uz by som ho nechcela, mozno novu odlahcenu verziu, ale ta moja je strasna, este hlboky ako tak, ale sportova verzia je strasna- nemotorne, velke, tazke, teraz by som to riesila inak, najprv by som kupila len hlboky a potom sportovy, lebo tieto kombinacie co ja viem nejak som na to zanevrevla, napr. aj buda jed sa pouziva aj na sporotvy, aj na hlboky a teraz, ked dam tu budu opat na hlboky, tak to bude vyzerat strasne, lebo je vysedivena a vanicka je ako nova 😒, ale ak je kombinovany s odlahcenou konstrukciou a bola by druha bude k sportaku , celkom by som bola spokojna, no tie novsie verzie uz su tusim tak aj robene

zuzu805
16. apr 2010

ollako.aj ja som mala mať termin 17,11,2010no tešili sme sa neskutočne moc ☹ prajem ti aby ste boli zdravunky!!

ollako
16. apr 2010

ale je aj drahsi no aj s autosedackou stal cca 13 000 sk

ollako
16. apr 2010

zuzu hlavu hore neboj , vsetko bude dobre, nemozes sa tak stresovat, to ti k buducemu pohodovemu tehotenstvo neprospeje, musis mysliet pozitivne, pozri aj ja som re Petkom potratila, no potom som po dvoch menzesoch znova otehotnela a mam krasne synceka a jasne , ze mam strach ako to teraz dopadne, ale treba verit , ze vsetko bude OK 😉 , drzim palce..

xpetka1x
16. apr 2010

no ja chcem tiez len obycajny hlboky..ziadne kombinacie na sportovy..ja ma doma aj sportovy co som si kupovala za 3000 litre.. a co som pozerala na nete tak take nesportove stoja do 5 litrov tak uvidime

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre