Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

petika
24. apr 2010

Burinka, brušinko mám ešte len také, že to nie je vidno, len moju slaninu 😀 akonáhle nejaké bude kukať vonku, fotku dám. Mne to vraj vychádza o týždeň menej, ako podľa poslednej ms, tak uvidím, čo ukáže sono teraz v pondelok, to bude asi také rozhodujúce. Chcela by som sa čím skôr prehupnúť do toho 13. týždňa, aby sme mali trošku pokoj. Ale aj teraz to ide ok, tak som spokojná, i keď sa stále kontrolujem, ale zatiaľ všetko vyzerá byť v poriadku, tak snáď to tak zostane až do pôrodu. A keď bude cisársky, tak čo už. Potom by som radšej brala také to lokálne umŕtvenie, aby som bola pri zmysloch a tešila sa z mužíčkom z toho, že počujeme plač našej spoločnej práce 😉 a ďakujem Ti burinka za veškerú podporu, ja som tiež taký optimista a bolesť celkom dobre znášam,tak sa podvolím, nech je čo chce, hlavne že budeme zdraví. 🙂

zdenkam
24. apr 2010

burinka dik za info, mne sa vobec netoci a nemota hlava, tka ma to aj prekvapilo.

A ja kavu nepijem vobec, ale keby cosi tak si dam.

Petika, tak tym ako rodit sa este netrap. Nie kazda abnormalita sposobuje cisarsky rez. A ja som to nevedela, tak som si to odzila kontrakcie a tak, proste som rada,ze viem o com to je. Teraz mi to uz dopriane nebude. ☹

Cisarak bol u mna uplna pohoda, asi 11 cm mala jazva, klipsy vybrali asi na 2 alebo 3 treti den. Ani painkiller som si nedavkovala, nechcela som si na to zvyknut. Mlieko frcalo hned po 5 minutach co dosili, prilozili Patricka a on sal, takze ani v tomto problem nebol. Domov som prisla na 5 den, inak sa pri normalnom porode chodi hned na druhy den resp. 3., doma som fungovala hned sama, varila, starala sa o maleho,lebo tatko chodil do prace a nic mi neprislo z toho narocne. Ved som mala len to jedno babo. Je pravda, ze teraz sa toho bojim viac, lebo mam Patricka. Ale nebudem sa desit radsej.

Petika a kukam ze uz 9 t joooj, krasa. Len tak dalej.

A este jedna nevyhoda cisaraku, ze dietatko sa doporucuje s 2 rocnou pauzou, lebo cisarak je operacia a telu trva kym sa uplne zotavi po operacii 6 mesiacov a maternica aby sa neroztrhala tak radsej dlhsie treba pockat.
Ale Petika, co by si radsej porodila zdrave dietatko alebo rodila prirodzene a dietatko by bolo v ohrozeni? Ja kazdopadne radsej to zdrave dietatko, tak sa divaj na cisarak ako na velku pomoc a nie postrach. Kedysi matky aleob deti umierali, ked sa im nedalo na svet, tak treba byt za moznost cisarske rezu vdacne.

petika
25. apr 2010

Zdenka ☹ máš úplnú pravdu, viem. Už som sa s tým zmierila, nie je dôležité ako, ale to, že príde na svet, že budeme všetci v poriadku a tá jazva sa zahojí, nebudem ani prvá, ani posledná. 😒 ak to tak bude, tak to tak bude a hotovo, nebudem to zbytočne riešiť. Keby len ten pôrod bol najmenším problémom, však? 😉 Viem, že je lepšie ísť cisárskym, ako ohrozovať seba a bábenko tiež. 😔 Ja len mám z týchto zákrokov trošku ťažkú hlavu, lebo ja, skalpel a krv, my nie sme kamaráti 😅

Bábätko by som ale aj tak neplánovala ďalšie skôr, ako do dvoch rokov, lebo sa chem naplno vyžiť najprv s jedným a potom môže prísť ďalšie. Tak by som to chcela. Inak podľa tabuľky mi vychádza chalan. Som zvedavá, čo to bude. Asi si dám tú námahu a pofotím si výbavičku, ktorú už mám pre bábo. 😀 máme toho dosťa aspoň si osviežim pamäť, čo treba potom pokúpiť.

Zdeni, 9 týždeň mi vychádza podľa poslednej ms, ale doktorka to naposledy videla na neskoršie otehotnenie o 1 týždeň, tak uvidíme teraz, ako to bude, aké to bude veľké a čo povie, na koľký týždeň to vidí. Určite dám info čo a ako bolo. Sa teším a zároveň mám trošku obavy, som proste v očakávaní 😀 .... ale v každom prípade som rada za to, že sme dostali druhú možnosť.

Idem chystať niečo na varenie, manželík si povedal držkovú polievočku a halušky s kyslou kapustou 😝 mňaaaaaaam

katka22r
25. apr 2010

ajoj kocky tak tu je nasa laura ked sme vcera isli na navstevu 🙂 a dalsie 2 nove foto v albume 🙂

katka22r
25. apr 2010

petika nic vazne ten cisarak ja som sa s toho dostala hned ako som videla Lauru 😀

xpetka1x
25. apr 2010

Ahojte baby ako sa mate??
nas caka tento tyzden poradna tak dufam ze mi uz na 100 potvrdi pohlavie este som nekupovala nic niak tomu este neverim ze tam je asi chlapcek 🙂 a dedit co nema bo po malej mam vsetko dievcenske farby...

Katka mala je zlatulilinka 🙂 taky okanik mali zlaty 🙂 a s tymi cestovinami no mnam daj receptik take ja mozem...

Burinka ja som si vcera dala z vinka sme mali oslavu a vsetci pili juuj a tak mi prislo na chut tak som si logla...ale ved sa tehulkam odporuca pit cierne pivo lebo je dobre na mlieko a to ma alkohol tak glg ma nezabije pri malej som pila pivko aj cierne aj radler svetly a pohodicka no strasnu chut som mala hlavne v lete...

Peti zajtra drzim palce...

katka22r
25. apr 2010

xpetka ja som tiez dala cierne pivko a vino mi strasne chutilo ako alkoholicke 😀

burina111
25. apr 2010

peti a peti tak dajte potom info ako v poradni, ..ja idem zajtra, ozvem sa vám..kati malá je krásna, super šatočky...si ju čipkuješ 😉 a zubky čo? sa trošku ukludnila?
xpetka a malá už je v pohode?
zdeni ty čo? patrik malý? a meno, už ste sa rozhodli?

katka22r
25. apr 2010

noo to asi neboli zubky neviem zatial nic 🙂
myslim na vsetky co cakate na poradnu
tak a my ideme vonku zasa v novych satockach 😀

petika
25. apr 2010

Katuša, tak vy ste kočandy teda, malá je nádherná 😉 taká papulka malá klásna 😵 Keď to nie je nič strašné, zvládnem to, však koľké predo mnou to prežili a tu sú, nie? 😉
Zajtra podáme správy, my máme teraz tak fajne napapané brušinko, držková a haluštičky, to je kombinácia 😀 mňaaaaaaam

xPeťkax - držím palce do poradne, aj Tebe, Burinka, zajtra sa môžeme tešiť, čo sme nové videli 😉

masabi
25. apr 2010

Ahoj dievčata,tak som tu ,po svadbe,prezila som to nejako po sediacky,zatancovala som si jeden valcik a dnes sa citim jak prevalcovana...uff,ja neviem som stara na tehotenstvo ci co 😎 ,ale napapkali sme sa ,kolacikoy boli vynikajuce a decka ani nechceli ist domov som ich musela o 22:30 nahanat aby sme uz isli lebo mi bolo uz na nevydrzanie ,nohy som si chcela vylozit...ale inac bolo super.Nevesta nadherna tehulka tak uz len im to klape....

burina111
25. apr 2010

no masabi tak fasa, že ste to v zdravý prežili...no a teda tá nevesta tehuľka..to musel byť zaberák 😀

rybickapp
26. apr 2010

Ahojte babenky...ja už mam skoro 8 ročnú dcérku a teraz sme sa tešili na súrodenca...a v 10tt bum 😢 som 2 dni po vyčistení..MA...bolí ma srdiečko, ale ešte viac sklamanie malej...ja som jej to neplanovala povedať skor ako budem po 12 týždni, ale počula nás s manželom, ako sme sa rozprávali...také deti majú strašne tenké uši 😉 ... tak dufam, že jej ešte tú radosť budem môcť urobiť...mam už 36 a o to väčší strach z repete 😒 ...

petika
26. apr 2010

rybickapp: Neboj sa, stáva sa to, určite sa to podarí, všetky vieme, ako Ti teraz je, ale nemusíš sa báť, že sa to už nevydarí. Pôjde to a budeš rada. Jedna moja známa mala 38, keď potratila v 9 tt, nechcela čakať, lekári jedni vraveli počkať 6 mesiacov, iní že vôbec v jej veku. Nečakali, brali to tak, ako príde a teraz je vo 8 mesiaci tehotenstva a všetko je ako má byť. 😉 Občas sa to proste stane a my nevieme prečo, ale je to tak. Veľa síl a optimizmu. 😉

Masabi, vitaj vytancovaná 😀 tie koláčiky voňajú až sem 😉

Burinka, xPeťkax: držíme si palčeky na dnes, všetky ku dr. tak nech je všetko v najväčšom poriadku 😉

katka22r
26. apr 2010

dobre ranko zasa prva 😀 vcera som chcela sfotit malu ale zabudla som 😒 prepacte 🙂
tak dnes poradne a hned info sem jasne
rybyckapp neboj sa bude tak ako ma byt a dcerka bude mat urcite dalsieho surodenca chapem ta ake je to tazke a este tazsie to muselo byt povedat to malej ☹ vela plodnych dni a zdrave babo 🙂

katka22r
26. apr 2010

petika prepac nenaskocila mi tvoja dnesna odpoved tak niesom prva 🙂

petika
26. apr 2010

Ahoj Katuska, dnes som sa posnazila a trochu si privstala, stihla som ťa predbehnúť. Už sme v čakárni u dr. Takze info isto pridáme 🙂

katka22r
26. apr 2010

juuujky drzim prsteky

xpetka1x
26. apr 2010

Baby ja idem az v stredu tak potom dam vediet 😉

mala uz celkom dobre ale kasel a sopliky ma stale ja neviem ci to nebude alergia bo uz to ma 2 tyzdne,

katka22r
26. apr 2010

jooj to furt daco ne moja?

masabi
26. apr 2010

Ahoj rybickapp,neboj ,všetko prebolí,a ty za pár mesiacov budeš medzi tehuľkami.Ja som tiež zažila ten zúfaly pocit bezmocnosti keď som potratila 1x,moja mladšia dcerka to vedela a veľmi ťažko to znášala.Druhykrat som ani nepovedala deckam a teraz vlastne až keď sme boli za vodou.strašne sa tešia nevedia sa dočkať...je to ten najkrajší pocit keď sa v tebe hybe dieťatko a o to väčší zážitok je ,keď sa s tebou tešía aj manžel a detičky.
Daj si chvíľku pauzu na zotavenie a potom sa pokúste znova,myslim že vek nie je až taký problem.Budem určite držať pršteky,nech si čím skôr medzi nami tehuľkami 🙂

katka22r
26. apr 2010

masabi noo tak pokial uz mas deticky a musis im to povedat tak to musi byt tiez tazke ze?
inak a kde bola svadba?

katka22r
26. apr 2010

petika co sa neozyvas..snad je vsetko okiii 😒

burina111
26. apr 2010

baby čaute, tak ja som dnes aj rada, aj nešťastná po poradni..malá je v poriadku, je to dievčatko 😀 nič sa nezmenilo, som ju videla, krásne narástla. ibaže tie moje nešťastné protilátky anti-E stále mám...tak ma poslal hned na hematologiu.no a tam som mala šťatie, vystihla som ráno pred ôsmou, no tak ma zobrali. hrozne milá a mladá doktorka, neskôr som zistila, že je z rovnakej dediny ako ja..som vôbec netušila, že tu žije aj doktorka, rovnako ona mna nepoznala, iba podľa kartičky poistenca..tak som mala trošku očko..zobrala mi krv na všetky možné vyšetrenia, v prvom rade že vylúčime hemofiliu no a vo štvrtok budem mať výsledky. tak vám potom zas napíšem. no a narovinu som sa jej opýtala čo to urobí s malou a či sa to dotýka aj mna..tak sa podržte...pri synovi som to nemala. stalo sa mi to asi pri potrate. že sa pôrodná krv nášej malej dostala do mojej pri potrate a moje telo si proti nej vytvorilo tie aloprotilátky anti-E. pre mňa to znamená, že ak by mi dali transfuziu, zabili by ma tým, lebo vraj si moje telo samo požiera a likviduje a rozkladá krv, vôbec netuším ako to funguje. takže to beriem ako plus, nikdy nebyť tehotenstva, by som to ani netušila a pri prípadnej snahe zachrániť ma transfuziou by ma zabili...tak to neriešim..horšie s malou. ak bude mať ona aloprotilátky vo svojej krvičke že anti-e, tak je to v poriadku a že ona sa zbaví tých čo jej teraz zlé dodáva moje telo a sama si urobí svoj obeh..ale ak sa po narodení potvrdí, že má tie isté čo ja, teda anti-E, tak jej budú musieť dávať okamžite transfuziu, nejako že očistiť krv od neviem čoho a dať novú a že ona si potom už vybuduje z novej krvičky vlastný obeh..tak som myslela, že sa rozplačem..hned som sa pýtala, či mi môže pri tom zomrieť..že sa nemám báť, že nestalo sa im to a že už taký prípad mali, že nám určite nezomrie, možno to mám iba ja, ona nie a bude v poriadku. a že ma berú ako rizikovú, časté kontroly prietokov, podrobných meraní a že aj podľa toho sa to uvidí. no a že na pôrod sa nachystajú aj pediatri a bude v zásobe krv a všetko prichystané na transfuziu...baby to vám nepíšem, aby ste ma ľutovali alebo ja neviem čo....nevzdávam to, verím, že je to iba vo mne, že malá je v poriadku, to kôli ostatným babám...lebo to súvisí s potratom..vôbec som netušila, že sa niečo také môže stať, že je to rarita, ale predsa..vidíte....
no a o mesiac nás čaká4D ulz, veľmi sa teším, potom snáď pridám tváričku aj ručičku našej princezničky. no a dnes odfotím brušo, už mám 25tt. tak nám holky držte palce, aj na štvrtok, nech sa mi tá hemofilia vylúči a hlavne malá nech je v poriadku ☹

katka22r
26. apr 2010

burinka uf prvykrat nieco take citam 😒 ale neboj sa hlavu hore a bude vsetko okii vsetko bude dobre len petika ma trapi mala sa ozvat po vysetreni a nic ☹

burina111
26. apr 2010

kati no veď ja som niečo také prvý krát počula..som ani netušila..tak veď verím verím...no hádam to mám iba ja, malá nie..ale ako som sa na pôrod tešila, teraz mám obavu čo bude s malou...preto by mali asi robiť poriadne testy každej po potratoch, nie čakať kým potratíš druhý a tretí krát..jáááj, som smutná....
kati neboj, petika možno iba nestíha, že musela hned do blavy letieť, isto sa ozve z práce....neboj, isto sú fit a dnes už srdiečko ako zvon bilo 🙂

masabi
26. apr 2010

Burinka neboj bude to ok,pozri u nas sa nerobi vramci poradne ani test na tehotensku cukrovku jedine co ti zoberu je hcg,Ko,BWR,HIV,a AFP a toto vsio ...takze tiez cakam coho sa dozijem ale ukludnujem sa ze to musi byt ok.

burina111
26. apr 2010

ved hej masabi, neplaším sa, nestresujem, nemám to ani od môjho dr, ale z hemologie. normálne som sa narovinu opýtala aj na najhoršiu variantu...pre mňa je lepšie vedieť, čo môže byť...aspoň človek vie, čo sa najhoršie môže stať. veď mi vôbec nič nie je...beriem to aj tak že bububu od dr...
ty ako? už si fit po svadbe? a pohlavie? stále nevieš? no ja už to mám nabeton...som čakala, či mi dnes nepovie opak ako minule 😀 ale nie...po 4D už to bude nabeton

masabi
26. apr 2010

Katka22 obrad bol v Sba veselka v Ostrovanoch,ale moja sestra vydavala druhy krat 😎 ,tak to bola taka menšia svatba ale pekná

petika
26. apr 2010

Ahojte babulky, precitala som vas, presne ako pise burinka, hned som letela do BA autickom, lebo som nestihala. Srdienko bilo ako zvon, podla sona mame uz 9 mm, co pripada takemu 7tt a 3 dni. Takze sme otehotneli o jeden a pol tyzdna neskor, ale vsetko je v najvacsom poriadku. Muzicek sa vytesil, pofotil, potesil sa veeeeeelmi...
Burinka - pocula som o tom, o com hovoris, stava sa to, je to rarita, ale neboj sa, aj keby sa malilnkej musela menit krv, nie je to ziadne ohrozenie, nemusis sa bat, viem, znie to ako komplikovane, ale to je iba naozaj okrajove riesenie, ktore vsak malu neohrozi, neboj sa. Drzim Ti palceky a som rada, ze to je baba... tesime sa na fotecky malinkej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre