Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

burina111
26. apr 2010

peti bože nevieš mi o tom napísať viac? neznášam, keď neviem, o čom je reč..teda aspoň čo si počula...aj ako prebieha výmena krvy...to jej napichnú tepnu v hlavičke alebo ako? verím, že na to nedôjde, ale chcem o tom vedieť viac, aby som prípadne vedela, čo sa bude diať...môžeš aj IP, nech tu zbytočne nestrašíme baby...dakujem
teším teším, že ste v poriadku, nooo, som si myslela..neboj, bábo si nadrastie, naša malá bola tiež o týždeň menšia na začiatku, potom už na tretej poradni presne zodpovedala tt a teraz má stále o 50g viac...uvidím potom na 4D sone.neboj, bábo si to dobehne a o chvíľku sa vyrovná....tešíme sa s vami

katka22r
26. apr 2010

petika juuuuj sa tesim uf odlahlo mi cely den som na teba myslela 🙂

petika
26. apr 2010

Dakujem Katulka, si zlata, narobila som Ti starosti, ale musela som sa ponahlat do BA do prace, co uz, ked pracovat musime 😀 ... drzte sa s Laurinkou, je nadherna 😉

Burinka, tiez verim, ze male dorastie, ale aj pokial sa jedna o neskorsie otehotnenie, vsetko prijimam, len nech je male v poriadku ... mas odo mna IP.

Dakujem vsetkym za podporu, tesime sa z toho, fotecku maleho si pozeram v mobile a stale tomu nemozem uverit. Este nie je nic vyhrate, ale som rada, ze mam v sebe opat zivot maleho cloviecika a videla som ho aj s muzickom 😉 krasny pocit. Vsetkym cakatelkam a snazilkam to prajem, nadherny pocit, pre toto sa oplati cakat a verit 😉

katka22r
26. apr 2010

petika ja sa teskam s tebou aj s ostatnymi a som rada ze ste oki a rastiete uz len nasa dadqa

petika
26. apr 2010

Dakujeme, Katka, najviac sa asi vytesuje môj mušu, ten sa nenormálne vytesuje z tej fotečky, čo si urobil 🙂
na Dadku si počkáme, ale prajem jej, aby bola čoskoro zdravá a úspešne medzi nami.
XPetkax nemala mat poradnu tiež?
Teším sa a je krásny pocit vedieť, že je to ok, len tie stavy nevolnosti a spavosti. Aaach, aspoň viem, že som tehu 😉

zdenkam
26. apr 2010

PEtika, no krasne. Uz ste aj srdiecko videli. Sa tesim s Vami. 🙂

Burinka, teba si musim precitat doslednejsie. Ale tak mrk ockom sledujem ze sa cimsi trapis. ☹

U nas dobre, odmakala som dalsi vikend. Domov chodim mrtva, tak ma bolia nohy a pocas te 4 hod pauzy ma hodinu po navrate desne taha na spanie, ale neda sa mi, tak si aspon na 3O min lahnem, takto zabavi maleho. Lebo sak sa on stara cely vikend, tak chcem aspon tie 4 h vyuzit.
Na konci tyzdna posielam ziadost na matersku, tak bude to z krku uz.
Inak vsetko dobre u nas, Patrick sleduje ako sa brusko vlni. Uz aj sam ked sedime pri telke polozi rucku na brusko a stale opakuje, ze maminka nepojde haji do nemocnice. Tak neviem, co urobim, ked na to pride. ☹

Petika a riadne sa vytesuj, mne sa zda len pred nedavnom akoby co som dostala fotku zo scanu v 9 tt. A aha kde uz som. Joooooj, skoda viac deti nebude asi. Aj smutno mi bude za tym. len dufam, ze ma to prejde, ze ten druhy polrok ked babo zacne byt aktivne riadne ma privedie na ine myslienky a ze ako dvojnasobna mamina nebudem uz pomyslat na tretie. Aj my sme si inak chceli dopriat 2 rocnu pauzu, aby sme si dietatko uzili, ale zivot z toho urobil 3,5 rocnu.Co uz hlavne ze nie pauzu navzdy.

zdenkam
26. apr 2010

rybicka a neboj sa. Bude dobre, my sme prisli o Patrickovho surodenca v 6 tt , nastastie bez cistenia. Ale pre Patricka zostalo v hlavicke zafixovane, ze ked ma mama baby v brusku je sick, lebo musi lezat. A tak ked som zas otehotnela, stale vravela baby gone /babo odislo/ mama better /mame lepsie/.
Ale cas to zahojil a on to uz nespomina. Mna to vtedy stale tak zabolelo ze si to tak zle spajal. A trosku som sa bala, aby tie reci zas neprivodili potrat. Ale on ma len 3 rocky, on take veci este nechape. Tak som mu to nemala za zle.

zdenkam
26. apr 2010

burinka tak som docitala, drzim moc stvrtok palecky. Budem velmi mysliet, nech neni ten cierny scenar. Neboj, mala je bojovnica, nasla si miesto v brusku, isto najde aj na svete. Bude dobre, musis jej verit.

burina111
26. apr 2010

baby dakujem za rady a podporu..
zdeni tak na štvrtok sa veľmi nebojím..dr. vravela, že to je iba pre istotu, nemám predpoklady ani žiadny náznak hemofilie..takže to iba tak pre istotu, veď hádam nebude žiadne nepríjemné prekvapko...no ja som jasná, hádam nikdy nebudem potrebovať transfuziu a malá...to si musíme počkať až do augusta, keď sa narodí, všetko sa zistí..skôr sa to nijako nedá..ale tak verím, že to je iba zbytočný poplach a bude všetko ok.
peti dík za ip 😉
dám vám viedieť, ako sme dopadli

katka22r
26. apr 2010

bude dobre 🙂

xpetka1x
26. apr 2010

Ahojte baby..
Peti blahozelam a drzkam palceky davaj si na seba pozor 😉 Ja mam poradnu az v stredu a zajtra idem s malou na kontrolu dnes sme boli aj von na chvilu bo to je horor byt doma cele dni a vonku tak pekne..

Buri drzkam ti palceky vsetunko bude dobre a samoska ze si sa rozplakala si sa bala ale aspon vies na com ste a urcite vo vasom pripade to bude tak ako ma byt cize dobre 🙂 a malinka sa narodi a ziadne transfuzky nebude musiet mat...!!

Masaby a ty ako ?? ako malinke?, ete nevies co sa tam skryva...kedy mas poradnu??
a to co sa moze stat keby mas cukrovku tehotensku a ty o tom nevies kedze to nerobi tvoj doky??

masabi
26. apr 2010

xpetka1x no co sa moze stat pri tej cukrovke ?Miminku asi nic ale pre matku to nie je dobre...nejako sa tym nezaoberam kedze dve tehu predtym boli bez diabetu,ale mi to pride cudne,že vela zien to tu pise ze chodia na taketo vysetrenia a u nas akosi ako 100 rokov za opicami 😀 .Aj preto som si ultrazvuk vybrala mimo nasho mesta lebo moj lekar ma len vaginalny co mi prd pomoze po 12.tyzdni ale co uz.Nebyt toho ze som od zaciatku PN uz nie som jeho pacientka...za chvilku uz budem sledobana aj v spitali tak nepanikarim ale vazne sa zamyslam nad zmenou lekara...neviem ako som mohla prenho niekedy pracovat 😎
...No a ešte stale neviem čo to bude idem na kontrolu a aj do poradne 12.5. potom uz aj na interne,a tusim ze budem uz aj po 30tt takze sa budu dat urobit prietoky ale pojdem zas na 4D sami to tam pozdavalo po prvy krat tak pojdem aj tentoraz a asnad uz sa dozviem ze to bude....BABA 😀 😀 😀 😀 .
inac sa mam celkom fajn len ma strasne bolia nohy,chodim ako korytnacka...a kazdy sa na mna tak cudne pozera ze mam termin az v auguste a som nejaka velka ...ale ja to ovplyvnit neviem ,proste rastiem niekde dopredu zadok a boky nic pribrala som cca9 kg ...ale pre mna dolezite ze som tehulka nie ako vyzeram ...
Len aby im vsetkym neklepla sanka po porode aka bude m 😝 😀
Tak sa majte pekne uzivajte tehulkovanie,mna male uz vykopava od PC.

zdenkam
26. apr 2010

ozaj babenky, ja som mala to ako poradnu teraz v piatok ako som pisala a dalsiu az za 6 t. To by mi mali robit aj ten scan v 32 tt to zas v nemocnici, inak mam o 3 t navstevu lekara, tu to je tak na striedacku, raz v nemocnici kde budete rodit a raz u vseobecneho lekara tlak, moc a brusko.

Masabi, uplne to sami, ked robim cez ten vikend 8,5 hod na nohach, sialene ma bolia nohy. Cudne chodim, len ked babo pritlaci a ja musim bezat na wecko 😀 a tiez to same ze som velika na to ze rodit o 10 t, ale ja si to uz nevsimam. Rastiem ako pises ...akoby mi tam ktosi nafukoval loptu a nikam inam nic.

katka22r
27. apr 2010

dnes ma laura 3 mesiace 🙂

xpetka1x
27. apr 2010

juuj kati blahozelam vam no super ak to leti juuj neskutocne rychlo

petika
27. apr 2010

Jeeeeeej, Katulka, prajeme vsetko naj naj naj, strasne to leti, ona rastie ako z vody tak nech ste len zdrave a krasne 😉 hrozne to ubehlo, co?

Vsetkym prajem krasny den

xpetka1x
27. apr 2010

mi sme boli dnes s malou u doktorky a mame dalsie atibitiky ide ma sibnut z toho nema nic na prieduskach ani pluca len nostek ma plny a to jej steka do hrdla...ak jej to teraz neprejde tak jej to budu musiet ist vyberat do nemocky...bo ona ho ma taky plny a husty ak lepidlo priesvitne a nevladze vsetko vzfukat..y

zdenkam
27. apr 2010

xpetka, juuuj to ma mrzi. A to jej davaju atb hoc nema zapal ani teploty? Hm......a neni ta doktorka taka co rada predpisuje atb. Lebo aj to sa stava.
Mala je teda zahlienena, co? Nas ma zas sopliky, ale pohoda, len take vodnate, takze davame lyzicku medu a ono to zas prejde. Tu sa to neriesi, lebo vlastne ani zapal to neni, ak su cire, takze nie o com. Paradoxne mu to minule vymizlo po tom co sme ho vzali plavat.

Jeeej, Katka, tak mala Laura rastie ako z vody. A mne sa zdalo ze uz je medzi nami aj dlhsie ako len 3 mesiace. To si este stale uzivate miminovske obdobie. 🙂 To este aspon dalsie 3 mesiace bude. 🙂

TAk a dnes vecer budem mat postieku a dokonca taku co sa da pretransformovat neskor na postiel, ze sa mriezku daju dole a zostane len zahlavie a ta dolna cast, lebo tie nie su mrzkove. TAk som stastna ako blcha. A uz ziadne velke kusy nepotrebujeme len uvidim ci nam da svagor ten monitor dychu alebo kupim. A finito.

katka22r
27. apr 2010

noo dakujeme

petika
27. apr 2010

zdenka, tak coskoro to mate vsetko komplet a uz len pockat na prichod maleho. 😉 Kedy mate dohodnuty termin? Ci este nemate?

xPetkax - a neda sa nieco take kupit na povolenie soplikov? Alebo nejake naparovanie nad eukaliptom? To pusta sopliky velmi dobre. hm? Skus popozerat na nete abo aj nieco v lekarni skus, lebo atb na odhlienenie asi velmi nezaberu, budes trapit aj malu, aj seba. Skus skor poriesit nieco takto s naparovanim, mne to maminka robila a bolo to dobre. Skus 😉

katka22r
27. apr 2010

joooj uz nech mate drobcov pri sebe
xpetka a odsavacka nepomaha?

xpetka1x
27. apr 2010

odsavaCKU SOM UZ YAHODILA LEBO NECELA SAMA SMRKAT KED SOM JEJ ODSALA TAK SOM JU VZHODILA VED UZ JE VELKA... MAM AJ SINUPRET KVAPKY NA UVOLNENIE AJ KVAPKY S MORSKEJ SOLI NA UVOLNENIE aj sa naparujeme nad harmancekom aj solou ale furt furt jej idu sopliky ja neviem kde sa to tam koti v tom nose...

burina111
27. apr 2010

kati laurička, gratulujeme, bože ako to hrozne letí....
peti ty čo? ako máš?
xpeti, malému super na zapchaný noštek pomáha olynth...je drahší, ale nedráždi, lebo je na olejovej báze...skús...skús jej ešte napustiť super teplú vaňu a daj do vody soľ, nech sa poriadne vyhoručí a potom ju pekne zabal do deky a pod perinku...aby sa vyhriala poriadne...a aj infračervená lampa je super, len či ti tam bude chcieť sedieť...inak už neviem poradiť...náš malý nebol chorý vôbec asi rok a pol klop klop a predtým iba taká nádcha, atb mal iba jedny v živote, našťastie...ale to všetko tá škôlka...tak nech ste skoro fit.
zdeni že 10tt do pôrodu..bože tebe to ako uteká...no nazdar...to potom masabi a ja či čo 😀 holky, sa tešíme že??? teraz to rýchlo zletí keď je vonku teplo...
pekný dník

malinka85
27. apr 2010

Ahoj dievcata, zdravim vsetky a zelam vsetkym vasim babatkam v bruskach nech su zdrave...
Ja mam nove spravy, zistili mi, ze mam stretokoka typu B a je mozne ze tento sposobil moj predcasny porod v 23.tyzdni. Taktiez zistili zapal plodoveho obalu. Doktorka mi povedala, ze si tym nie je ista, ci to sposobil streptokok, ale pravdepodobne to bola infekcia, lebo babo bolo zdrave. A este dodala, ze ked budem mat dalsie dieta, tak pri porode musim dostat infuziu s ATB a dieta hned po narodeni dostane tiez davku antibiotik aby sa predislo zlemu.
Nepoculi ste nieco na tuto temu? Lebo inak sa to pocas tehotenstva nelieci, normalne sa to lieci penicilinom. Tak som zasa zostala na dne. A na toho streptokoka mi prisli az tu v Irsku, na slovensku mi robili spustu vysetreni a nic, len kvasinku ale to az 4 mes, po porode.

katka22r
27. apr 2010

Laura vam posiela krasny usmev a vela radosti 🙂

katka22r
27. apr 2010

malinka streptokok je uz normalna vec ak nakuknes do temy januarovky rodili zo streptokokom aso polovica....ja mam streptokoa uz 4 rok v tele a som tu...nebojaj sa nicoho

malinka85
27. apr 2010

🙂 To je uzasne, ten obrazok je fantasticky. Dakujeme Laurinka...Kiez by sa aj v nasej rodine usmievalo tak nadherne dieta...

malinka85
27. apr 2010

Ja viem, ze ho ma vela zien, a ty Katka, ked si cakala Lauru, nemala si ziadne priznaky,???

katka22r
27. apr 2010

nebojaj sa moja bude coskoro len tomu musis verit a ten streptokok nebojaj je to oki

malinka85
27. apr 2010

Ďakujem Kati

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre