Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

masabi
5. máj 2010

Majkuska ,tiež blahoželám,no snáď tentokrát to s nami nejako bez problémov dotiahneš až do krasne konca 🙂

petika
5. máj 2010

Ahoj baby, čakám v čakárni u doktorky, začali sme špiniť, dúfam, že nič vážne, lebo neviem, čo sa mi spraví. Výsledok napíšem hneď ako budem vedieť čo sa deje. Aaaaach, prečo!

burina111
5. máj 2010

joooj peti, bože, hrozne držím palce...len nech to dobre dopadne.
mne včera svitlo tak na tri hodiny svetlo nádeje ohľadom tých mojich protilátok. v genetone v ba robia testy aj na protilátky...aj mi najskôr písali, že urobia, jasné, že sa dohodneme, hned som volala dokimu, ten že je rád každému podrobnejšiemu vyšetreniu ale že mám počkať po 28tt že vtedy sa rapidne horšia titre. no tak som bola celkom v pohode, že možno sa dozviem, ako to je..ibaže večer mi písali z genetonu, že podrobne si študovali môj prípad a že žiaľ mne niet pomoci..že som hrozná kuriozita, že sa to skoro vôbec nestáva...že tie dečkové baby robia, a že vo výskume majú aj protilátky anti-c, tak super..ešte bol ten doktor hrozne milý a že čo mi na hematologii povedali, že tam najskôr môžu pomôcť a že podľa jeho názoru sa mi tie protilátky vytvorili podľa našich rh faktorov už po pôrode syna a ten potrat bol dôsledok protilátok, čo mám v tele..tak baby ja som teraz dostala náhodou odpoveď na otázku prečo som potratila...a verte, že keby som vedela, že tu protilátku mám, nikdy by sme ani vo sne neuvažovali o dalšom tehotenstve, zvlášť, keĎ mi nikto nevie pomôcť a iba sa čaká, ako to dopadne...
no tak aspoň viem, že som skúsila všetky možnosti a idem ďalej čakať a veriť.
petika, ty daj vedieť, bože len nech to nie je nič vážne..hádam ti dajú duphaston a bude dobre..silno držím palce 😔

katka22r
5. máj 2010

petika snad nic vazne...panecku len nech ste oki 😒

petika
5. máj 2010

Ahojte baby, malinké je v poriadku, srdiečko bije, rastie, zodpovedáme 8+4tt. čiže sme ozaj menší, doktorka nevidela ani žiadne odlupovanie sa so slyznice, povedala, že by malo byť všetko ok, musím týždeň ležať, zvyšujeme dávku duphastonu z 2 na 3 tabletky denne, žiadne milovanie s láskou, takže máme na 2 - 3 týždne malý pôst. Ale ak to má pomôcť 😉 Ďakujem za podporu, idem si ľahnúť.
Burinka, tak to ma teda mrzí, že to takto je. Aspoň vieš odpoveď na prvý potrat a teraz už len čakať 😒 snáď bude všetko v najväčšom poriadku

burina111
5. máj 2010

peti bože chvalabohu, že ste v poriadku..len fakt nič nerob..lež a hotovo....držíme ti palce...bude všetko dobré..so mnou sa netráp, horšie mi nič nepovedali, tak to nejako musíme dokopať 😉
všetky s držte

dadqa86
5. máj 2010

peti aj ja som rada ze si v poriadku 😉 drzim ti palceky a velmi nebooj bude dobre 😉

katka22r
5. máj 2010

petika ty na 2-3 txzdne post ja som ho mala celych 9 mesiacov ale radsej oddychuj a nevypisala ta na pn?a tesim sa ze ste obaja oki 🙂
burinka ja furt na vas myslim bude dobre modlim sa za vas nebojaj sa

burina111
5. máj 2010

ďakujem katušik....no veď za dva týždne 4D sono, podrobne pozrie orgániky, budeme zas o dačo múdrejší.

dadqa86
5. máj 2010

burinka111:Tak daj potom vediet ja som tiez zvedava myslim aj ja na vas kazdy den....drzim ti palceky moya 😉 🙂

masabi
5. máj 2010

Burinka111,no aspoň vieš že si rarita medzi tehuľkami...no strašne ti držim palce nech ste obidve v poriadku,myslim že ke%d ste to dobojovali do 26 tt,tak to bude ok.Všetci ťa budu sledovať neboj,a urobia všetko pre tvojiu aj malej zachranu.Tiež mám niekedy čierne myšlienky ale v porovnaní s tebou je to len banalita.Tak sa šetri a bojujte obe,aby ste sa mohli tešiť že ste spolu 🙂 .
Petika,to špinenie mohlo byť niektorí ženy špinia v čase ovulacie alebo menzesu,ale hlavne ťe ste v pohodičke len sa šetrite...my sme mali tiež zakaz sexovať,ale asi po 20tt som spravila pokus a keďže sa nič nedialo,sem tam si dam povedať,ale žiaľ nie "naplno" 😖 Určite sa oplati vydržať kym nebudeš za vodou.pa,pa

burina111
5. máj 2010

masabi , dadi, dakujeme, ved viete, že vždy informujem..
masabi ty to tiež nepodceňuj, minule som tak narazila na temu vkt v tehu...no nič moc nič moc....ale tak už nejako dopadne, že? horšie by bolo nevedieť o tom..to by bol prúser

burina111
5. máj 2010

massssaaabiiii a ty vlastne čo tu??? pršíííí u vásss???? 😀 😀 😀

dadqa86
5. máj 2010

burinka: nemas zac moya 😉

zdenkam
5. máj 2010

Petika, tak to som rada, isto ti odpadol kamen zo srdca, si viem predstavit ako si sa zlakla.
To milovanie, no my to ani nemam predpisane ze abstinenciu, ale moj tehu hormon sposobuje,ze mi to nic nehovori, takze teraz abstinencia uz 3 tyzdne. A ja by som kludne aj dalsie 3 potiahla.
Abstinovali sme naplno asi tak do 9 tt potom tak s pravidelnostou kazde 2 t, chudak muz. Lebo ako pisem naordinovane to nemame, ale moje telo si to neziada. Po cisaraku pri malom sme abstinovali 5 t a potom jemne skusili, ale napr cele obdobie kojenia som nemala rada akekolvek laskanie v oblasti prs. Tie proste patrili Patrickovi a boli na produkciu mlieka. 😀

zdenkam
5. máj 2010

Baby a vsimli ste si tu 3OTKU?
TAk som dnes bola nakupit vatu do nemocnice - na utieranie ritky, tehotenske vlozky po porode, novorodenecke plienky pampers, nech mam nevyhnutne hygienicke potreby. Este som narazila na bielucke body bez rukavov a take ani nemam,t ak nech sme ready na teplo, som kupila aj to.
Joj, neverim sama sebe, ze uz 3Otka. To uz dalej nepojdem, je vam to jasne, vsak? Ten cisarak ze ma byt najneskor v 37 alebo zaciatok 38tt. Takze mne 4Otka uz nehrozi. 😀
Len nech to vsetke dobre doklepeme a viete ako sa nam vydychne a budeme sa tesit. JOooooooooooooooj.

zdenkam
5. máj 2010

Burinka a vidim ze uz zacinas byt vacsia optimistka. To rada vidim. Podla mna ten potrat mohol ale aj nemusel byt dosledok tych protilatok. Co baby co taky problem nemali? Vcera som hovorila na ihrisku s Irkou a ta mala 3 deti, 5,3 a 1 rok a ze teraz mala potrat ale ze to znie blbo ale je aj rada, lebo 4 deti je uz moc. ale ze aj predtym mala potrat medzi tymi detmi jeden. A ze clovek si potom neuveritelne vazi ze sa mu narodi zdrave dietatko. Ze to zistim, az porodim. Ako kazda mama si to isto vazi, ale tie co o jednu nadej prisli, istym sposobom viac, myslim.

burina111
5. máj 2010

zdeni ved som hovorila, že to musím vstrebať, že to zas prejde...no tak čo mi ostáva..nebudem ako mrak rumburak až do pôrodu 🙂 bože ty už máš 30tt, hrozne to ubehlo, že? ako si sa ozvala s tou krásnou fotkou a srdiečkom z listu 😵
mňa tiež zachvátila panika, keď mi povedali že možno cisarák do 35tt, tak som bola všetko ponakupovať včera, cez víkend..nechcem byť nenachystaná...ešte náušničky a máme všetko...tak som v kľude, teraz len verím, že ja tu budem až do 40-tky 😀 /
s potratom sa netrápim, to akože vám iba tak mimochodom píšem, že aj to mohlo byť preto..neskúmala som nikdy prečo, začo..proste sa to stalo a čo sa tým už toľko trápiť dookola..stejne s tým človek nič nezmení..teraz je pre mňa dôležitá malá a marki...a aby všetko bolo oka..
zdeni tak sa drž a daj vedieť, kedy ti dajú termín na cisarák..bože, to máš ešte tak maximálne dva mesiace a máš doma drobcov dvoch 😉

masabi
5. máj 2010

Burinka jak si vedela ze prsiiiii haaaaa???? 😀

burina111
5. máj 2010

no kedy inokedy ťa tu človek vidí haaaa? 😀

majkuska
5. máj 2010

Inač baby možno mi ani neuverite, ale ja som ešte len vo 4 týždni a vraj na začiatku 4 týždňa, bublinka sa musela rychlo uhniezdiť, pretože dnes mi robila doktorka UZV kvôli tomu, že ako je na tom maternica po čisteni a išla učelom hľadať aj svištika. No akože mi to bolo divne, ale našla, no musela si zväčšiť to na UZV na maximum a ja som sa jej pytala, že či to nieje divne, že je to vidno na UZV, no na to, že bežne by sa to nenašlo, ale ona šla za učelom najsť to a tiež to musela mať na maximum zväčšene. Ukazala mi to miesto v maternici, kde sa to uhniezdilo, vyzeralo to ako kolieskova dutinka(kde sa bude vytvarať tehotenstvo, tak mi to vravela) a v nej malinka bodka, to je ten svištik Lieky mi nedala, zatiaľ do toho nechce chemicky zasahovať, o tyždeň mi vezme kontrolne HCG, ako mi stupa a bude ma častejšie sledovať.No a vyjadrila sa, že toto tehotenstvo može trvať tak cca 8 dni, a ja že blbosť, že 2 týždne určite (myslela som na keksik), ale ja ťava som zabudla na naš sexik na manželove narodeniny, vlastne deň po, lebo na narodky mal nočnu, tak sme si to vynahradili na druhy deň, no ale vtedy ma ani vo sne nenapadlo , že splodime ďalši zázrak No a ja som obidvovala schopnosti svojej dr.,že sa vedela takto presne trafiť.

zdenkam
5. máj 2010

burinka no skor ako o 4 t ten termin vediet nebudem. 😖 ale aspon mam istotu, ze nebudem prenasat. To mi fakt nehrozi. Len mne treba kupit letenku tatkovi alebo mame, zorganizovat strazenie maleho, tak ma hnevaju ze to nechaju last minute lebo tie ceny letenky podla toho potom budu vyzerat. Ak vobec nieco poleti, V dubline sa uz 2 dni zas nelieta kvoli oblaku sopecnemu prachu z tej sopky..

Je to na figu, lebo tu sa da dostat len vzduchom alebo ferry cez more z Anglicka a to trva aj 2 dni zo Sr. A tak ked bolo teraz to s tou spopkou, ludia zostali 7 dni vysiet v zahranici a platit hotely, ked boli na dovolenke. Ako az sa toto stane , az budem rodit, je to v keli a tatko si bude musiet vziat volno aby bol s Patrickom. Ja by som radsej privitala aby to volno vzal ked uz bude aj Evan /asi/ na svete. Nech sme vsetci spolu.

Burinka, tak vidis ja som na ten srdcovy list takmer zabudla. A zda sa, ze bol predsa len tym posolstvom ako som vtedy pisala. Joooj, pamatam sa ako ste ma tu vtedy posmelovali. Velmi som to vtedy potrebovala.Vediet aj ine podobne osudy a ze to ide.

dadqa86
5. máj 2010

Kurna ja nemozem spat 😢 😢 zajtra som mala ist na pohreb,ale nevydalo mi 😢 ma porazi

katka22r
6. máj 2010

dadi a komu?

zdenkam
6. máj 2010

Dobre ranko.
JOoj dnes je u nas synchravo a akoby hmlisto. Neprsi, ale den nevyzera dobre. 😒

Tak aspon nieco co vycari usmev na tvari. Fotky z nas pondelkoveho vyletu.

katka22r
6. máj 2010

jeje ake pekne foto 😀
u nas prsi ako sialene

zdenkam
6. máj 2010

Kati dik. 😉
Tak to by som mala byt este rada, ze tu neleje. Ale je uplne zamracene, vyzera ze dlho to tak neostane.

Ja by som mala mat dnes vecer prvu jazdu autom. Ako ja vodicak mam 12 rokov, ale nikdy som nesoferovala po tom co som si ho spravidla a pri tunajsich kopcoch bude uplne tazke zmaknut 2 deti, lebo Patrick mi nevyslape ten strasny kopec. Tu su kopce vsade. Takze som sa rozhodla ze nazberam odvahu a skusim prakticke jazdy -aby som obnovila co uz neviem. Ale desi ma ta lava strana a kruhaky uplne vsade. Iry pre ktorych su smerovky neznamy pojem a podobne. Mam strasny strach. Ale aj kvoli tomu, ze u nas v meste su skoly len oddelene - t. j. chlpacenske alebo dievcenske, to chcem, lebo chcem, aby maly chodit do zmiesanej skoly a ta je najblizsie 15 minut autom na vidieku. A aj buduci rok ho chcem vozit na jazdenie na koni a to vsetko je mimo nasho mini mestecka. Len ci to zvladnem. Som uz konzultovala s ucitelom, ci je dost trpezlivy.
Inak jedna hodina jazdy stoji 35 eur, tak dufam,ze 5 mi bude na obnovu a rozpamatanie sa stacit.Ale aj tak mam pochybnosti, ci si potom sadnem za volant.

zdenkam
6. máj 2010

A Patrick mi stale spinka od 7.3O vecera - inak u nas je o hodku menej nez u vas. Takze dnes zas nebude spinkat cez den. To uz bude 4. den ked vynecha odpoludnajsi spanok. NO co uz, defiitivne prechadza do obdobia ked ho coskoro vyluci uplne. Cosi mi hovori, ze to bude v case, ked bude mat prijst na svet babo. To bude makacka nemat chvilku klud.

katka22r
6. máj 2010

tak pekne ked spinka

zdenkam
6. máj 2010

Zato ja nic. Do postele po polnoci a 7.1O uz sa mi tam nechce lezat. FAkt nechapem.To aj vy ste neboli unavene v tom pokrocilom tehu? Masabi co ty? Proste ja mam pary za 2, jedine co obcas potrebujem je zlavit na pozornosti - nech nemam stale oci na stopach, lebo teraz ma take ozaj chlapcenske obdobie. Minuly tyzden 3 nohavice zodral na kolenach, lieta a padne /ale lepsie nohavice ako kolena/ alebo frci na bicykli,ze cakam kedy sa vysype lebo sa u toho obzera. Najnovsie mi zacal lozit na strom. Vcera nazbieral klaciky /palicky - tak im hovori/ a ked prisiel tatko domov vravi mu: Tati, hele, klaciky for fire /palicky na ohen/ a strihal si ich detskymi noznicami, ale to som u toho bola nech sa nezastrihne.
Mama moja sa smeje, ze sak ty si uzijes az sa babo narodi. Budes musiet na to male davat non stop pozor. 😲

Mam pocit, ze mi strasne vyrastol posledne dni. Ale najviac ma tesi, ze sa velmi tesi do skolky, vcera tam takmer sprintom isiel. A vravi: Deticky tam budu. Tak som rada. Asi zacne posledny mesiac tehu chodit na este jedno extra dopoludie.

¨Burinka a co vas Marki? Ako sa ma?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre