Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

burina111
12. máj 2010

čaute holky, my v pohode, zas leje u nás, takže dovi dopo...zas dnu....bože, samej mi je dlho tu kvasiť celý deň...
zdeni no jedna baba tam žije, kupi čo chceš a nosí to svojej mamke a ona to potom rozposiela zo slovenska. pozerala som aj použité, ale to sú také ošumelé, špinavé..no mm že bože veď kupme poriadne, je to na viac rokov...takže som objednala takú sadu, gaťky kapsové spolu S,M,L cvočkami sa to prepína ako potrebuješ, sú tam ružové, biele, červené a modré s kvietočkami no a do toho sú vkladačky menšie 4ks a vačšie 9ks..vôbec neviem, či som urobila dobre, nemám s tým žiadnu skúsenosť...a či to bude stačiť..na noc chcem dávať určite jednorázovky. no a je to známa uk značka plienok, čítala som aj na fore, tieto chvália, že ani nepretekajú nič a tá baba písala, že ona do nich dcére vkladá aj obyčajné štvorcové plienky, že je to tiež fajn. tie vkladačky su z bambusových vláken. a ešte používa nejaké jednorázové separačné kusovky, tiež si to dávala, lebo toto som neobjednala 😒 prikladám fotky na inšpiráciu

burina111
12. máj 2010

ešte som modrú zabudla..no čo na to hovoríte? zdeni čo?? ty máš s tým skúsenosť? nebudem si trieskať hlavu o stenu? dobre som objednala? treba mi k tomu ešte niečo? je to veľmi veľká položka, ale keď si človek zráta, čo dá za plienky za tie roky, uff, mi stáli všetky na hlave,jasné že ekologia a dalšie veci. vidíš a zdeni v čom perieš potom plienky? normálne v prášku, v ktorom aj veci pre malého?

burina111
12. máj 2010

masabi jasné daj link..čo váhaš..a aké si objednala? daj viac o nich..bože ja som z toho jelen..koľko kusov, čo k tomu všetko treba...je to určite ekonomický výhodné.....mne asi bude treba ešte prikúpiť, no neviem, nechám si poradiť, ja sa v tom vôbec nevyznám ☹

burina111
12. máj 2010

tie moje su značka Fuzzi bunz.

burina111
12. máj 2010

masabi nie je to niečo v zmysle že lacneplienočky alebo tak? tá stránka? lebo aj ja som s nejakou milou pani komunikovala...ibaže som sa vo fore dočítala, že slovenské a české plienky nie su kvalitné, že to ide na úkor ceny. a že pozor na čínske, tie čo plienka stojí okolo 7eur, je to guma a dieťa má v tom zaparenú ritku. fajn je forum o látkových plienkach. baby tam majú aj albumy a v nich popisujú všetky plienky, čo poskúšali aj ktoré ako sedia, ako sa menia, sajú...tie z tej stránky čo píšem, bavili sa o nich, že su v celku fajn ale že tie vložky sa zle prepínajú na cvoky, že sa na to potom vykašľali a že pretekajú a dobre nedržia okolo nožičiek..ale ja fakt neviem, to je iba teoria, čo som sa včera dočítala kde kade, nemám tušáka..však potom porovnáme..ja sa chystám vyskúšať plienky ešte na malom v noci, tak vám potom napíšem, že čo a ako..

lilik15
12. máj 2010

Ahojte baby chcem sa opytat co by ste mi takeho odporucali robit, teda ak mate nejake take rady,co robit teraz tych par mesiacov pred tym ako sa zacneme pokusat o miminko.Dakujem

zuzu805
12. máj 2010

lilik-no ja som za poslednich 5 tyždnou fungovala asi tak že rano navarila ,upratala a potom sadla za pc na forum 😉 ale od zajtra idem do prace nebudem mať ani moc času na to myslieť lebo robim od rana od 6 do 16.00,,od pondelka do soboty sobotu do 12-tej jeden cyklus mam zasebou,buduci ak bude všetko ok budeme sa snažiť o babo držim Ti palce

lilik15
12. máj 2010

zuzu-drzkam ti palce aby si po tom dalsom cykle mohla zacat skusat a nech to vide najlepsie hned ved to si prajeme asi vsetky..

zuzu805
12. máj 2010

lilik-začiatky su strašne ťažke...teda tie prve tyždne prajem Ti hrozne moc sil a aby Ti ten čas ubehol a bola si opať tehulka,,moc Ti to prajem !!

lilik15
12. máj 2010

zuzu-ano je to tazke ale snazim sa to brat tak ako to je...ale uvidis raz budeme aj my ststne mamicky 😉

cimika222
12. máj 2010

😎 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😵 😵 😵 😵 😵 vedfewbfif

zuzu805
12. máj 2010

lilik15-určite budeme verim tomu 😉 😉

burina111
12. máj 2010

lilik tak ťažko radiť, ale určite začni brať kyselinu listovu a piť alchemilkový čaj, nech sa čím skôr dáš doporiadku. no a akože zábava....neviem, vráť sa k starej záľube, ja napríklad vyšívam a teraz sa dá chodiť veľa vonku, furt sa vrtám v záhradke..proste si nájdi nejakú činnosť, čo ťa poteší a zamestná. choď von s kamoškami, ja viem,že sa ti nechce, ale musíš sa prekonať..postupne to samo prejde a bude ti už len lepšie. alebo uprac byt, aj to pomáha....a forum je super, píš o tom koľko potrebuješ dookola...alebo si snor nejaké veci pre budúce bábo..ako my teraz nová zábava eko látkové plienky..neviem, čo by som ti iné poradila....ja som sa vrátila po kyrete k malému dvojročnému synčekovi, takže som mala o zábavu postarané, to ostatné som vyplnila ako som ti písala...držím palce 😉

lilik15
12. máj 2010

zuzu a aky to pijes cajik?

lilik15
12. máj 2010

Burinka-dakujem aj za tvoje rady a tu kyselinu listovu mozem uz zacat brat hned teraz ?vlastne to by sa malo brat uz 3mesiace pred otehotnenim vsak?

zuzu805
12. máj 2010

lilik.ja pijem alchemilkovy čaj a doktor my včera predpisal aj kyselinu listovu čajik je super pijem ho každy den 😉

lilik15
12. máj 2010

zuzu-Mam doma este kyselinu listovu,tak ju zacnem uzivat a cajik si musim kupit

burina111
12. máj 2010

lili jasné v pohode môžeš, to je iba vitamín...čím vačšia zásoba v tele, tým lepšie pre mimčo

burina111
12. máj 2010

baby zaujimavý článok, keď nám tu rastú chalani..možno nebudete mať potom stresy ako ja s malým......tak mrknite:
http://www.najmama.sk/clanok/224839/vecna-dilem...

katka22r
12. máj 2010

kocky nepozerali ste dnes damsky magazin na jednotke?tam sa vravelo o kyrete a ako otehotniet po akej dobe a tak

zdenkam
12. máj 2010

masabi posli, isto sa mi viac zijde. Ja som citala v dietati ze mozu byt aj z druhej ruky /ved tie latkove som mala 1Orocne po segre 🙂 /takze som bola aj trosku ekonomicka a rovnako ekologicka. Navyse ich ta pani pouzivala riadne /lebo vela bab ani nepouzije/ a tak viem ze bola s nimi spokojna. Ale hod ten link, budem moc rada.

zdenkam
12. máj 2010

Burinka ja som tie moderne latkove bambino mio aj pouzivala uz pri malom, ale mala som malinko kusov. Fakt paradicka. Gatky krasne tesnili, plienky nevytrcala a tak nepresakovalo na obecenie. Neskor som potom k tym latkovym klasickym dokupila aj gatke platove a to uz bolo lepsie ako s ortopedickymi nohavickami, lebo s tym to je fakt na fihu, plienka trci vsade.

Navyse do tych klasickych je ten akobi filter uplny nezmysel, lebo dietatku to robi strasne zle na ritku a sa zapaluje. To bola moja skusenost pri 5 pouzitiach asi a kamoskina rovnako.
Jedina nevyhoda modernych latkovych co som ja mala je ze dlho schnu v porovnani s tymi klasickymi, ale zas netreba zehlit.

Ale asi ta ta spokojnost zavisi od druhu. Teraz proste vyskusam aj tie baby lucy, ale tej pani verim, ved dcerak jej ma takmer rok a ze mi este pisala ze jej aj bolo luto, ked ich posielala prec. Tak uvidime co som len naivna

zdenkam
12. máj 2010

burinka tak to tie jednorazove separacne papiere, to ani neskusaj. Inak sa fakt krasne da aj jednorazovka naskladat do dobrych vrchnych gatiek. TA gumicka to krasne druhy. Ja som to s tymi bambin mio tiez tak robievala.
NIektore tie plienky nemaju ale vrchne gatky a tam to fakt moze pretiect, takze isto treba objednavat aj vrchne gatky.

Tie plienocky vyzeraju dobre. A prala som to v tom prasku ako maleho veci u nas Persil non bio. Non bio sa doporucuje na babatka, u nas. Ziadna avivaz.Tu ani do dnes nepouzivam. A ja som ich skladovala v vyplachnute v plastovom vedre s uzaverom, do ktoreho som dala vodu a trosku tu sa to vola Milton a je to prostriedok na sterilizaciu - pouziva sa aj napr. v kuchyni, vies ze handricku namacas v vo vode kde je naliaty a poutieras napr. kuchynsku linku. Aj vpraci ho pouzivame pri umyvani riadu. A prala som to asi kazde 3 dni. Na 60 a raz za cas na 90.

zdenkam
12. máj 2010

oprava - nie jednorazovka ale klasicka stvorcova latkovka od nasich mam

zdenkam
12. máj 2010

burinka a ja to mam vsetko v bielom a tu su fotky. Len jedne ine gatky mam cervene bodkovane. Inak aj tie bambino mio su v bielom.

a otazka na Katku. Katka pouzivas tie vrecka na zamrazovanie mliecka? Ak ano aka je spokojnost? Ja som pouzivala od Aventu tegliky a spokojna som bola, len oni su dost drahe, tak ze asi kupim aj vrecka, len sa mi to zda take divne. Napr. mliecko som odstriekavala priamo do teglika/rucne/, takze do sacku to logicky nepojde. Nevylieva sa to pri prelievani? Ide to lahko preliat?

burina111
12. máj 2010

zdeni dakujem, tak už som v obraze, neviem, no niečo som ešte dnes zohnala na nete, doobjednala..uvidíme, vyskúšame....potom vám nafotím, keď mi prídu domov...
to s tým mliekom aj mna zaujíma, kati ak máš sáčky, kde ich kupuješ?ja som tiež dávala do avent teglikov, ale to zaberá veľa miesta v chladničke...potom som mala aj také malé plastové dozičky, tiež v pohode a lacnejšie ako avent.

burina111
12. máj 2010

zdeni ešte, koľko máš tých plienok všetkých dokopy?

burina111
12. máj 2010

kati ja som tak chcela pozrieť ten magazin kôli kyretom, no a zmeškala som to....:o((

burina111
12. máj 2010

stihla som už len tu masku s lístkami zlata 😀 😀 😀

katka22r
12. máj 2010

zdenkam nepouzivam ja neodstrekavam akosi na to nemam nervy ☹
aha skoda bolo dobre ale videla som asi od polky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre