Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

burina111
16. máj 2010

kati tak to nesraš...a kedy bude teplo? to ako iba v izbe pri peci??? 😀 😀 😀
ale vážne, sledujem to počasie v posledných rokoch, už nie je ani poriadne teplo, ani zima, skôr hnusne škaredo, upršano, zamračeno....sme si dali....keby sme všetci boli také eco mamky ako naša zdenka..možno by to tak nedopadlo a že v r.2012 je koniec sveta, to ste počuli??? 😀

katka22r
16. máj 2010

noo tak ja som to citala v novinach ze bude teplo ale uz nie take horucavy....no koniec sveta ja o takom ani nerozmyslam daco veselsie?

katka22r
16. máj 2010

Vnučka hovorí svojej babke:
- Babi, ukazovala som chlapcom v škole stojku na hlave.
Babka hovorí:
- Dúfam, že ti nevideli gaťky.
- Ale nie, dala som si ich dole.

Viete, prečo je dieťa ako káva Nescafe?
Je ľahké ho urobiť, ale celú noc potom nespíte.....ako nasa laura 😀 😀 😀

burina111
16. máj 2010

kati ty kde chodíš na tie vtipy??? som sa pobavila 😀 😀 😀 takže máte doma nescu hej??? 🤐 😵

zdenkam
16. máj 2010

a u nas sa zas nelieta, zas tu mame ten sopecny prach - teda oblak z neho a zajtra je zatvoreny vzdusny priestor.
Je to na figu,lebo len pred 7 dnami sme to mali 2 dni tiez. NO a moji muzi maju buduci utorok lietiek za babickou a dedeckem do CR, tak ktovie ako sa ten sopecny oblak bude pohybovat. Mozno z letu nic nebude.

katka22r
17. máj 2010

noo asi tak burinka 😀
a kde su vsetky babenky?

burina111
17. máj 2010

ty ja neviem, asi ich už nebaví net 😀 zato my dve kati sme tu aj za ostatné 😀 😀 😀

katka22r
17. máj 2010

ta asi hej moja....no a co ako sa citis ty a malicke v brusku kope ostosest?

burina111
17. máj 2010

hej jasné pohoda, malé sa hemží, skáče, veď som zvedaná na budúci týždeň do poradne..a dnes mi začal už 28tt, tak hádam to už niekam dotiahneme 😀 akčná som momentálne, mám asi to lepšie obdobie 😉

katka22r
17. máj 2010

a marki sa tesi na sestricku?sa tesis na poradnu zasa uvidis malicku ze?pozdrav ju 😀

burina111
17. máj 2010

diki, uričte...no malý hej, tak teší sa, ale určite bude žiarliť, teraz sa všetci venujú iba jemu, žiarli aj na mm, tak sa až bojím..ale teší sa, veci obzerá, kočíkuje prádzny kočík po izbe, že toto pre miušku, hento..no uvidíme...

katka22r
17. máj 2010

a mozno sa bude pekne starat

burina111
17. máj 2010

katuška to je pre vás s lauričkou.....

burina111
17. máj 2010

baby a už nám prišli prvé plienky....su super, sa vytešujem..kuk:

ema263
17. máj 2010

Ahojte baby, DAKUJEM Vám všetkým za povzbudivé slová... Snad uz aj mne bude coskoro takto veselo, ako aj Vám.. 🙂
Čoskoro podstúpim vyšetrenia- genetiku, infektologiu, hematologiu... Zo začiatku bol všade asi taký pristup (najma v nemocnici), že čo, ved je to prvy potrat a to je uplne v pohode, nic zvlastne doslova a dopismena, hladat pricina sa bude az po 3 potrate, no nastastie mam dost dobreho lekara, ktory mi vypisal vymenne listky aj bez mojho prilisneho natlaku 🙂 Neostava mi nic ine, len mu aj nadalej doverovat. Ak je niekde problem, tak to chcem zistit co najskor, prezit to znova, to by som uz asi neuniesla... Vysledky z histologie boli podla neho v pohode, no nic blizsie nepotvrdili, iba vylucili molu a zapal.. Teraz sa uz neviem dockat prveho mendzesu, aby som znova nadobudla pocit, ze som zenou.. Dufam, ze dojde a nebude musiet byt vyvolavany. Mam strach baby, velky strach z toho, co pride... Co povedia vysledky, co ak sa nieco zisti, ake budu kramy... ☹ Ani vo sne by ma nenapadlo, ze ma to niekedy postretne.. ☹ ☹ ☹ Mam 25 rokov, no zaroven pocit, ze za tie 3 tyzdne som zostarla minimalne o 5 rokov... Vsetko bolo fajn, uplne v pohode, bez problemov, okrem beznych nevolnosti, no na obycajnej kontrole zaznel kruty ortiel- nebije srdiecko... 😢
Najhorsie na tom je to, ze nedokazem mysliet pozitivne! To zle sa stale pretlaci nad to dobre... Ako sa snazim, vzdy je to tak a nedokazem zahnat skarede myslienky, ze to prezijem znova, ze sa mi nepodari splodit a priviest na svet babatko a pod. ...

burina111
17. máj 2010

emi ale to sme mali všetky..to je normálny popotratový priebeh....to človek myslí iba na najhoršie...a s tými testami všade možne, iba buď rada moja a neboj sa pravdy..mňa tiež nikam neposlali, prešla som peklom po potrate, potom som otehotnela a teraz, keď sa zdalo, že som na dobrej ceste zistili, že mám protilátku anit-E a dostala som ju práve pri potrate. keby ma boli poslali na hematologiu, vyhla by som sa teraz stresu 50: zdravé dieťa 50: postihnuté dieťa a nikto mi nevie dať odpoveď až do pôrodu....takže choď na každé vyšetrenie a neboj sa,ak by ti aj niečo našli...aspoň sa dá s tým vždy niečo robiť skôr ako bude neskoro....aby si nedopadla ako ja..žiť teraz ešte tri mesiace v strachu a modliť sa a prosiť pánbožka aby ma mal rád a dal nám zdravého krpčeka...
emi neboj, dobre to dopadne, cyklus tiež nabehne a možno ti vôbec nič nenájdu a uvidíš že o chvíľku budeš tehu a bez problémov 😉

ikula2
17. máj 2010

uz som tu davno nebola a ste tu uplne ine baby co predtym, ale odvtedy sa vsetko zmenilo. 1.maja je presne rok co som potratila svoje prve babo a tiez som bola ta najzufalejsia v celom zivote. a dnes je vsetko ine.
chcem len povzbudit vsetky z vas, ktore ste prezili to iste. dnes mam moj syncek 2 mesiace a tyzden sme obaja zdravi a som stastna ze sa nam to podarilo, a verte ani som nemyslela, ze sa to stane. jednoduch sme to riskli aj po potrate a otehotnela som hned a sme zdravi a stastni
vsetkym prajem aby to rychlo prebolelo a aby ste sa divali do buducna a raz drzali svoje miminka v rukach, treba len verit...

zdenkam
17. máj 2010

ikula, isto to vsetke maminky tuziace potrebovali pocut.
Mna caka babo o 8 t.
Ak by to vyslo, teraz by som rodila to potratove. Ale nevyslo ☹ napriek tomu sa tesim, tomuto co pride. 🙂

Slnko raz vyjde pre kazdu z nas, treba tomu verit.

Masabi, Burinka mam objednane dalsie 15 ks latkoviek. Takze zasoba 3O ks modernych by mohla uz aj stacit v kombinacii s latkovymi. 😉 klasickymi

zdenkam
17. máj 2010

burinka aco su tie snurky?
Inak tie nohavicky, to sa velmi podabaju aj tym mojim, oni su asi vsetke viacmenej rovnaky styl, len ja mam napr. na tie tots take zapinaciky v tvare T a na tych hornych koncoch su akoby umelehmotne zubky na uchytenie.

zdenkam
17. máj 2010

burinka a neboj sa ziarlenia, hlavne musis dat malemu pocit, ze je dolezity, treba mu davat male ulohy a riadne chvalit, ked vyhodi plienocku a tak. Ja sa tiez bojim, ale az tak moc nie.Skor sa bojim toho, ze sa Patrick bude musiet naucit obmedzovat sa v pobehovani vonku, lebo maminka bude musiet ist prebalit maleho bratceka. Ozaj sa najviac toho bojim, ze nebude moct byt stale vonku, ked bude chciet.
Inak chape Marki ze bude sestricka. Lebo Patricka to vobec nezaujima, co boy ci girl, stale povie, ze bude bejbi a tot vse. Pre neho je babo bezpohlavne. Ale sa budeme chichotat az mu budeme ukazovat mini pindika na babu. 😀 a mini nozky, to mu uz teraz hovorim. Znasa to celkom dobre. Stale hovori, ze bude vyhadzovat smelly nappies /smradlave plienky/. Tak ja o 2 dni 32 t tehu. A sa mi vobec nezda, mam viac energie nez pred mesiacom. Asi by somsi to babo este chcela ponosit, ako slon. 😀

petika
18. máj 2010

Ahojte baby, aby ste nemysleli, že kašleme na vás, tak sa pridávame 😉 ja som vás čítala aj včera, ale niekedy nepridám odpoveď, hlavne keď mám pocit, že netreba 😅
Burinka, nádherné plienočky, super, určite sa tešíš veľmi veľmi 😉 a ten vankúšik pre Laurinku... mmmmm je nádherný 😉 Neboj, malý hádam žiarliť nebude. Každý starší súrodenec si musel zvyknúť na to, že prišiel aj ten mladší. Bude ju ako veľký brat strážiť, neboj 😉
Ema263: Ahoj Emi, neboj, buď len rada, že všetky tie vyšetrenia budeš mať. A s mrchou sa nestresuj, lebo z tvojej psychiky a stresu ti ju vyvolajú 😉 Všetko je vždy tak, ako má byť. Neboj sa. Ale hlava musí byť v chladnom kľude, lebo to je centrála pre všetky iné časti tela, tak si neškoď sama, je to zbytočné. Nie si sama, čo prešla potratom. Poznám také, čo tým prešli tri krát a ešte stále žijú a veria. 😉 Proste sa prestaň zaoberať tým, čo bolo, zdvihni hlavu a pozeraj vpred a zaoberaj sa tým, čo chceš do budúcna a čo všetko môže prísť. To je dobrý začiatok ku všetkému dobru. Ak očakávaš iba zlo, sama si to dobré pošliapeš. Tak prestaň myslieť na tie najhoršie možnosti a scenáre a začni opäť žiť s úsmevom, žiť tým, čo bolo, sa nedá. Zbytočne Ti to berie úsmev z tváre, ktorý by tvoje okolie určite potešil viac, ako zadumaný výraz. 😉 už len tvoj manžel si to zaslúži. čím skôr budeš v pohode psychickej, tým skôr sa to opäť podarí. Svoje telo neoklameš, tak začni byť optimistom. Potrebuješ to a my sme toho dôkazom, že to všetko ide 😉

katka22r
18. máj 2010

burinka jeeeeejeeeeee krasny nadherny 🙂 sa teskam ked mi uz dojde 😉

emi 263bud rada ze ta aspon niekde tvoj gynek.poslal mna po 2 potrate nikde neposielali az kym som si to nevydupala ale to som uz menila dr....drzkam prsteky je to tazke ale bude dobre 😉

ikulka2 dakujeme 🙂

zdenkam ako tak citam my sme take optimistky 😀

petika draha moja a ty sa mi ako mas?ja viem ze si na nas nezabudla ved by si skusila ta dostanes po ritke 😀 a ako sa mate?

a xpetka je kde hm?a dadqa?

petika
18. máj 2010

Ahoj Katuška, my sa máme veľmi dobre, už sme dostali aj tehu knižku, tak sme radi 🙂 o dva týždne ideme na celkový screaning ku doktorke, tak tam nám presne určia, v koľkom týždni sme, či je všetko ok a tak. Inak doma na PN, aspoň také light vychádzky máme, že od 10-12 a od 14-16. Takže veľa behať s mužíčkom nemôžem 😒 ale ak to bude zdravé, stojí to za to 😉 Prajem Ti krásny deň a Laurinka nech poslúcha. Boka jej posielame 😉

katka22r
18. máj 2010

petika juuuj tak fajne sa teskam o 2 tyzdne na vysledky 🙂 hlavne nestresuj a uzivaj si prechadzky

petika
18. máj 2010

Nestresujem, Katulka, vieš, že toto nie je vlastnosť, čo by patrila medzi tie moje 😉 užívam si každý deň, keď sme takto dva v jednom 😉 máme pridané foto drobca v albume, aj tehu knižku sme si dali 😉 už netreba nosiť pás v aute 😀 ten neznášam, ale tá kontrolka, čo stále pípa je asi ešte horšia 😅

burina111
18. máj 2010

no čaute, peti tak to si vystihla s tým pípaním...ja tomu hovorím že mozgoďob..a furt neprestane...ale ja mám fintu aby to stíchlo.zapínam pas poza seba a je kľud 😀 idem mrknúť do albumu 😉

burina111
18. máj 2010

petííí jeee, krásny ulz, malý má nohy a ručičky všade možne...to je akčný typ...teda..neboj, ten sa len tak nevzdá.... 🙂 a tehu knižky máme rovnaké 😉 a informuj čo nové....
kati som rada, že sa ti páči...
pozdravujeme

katka22r
18. máj 2010

petika ja som mala stale pas 😒 a jaky nadherny uzlicke 🙂 juuj uz sa tesim ked zasa budem tehulka 😀

petika
18. máj 2010

Ďakujem babule, sme si robili srandu, že to má asi topánky obuté. Malé bojuje statočne, tak verím, že sa teraz nepustí len tak. 😉 Včera doktorka povedala, že pozná veľa takých, čo bez problémov donosili bábo, niektoré do konca tehulkovania, bez skoršieho pôrodu a do konca aj prirodzenou cestou 😉 Tak nevešiam hlavu, aj tu, na nete som také našla, takže verím 🙂 a ten pás aj my tak riešime 😉 poza sedačku a už nepípa 😉

burina111
18. máj 2010

peti ty si taká optimistka, že skôr myslím, či ti nebudú musieť ešte vyvolávačku pichať 😀 ale neee, to bol sprostý vtip.
hej zdeni, som zabudla že čo su to za gumky..tak v tých plienkach aj hore v páse na ritke aj okolo nožičiek su tie gumičky a dajú sa posúvať ako potrebuješ pomocou gombíkov a tie su náhradné...časom sa roztiahnú

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre