Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

erika12345
18. nov 2010

@milka2008 dakujem, aj ja ti blahozelam. 😉 To meranie NT sa robi tak, ako pisala chomica 11tt-14tt prave dnes som na nom bola a vraj babatko bolo az moc zive, bol to problem zmerat, tak doktorka popozerala ine veci a potom sa vratila k meraniu. Krasne sa tam predvadzalo, mavalo, tlieskalo... 🙂 mame dalsie fotecky, tak sa s mm vytesujeme, ake mame fotogenicke dieta. 🙂 Vsetko vyzera byt v poriadku, ale neviem vysledky krvnych genet. vysetreni, tie asi pridu k mojmu lekarovi.

lucka1987
18. nov 2010

@chomica no ved to ze mi povedali ze je to mola..a na utz mi doki povedal ze plod tam je .... asi..... ze len cast alebo nejaky iny ako ma byt.. tak nechapem.. dnes mali byt vysledky este ich nemam.. ze o 10 dni..... necheeem cakaaaat..
tak to je super ze sa vam tak pekne zadarilo.... mna uz doki posiela do iscare alebo heliosu v martine(je to najblizsie) no asi pockam... par cyklov cy sa samo nezadari

milka2008
18. nov 2010

Ahojte,
@chomica,@erika12345 - ďakujem za odpovede na NT meranie. 😉
@luci79 - to mi je ľúto, ale na druhej strane, ak bol abort prirodzeny bez cistenia, tak ani mozno nemusis cakat, to zalezi od teba aj od psychiky, ci si psychicky na tom v poriadku, myslim, tak, ze uz "vyrovnana" s MA. A dieťa si určite vyberie ten správny čas, kedy má prísť, ved máš osobnú skúsenosť so svojim synčekom, ktorý sa vám zadaril hneď po MA. Tak držím palc,e nech sa tešíte z ďalšieho zdravého bábätka 😉
@ginger01 - mrzí ma to, ale po čistení odporúčajú počkať minimálne 3 mesiace, ale podľa mňa, keď sa cyklus napraví, a to je možné zistiť už po dvoch MS od čistenia, nie je problém 😉

chomica
18. nov 2010

@lucka1987 inak z tej histologie vela necakaj, teda presny dovod tam nenajdes. Jedine ci to bola mola alebo nie, ale verim ze nebude 😉
A jasne pockaj par cyklov ,vyskusajte a uvidite. Drzim palceky 😉

milka2008
18. nov 2010

@lucka1987 - takže eštre nie sú výsledky? a koľko si po aborte? dva týždne? to by už aj mali byť, to je hrozné toto čakanie, ale uvidí, ako to rýchlo ubehne a dočkáš sa. A inak ty si už v poriadku ?

milka2008
18. nov 2010

@chomica - súhlasím, histológia veľmi nič nepovie.

chomica
18. nov 2010

@erika12345 gratulujem k buducemu modelovi alebo modelke fotogenickej 😀 ja na to meranie idem o dva tyzdne tak som zvedava, dufam ze bude vsetko v poriadku. A inak ja som sa v pondelok tiez divila ako nase babetko sa meta hore dole a kiva ruckami 🙂

chomica
18. nov 2010

@milka2008 kazda zena po aborte ocakava od histologie vela, no vela sa nedozvie. Ale zase v pripade moly sa to potvrdi alebo nie, tak ako mne, comu som sa tesila.

lucka1987
18. nov 2010

@chomica aha.. no lebo doki mi povedal ze mi brali test krv aj na cukrovku (v rodine nam umreli na cukrovku) dalej na tie infekcie atoxoplazmozu a este neviem ake veci to..... no dost toho spomenul... tak aspon tie veci vyluci ze nie som chora nie? 😕

milka2008
18. nov 2010

@chomica - ty si mala molu?

lucka1987
18. nov 2010

@milka2008 @chomica mne je jedno ci to mola bola alebo nebola...... uz to nevratim... a lubila som drobca od uplneho zaciatku .... boli to aj tak...... len chem vediet ci som v poriadku, ci nemam najeku infekciu a tak... ved na to mi brali tolko krvy.. (brali mi asi 4 ampulky) + ampulku na hcg... a ked budem vediet ze som v pohode... nic mi nebude branit opat sa zacat snzilkovat

chomica
18. nov 2010

@milka2008 nakoniec nemala, ale mala som na molu podozrenie. V nemocnici som mala napisane v sprave ze mola, ale lepkar sa potom potesil ked histologia to vyvratila a len ze abort nastastie.

chomica
18. nov 2010

@lucka1987 aha no ale tak to potom nie su vysledky z histologie ale ti brali krv na nejake vysetrenia nie? Lebo z histologie sa len dozvies vlastne co sa naslo v tych zvyskoch po aborte.

chomica
18. nov 2010

@lucka1987 no tak uz chaaaaaaaaaaaaaaapem....lebo ty si spominala len histologiu....a ty cakas na vysledky z tych krvnych testov, tak uz som v obraze 😉 a neboj aj keby ti nieco nasli, zacnu to liecit a mozes kludne otehotniet. Je stale lepsie vediet co ti je a preco sa to mohlo stat a liecit to ako nevediet.

lucka1987
18. nov 2010

@chomica no ja som myslela ze to je vsetko spolu... lebo gynkac mi povedal ze vsetky vysledky dojdu do 10 dni ododnes... myslela som ze to automaticky robia kazdej tie odbery....preto som sa cudovala preco by som sa nemala nieco dozvediet.. 😕 😕 tak som to zle vysvetlila..

chomica
18. nov 2010

@lucka1987 nevadi a nie nerobia to kazdej, teda po prvom potrate sa vacinou ziadne vysetrenia nerobia, lebo jeden potrat sa berie ako normalka. Len sa robi ta histologia.

lucka1987
18. nov 2010

@chomica inak ty si mala molu? toto tehu ale nemas rizikove ci?

chomica
18. nov 2010

@lucka1987 nemala som molu. Histologia to vyvratila a tehu nemam rizikove ale som na PN.

lucka1987
18. nov 2010

@chomica ahaa no ze normalka.... uzasní su 😕 😕 😕
ja som sa cudovala ze preco tolko testov ale som aj rada aspon budem vediet ci som zdrava a tak ci je vsetko ok.. ked je zdrava mamina je zdrave aj mimco(po vacsine)

chomica
18. nov 2010

@lucka1987 ved jasne bud len rada 😉 mozno sa nic nezisti a si zdrava a sa proste stalo, ale sa nieco zisti budes sa liecit a kludne otehotnies a budes sa bat ako my teraz pred kazdym ultrazvukom 😉

lucka1987
18. nov 2010

@chomica a ty mas teraz pezproblemove tehu?? 😕 😕

chomica
18. nov 2010

@lucka1987 .Chrobacik krasne rastie. Jedine som mala bolesti v podbrusku v nejkom 8tt, ale to bolo z mykozy ktora ma trapi aj teraz.Ale inak zatial je vsetko v poriadku a dufam ze to tak aj ostane az do juna. 🙂

lucka1987
18. nov 2010

@chomica tak drzim palce 😉

zuzula221
19. nov 2010

ahojte babenky chcem sa k vam pridat.... aj ja som potratila koncom jula (MA) bola som z toho znicena, ale potom som si povedala, ze to tak asi malo byt a ze vsetko bude v poriadku, ked uz mame zdraveho synceka... presne ako pise chomica, pri prvom potrate robia len histologiu a z tej ti nic moc nezistia (myslim dovod, preco sa to stalo)... mala som dve mrchy a supli sme na to s muzickom... hned na prvykrat sa podarilo a zatial vyzera vsetko ok... iba v termine kedy som mala dostat mrchu som jedno poobedie spinila... doktorka mi nasadila dufaston a zatial je vsetko ok.... tak vam vsetkym drzim palceky

erika12345
19. nov 2010

@chomica dakujem, no ja som praveze bola dva dni predtym a u gynekologa a tam bol drobcek celkom kludny, trochu sa tam smykal hore dole, tak si tam pomalicky plaval, ale vcera mu asi ten ultrazvuk vadil alebo mozno vecer je zivsi, to bolo tak 16.hod, doktorka mu tam naschval trosku buchla ultrazvukom, aby sa otocil a on sa zacal branit rucickou, ako keby to chcel vytlacit a strasne rychlo so sebou hybal. Ale je to krasny pocit a prvykrat som pocula i jeho srdiecko, vysli mi slzicky. 😉 A teraz stale kukam na tie fotky, je to super, ze uz v tomto tyzdni je tam taky krasny cloviecik. Stale nemozem uverit tomu, ze je moj. 😉 Dostali sme aj fotky z 3D a tie su uplne uzasne. Inak sranda, ze vysetrenie i fotky uplne zadara, ze to hradi poistovna, tak sme mali na chvilu i 3D ultrazvuk.
@zuzula221 vitaj medzi nami, drzim palce, aby vam to teraz vyslo 😉 vsak, ak uz nespinis, malo by to byt v poriadku.

milka2008
19. nov 2010

ahojte
@erika12345 - to je nádherné, aj mne vyhrkli slzičky 😉 a keď si spomeniem na moju blikajúcu bublinku, no predýchavam 😉 erika, koľko ultrazvukov ti už robili? Mne zatiaľ dva. Snáď to nie je na škodu bábätku.A vraj tie ultrazvuky sú menej rizikové ako tie domáce prístroje na počúvanie srdiečka.

@zuzula221 . vitaj a verim, že tentokrát sa budete tešiť z bábätka .

chomica
19. nov 2010

@milka2008 mne robili uz 4 ultrazvuky....2 moj doki a 2 v nemocke ked som mala bolesti. Ale boli to take ultra kratke ultrazvuky len ci je drobec v poriadku.
@erika12345 verim ti ze si hotova z toho...ja doteraz nejak si neuvedomujem ked sa pozeram na ultrazvuk ze to je v mjom bruchu 😀 a ze to je nase miminko 😉

zuzula221
20. nov 2010

@erika12345 ahoj, dakujem... dufam, ze uz spinit nebudem... velmi by sme chceli, aby to teraz vyslo... aj vam ostatným drzim palceky

zuzula221
20. nov 2010

@erika12345 inak aj ja sa tesim, ked uz konecne budem vidiet bit malemu drobcekovi srdiecko... na akciu srdiecka nas objednala gynekologicka az za dva tyzdne... tak dufam, ze vsetko bude ok 🙂

zuzula221
20. nov 2010

@milka2008 dakujem... aj mne uz robili dvakrat ultrazvuk a to som len v 6tt :(... lebo doktorka mala podozrenie na mimomaternicove tehotenstvo :(... ale chvalabohu sa zmylila 🙂 a zatial je vsetko ok..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre