Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

erin365
29. jan 2011

podľa môjho Dr. som mala mikropotrat. Máme sa začať snažiť po ďalšej mrche...mám užívať Femibion800. My sa nevzdávame. Veríme, že do tretice sa malinké udrží a bude krásne rásť...

lu27la
29. jan 2011

@erin365 raz sa nam to musi vsetkym podarit,neboj sa. Pozitivne na tom je,ze mozme mat dietatko,len nebol asi ten spravny cas... 😢

zuzanka2905
30. jan 2011

ahojte no tento mesiac to nevyšlo zas od MA už pol roka a nič nedarí sa otehotnieť

solinkarka
30. jan 2011

Ahojte...myslite ze sa da otehu aj pred prvou mrchou po kyrete?

bublinka11
30. jan 2011

@solinkarka Solinarka da, ak mas ovulku...mne sa to podarilo, ale zial aj druhy krat tiez neuspesne ☹

solinkarka
30. jan 2011

@bublinka11 podarilo sa ti otehu este pred prvou mrchou? 😲

vavrenka
30. jan 2011

@solinkarka da sa. kopec bab takto otehotnelo. ze nedostali po kyrete md, tak isli na vyvolavacku a bums - tam male krpate 😉 , mne sa tiez takto zadarilo, ale zial neuspesne.. po treti krat to ale vyslo! 🙂

solinkarka
30. jan 2011

@vavrenka uff bo ja som mala vcera prvy krat po kyrete sexik a bum do mna...dufam ze z toho nic nebude bo prezivat to opet by som nechcela

zuzanka2905
30. jan 2011

a ja zase poctivo čakala že po pol roku a nedarí sa no čo už dúfam že vo februári sa ppodarí

bublinka11
30. jan 2011

@solinkarka Ano, aj mne sa to nechcene podarilo...proste nahoda, tiez som sla k lekarke s tym, ze MS nedorazila a bola som tehu...ale zial, ani to nevyslo. Teraz je pauza a uvidime, kedy naberieme odvahu sa do toho pustit.
@vavrenka ahoj, gratulujem, drzim palce a dufam, ze budem mat podobny scenar ako ty...len ja sa strasne bojim, tie dva razy boli uplne strasne... ☹

solinkarka
30. jan 2011

@bublinka11 zajtra si kupim ovulacne testy..sice mi vysla ovulka na 19 den po kyretazi...moze to byt??? neni to skoro?

bublinka11
30. jan 2011

@solinkarka ja by som to neriesila...pockaj a uvidis. Ci to je skoro alebo nie, tazko povedat. Kazda sme ina a kazdej cyklus nabehne rôzne, niekto po kyrete neovuluje vôbec . Ja si uz nepamatam, kolky DC to vtedy bolo. Kazdopadne sa nestresuj, pockaj a ak by z toho bolo tehu, tak je velka pravdepodobnost, ze to vyjde. Budem drzat palce 🙂

zuzanka2905
30. jan 2011

solinkarka neviem ale podla mna by si sa namala unahliť mala by si počkať aspon 2cykli aby ti maternica zmocnela

solinkarka
30. jan 2011

@bublinka11 urcite to este pred mrchou nevinde...pockam si na prvu mrchu a snazime opet a dufam ze to uz bude uspesne

vavrenka
30. jan 2011

@bublinka11 mi hovor, ja ked som treti krat otehotnela, tak som na zaciatku prezivala taku uzkost, ze som v noci nemohla spavat 😒, ale postupne ako som coraz viac tehotnela mi dochadzalo, ze tentokrat to asi vyjde 🙂 , asi aj preto, ze som sa tentokrat citila najviac tehotna. mala som najsilnejsie tehupriznaky zo vsetky troch razov a nastastie pre moju psychiku - od 7tt mi bolo velmi zle. viem, ze kocky, ktorym nie je zle a necitia inak ako bezne, maju trochu nervy z toho, ci je vsetko v poriadku... (a vacsinou bolo, ale ten strach.. vsak to poznas)
joj, velmi, vlemi ti prajem, aby ti to tentokrat vyslo, dufam, ze ta doki vysetrila hlavne na trombofiliu atp...
pappa

vavrenka
30. jan 2011

@vavrenka mi hovor, nie my hovor 😅

vavrenka
30. jan 2011

@solinkarka neboj, nie je to zas bezne, to by ste museli sexovat v case tvojej ovu. neboj nic. a keby sa nahodou zadarilo, x kockam to vyslo a maju krasne deticky 😉

bublinka11
31. jan 2011

@vavrenka Vsetky vysetrenia mam O.K....o to viac sa budem bat, kedze 2x to nevyslo a ja neviem a ani nikdy nebudem vediet preco. Ale tak snad...uz do tretice vsetko dobre 🙂 Len este na to nabrat odvahu...

vavrenka
31. jan 2011

@bublinka11 naberies odvahu. daj si vsak cas. iste je jedno - otehotniet mozes - to je ta dobra sprava.. a aj tak, ked zacnes po babtku silno tuzit - strach-nestrach, pustite sas mm/partnerom do toho znovu 😉 a v tom je to caro prirody..

bublinka11
31. jan 2011

@vavrenka Vavri ja po tom babanku tuzim... len ten strach, to zostane asi navzdy u mna...
Vam aj zistili pricinu, preco ste potratili?

dulkagabulka
31. jan 2011

@bublinka11 bubi..aj ja som prisla o babatko...no napriek strachu som sa pokusila znova...a potom sa to začalo sypat ako z fabriky..dnes po rokoch mozem zodpovedne prehlasit, ze s tou bolavou skusenostou som absolutne zmierena a ziaden strach vo mne nie je..takze never tomu,ze tam zostane ten strach uz navdzy..nemusi..

vies kedy je zena tehotna? tak pocitovo? ked sa TO /v jej brušku/ zmeni na TY..a ver ze dietatko to VELMI citi..

ženy po viacnasobnych potratoch,alebo neuspesnych IVF, maju velakrat ten problem,ze uz sa boja TO zmenit na TY..boja sa tej bolesti,ze znova sa to stane..ale jediny kto si ten strach odnesie, je babatko

takze skus strach nechat bokom 🙂 🙂 viem,ze sa to lahko povie...

bublinka11
31. jan 2011

@dulkagabulka Dulka dakujem za povzbudive slova...ono vies, mne sa najprv otehotniet nedarilo a ked sa zacalo, tak to 2x skoncilo zle. A nenasla sa pricina...tak toto mne vrta v hlave.
Ak sa mi otehu podari znova (este stale pauzujeme), tak to skusim brat trosku s nadhladom...teraz som sa moc upinala.

vavrenka
31. jan 2011

@bublinka11 mna ani len nevysetrili 😒 , mojho terajsieho dokiho islo z toho roztrhnut. (menila som gynekologa v 14 tt).
tak mi aspon vzla krv na genet. vysetrenie ohladne trombofilie - koncom mesiaca mam mat vysledky. tak som zvedava.

vavrenka
31. jan 2011

@dulkagabulka pekne napisane - to, o tom TO a TY. Ja sa emoc. skontaktovala s babom az v 16tt, proste predchadzajuce skusenosti urobili svoje. ale uz je to tu a ja moje malicke lubim a tesim sa z neho 😵

bublinka11
31. jan 2011

@vavrenka Ja som uz po druhom MA nastojila na vysetreniach, ale teda, ako som pisala vyssie, vsetko mame obaja O.K. Tak treba verit, ze to bola nahoda a ze sa uz tak nestane. Drzim palce, nech mas trombofiliu O.K. 🙂

vavrenka
1. feb 2011

@bublinka11 dakujem a ked budes tehu, daj vediet, prve tyzdne budes zrejme volky-nevolky stresovat 😉, ale to bude prirodzene vzhladom na to, cim si si presla, neboj, poznam holku po 3potratoch a je v 24tt a holku po 6! a je tusim v 16tt, tym chcem napisat, nie ze ta caka dalsia hroza, ale ze uspech je mozny. najblizsie tehu sa ti vydari. uvidis

nkaps
4. feb 2011

@kvietocek55 @buburka @milka2008 @katusik007 @chomica @buffinko @erika12345 @krista @zucha @verusky ahojte ak si spomínate v decembri som písala, že som v novembri potratila, potom som bola na kontrole a doktorka mi povedala, že MS mám čakať koncom decembra a začiatkom januára... dostala som MS 1. januára, ale druhú som ešte stále nedostala 😒 neviem, či je to normálne, alebo či som mohla otehotnieť aj ked si manžel dával pozor...??? alebo to bude meškať....??? MS som nikdy nemala pravidelnú a test mi tiež nevyšiel, a MS tiež neprišla... posledné dni ma dosť bolí hlava a mám 85 % z príznakov... aj zalúdok mám nejak ako na vode, častejšie chodím na wc a mám pocit, že sa mi aj prsia zväčšili. minule si muž robil čínsku polievku, čo ja veľmi nemusím a strašne mi zavoňala, alebo dnes som si dala čokoládový bombón a došlo mi nevolno, čo inokedy viem zjesť aj dva balíky čokolády.... muž hovorí, že by som nemala byť z čoho tehotná, no ja mám taký pocit, že som, aj môj pes sa tak správa, ako ked som bola predtým dvakrát tehotná....(ked ležím, tak on mi leží papuľkou na bruchu... a dnes som všetko vyupratovala a dezifikovala tiež ako predtým, vtedy ked som sa dozvedela, že som tehotná, aj napriek tomu, že teraz sa mi to ešte nepotvrdilo, ale cítim sa tak... aj pri druhom tehotenstve mi prvé tri testy nevyšli a ďaľšie dva vyšli... tak sa chcem spýtať koľko by som mala ešte čakať kým mi príde MS???

erika12345
4. feb 2011

@nkaps to by bolo super. 😉 Neviem ti povedat, kedze mas nepravidelny cyklus, ja mam 28 dnovy a uz 26 den som mala naznaky ciarky a stale silnela. Nie je na tom teste ciarka po dlhsej dobe? Napr. po hodine? Lebo uz mozes byt tehu, len test to este nevie ukazat. Alebo sa vyber za dr., z krvi to uz na 100% zisti. Drzim placeky.

nkaps
4. feb 2011

@erika12345 aj by som sa tešila, aj sa trochu bojím, aby to nedopadlo ako naposledy.... ale ak budem v tehu budem moooc šťastná a budem si na seba dávať veľký pozor... u mňa je to celé domiešané ja som kojila 10 mes. a MS som mala iba raz a potom som otehotnela a potratila a MS som odvtedy mala iba raz, takže vôbec neviem, aký mám cyklus, kedysi som mala okolo 32 až 34 dní podľa toho mi to už mešká okolo 5 až 7 dní 😒

nkaps
4. feb 2011

pardón 3 až 5 dní

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre