Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

zuzanka2905
7. apr 2011
erika12345
7. apr 2011

@zuzanka2905 mrzi ma, ze to takto dopadlo. ☹ Hlavne ziadaj toho noveho dr. o vysetrenia, lebo niektori dr. su schopni cakat na 3. portat a az potom nieco riesit...Nase zdravotnictvo...

zuzanka2905
7. apr 2011

@erika12345 no ale ja mám porobené vyšetrenia len by trebalo podla mna aj iné o ktorích možno ani neviem ale kto by bol ochotný ma poposielať všade možne ktorý dokror

erika12345
7. apr 2011

@zuzanka2905 ochotny by mal byt tvoj gynekolog, ten by sa mal snazit najst pricinu, ak ochotny nie je, treba ho zmenit a najst niekoho dobreho. A ake vysetrenia mas zatial za sebou?

zuzanka2905
9. apr 2011

@erika12345 vštky okrem hematologie na ktoru som objednaná vo štvrtok dnes som prišla z nemocnice už mám za sebou čistenie znova mised abort

lenkaa222
9. apr 2011

@katus193 po dvoch menzesoch, dvoch mesiacoch..ale ja som potratila hned na začiatku v 6 tt

vera_t
9. apr 2011

@erika12345 ja viem...bolo to naozaj velmi neskoro a to je vsetko na tom to najhorsie...bola tam vazna geneticka porucha...babatko sa prestalo vyvijat...zistili mi to az na morfologickom ultrazvuku...teraz mam sestonedelie... koncom aprila idem na kontrolu ku svojmu gynekologovi a dohodneme sa kedy nas posle na geneticke testy...

katus193
10. apr 2011

@lenkaa222 ja som tiez potratila na zaciatku koniec 6tt a teraz sa snazime tak snad sa podari 🙂

erika12345
11. apr 2011

@zuzanka2905 mrzi ma, ze si tym musela prechadzat opat, viem velmi dobre ako sa citis...No, ak mas za sebou vsetky vysetrenia, tak to si dobra, mne to trvalo straaaaasne dlho, stale sa to tahalo, bolo toho kopec, ale zas som bola rada, ze sa prislo na pricinu, tou bola u mna prave hematologia, co tebe chyba...Akurat som nebola na imuno v Prahe, ale ak by to nevyslo ani teraz, tak by som isla aj tam. Ale hadam uz to nejako dotiahneme do konca. Inak som mala za sebou fakt uplne vsetko a stale dobre vysledky, az mi to prekazalo, lebo kym sa neprislo na pricinu, tak som sa nechcela do dalsieho tehu pustit..
@vera_t to ma mrzi, si to neviem ani predstavit v takom pokrocilom tehotenstve, musis byt strasne silna.. Okrem genetiky ziadaj aj ine vysetrenia, aj podrobnu hematologiu, lebo vsak v niecom musi byt problem a ak sa dietatko prestalo vyvijat, tak chyba moze byt prave tam. A jasne, ze ziadaj aj dalsie napr. na infekcie, virusy a bakterie, vytery, na stitnu zlazu....Je toho kopec, ale aspon budes vediet, na com si pred dalsim tehotenstvom.

vera_t
11. apr 2011

@erika12345 doktori mi hovorili ze si myslia ze ide o nahodnu mutaciu nejakeho chromozomu ale prave tymi genetickymi testami sa to ma bud potvrdit alebo vyvratit a ja teda dufam ze ide o nahodnu...vtedy byvaju deticky uz zdrave....vraj takato anomalia postihuje 1 tehotnu zo 60 000 tehotnych zien co je uplne neskutocne, ze prave ja som ta prva...a pocas tehotenstva mi zistili aj znizenu funkciu stitnej zlazy cize som uz pocas tehotenstva zacala brat lieky...uvidim...dufam ze mi spravia vsetky potrebne testy...a stale dufam ze islo o nahodnu mutaciu...a uz nikdy sa nezopakuje...

emi1602
11. apr 2011

@vera_t Ahoj Vera, som tu nova, ale nahodou som natrafila na tuto diskusiu a chcem Ta mozno trochu potesit, pretoze ja som prisla o synceka v 25/26 tt., presla som si porodom, hoci som vedela, ze mi ho nikdy nedaju do narucia a lekarka mi po vsetkych vysetreniach, testoch len povedala, ze taketo pripady sa stavaju minimalne a len som rozsirila statistiky. Vsetky ale uplne vsetky testy boli ok a negativne. Ale hlavne Ti chcem napisat, ze po roku od porodu som znovu otehotnela a narodilo mi kr asne zdrave dievcatko. Mohla som otehtoniet podla lekarov aj skor, ale psychika nepustila, tak to vyslo az po roku. Ale podla lekarov som mala cakat minim. pol roka. Hoci zase podla "babincov" z okolia su baby, ktore po takejto skusenosti otehotneli aj skor a bolo to v pohode. Zelam Ti, aby si mala take stastie po druhykrat ako ja a vela zdravicka.......

erika12345
11. apr 2011

@vera_t to si mala ozaj smolu, ked je to statisticky 1 ku 60 000. ☹ Ja pevne verim, ze ti to nabuduce pekne vyjde a dockas sa zdraveho dietatka, z celeho srdca ti to zelam. Ale aj tak trvaj na tych testoch, pre istotu. Prajem ti vela stastia, drz sa. 😉

vera_t
11. apr 2011

@erika12345 dakujem ti aj ja pevne verim ze uz sa budem z tehotenstva tesit az do konca a na testoch budem urcite trvat..

vera_t
11. apr 2011

@emi1602 Ahoj Emi, tak dakujem za podporu tiez pevne verim ze budem mat zdrave babatko a Tebe gratulujem k dcerenke a tiez vam prajem vela vela zdravicka...

erika12345
11. apr 2011

@vera_t urcite sa budes tesit, aj ked asi budes mat aj strach. Ja si napr. tehu neviem vobec uzivat, jedinou radostou su kopanceky od maleho, inak sa stale bojim, ze sa nieco pokasle.. Tu ozajstnu radost budem mat az ked sa maly narodi.

vera_t
11. apr 2011

@erika12345 mas pravdu, strach budem mat az kym neporodim zdrave babatko...teraz sa neviem dockat kedy to uz pride ale ked to pride sa nebudem vediet dockat kedy uz bude na svete a potom v podstate az do konca zivota...ale napriek tomu sa na to nie lahke obdobie tesim..prajem Vam vela zdravicka ved uz o chvilocku sa budes tesit zo svojho pokladiku uz v naruci...

erika12345
11. apr 2011

@vera_t Dakujem, budeme ho potrebvat. 😉 Ja som sa na to obdobie tiez strasne tesila, dala som si dlhsiu pauzu, aby som bola s potratmi vyrovnana, ale ked tehu prislo a prisli zas problemy, krvacanie..., tak som neverila v stastny koniec a vobec to pre mna nebolo stastne obdobie..Zacala som tomu verit az okolo 17tt, ked som drobca zacala citit, dovtedy som sa dr. vzdy len pytala, ci male zije..A mam trombofiliu, cize stat sa este stale moze hocico, ja len dufam, ze toto uz musi vyjst, ak existuje nejaka spravodlivost, neviem a nechcem si predstavit nieco ine.

vera_t
11. apr 2011

@erika12345 aha..takze ty si mala potratov viac...smutne...ja pevne verim ze napriek vsetkemu zlemu co nam zivot pripravil tak verim, ze spravodlivost existuje a vsetko dopadne dobre a budete obaja zdravi 🙂 budem drzat palce

veva82
11. apr 2011

@lenkakusi ahoj neviem či ti nieje neskoro moja odpoved ale ja som po 2.potrate otehotnela hned o mesiac a bábätko je zatiaľ v poriadku...po prvom potrate sme si dali polroka pauzu a vôbec sa nám nedarilo otehotnieť a teraz sme na 1.šupu 🙂

veva82
11. apr 2011

@nikky89 ahoj ja som špinila asi mesiac a dokonca raz som aj krvácala.Od začiatku tehu beriem-no už týždeň nie....Duphaston a Ascorutin...a hlavne som veľa ležala a oddychovala,vôbec som sa nenamáhala,všetko robil môj manžel za mňa a dcérka mu pomáhala 🙂 Ale dnes som po 4 mesiacoch sladkého nič nerobenia chytila vysavač do ruky ja.Mne povedal doki že mám hematom a preto som špinila

veva82
11. apr 2011

@katus193 ahoj my sme po prvom potrate čakali pol roka a potom sa nám nedarilo veľmi dlho skoro rok,potom som otehotnela a skončilo to zas potratom ☹ Po 2.potrate ma čistili 21.11. 2010 a 14.1. 2011 som sa dozvedela že som v 4tt...a zatial je drobček v poriadku.I ked sa to neobišlo bez ťažkostí a špinenia ☹ čiže teraz som otehotnela hned po prvej mrche 🙂

veva82
11. apr 2011

@zuzanka2905 ahoj chod na hematologiu a endokrinologiu....ja mám za sebou 2.MA a na hematologii mi nič nezistili...na endokrin. som mala zvýšené ( ale len light) nejaké hodnoty no predpísala mi Euthyrox-lieky na štítnu žľazu lebo ževraj aj tá môže robiť galibu a spôsobovať potraty.A ináč ani mňa tam gynčiar neposlal ☹ našťastie som na hematke sledovaná už 4 roky pre iný problém tak ma poslala hematologička ku endokrin.....i ked to bolo len nedávno a bábätko zatiaľ bojuje.A tebe nedali po 1.MA ani duphaston???Lebo mne ano no škoda že vtedy nezabral.....síce teraz po MA aom začala hned brať Femibion tak sa asi aj preto drobcovi tak dobre darí 😀

emi1602
11. apr 2011

@vera_t dievcata - aj erika 12345 - zelam Vam aby to aj u Vas vsetko dobre dopadlo!!!!! urcite to tak bude!!! musite verit, viem, je to velmi tazke po takych skusenostiach, ani ja stale nezabudam, stale si pripominam vsetky tie strasne udalosti, ale verila som, ze druhe babo prezije a podrilo sa 🙂 nik nechapal, ked som malu porodila, ze som v soku z toho, ze vobec zije, cudovali sa, pretoze reakcie inych mamiciek su ine.... ja som len riesila, ci zije....nie to aka je...
Cele tehu som trpla, presla som si vselijakymi komplikaciami, ale najviac som sa uz potom upokojila po navsteve dr. Cunderlika v BA a skusala som sa aj kvoli babu byt v pohode a naozaj vsetko dobre dopadlo.
Tak Vam zelam vsetko to po com tuzite a hlavne krasne zdrave deticky....

zuzanka2905
12. apr 2011

@veva82 ja som bola všade všetko mám dobre a dieťa už nechcem lebo ked mám take zažívať tak kašlem na to som deprimovana a sklamaná taže tak

erika12345
12. apr 2011

@vera_t dakujem . 😉 Tiez budem na teba mysliet, ked budes tehu, tak daj vediet, drzim palce, aby to tentoraz vyslo. 😉
@emi1602 Dakujem. 😉 Ja sa na to snazim nemysliet, ale ked som napr. v tomto tehu zacala opat spinit a krvacat a ked clovek ma uz zle skusenosti, tak jasne, ze mysli na najhorsie.. Ja ti rozumiem, ze si bola v soku, ja sa len bojim, aby ma potom nenapadali myslienky, ze aj ine moje babatka mohli zit, aby neprisla depka... Ja som tiez nic cez tehu neriesila, ani pohlavie, ani genet. testy, vsetko mi bolo jedno, hlavne pre mna bolo vzdy pocut, ze babatko zije. Tiez sa snazim byt v pohode kv. malemu, lebo on to vsetko vnima a nemoze za to, co uz mam za sebou a chcem, aby citil, ze sa nan tesim, aj ked sa z tohto tehu nedokazem uplne tesit a vykricat do sveta, ze cakam dieta, je vo mne velka obava, ci to zvladneme. Ty si sa kedy najviac upokojila? V kt. si bola vtedy cca tt? Ja asi tak v 17tt, ked som maleho zacala citit.

erika12345
12. apr 2011

@zuzanka2905 nevzdavaj to, ja som bola takato deprimovana po poslednom potrate, tiez som to uz nechcela zazit, prislo mi to strasne nespravodlive, prosila som toho hore, nech uz nikdy neotehotniem, ak mam opat potratit... Mne hovorila 1 super dr., ze ak tuzim byt mamou, musim to skusat a nikdy sa nevzdavat, raz to musi vyjst. 😉 Preber podrobne svoj stav s dr., urcite ta neposlal este vsade, lebo tych moznosti, co ti moze byt, je ozaj kopec. Niekt. dr napr. neposlu na uplne kompletne hemato vysertrenie, ale len na take "zrychlene" a na toto treba dokladne testy, mne napr. v Martine brali cca 20 skumaviek a cakala som vyse mesiaca na vysledky. Keby som mala bezne vysetrenie, co zoberu krv na zakl. koagulaciu, tak som zdrava ako repa, az toto podrobne prislo na problem. A tak je to so vsetkym. Mozes mat v sebe roky skryty zapal, o. kt. nevies, zubny kaz, kt. neboli...tych moznosti je kopec. A ak sa smiem spytat, bol aj partner na vysetreni? Lebo aj v tom moze byt problem..

zuzanka2905
12. apr 2011

ja neviem necítim sa dobre vobec je mi zle na duši a proste celkovo Manžel sa ide dať vyšetriť ale ja pochybujem že on je na vine to ja určite je chyba vo mne

erika12345
12. apr 2011

@zuzanka2905 je uplne jedno, v kom je chyba...Skoro vsetko sa da nejako riesit, nech by prisli na akykolvek problem. Tu tazobu poznam, na mna najviac spadla vtedy, ked som sa vratila do prace...

zuzanka2905
12. apr 2011

@erika12345 no ved to teraz je to ešťe ako tak ale viem že ked pojdem do roboty bude to katastrofalnme a bude mi ešťe horšie preto som si dala prihlašku a chcem isť do školy ale čo do septembra su ešťe 4mesiace a ja nechcem len tak sedieť doma zadarmo zatial marodujem do konca mesiaca ale neviem či mi da aj v maji neviem čo mám robiť ešťe aj to ma trápi

katus193
12. apr 2011

@veva82 tak teda gratulujem a prajem vsetko dobre aby si v poriadku a bez nejakych komplikacii donosila drobceka.JA dufam ze sa to cim skor podari a ze druhe tehu bude uz v poriadku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre