Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

zuzanka2905
27. apr 2011

@erika12345 nie nemyslím ešťe neprišla Ms PO POTRATE Až 8.5 čakám ale chcela som to vedieť

mia55
2. máj 2011

ahojte, poradte mi, kedy je najvhodnejsie otehotniet v mojej situacii, pred 7 mesiacmi som rodila a pred tyzdnom som mala kyret. Kazdy hovori nieco ine, v nemocke mi povedali po 4 mesiacoch, dr. po 6 mesiacoch a ja by som naradsej hned ale viem zenie je vhodyn cas. Mam cakat pre istotu pol roka?

bosoriak
2. máj 2011

@mia55 My sme cakali do prvej normalnej menstuacie a hned to vyslo a zatial je vsetko ok. Brala som wobenzym ten mesiac po kyretazi a lekarka mi povedala, ze uz mozme. Asi je to vela aj o psychike.

mia55
2. máj 2011

@bosoriak ahoj,dakujem za radu. wobenzyn si brala koli comu? Mne zas lekar odporucil HAk ale odmietla som nebudem pchat do seba hormony. Okrem toho by som chcela otehotniet pockam 4 mrsky a kde je napisane ze potom hned budem tehu no nie? A citam kopec zien tu otehotnelo po prvej mrche a maju zdrave baba alebo cakaju na porod takze nemoze to byt az take velke riziko. Preco potom lekari zastavju konzervativny pristup? Zevraj je po kyrete ovela vacsia sanca ostat tehu ako pri normalnom snazeni, a pocula som ze zeny ktore nevedia otehotniet si davaju robit tento zakrok. Len nechcem presvihnut ten cas kedy je to tam akoby pohnojene 🙂 Aj ked ja este kojim a nam sa podarilo oitehotniet dva krat na druhy pokus 🙂

mia55
2. máj 2011

@veva82 ahoj smiem sa spytat aj si nieco brala po kyrete na posilnenie maternice ci si to nechala na matku prirodu? A dal ti doktor nieco na udrzanie tehu ked si potratila? lebo mne nic nepovedal ze mam ist na nejake vysetrenia nic, ani lieky nepredpisal...

lucka1987
2. máj 2011

@mia55 ahoj ja som otehu mesiac po potrate.. pila som na posilnenie maternice a rast sliznice alchemilkovy caj, vsetci si ho chvalili tak som ho skusila a je super.. a hned som aj brala femibion 800. inak nic... a ked som otegotnela napisal mi duphaston

veva82
2. máj 2011

@mia55 ahoj..po prvom potrate mi nikto nič nepovedal tak som to nechala len tak.Po druhom potrate mi lekár odporučil vitamíny -kyselinu listovú a tak som ju začala brať v forme vitamínov pre tehulky-Femibion 800 a hned o mesiac nato som ostala tehotná...nestihli sme podstúpiť žiadne vyšetrenia.Pri prvom potrate som nič nebrala,pri druhom nsom začala špiniť tak mi doktor hned nasadil duphaston ale nepomohlo.......no a teraz mi tiež nasadili od začiatku duphaston a aj ked som špinila asi od 6tt drobček je bojovník a zatiaľ bojujeme úspešne dalej 🙂

bosoriak
2. máj 2011

@mia55 Wobenzym som brala kvoli rychlemu hojeniu po zakroku, niektore zeny piju alchemilkovy caj. Netusim, ci to bolo tym, ale mne lekarka hned po prvom menzese od kyretaze povedala, ze som zahojena a mozme sa snazit.
Je pravda, ze vsade mi povedali inak, v nemocnici dokonca 6 mesiacov, na internete som citala 3 mesiace.
My sme to riskli aj ked je tam vraj riziko dalsieho potratu. Povedala som si, ze ak sa to ma uchytit a udrzat, tak sa to udrzi aj tak. Su tu aj zeny, ktore nedostali ani prvu menstruaciu po kyrete a maju zdrave deti. Vsetko je to individualne, kazda je ina..
Drzim palce, aby sa to podarilo tak ako to chcete vy 🙂

mia55
2. máj 2011

@lucka1987 akujem pekne za rady, planujem tie kupit femibion800 a skusit ten cajik...snad nemoze sposobit nic zle hlavne na maternicu nech je v poriadku 🙂 a drzim palce k tehulkovaniu

mia55
2. máj 2011

@veva82 krasnepribehy nech su pozitivne a dobre dopadnu, tesi ma to ze tolko zien potom otehotnie a maju zdrave deticky, drzim palce. Snad aj mne doktor predpise nieco na udrzanie tehu aj ked pri prvom som nic nebrala prev 3 mesiace a az potom som zacala Pregnnium. A cele tehu som mala bezproblemove. Zivot je nevyspitatelny, tiez sa m nevyjadril k potratu, ani mji nic nedal tak si dam ten alchemilkovy caj a o 2 mesiace zacenm brat ten femibion....kedze by sme chceli babo o tie 4 mesiace 🙂

mia55
2. máj 2011

@bosoriak dakujem pekne, rovnako ti prajem aby to male bolo v poriadku. Ano citala som tu mnohe prispevky ze po prvej mrche a maju krasne baba, ja pockam radsej tie 4 mesiace aj ked neviem ako hned by som nato skocila s muzom. No zdravie je zdravie. Alchemilkovy caj budem pit a uvidim vysledky o mesiac mam ist na kontrolu k dr tak uvidim. Pockame kym prejde leto a v septembri ideme nato ved kto vie ci sa to podari hned no nie? A tebe gratulujem k tehu, mozno je tam male riziko ale ako hovoris kazda zena je individualna.

lucka1987
2. máj 2011

@mia55 zle urcite nie.. ja som ho kupila v lekarni za 1,4 eur 20 sackov, a pila som 3 salky denne. a ked uz bues tehu tak ho nepi.... vtedy by sa nemal.. inak som ho pila 6 tyzdnov vkuse a krasne mi narastla sliznica aj sa maternica spevnila a aj ked sa predtym rok a pol nedarilo otehotniet, mesiac po potrate som otehotnela hned... mozno aj vdaka tej alchemilke

mia55
2. máj 2011

@lucka1987 myslis ze to mohlo byt aj koli tej alchemilke? podporuje plodnost? lebo som pocula ze kyret je tiez dobra poda na plodnost, vtedy sa lahsie otehotnie 😉 zevraj do pol roka je to iste 😉

lucka1987
2. máj 2011

@mia55 hej to som aj ja pocula... mozno pomohlo oboje... kazdopadne treba skusat 😉

veva82
2. máj 2011

@mia55 budem ti držať plčeky aby sa to podarilo aj vám a hlavne aby si mala bezproblémové tehotenstvo .Ja som mala pri Vaneske bezproblémové tehotenstvo...ani neviem ako som vynosila a porodila 🙂 a teraz si to odbijem poriadne,najprv špinenie cca mesiac a ked už bolo všetko ok v piatok som sa dozvedela smutnú vec.... začal sa mi otvárať krčok takže v stredu nastupujem do nemocky a vo štvrtok podstúpim serkláž ☹ a to máme ešte 20 týždňov pred sebou....ale zvládneme to ked už sme si preskákali toto všetko...drobec ma riadne vytrápi to zato že bol taký chcený a vytúžený

veva82
2. máj 2011

@lucka1987 ahoj čítam že aj ty si otehotnela mesiac po kyrete.Máš nejaké ťažkosti či bezproblémové tehu???

mia55
2. máj 2011

ahojte este sa chcem spytat, ako dlho po kyretazi je pozitivny tehotensky test? 🙂

mia55
2. máj 2011

@lucka1987 milovat sa ci pit alchemilku? 🙂asi oboje

mia55
2. máj 2011

@veva82 juj drzim ti velmi palce neni to lahke mozno je krcok oslabeny tou kyretazou tak ti spravia seklaz a budes ok ale asi stravis ostatne mesiace tehu v nemocke alebo prisne na lozku. Ja neviem co by som robila mam 7 mesacnu dcerku takze neviem ako by sme to zvladli ale tak ked sa chce da sa vsetko zvladnut. Verim ze vsetko odbre dopadne a ty bude stastna mamicka 🙂 dvojnasobna. Inak aj ja som maôla uplne bezproblemove tehu prve a ni neviem ako som porodila to by som sla aj druhy krat na dalsi mesiac taky lahky porod som mala. No a teraz par mesiacov potom toto, ale aspon viem ze netreba nic odkladat na nahodu, treba skusat raz to musi vyjst. My sme to riesili sice skoro mozno aj preto sa to takto skoncilo, ktovie. Mysli pozitivne urcite bude vsteko dobre ked ste to dotiahli az sem, neboj sa 🙂

veva82
2. máj 2011

@mia55 tak sme mali obe super pôrod 🙂 no hádam ležať nebudem musieť a budem môcť normálne fungovať....ja mám výhodu aj v tom že moja malá má 6 rokov je samostatná a dosť mi pomáha 🙂 Ja som mala pred rokom a pol krčok operovaný takže aj perto môže byť oslabený no a 2 krát kyret k tomu tak mi to veľmi nepomohlo.Ale radšej nech ma zašijú akoby som musela do pôrodu ležať lebo máme ešte toľko v pláne kým sa drobček narodí.Ináč to že sa snažíte o bábo a maličká ma len 7 mesiacov ťa veeeľmi obdivujem,ja si to neviem ani predstaviť i ked je to super že nebude medzi deťmi taký rozdiel.Ja som chcela max. 3 ročný a budeme mať skoro 7 ročný.Najprv sa mi nedarilo dlho otehotnieť a ked sa podarilo tešili sme sa len 6 týždňov 😠 ale čo už.......

lucka1987
2. máj 2011

@veva82 no mala som problemy. teraz som od januara na pn. v 7 tt, som lezala dva tyzdne v nemocnici, co sme skoro o drobca prisli, zacala som dost krvacat, nevedelo sa preco, potom mi velmi pomaly stupalo hcg, a potom som mla hematom dost velky a akysi nalez na maternici , a v 14 tt som zas lezala tyzden, mala som infekciu na krcku krvacala som tiez. a inak je vsetko ok zatial... musim si zaklopat. a ty mas nejake problemy?

veva82
2. máj 2011

@lucka1987 hmmm tak ty si si tiež vytrpela.Ja som začala v 6tt špiniť až krvácať tak som ležala našťastie doma....Potom mi v podstate nič nebolo po mesiaci špinenie prešlo i ked v 12tt som šla na wc a na papiero som mala čistú krv tak som bežala na pohotovosť.Našťastie sa to tiež obišlo bez hospitalizávie.No teraz sa mi začal krčok otvárať tak v stredu idem do nemocky a vo štvrtok ma budú šiť.Takže si to tiež celkom "užívame".Aj vieš pohlavie dieťatka??My ideme mať chlapca

mia55
2. máj 2011

@veva82 neboj sa zasiju ta a bude to ok, ako dlho si sa snazila otehotniet po prvej dcerke? Tak vies, ja som neverila ze sa to podari, malu som este kojila a otehotnela som 5 a pol mesiaca po porode 🙂 urcite by sme sa mali co obracat a ked ti poviem ze manzel pracuje v zahranici a snazime sa tam zabyvat tak mi povies ci som sa nezblaznila, Ale kto ratal s tym ze to fakt vyjde tak skoro a je pravda ze sme si nedavali vobec pozor. A ked to prislo tak sme sa tesili a riesili co budeme robit aby sme to vsetko zvladi. Myslim ze priroda vie co robi, vsetko zle je na nieco dobre a proste stalo sa asi to malo nejaky dovod. Mozno to bolo prilis skoro ako sa moj dr. vyjadril,a malu som navlacala kazdy den ma vyse 8, 5 kila a este som ju aj kojila...mozno jedno s druhym. Vysledky histologie nemam ty si mala ake? Inak som aj premyslala ze ja som zacala krvacat v noci po sexe, na druhy den som uz mala cervenu krv a ked som podvecer prisla do nemocky tak som uz riadne krvacala... takze som potratila cestou tam. A co ked by sa mi maternica vycistila uplne sama len doktor mi nedal cas a hned ma poslal na kyretaz... ☹ ale to uz je asi zbytocne takto uvazovat, v podstate som v poriadku. Len sa bojim ci to nieco neovplyvnilo co sa tyka plodnosti ale kazda baba tu otehotnieva tak sa tesim 🙂 ty si davaj pozor a je dobre ze mas taku samostatnu dcerku, kolko mam pockat kym sa budeme snazit hm?

mia55
2. máj 2011

@veva82 inak ja som malu kojila ked som ostala tehua teraz si to vycitam, lebo kojenie je rizikovy faktor a moze sposobot potrat. Dr povedal ze mozem kojit, druhy zase ze nesmiem...a ja som kojila. Som nestastna co ak som to sposobila ja? ☹

veva82
2. máj 2011

@mia55 my sme sa snažili pár mesiacov,potom sme prestali lebo ja som mala ženské problémy...potom sme to nejak odložili ja som začala chodiť do práce a stále niečo takže sme tehotenstvo odkladali lebo sme zistili že nám to tak vyhovuje.Malá bola väčšia,bezproblémová...chodili sme na dovolenky a jednoducho sme si užívali.Potom sme sa dohodli že ideme pracovať na bábätku a trvalo nám to 4 mesiace kým sa nám podarilo no v 7tt som potratila.Bábo sa prestalo vyvíjať a nemalo akciu srdiečka.Tak sme si dali polroka pauzu ako nám povedali no 7 mesiacov po kyrete som mala zlé výsledky HPV tak mi museli okamžite operovať krčok.Zas sme si dali pauzu,potom ma prijali na výšku ale pracovali sme na bábu.Ja už som si myslela že som neplodná ked zrazu v novembri som zistila že som tehu.Ale sme sa dlho netešili lebo o 2 týždne nato som potratila opäť ☹ Ale že otehotniem hned po prvej mrche od kyretu som nečakala.A hlavne ked som začala špiniť v 6tt som sa bála že opäť potratím no našťastie bojujeme.
S tým že si kojila a potratila si sa netráp.Nevieš či to spolu súviselo a nikto ti to nezaručí,takže sa neboj.Príde ten správny čas a ono to príde 🙂Budeš mať bábo ktoré donosíš v poriadku
a myslím si že ani ten kyret nejako neuškodí pri dalšom tvojom plánovaní lebo aj mne robili kyret a mesiac nato som otehotnela

lucka1987
3. máj 2011

@veva82 fuha no tiez to nemas ktovieco... no ja mam krcok nastastie uz ok... ale ked bola ta infekcie veru som sa bala ze sa zacne otvarat. pohlavie nam drobec neukazal, a mm ked bol pri poslednom sone povedal ze ani nechce vediet. ze radsej by mal dievca, ale nechce vediet pohlavie.. tak uz ani ja nechem vediet.. ak nahodou sa ukaze tak nevadi budeme radi, ale nebudeme sa vypytovat 😉

mia55
3. máj 2011

@veva82 ahoj,tak verim ze vsetko odbre dopadne, uz mas 6 rocne dietatko a teraz toto urcite donosis 🙂
To je dost skoro ze si tak otehotnela po prvej mrche mozno preto aj spinis, predsa len maternica nie je pripravena a ukludnena a aj ten krcok ak ho mas operovany je oslabeny. Ale to nezanema ze nemozes byt tehu, presne ako pises zevraj po kyrete je maternica pekne pripravena na dalsie tehu a zeny ktore nemozu otehotniet si tento zakrok davaju robit dobrovolne 😨 Rozmyslam ci by som neurobila blbost keby som otehotnela do pol roka ale to uz nemoze byt riziko no nie? myslim tak ten 5., 6.mesiac od kyretu uz podla mna je v pohode. Cele leto si budeme uzivat volno, pojdeme k moru dufam ze top rychlo prejde. Ty sa hlavne drz, a bojuj urcite to dobre dopadne. Vynosila si prev dieta vynosis aj to druhe 😀

zuzanka2905
2. jún 2011

ahojte včera mi zistili že mám vrodený trombofilný stav vrodená APC rezistemcia F V Leiden heterozygot porucha zrážania krvy mala som už 2potraty missed abort chcela by som sa opytať či má niektorá z vás podobný stav a či sa podarilo vynosiť dieťatko vdaka pichaniu injekcii do brucha počas tehotenstva

erika12345
2. jún 2011

@zuzanka2905 mam za sebou tiez missed (3 ☹ ), tiez mi diagnostikovali tromb. stav, len inu poruchu a doma mi akurat spinka 3tt chlapcek...🙂 Tiez som uz nicomu neverila, ale s injekciami mas obrovsku sancu, tak ju urcite vyuzij. Pichat som si zacala hned ako mi vysiel tehot. test. Chod na temu trombofilie, tam je kopec zien, co prisli o babatka a maju tuto diagnozu a mozno niektora ma uplne presne to, co ty. Drzim palce. 🙂

zuzanka2905
2. jún 2011

@erika12345 no ja už som tam bola ale každy má skôr ten Homozygot takže neviem ako ja viem že je tam šanca ale strach je strach ale dakujem aj tak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre