Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

vavrenka
3. jún 2011

@zuzanka2905 homozygot je este tazsia porucha ako heterozygot. pri heterozygotnej mutacii mas zmenenu iba jednu cast genu, pri homozygotnej obidve casti. takze ak niekto, s poruchpu ako ty, ale v homozygotnej forme vynosil babo, je to velmi povzbudive 😉 ..
ja som leiden heterozygot a mthfr C homozygot. ma po dvoch abortoch a uz sa chystam na porod 😵 , naozaj v diskusii trombofilie ti kocky velmi pomozu, povzbudia ta!!!!

zuzanka2905
3. jún 2011

@vavrenka ja som si to čítala ma to povzbudilo určite len dúfam že už na nič horšie mi neprídu a že to dobre dopadne všetko dakujem za povzbudenie

erika12345
8. jún 2011

@zuzanka2905 to je jedno, ci maju homozygot (ako pise vavrenka, je to este zavaznejsie, lebo to znamena, ze mas tuto poruchu zdedenu od oboch rodicov, cize je vecsia sancka, ze sa nieco pokasle) alebo hetero. Mimochodom, ja mam heterozygot a aj podla mna vacsina ma, lebo je mala sanca, ze 2 ludia maju presne tu istu poruchu a su par a splodia babatko, vacsinou ma nejaky problem len 1 z rodicov..A ako som pisala, som po 3 MA a tiez mam babo a aj vavrenka bude mat kazdu chvilu 🙂 , ja som tiez nejako neverila, ze to moze vyjst, bala som sa ist do dalsieho tehu, toto bolo aj velmi narocne na psychiku uverit, ze tentoraz to bude ine, straaaaaaaasne dlho som neverila, ze to babatko zvladne, ale dokazal to a spinka tu pri mne. 🙂 Ked ti na toto prisli, urcite to uz vyjde, mne povedala moja hemato, ze ak je to moj jediny problem, ak sa vysetreniami na nic ine neprislo, tak to vyjde a vyslo. 🙂 Drzim palceky, mozno do roka sa dockas babatka. Ja som este v auguste riesila, ci ist ci neist do toho a uz v polke septembra som bola na hemato po injekcie. Som stastna, ze som to nevzdala a to radim aj tebe, nevzdavaj to. 🙂

zuzanka2905
8. jún 2011

@erika12345 dakujem pekne určite to nevzdám a možno v septembri to znova skúsim 🙂

slavkamesinova
1. júl 2011

Pekny den prajem Mamicky SURNE chcem sa spitat som viac ako tri tyzdne po potrate a teraz mam silnejsie krvacanie dva dni to je asi menzes?Chcem vediet ze uz sme mali dneska taky slabsi pohlavny stik je mozne otehnotiet pocas tohto obdobia a babetko bude zdrave ked sa nam to podari otehotniet teraz?Ci je lepsie pockat po potrate asi kolko dva mesiace alebo hned skusat ake mate skusenosti co odporucate my? dakujem

slavkamesinova
1. júl 2011

@slavkamesinova vysledky z genetiky mam negativne

nkaps
3. júl 2011

@slavkamesinova no ja keď som bola po kyrete, tak som asi týždeň aj niečo krvácala a kyret som mala 27.11.2010 a prvú MS až 1.1.2011 a po troch MS som vlastne otehotnela... radšej zavolaj dr. či to nie je skoro mať MS po troch týždňoch, lebo mne hovorili, že tak po 4-6. týždňoch dostanem, a myslím si, že počas MS by ste nemali mať pohlavný styk, aspoň keď si po potrate a keď aj máte, tak radšej s gumov kvôli výskytu zápalu alebo baktérií a to sa môže vyskytnúť u ženy i u muža...

moja susedka otehotnela hneď po kyrete a má 15 ročného zdravého syna... nečakala ani na MS ale podľa mňa tá maternica by sa mala zahojiť, takže by som ti odporučila aspoň tie 3 MS počkať niektorý dr. odporúčajú až 6 MS, ale to záleží aj od situácie a stavu a zdraviu matky.... no rob ako myslíš.... to bola iba dobrá rada...

a či môžeš otehotnieť počas MS to záleží od toho či ovuluješ.... takže možeš a nemusíš..... ak budeš mať nejaké otázky alebo problémy môžeš sa na mňa obrátiť a ak budem vedieť pomôc,ť určite rada pomôžem 🙂

slavkamesinova
3. júl 2011

@nkaps dakujem...ak chces mozeme si pisat cez postu.........

nkaps
4. júl 2011

@slavkamesinova OK keď budeš mať niečo na mňa v kľude sa ozvi 😉

mia55
25. júl 2011

ahojte tehulky po potrate, mozem sa k vam pridat? Kyret som absolovala koncom aprila a vyzera to tak ze som ais tehotna a je koniec jula. Nie je to skoro? Citala som rozne pripsevky, je to velmi individualne ale aj napriek tomu ja som si vlastne zle odcitala pocet MS od MA lebo som zabudla ze ta prva mi prisla az koncom maja, takze vlastne presli len dva cykly a teraz mam trosku obavu ci to neni skoro. Aj ked MS mam dostat az koncom tohto tyzdna, ale vzdy som vedela ze som tehu, aj teraz to citim. Vytok uz nemam ziaden a pocas plodnych dni kedy bol sme to dva krat skusili.... mamickam,ktorym sa podarilo po kyrete ostat tehu velmi gratulujem, zaslusime si to viac 😉 aj ked ja uz jedno dietatko mam.....ale chceme mat dalsie...a zevraj po kyrete je zena plodna ako jablon...ale len nejaky kratky cas lebo vystelka maternice je cistucka, nova ....

nkaps
28. júl 2011

@mia55 ahojky, tak dúfam, že sa ti splní sen... a koľko má malé?

errilo
29. júl 2011

ahojte, prosim vas, otehotneli ste niekto hned po potrate? bez kyretaze... dakujeeeem

syslica
29. júl 2011

@errilo Ahoj! - ja som tak otehotnela, už som to párkrát písala sem do "potratových tém", aby žienky nevešali hlavu, tak hádam prepáčia, že sa budem opakovať 😉 O prvé bábo sme prišli v 11. tt pri spontánnom potrate bez nutnosti kyretáže - ale následne som krvácala dlho, hoci sa mi krvácanie snažili zastaviť injekciami Methylu do sedacieho svalu... no a keď som konečne dokrvácala nemali sme pochopiteľne v pláne ihneď pokúšať osud, ale zažili sme situáciu ako zo stránok červenej knižnice 🙂 , ozaj nezabudnuteľnú chvíľku, ktorej výsledkom boli dve čiarky na teste a mesiace strachu, či je sliznica dostatočne vysoká a či to bábo prežije. Okolo 11. tt som začala špiniť, tak som hneď utekala na pohotovosť, ale našťastie srdiečko bilo a všetko bolo ok.. Báť som sa v skutočnosti prestala až v druhej polovici tehotenstva. Zvládla som to pohodovo, aj kvôli prenášaniu vyvolávaný pôrod a narodil sa zdravý, hoci nesmierne náročný starší syslík. Takže, hlavu hore - zázraky sa dejú!

syslica
29. júl 2011

@mia55 Ahoj, pre povzbudenie - toto info mám priamo od gynekológov: najlepšie sa dá otehotnieť po potrate, lebo organizmus ženy je "nabudený" a nasmerovaný na tehotenstvo. Netýka sa to len potratov s následnou kyretážou ale všetkých, koniec koncov ja som toho najlepším príkladom 😉 Veľa zdaru všetkým snažilkám!

adina7
31. júl 2011

Ahojte baby...rada by som sa sem ku vam pripojila...Tiez som po potrate-MA.Bolo to 17.juna a nikdy na to asi nezabudnem...celkovo to bolo ako zly sen.My s manzelom zijeme v anglicku a domov na rodnu zem sme isli na mesiac kvoli nasej svadbicke a namiesto radosti to boli len slzy a stres.Tesne pred odchodom na svk som zistila ze som tehotna a bolo to neplanovane a presne viem kedy sa nam to postastilo 🙂 Bola som zmatena ale veelmi stastna a nevedela som sa dockat navstevy lekara.Ked som tam bola tak mi pani doktorka povedala ze mi tehotenstvo este nemoze uplne potvrdit lebo je to este malinke ze mam prist o tyzden.O tyzden nato mi povedala ze sa babo nevyvija a robila mi aj krvne testy na teh.hormon a vysli negativne takze som mala ist v piatok-den PRED svadbou na cistenie,ale prehodila mi to az na dalsi tyzden,kvoli svadbe.Ked som tam isla hned po svadbe v utorok tak som ostala v soku...srdiecko BILO.Takze mi potvrdila vyvijajuce sa tehotenstvo a cca.6-7tt. O 2tyzdne nato-den pred nasim odchodom do uk som zacala spinit a hned som ku nej bezala a ako hladala tak hladala ale srdiecko uz nebilo.Tak hned v ten den ma poslala na cistenie a cestu do uk sme posunuli na neskor.
Je to dlhy pribeh a uz to nechcem nikdy zazit.strasne ma to chytilo za srdce a mooc si uz prajeme s manzelom babatko a najradsej by sme zacali uz aj hned.Uz mam aj 2tyzdne po prvej menstruacii a prebehla v poriadku,teda az na trosku vacsie bolesti ako normalne a silnejsie krvacanie.U doktorky som ale na kontrolu nebola,lebo tu v uk je to s lekarmi zlozite a nieco take ako ''gynda'' tu neexistuje.
Poradte mi...je ta kontrola po cisteni dolezita?Neviete ci v maternici mozu nastat nejake komplikacie alebo si myslite ze by sme mohli zacat uz skusat?
Som sa asi velmi rozpisala...ale za kazdu radu budem mooc vdacna... 😉

bosoriak
31. júl 2011

@adina7 Kontrola po kyretazi je dolezita, myslim, ze na nej lekar zisti, ci je uz sliznica cista. Ja som bola na kontrole do 3 dni po prepusteni z nemocnice a potom po prvej menstruacii od kyretaze. V oboch pripadoch mi robila lekarka ultrazvuk. Aj mi povedala, ze po prvej menstruacii je vsetko zahojene a mozme sa snazit. A o chvilu rodim, takze mala pravdu.
Na druhej strane, pokial sa to v inej krajine nerobi, tak ti asi neostane nic ineho, len sa spolahnut na to, ze si vycistena dobre. Pokial nemas teplotu, nic ta neboli a fyzicky sa citis dobre, tak by to malo byt v poriadku.
Drzim palce.

adina7
31. júl 2011

@bosoriak Ahooj. Dakujem velmi za odpoved. Ja sa citim zdravotne v poriadku len ma posledne 2-3dni pobolieva v brusku, ale myslim si ze to prisla ovulacia. Je to zlastne, ale mam taky poci, ze teraz by som otehotnela na prvy sup. Neviem to vysvetlit ale je to taka predtucha ako ked som mala v tehotenstve a tusila som ze nieco nieje v poriadku. Ale asi dam na rozum a pockam este do oktobra a to ideme na svk tak sa tam necham vysetrit a pojdeme do toho 😀
A chcela som sa opytat, myslis, ze po kyrete mozem mat ovulaciu citlivejsiu-bolestivejsiu?
Pozerala som ze mas par dni do porodu tak sa velmi drz a nech to prejde rychlo,lahko a bezkomplikacii. Prajem zdravie maminke a babatku. DRZIM PASTE! 😉

bosoriak
31. júl 2011

@adina7 Vselico moze byt zmenene, mozes mat bolesti pri ovulacii a moze to byt aj len hojenie sliznice. Ty si musis povedat, kedy si pripravena, nielen fyzicky. 🙂
Prajem aby to vyslo tak, ako chces.

adina7
31. júl 2011

@bosoriak Este som sa chcela opytat ci si dostala a uzivala nejake tabletky na posilnenie maternice alebo si to nechala na prirodu?

bosoriak
31. júl 2011

@adina7 Hned po kyretazi som brala Wobenzym, ten je na urychlenie hojenia.

adina7
31. júl 2011

@bosoriak Mne dali po odchode z nemocnice doxybene tabletky ze tiez na urychlenie hojenia a proti zapalu...
A pisala si, ze po prehliadke ti doktorka povedala ze sa mozete pokusat a podarilo sa vam to hned na prvy sup?

bosoriak
31. júl 2011

@adina7 Ano, mne doktorka na tej kotrole po prvej menstruacii povedala, ze tak o tri dni mame skusit, tak sme skusili a vyslo to 🙂

mia55
31. júl 2011

@nkaps ahojcek, mala ma 10 mesiacov. ty si tiez absolvovala kyret a cakas babo? Tak ja som si robila dnes teh test a vysiel pozitivny. Takze o tyzden idem k lekarovi a obavam sa toho co mi povie ☹ bojim sa ale verim ze to dobre dopadne...

mia55
31. júl 2011

@syslica ahoj dakujem ti za povzbudenie a vidim ze si donosila zdrave babo, gratulujem ti 🙂 aj ked si nemala kyretaz ale ako pises sliznica maternice by mala byt ok pokial otehotnies, ale neviem ci by mali prebehnut 3 cykly alebo 3 mesiace...u man prebehli 3 mesiace...

adina7
31. júl 2011

@bosoriak Jeej to je super. Priala by som si aby nam to tiez tak vyslo. Kedy mas presne termin? A ako prebiehalo tehotenstvo? Bola si na rizikovom alebo si uzivala nejake hormonalne tabletky na udrzanie plodu? Nemala si nejake komplikacie? Opatruj sa 😉

ema72
31. júl 2011

@errilo ja, mesiac po potrate v 6tt a po jednej mens.Povedala som si ze nebudem nanic cakat, lebo uz mam takmer 39. Uz mam len par tyzdnov do finale, zatial ziadne komplikacie. Drzim palec

syslica
31. júl 2011

@mia55 Dosť závisí aj od toho v akom tt si bola, keď tehotenstvo skončilo a akou metódou, resp. s použitím akých prostriedkov sa kyret robil. S tými odporúčanými čakacími lehotami je to tak: gynekológovia "starej školy" odporúčajú pol roka, mladší sa istia odporúčaním 3 mesiacov, ale telo ženy si aj tak urobí po svojom. Už som počula aj odborný názor, že pokiaľ nebola sliznica pri revízii obzvlášť nešetrne, odstraňovaná, mal by sa organizmus zregenerovať po prebehnutí jedného normálneho menštruačného cyklu. Nemá zmysel sa zbytočne stresovať, treba myslieť pozitívne a všetko dobre dopadne - uvidíš 🙂 - a potom nezabudni sem do témy napísať 😉 .

moni
1. aug 2011

@mia55
moja lekarka odporuca cakat 1-2 cykly (ak sa zena psychicky citi na dalsie tehotenstvo). kyretaz som mala 14.4., cyklus mi nabehol po 6 tyzdnoch a hned som aj otehotnela 🙂

adina7
1. aug 2011

@moni Ajoj Moni. Ja som tu na chate nova a skusam sa informovat. 17.juna som bola na kerytazi (7tt) a po 4tyzdnoch mi prisiel menzes a vcera sme isli s manzelom ako sa povie "naplno- a mala som ovulaciu. Mam trosku strach ale ked to vyjde tak budem najstastnejsia. Chcem sa len opytat ci je nieco co by som mohla pre dobry vyvoj babatka spravit( myslim ak by som bola v tehu) Uz mesiac uzivam vitaminy Calibrum pre planovane teh. A ako ty? Nemala si zatial ziadne komplikacie? A stihla sa ti po kerytazi sliznica dostatocne zahojit na dalsie tehotenstvo?
Uz by som strasne chcela by zase tehotna a chcem spravit vsetko preto aby to vyslo 🙂

adina7
1. aug 2011

@moni chybycka sa vbloudila... Myslela som kyretaz nie kerytaz 🙂 Som na nocnej a uz vidno ze potrebujem off 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre