Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

bosoriak
1. aug 2011

@adina7 Tak prajem, aby vam to vyslo 🙂 Nebola som na rizikovom, iba raz som po uziti gynazolu (krem proti mykoze s takym aplikatorom) krvacala asi 2 dni, tak som brala duphaston do 16 tt. Mam malu dceru a muza co pracuje v zahranici, takze kludovy rezim u mna neprichadzal do uvahy. A tak som to aj brala - nech sa deje, co sa ma. Vsetko vyzera byt ok, akurat sa malej nechce ist na svet este. Termin mam 6.8. a uz by som najradsej mala po tom 🙂

mia55
1. aug 2011

@moni tesim saze je tu dalsia mamina co je tehotna po kyrete a vsetko je ok, co ti nato povedal lekar, ze je to ok, teda po 1, 2 cykloch mozes ist nato 🙂 kraaaasne. Ja som mala kyret 24.4. a otehotnela som koncom jula, cize 3 mesiace ale 3 cyklus uz neprebeho l..... bojim sa co mi povie ale ja sa citim v poiriadku, nemem ziadne bolesti a citim sa pripravena na tehu... 😉 a budem bojovat

mia55
1. aug 2011

@syslica urcite treba mysliet pozitivne dakujem pekne, zatial este pockam a urobim test o 5 dni a ak bude pozitivny tak buduci tyzden idem k lekarovi a som zvedava co mi povie a ci mi da nieco na udrzanie tehu predsa 3 mesiace po kyrete no uvidime....zatial sa citim ok 😉 a ty ako si natom ty? mas po kyrete ci cakas babo? 🙂

mia55
1. aug 2011

@moni chcems a ta este spytat dala ti lekarka nieco na udrzanie tehu?

adina7
1. aug 2011

@bosoriak Juuj to ti verim ze by si uz najradsej mala po tom...ale nebojkaj, za chvilonku uz budes drzat na rukach vas maly pokladik a radovat sa z neho...Termin je uz za dverami a urcite to pride co chvila...a aj viete co budete mat? Doma vsetko nachystane? Juuuj to su asi najkrajsie chvile v zivote zeny...uz sa aj ja na ne moc tesim... 😉

syslica
1. aug 2011

@mia55 Ani jedno (vďakabohu), ani druhé (bohužiaľ), zatiaľ som v štádiu snívalka 🙂 , ale na otázku od erilo som na predchádzajúcej strane opísala svoju skúsenosť s potratom a následným otehotnením ...

bosoriak
1. aug 2011

@adina7 No hlavne aby bolo vsetko ok, ostatne ma nezaujima 🙂 Ja uz to beriem trochu menej romanticky, lebo uz viem, do coho idem. Ale naozaj je najhlavnejsie, aby bolo babo zdrave, vsetko ostatne sa da zvladnut.
Moc drzim palce aj tebe, aby vam to vyslo.

errilo
1. aug 2011

@ema72 no ja v podstate hned ako mi nabehla ovulacia. ale mna necistili, vraj sa to rpecistilo same. ale trapili ma 2 dni v nemocnici, lebo jeden lekar ma chcel cistit dalsi povedal z enetreba a tak dokola.. nakoniec ma pustili domov totalne vystresovanu.

errilo
1. aug 2011

@syslica dakujem za odpoved, drzim palceky!

errilo
1. aug 2011

@moni drzim palce! 🙂 pozeram, ze mas termin tak ako ja vo fenruari.

mia55
1. aug 2011

@syslica citala som, ale mas dve deticky tes sa 🙂 ja teraz neviem kedy mam ist k lekarovi co myslis? Ci treba rychlo ist aby mi nieco dal na udrzanie tehu ale pockat do toho 6tt...

syslica
1. aug 2011

@mia55 No tak presne toto som ja riešila, keď som zistila, že som tak skoro po potrate tehotná a hneď u dvoch uznávaných pôrodníkov (Dr. Jány - Kramáre, Dr. Dráb - Ružinov) a ich odpoveď bola zhodná, logická, ale z pohľadu matky, ktorá práve prešla takou smutnou skúsenosťou nesmierne krutá: treba počkať, príroda si to vyrieši sama, čo sa má udržať sa udrží, čo je choré, odíde, lekári to v takom ranom štádiu ešte nedokážu ovplyvniť (či neradi ovplyvňujú? 😕 ).

mia55
1. aug 2011

@syslica hmm mozno aj neradi, lebo ak je to chore neni dobre udrziavat to nasilu a ak je to zdrave tak predsa sa to cez sliznicu dostane a ta si to vajicko uz nejak pokocha 🙂 😉 a mne robil kyret prave dr drab mladsi a poviem ti som stastna ze to bol prave on, sikovny doktor 😵

mia55
1. aug 2011

@syslica a u teba sa to udrzalo?

syslica
1. aug 2011

@mia55 Tak je ako hovoríš, múdra príroda u nás zariadila, že vajíčko sa udržalo, s dr. Drábom som bola v kontakte v podstate celé tehotenstvo a napokon mi v deň mojich 31. narodenín pomohol porodiť zdravého syslíka 🙂 .

moni
1. aug 2011

@mia55
Pri vsetkych tehotenstvach som bola na liekoch na udrziavanie; teraz 😖 som ich zacala brat hned po ovu - taka bola dohoda s lekarkou.
Drzim ti palce!!!

moni
1. aug 2011

@adina7
Podla mna to ze zene nabehne cyklus je signal ze sa spamatalo z kyretaze, hormony pracuju ako maju a je to len na vajku ci sa oplodni a uchyti. Ja som absolutne neratala s tym ze by to vyslo takze som bolq velmi prekvapena - samozrejme plna obav (stale som) ako to dopadne. Ked som zacala v 7tt spinit a na sone nebolo srdiecko, velmi zle som to niesla a zase som sa videla na kyretazi. Ale po tyzdni sa povora mala ukazala v plnej parade 😵
Zaklad je byt v dobrej psychickej pohode, vitaminy su urcie fajn aby telu nic nechybalo. Drzim palce aby ku vam zase rychlo babatko zavitalo!

errilo
1. aug 2011

NO u nas bol zaciatok tiez dramaticky. Mna, vtedy este moja obvodna doktorka, vystrasila. Ja som bola u nej 4 tyzdne po potrate ze som nedostala menzes a mala som bolesti. Tie uz sa mi zdali take, ako ked sa vajicko zahniezduje, take som si pamatala z tehotenstva pri prvej dcerke. No doktorka, ze mam hnisavy zapal a volnu tekutinu v brusku. Nechala ma tyzden cakat doma a potom som isla na krv. Ked som jej volala povedala, ze hcg mam prilis vysoke, nech si pridem pre ziadanku do nemocnice. Ze nech si to riesia tam, ked ma necistili. Ze to moze byt vselico. No a mala som velkeeee prevelkeeee stastie, ze som na prijme stretla doktora Hrabcaka, ktory mi povedal, ze to vyzera na tehotenstvo, ale zatial nevidel babatko iba zltok a tak ma poslal domov s tym, ze on taketo pripady pre isotu sleduje aj 2-3 tyzdne, aby neposlal na kyretaz zdrave babatko. No a tak som opat cakala co bude, no a na kontrolu som sa dohodla rovno u neho. Tak ked som po tyzdni prisla, povedal mi, ze som tehotna a vidi srdiecko 🙂 A odvtedy chodim uz len k nemu. No a mojej byvalej mudrej pani doktorke s uzasnym pristupom som ani nesla povedat, ako to cele dopadlo.

adina7
1. aug 2011

@moni
Popravde uz si niekedy zacinam mysliet ze mi to lezie na mozog,lebo nerobim nic ine len premyslam o brusku,babatku,kociariku,postielocke,atd...atd... ☹ Niesom vobec typ cloveka na cakanie a strasne ma to ubija.Tiez mam strach ze ak sa to nahodou chyti tak ci to bude vsetko v poriadku ale verim v to a bola by som moc stastna. Takze si viem predstavit ake obavy asi mas. Ale je to asi uplne normalne po potrate a kazda zena co si s tym presla to v sebe ma a v podvedomi na to stale mysli. A preto treba mysliet pozitivne a zlych myslienok sa snazit vyvarovat 😉

moni
1. aug 2011

@adina7
na Leu sme cakali 16 mesicov, takze cakanie poznam 😔
nech sa rychlo tesite z babatka! 😵

adina7
1. aug 2011

@moni
Dakujeme 🙂 A tebe nech tehotenstvo lahko prebieha a poriadne si ho uzivaj 😉
Tesim sa s tebou 😵

mia55
1. aug 2011

@syslica kraaaasne, to je stastny pribeh tak verim ze aj moj tak dopadne...drz mi palceky 🙂 takze ti ani nic nedal na udrzanie tehu vsak? bude alebo...

mia55
1. aug 2011

@moni no uvidim mne doktor povedal ked som sa ho predtym pytala nato ze ak je to zdrave udrzi sa to ak nie odide to same...ale zalezi aj v ktorom tt si, ci krvacas a aky je priebe tehu...drzim palce aj tebe nech donosis krasne babo

syslica
1. aug 2011

@mia55 Nedal... a držím palčeky všetkým tu, aby ste sa čoskoro dočkali zdravých krásnych detičiek 🙂 .

mia55
1. aug 2011

@syslica zrejme si mala bezprolemove tehu a nebolo treba, dakujem za povzbudive slova velmi si mi pomohla, ozaj a snazis sa o 3 babo?

syslica
1. aug 2011

@mia55 No, mala som špinenie v 11.tt, tak som letela na pohotovosť a bol tam milý Dráb a ukázal mi srdiečko 🙂 , potom bolo v podstate všetko v pohode až na tlak ku koncu a prenášanie. O tretie sa zatiaľ nesnažím, len snívam a zbieram info ako na syslinku 😀 .

mia55
2. aug 2011

@syslica no vidis este si aj prenasala 😉 mne bolo dnes rano par krat na vracanie, naplo ma ale potom to preslo ked som to zajedla rozkom. Na gyndu volam az buduci tyzden a som zvedava kedy mi povie aby som prisla, mala by som byt teraz v 5tt.

syslica
2. aug 2011

@mia55 Tak ťa poteším ešte čímsi, čo hovoria gynekológovia: vraj aj podľa intenzity tehotenských príznakov sa dá usudzovať, že tehotnosť sa vyvíja dobre. Čím silnejšie príznaky = tým lepšie pre mamu a dieťa. Samozrejme ich intenzita môže byť ovplyvnená viacpočetným tehotenstvom (silnejšie) alebo genetickými predispozíciami matky (silnejšie, ale i takmer vôbec žiadne, čo bol môj prípad pri oboch tehu).

mia55
2. aug 2011

jujj zeby to boli dvojicky? 😉 to moj muz by bol velmi rad. Ano podla priznakov sa da usudzovat zeby to malo byt ok, aj citim maternicu obcas take pobolievanie, ale ziadne ine bolesti nemam. Tak pockam koncom tyzdna urobim dalsi test a potom sa hlasim na gynde. Kazda zena je ina, a mnohe nemaju ziadne priznaky ale ja radsej chcem mat nech viem ze to je ok, a ze babo zije 🙂 pri oboch tehu si nemala ziaden priznak???

syslica
2. aug 2011

@mia55 Dá sa to tak povedať, čiastočne: vôbec mi nebývalo zle, len občas taká ťažoba akoby pocit plného brucha, ale že som tehotná, to som vedela pri všetkých 3 (aj pri tom úplne prvom) veľmi skoro podľa toho, že ma začali pobolievať prsia, pnúť sa a tak. No nemala som ani zvláštne tehotenské chute či citlivosť na zápachy....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre