Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

mia55
20. aug 2011

@nkaps dakujeeeeeeeem,buduci tyzden zacinam 8tt. tak snad sa to udrzi...

jessi03
20. aug 2011

Froschka :Ahoj aj ja som prekonala bohuzial sponntany potrat a veru niejeto prijemny zazitok ☹ Ale nic nenarobis asi to tak malo byt ☹ Este ze aj ty chlapy vedia s nami citit ak s nieco taketo stane tiez, moj priatel ma podporoval a tiez sa snazime o miminko 🙂 Som po potrate 8 mesiac .Drzkam vam palce nech vam to vyjde a hlavne nemisli negativne len pozitivne 🙂 Viem je to tazke ale nic ine nam nezostava 🙂 Poznam to z vlastnej skusenosti ☹ Vela stastia 🙂 😉

syslica
21. aug 2011

@mia55 Ahoj, hlásim sa späť po dovolenke a hneď zčerstva gratulujem! Otehotnela si ozaj v super čase, najkritickejšie mesiace bude leto a babie leto, jeseň už prežijete v pohode, no a v zime sa pekne zababušíte... a na jar narodíte 😀 😀 Hlavne držím palčeky, nech sa vám darí!

syslica
21. aug 2011

@agnes28 Podobne ako u ostatných žienok, ani ja som po potrate nebola na rizikovom... ale ak máš taký problém s prácou a dobrého gynekológa, skúste podebatovať, možno sa dá čosi vymyslieť 😉 .

sniperka
21. aug 2011

@agnes28 Môj predošlý lekár nepovažoval moje tehotenstvo za rizikové ani po troch potratoch a predčasnom pôrode v 28 tt.Prešla som k inému lekárovi a ten mňa okamžite dal na rizikové, ako dôvod uviedol poisťovni vysoké riziko predčasného pôrodu.Asi to záleží aj od lekára.

mia55
22. aug 2011

@syslica dakujem pekne, tak je mi strasne zle, dnes rano som vracala, naplo ma ked som otvorila chladnicku. Uff...dufam ze po 3 mesiacoch to prejde. Kde si bola na dovolenke? Niektore zeny pisu ze ultrazvuk je dovod potratu ale to si myslim ze niekto pene prehana....kazda zena kora by sla na kontrolu UTZ do 12tt.by potom potratila 🤐

syslica
22. aug 2011

@mia55 Ja som síce tehotenské nevoľnosti nemávala, ale ak ťa to poteší, gynekológovia vravia, že silné (nie extrémne) problémy tohto typu znamenajú. že telo produkuje dosť tehu hormónu a že vyvíjajúce sa bábo je tým pádom zrejme zdravé a v dobrom prostredí a podmienkach na rast 😉 Ale je to zrejme tiež vo veľkej miere záležitosť genetiky, tehotenstvo bez nevoľností neznamená automaticky zlý koniec (mám dva zdravé veľmi čulé sysle 😀 ).
UTZ ako dôvod potratu je len šírenie poplašnej správy! Rozhodne sa tým nenechajte vystresovať. Rané ultrazvuky sú potrebné aj pre všetku tú spresňovaciu diagnostiku a NT, morfológiu... a ešte nikto vedecky nedokázal škodlivosť UTZ na plod pokiaľ sa vykonávajú v primeranom množstve (teda nie ako Tom Cruise, ktorý manželke navrhol zakúpenie prenosného UTZ prístroja, aby mohli Suri v brušku sledovať pravidelne... myslím ale, že Katie mala dosť rozumu, aby mu to vyhovorila... našťastie 😝 )
Boli sme 3 dni na Sibíri (ale Nový Smokovec, tak sa volá tamojšie sídlisko 😀 ) a potom neplánovane na východe Slovenska, čo mal mm ako služobku a my sme ho vlastne sprevádzali.

mia55
22. aug 2011

@syslica ano pocula som o tom, tak dufam ze to je vsetko ok, aj ked ta nevolnost je po cely dena rano najviac. Myslela som ze dnes vapluvnej aj svoj zaludok na tanier 😲
Tiez si to myslim tie UTZ a niekto si tym zrejme odovodnuje ze to bol urcite UTZ aby zahmleli problem ktory nastal naozaj zrejme z genetiky. To je bezne, normalne,stava sa to a je to realita....musime s nou zit...
Jaj to som nevedela ze takto Tom bol taky fanatik, ale on aj je trosku z toho kabalizmu taky sisi nie 😀
Doktori predsa vedie co je zdrave a co uz moze byt ohrozujuce, a co tie zeny ktore maju problemy a musia chodit castejsie na UTZ? 😝
No ved tam je pekne pokial viem, Smokovec krasne ciste prostredie, vzduch ajaj----dobre vam bolo 😨

errilo
22. aug 2011

ahojte, uz som tu dlho nebola, ale konecne mame zavedeny internet tak pozriet, co nove.

errilo
22. aug 2011

@drakozorka ahoooj, ako prebieha tehulkovanie?

errilo
22. aug 2011

@barca127 uff v 16? ja uz som si myslela, ze v tomto obdobi by sa to uz nemalo stavat... ale priroda je nevyspytatelna v tomto.. a co sa stalo ak sa mozem spytat a ako sa to prejavilo?

errilo
22. aug 2011

@mia55 dakujem 🙂 ano uz som v 2 trimestri, ale stale sa nemozem zbavit strachu a obav... ale uz by som chcela... a ty ako pokracujes?

errilo
22. aug 2011

@agnes28 moj doktor berie dalsie tehu ako rizikove

barca127
22. aug 2011

@errilo ahoj jasne ze s smies spytat...mno ja som zacala krvacat tak som bola v nemocke tam si ma nechali na pozorovanie po troch dnoch ma pustili a na druhy den od prepustenia som zacala v noci krvacat ked som rano hned sla do nemocky tak babo vlastne uz nezilo nebilo mu srdiecko a nemal plodovu vodu neviem co sa stalo ale vsak asi to tak malo byt neviem ci to s tym nejako suviselo ale na usg v 12 sme vlastne dva tyzdne zaostavali ale inac bolo vsetko ok

errilo
22. aug 2011

@barca127 tak to ma mrzi.... 😢
A teraz si opat tehulka?

nkaps
22. aug 2011

@errilo veď čítaj @barca127 má 3 t. bábo ach jaj

errilo
22. aug 2011

@nkaps nehnevaj sa, ale mozem otazocku? ty si pamatas vsetko ku vsetkym nickom co kto kedy napisal?

barca127
22. aug 2011

@errilo mno teraz uz mame doma 4tyzdnovu bambulku narodila sa skoro presne o rok po tom co nas nas prvy anjelik opustil

drakozorka
22. aug 2011

@errilo ahoj errilo.no pocity mam stale rovnake stale sa bojim ako to vsetko dopadne.minuly tyzden som trosku spinila dost ma to vystrasilo teraz beriem duphaston.sono dopadlo celkom ok dalsie ma caka 8.9.ty sa poxval ako sa ti dari?

mia55
23. aug 2011

@errilo strach bude cele tehu aj u mna, ale ssnazim sa mysliet len pozitivne,zatial ide vsetko ok, nemala som ziadne spinenie len mam velke nevolnosti, vcera som grcala rano ostosest az som myslela ze vyplujem svoj zaludok 😝
inak koncim 1.trimester 😉

zuzanka2905
23. aug 2011

ahojte chcem sa opýtať mám vrodený trombofilný stav a som po 2potratoch momentálne som v 5tt a pichám si na riedenie krvi Clexane ale doktorka mi naordinovala každý druhý den ale dnes som bola na krv a pila som pred odberom dost vody a sestrička ma vyľakala že mám velmi hustu krv až čiernu teraz sa bojím nemala by som si začať pichať radčej každý den a hotovo čo vy na to 😖

ivusa79
23. aug 2011

@zuzanka2905 No ahoj ja som po dvoch MA a teraz som v 13 tyzdni a picham si fraxiparine od zaciatku tehotenstva kazdy den. Ked som si nepichala, mala som presne tento problem. Ked mi brali krv, sestricke sa zdala vzdy husta, ale nikto tomu neprikladal nejaku dolezitost a dopadlo to zle... Na tvojom mieste by som hned zavolala doktorke a povedala jej to.. a spytaj sa na to kazdodenne pichanie... Nenechaj to tak, drzim palce

zuzanka2905
23. aug 2011

@ivusa79 Dakujem za radu asi jej hned zavolám dakujem ešťe raz 😒

errilo
23. aug 2011

@mia55 drzim palceky! a to grcanie je vraj dobre znamenie 🙂

errilo
23. aug 2011

@barca127 tak to som rada, ze mate doma babatko 🙂 keby som si uz aj ja priniesla domov nas maly uzlicek...

errilo
23. aug 2011

mate prosim vas nejake skusenosti s tymto: akurat som bola cikat a ako som sa utrela tak taka malinka ruzova vlasocnicka mi isla a kusticek takeho hnedeho ako spenlikova hlavicka... mali ste nieco take? ja som po MA tak uz ma chyta panika...

mnamko
23. aug 2011

@errilo nasadiť Ascorutin 3Xdennne kúpiš aj v lekárni

errilo
23. aug 2011

@mnamko dakujem za radu, idem vygooglit co to je... nepoznam to... mas tym skusenosti, s takym mini spinenim?

mnamko
23. aug 2011

mne to dala doktorka na pohotovosti na gynekológií a hneď pomohol.

mnamko
23. aug 2011

@errilo ja som to pri prvom raze pred 10rokmi zanedbala a doktorka tiež a potratila som takže teraz som si nato dala bacha a hneď som bežala na pohotovosť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre