Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

michelle1004
24. nov 2011

@biancaadamko tak to mi je naozaj velmi lutoviem ze je to naozaj velmi tazke a hlavne nespravodlive.ale dufam ze ked si budeme v january pisat tak budeme opet stastne a tehu.budeme sa opet tesit a usmievat..

alzbetkaz
24. nov 2011

prosim napíšte mi vašu skusenosť lebo nemam čas všetko čítať 🙂. mám 2krásne detičky 4 a 3r. v lete som neplánovane otehotnela a vseptembri aj potratila ☹ lenže teraz ked prešli len 2mesiace som si urobila test lebo mi došlo na odpadnutie a že 2čiarky 🙂))) bojím sa ake máte skusenosti s takto skorou tehotnosťou po potrate dakujeeeeem za rady...

lulu10
24. nov 2011

@rous ahoj citala som tvoj pribeh. Takze v tehu urcite pichat fraxiparin alebo clexan, daj si urobit imunologiu a hysteroskopiu-ak ti to uz nerobili, a skuste aj mm spermiogram. Ale tu imunologiu a hysteroskopiu URCITE. Ja mam za sebou tiez 3x potrat a vela vysetreni tak sa kludne pytaj, a chlapa nechaj trosku vydychnut-oni su poserovia a znasaju to este horsie ako my len sa tvaria a hraju ze sa s nimi nic nedeje akoze -aj moj mal taku reakciu a pritom je to skvely chlap. Zajtra šup ku kadernicke a kozmeticke a nezabudni si nieco pekne pre seba kupit 😉 Skratka urob si radost! Slnko raz vyjde aj pre nas 😵

lulu10
24. nov 2011

@eviq som ti posielala IP

eviq
24. nov 2011

@lulu10 mas odpoved draha 😉 😉

biancaadamko
24. nov 2011

@michelle1004 tak to dufam aj ja, ze coskoro budeme riesit aky kocik si kupime 🙂

rous
24. nov 2011

@vavrenka Chces mi povedat, ze je to jasna diagnoza a zla alebo vlastne ziadna liecba? To mas na mysli?

eviq
24. nov 2011

@rous Sy lepivych trombocytov je porucha krvi, asi o nieco zlozitejsia ako ine mutacie ale dá sa upravit napriklad anopyrinom, ak to tvoj hematolog neriesi, tak sa porad s inym...

vavrenka
24. nov 2011

@rous nie nie nie 😉 , chcela som napisat, ze sy lepivych dosticiek sa musi liecit, ak ma byt tehu uspesne, lebo bez liecby sposobuje potraty. poznam kocku , co to ma tiez a konecne, ked jej zsitili, co jej je, nasadili jej liecbu a uz ma dietatko 😉
mna len rozculilo, ze tvoja lekarka ti nepovedala, ze to spolu suvisi a ze je cesta von! a ta mutacia sposobuje tazkosti iba a prave v tehu (o.i. mam aj tu).. dolezite je, aby si pocas tehu a pred otehotnenim brala lieky a je ralna sanca na donosenie babatka. skus mrknut do temy - trombofilia - tam je x bab, ktore maju za sebou podobne skusenosti a podobne/rovnake dg ako ty 😉

rous
24. nov 2011

@eviq Ano anopyrin papam . Kazdy den!!!! Acidum folikum + B6+B12. Moj predosly hematolog to riesil rovnako ako terajsi!!! Anopyrinom!!! Fakt mam smolu na lekarov? Netusila som ze je to tak vazne. A to mi ten predosly hamatolog pri kazdej kontrole prizvukoval aky nebezpecny je pre mna kazdy dalsi pokus o tehotenstvo. Ma pravdu??? Ano prekonala som plucnu emboliu (smrtelna diagnoza ale prisli ste vcas) povedal lekar na JIS . Myslela som, ze tato liecba ma dostatocne chrani. V tehu. Clexene na aj tak to nefunguje.

rous
24. nov 2011

@ vavrenka Ano dakujem 😉 Ako som vyssie, eviq, pisala mam tuto liecbu anopyrin, acidom folikum+ B6+B12 ale aj tak sa to nepodarolo. Hematologa som zmenila preto, ze ma v mojom usili vynosit a porodit dietatko nechcel podporit. Apeloval na moju pokoru a vieru v Boha, ze mam byt rada ze som ziva a nepokusat osud!!!

bambi2
25. nov 2011

pridavam sa do klubu... dnes rano sa to stalo ☹ zivot ide dalej, mne neostava nic iba sa s tym zmierit... ok. co bolo bolo. ale chcem sa spytat, bude potrebne cistit ked som potratila v 6 tyzdni?? budem volat dr. neskor...
ale co by ma viac zaujimalo, teraz vlastne ete krvacam, je to teraz ako normalna mrcha, inak v tomto case teda o 2 dni by som ju mala normalne dostat. alebo je to este zvysok krvi a mrcha pride az buduci mesiac?? a mozme sa hned zacat snazit alebo radsej pockat?? nehrozi nejaka infekcia alebo co? a aka je sanca, ze to rychlo klapne po samovolnom potrate? ja som uz pripravena na nove tehotenstvo... aj psychicky aj fyzicky...

kukucg
25. nov 2011

@alzbetkaz No ti zavidim tvoju plodnost 😅 😅 zalezi aj od toho v ktorom tyzdni si potratila, ci si bola aj na kyret, kolko MS si mala od potratu.... no ale su tu kocky ktore oteotneli aj po prvej, dokonca aj take co ani prvu nedostali a dopadlo to dobre, tak sa neboj 😉

kukucg
25. nov 2011

@bambi2 No v prvom rade mi nesedi ze pises ze v 6tt a mas mat o dva dni mrchu.. keby si bola v 6tt si v polke cyklu, rata sa to od poslednej MS. Urcite by som sla ku gynekologovi niekedy treba po samovolnom potrate este docistit, isto by mal skontrolovat ci tam nic nezostalo. Viem ze po kyrete by ste nemali mat sex aspon do prvje MS koli infekcii ale neviem ako je to pri potrate ale tiez by som pockala.. snazit sa mozte podla mna aj po prvej, druhej MS ale aka je sanca ze to klapne ti povedat neviem 🙂 🙂 drzim palce

vavrenka
25. nov 2011

@rous jaj, ine emoc. vydieranie! ☹ babo budes mat. najdi dokiho, ktory s tebou do toho pojde. injekcie nepichas?

bambi2
25. nov 2011

@kukucg no ved prave preto to nebolo v poriadku, ze to nesedelo s cyklom... normalne by som bola uz v 9tt. len v utorok mi povedali podla sona dnes koncim 6 tt. nejako to proste nesedelo...

kukucg
25. nov 2011

@bambi2 Cize si bola v 9tt podla MS a v 6tt podla sona? a srdiecko si asi nevidela este, ci?? vies co mozno sa embryo spravne nevyvijalo, moje bolo v 11tt tiez velke tak na 8tt 😒

lussi2
25. nov 2011

@bambi2to mi je veľmi lúto ... tiež dva dni po čisteni som krvácala, ono to prejde. mrchu som dostala presne o mesiac a druha už neprišla 🙂.Držím Ti palce a hlavu hore 🙂

poisonblu
25. nov 2011

ahojte, kočky...včera som mala dostať 3. ms po kyrete, ale zatial ani naznak. tehotenstvo nevylucujem, ale milovali sme sa bez ochrany az na nejaky 5 den po ovu, resp. ani neivem ci ovu bola, lebo hlien bol, ale ovu testy negativne. tak teraz neviem, ci mozem byt, alebo nemozem byt tehotna...ako bolo by mi to jedno, lenze beriem od utorka neurol a ten nie je dobre podavat tehotnym, tak aby sa nieco nahodou babatku nestalo...tehotensky test bol zatial negativny....budem cakat do nedele, a ked sa menzes nespusti, tak testnem znovu

bambi2
25. nov 2011

@kukucg to mi je luto...
zrejme nebolo nieco v poriadku, inak mi robila sono moja byvala dr. 3 dni po sebe... neviem ci to nemohlo mat nejaky vplyv.. ktovie. ale uz je to jedno. stalo sa co sa muselo stat. nikto by tomu nezabranil iba sama matka priroda... ale som rada na jednej strane, ze to slo same. v pondelok idem este na kontrolu, dnes mi dal nejake tabletky aby ten zbytok vysiel sam von, tak dufam, ze aspon to dobre dopadne. a potom uvidime co dalej. ale ja som uz rozhodnuta, neviem, nechcem cakat, som pripravena na nove tehotenstvo. tak uvidim co povie dr. v pondelok a pojde sa na vec.. 🙂

bambi2
25. nov 2011

@lussi2 nic sa neda robit... ale nie som prva ani posledna... takze, zivot ide dalej... a ja sa tesim na snazilkovanie... ine mi nic neostava... 😵
no super, dufam, ze ten druhy krat to vsetkym vyjde tak ako ma!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

dedian
25. nov 2011

@poisonblu , mozes otehotniet aj 5 dni po ovulacii, zalezi od zivotaschopnosti spermii a interneho prostredia zeny ... citala som super clanok na tuto temu len neviem najst link, ak najdem dodam, ja som totiz otehotnela pri styku 5 dni pred ovulaciou a tak som hladala vsetko mozne ci to moze byt vobec pravda tak takto som na ten clanok narazila... ovulaciu rozoznam presne, mam bolest prislusneho vajecnika... tak som vedela ze co a ako len mi nenapadlo ze budem tehotna 😀
@bambi2 , ja som potratila pred dvomi rokmi v 21 tt, plod som normalne porodila, nasledne urobili este kyretaz, presne o 4 tyzdne som mala menzes a o dalsie 2 ovulaciu.. isli sme sa s manzelom zotavit na cyprus a tam som hned pocas tej prvej ovulacie po potrate otehotnela... maly ma teraz 19 mesiacov... dufam ze aj tebe sa podari hned otehotniet a dockat sa krasneho zdraveho babatka 😉

dedian
25. nov 2011

@bambi2 , este mi napadlo, ak ti vedia zistit pricinu potratu tak to bude velmi dolezite, ja som lezala v spitali s holkou co opakovane potratila v prvom trimestri a nakoniec zistili ze mala zapal v tele ktory sa jej nijako neprejavoval ale babatku sposobil zapal plodoveho obalu tak preto potracala... preliecili ju a v pohode donosila babo... keby to nezistili a nebola by preliecena mozno by potracala dokola...

poisonblu
25. nov 2011

@dedian jj, pred ovulaciou to by som este pochopila, ale po ovulacii je to uz menej pravdepodobne...no nic, budem cakat....

dedian
25. nov 2011

@poisonblu , budem drzat palce 😉

bambi2
25. nov 2011

@dedian na pohotovosti mi robili nejake stery... dnes mali byt vysledky, v pondelok tam budem volat ci nieco zistili... uvidime...

@dedian super!!! ja som na nove tehotenstvo pripravena... tak cakam na prvu mrchu a ide sa na vec 😉

alzbetkaz
25. nov 2011

@poisonblu ja som na tehot.teste mala 2paličky ešte pred tým ako som mala dostať menzes. robila som si test len preto lebo mi došlo 2dni nevolno tak som to tušila a zatial to vizera na tehotenstvo. dnes mi brali krv len na ultrazvuku plod vajíčko ešte nebolo lebo som to zistila skoro 🙂. sme 2mes po kirete a už sme sa dohodli že počkáme niekolko mesuiacov kým dostavame a bum, dalšie tehotenstvo 🙂 dufam že bude všetko ok a Vám prajem nech vam to čoskoro víde 🙂

poisonblu
25. nov 2011

@alzbetkaz drzim palce 🙂

bambi2
25. nov 2011

@poisonblu uz ked si tu tak sa spytam aj teba... vies mi povedat, ja som dnes po potrate samovolnom, 27- 28 som mavala vzdy mrchu. to znamena, ze pride az buduci mesiac?? teda ked nepride v pondelok (co predpokladam) to znamena, ze nebude ani ovulka??

bambi2
25. nov 2011

@alzbetkaz drzim palce aj ja nech to vyjde!!!! ja sa tiez uz tesim na snazilkovanie.. po pondelku zaciname... 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre