Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

lonelyfrog
16. dec 2011

@marecek1 Dakujem joj prajem aj tebe taky predvianocny darcek velmi sa tesim ako sa blizil den mojho terminu 23.12 bolo mi smutnejsie a smutnejsie a teraz mam dovod na radost aj tronasobnu hehe

zuszana
16. dec 2011

@lonelyfrog aha jasné, zle som to pochopila, tak super, nech vám to vyjde 🙂

yasmin0001
16. dec 2011

@lonelyfrog Ahojky, tak teda gratulka!
Duphaston sa bezne predpisuje na udrzanie, aj mne moj novy doki povedal, ze ked budem tehu, mam mu pisat sms, ze hned dame duphaston.
Baby mne sa zda, 13 dni po kyrete, ze normos pride ovulka. Uz zacinam mat taky celkom normalny hlien.
Keby som aj prvy menzes dostala nacas, to by bolo radosti.
My zaciname sexovat bez ochrany po prvej mrske.

lonelyfrog
17. dec 2011

Dakuujeeeem ja som mala vzdy problemy s cyklom brala som aj antiku dokonca od 16tich vraj som musela kvoli uprave tak mi to povedala byvala Mudr nastastie byvala abrala som ju 6 rokov posledne dva som bola u Mudr kt. som ani raz nevidela ziadne pecenove testy ziadna preventivka iba recept od sestricky ze na co mam ist k mudr ked nemam problemy... 😨 no nastastie som nasla toho svjho terajsieho mudr a on je super ale nie o tom som chcela no takze v juni som bola na kyrete a odvtedy ukazkovo pol roka chodila mrcha presne a nepotrebovala som k tomu ziadnu chemiu jupiiii..ja som si ovulku vobec nesledovala mi sme vlastne ani babo teraz neplanovali lebo som zacala chodit do skoly ale prislo to jednoducho zivot si zariadi evci sam a co ma prist pride a ja sa taaaaaaaaaak velmi tesim na bejby 😀 to viete ako moja kolegyna v praci povedala ak chceme rozosmiat Boha mame mu povedat nase plany :P..drzim palce baby moc vam to vsetkym prajem uprimne..hlavne sa netreba an to privelmi sustredit a byt uvolnenaaa:P

zuszana
17. dec 2011

@yasmin0001 aj my sa budeme bez ochrany milovať po prvej ms, čo je teraz a uvidíme, necháme to na Boha 🙂 ale určite si nebudem nejak sledovať plodné dni... aj vám držím päste

bambi2
17. dec 2011

@yasmin0001 ja som mala tiez ovulku po potrate... a mala som strasne vela hlienu, ale strasne!!! normalne zo mna az tiekol... tak dufam, ze dojde aj mrcha nacas!!! tiez sa na nu strasne tesim!!!!! 😵 😵 😵 😵 a potom zaciname... 😵 😵 😵 😵 😵

marecek1
17. dec 2011

@yasmin0001
tiež sme začali hneď po prvej menštruácii po potrate, nevidela som dôvod, prečo čakať 3-6 mesiacov..
@bambi2

bambi2
17. dec 2011

@marecek1 my sme chceli uz teraz, len sme boli v Prahe a nedalo sa pri malej kedze spala u nas v posteli... 😀 😀 😀 tak sme to nechali tak. a teraz to vyjde urcite... to som si ista... s novym rokom, nove stastie 😉
inak ma napadlo, ze v juli mi prisla mrcha o 2 tyzdne neskor ako mala a jeden den som mala strasneeeeeee krce. ale fakt hrozne. ja nemavam bolesti nikdy ale na tieto krce sa neda zabudnut... aj mi bolo trochu zle, boli sme vtedy v restike na obede a bolo mi na odpadnutie... tak si myslim, ze to bol zamlknuty potrat... ktovie...

marecek1
17. dec 2011

@bambi2 môže byť... stretla som sa už s názorom, že žena môže prekonať potrat, a ani o tom nevie - len má silnejšiu menštruáciu, a maternica sa vyčistí sama.

bambi2
17. dec 2011

@marecek1 no to ma vtedy ani nenapadlo... ale teraz ako som potratila som toho trochu precitala a vtedy mi to napadlo. inak si to neviem predstavit. prve dni som strasne silno krvacala, a potom tie krce... neviem si to inak vysvetlit...
ja sa uz neviem teraz dockat. pocitam, ze 25 je tu. dufam, ze ma nesklame a pride... tak na nu vytuzene cakam ako nikdy predtym... 😅 😀

bambi2
17. dec 2011

@marecek1 inak ja som vtedy brala tu tinkturu z grepovych jadier... a toho hlienu bolo neurekom. to asi preto. zrejme to nebude iba tym dzusom ale aj tinkturou grep. jadier.. som bola totalne prekvapena...

marecek1
17. dec 2011

@bambi2 myslím, že ten grepový džús tu už bol v jednej téme rozoberaný, že má super účinky, vyskúšam ho aj ja ďalší mesiac, teraz to vidím tak, že už nemá zmysel s ním začínať, pretože mi asi príde budúci týždeň MS, už mám také tie predmenštruačné stavy/pocity.

bambi2
17. dec 2011

@marecek1 ty uz druhu cakas?? o grepovom dzuse viem ale ja som brala tu tinkturu koli prechladnutiu... som si to ani neuvedomila, az vtedy ked bolo toho hlienu vela, ze to bude asi tym... no skusim nabuduce tiez ci ho tiez bude tolko...

marecek1
17. dec 2011

@bambi2 nie, ja už neviemkoľkú. už som mala potrat dávnejšie, a stále NIČ. dnes ma už začína chytať predmenštruačná depka. dúfam, že rýchlo zmizne.

bambi2
17. dec 2011

@marecek1 neboj vydrzis to a v novom roku budeme uz v inej teme... v krajsiej... 😉

marecek1
17. dec 2011

@bambi2 to dúfam 🙂

yasmin0001
17. dec 2011

Drzim nam vsetkym palce. Moj manzel sa uz nevie toho snazenia dockat, nakolko sex sme nemali poriadne dlho. Dnes som presne dva tyzdne po kyrete. Musim este cakat? Celych 6 tyzdnov? To je cela vecnost.

bambi2
17. dec 2011

@yasmin0001 ja by som konala podla toho ako sa citis. Je to vsetko iba na tebe.. my ideme po mrche hned na to.. Dlhsie nevydrzim. Vcera som bola minut penaznu poukazku ktora by bola platna iba do buducej soboty v detskom obleceni. Pre malu som nic nenasla co by bodlo tak som chtiac nechtiac kupila veci pre babo.. To ako naschval, ja verim,ze po prvej mrche to klapne.. Ja citim, drobcek sa k nam pyta.. 🙂

marecek1
18. dec 2011

@yasmin0001 sex príliš skoro po kyrete sa neodporúča, lebo hrozí infekcia pošvy, maternice. možno keby ste použili prezervatív.. neviem.

alzbetkaz
18. dec 2011

už tam máme 6mm človiečika 🙂)) neskutočná radosť a to už 2mes po kyrete... teraz som už 6t+4. ešte stále je tam ale riziko kym hematom uplne nezmyzzne ale už sa vstrebáva. aj vám ostatným držím palce

yasmin0001
18. dec 2011

@alzbetkaz jeeeeeeeej gratulujem. Takto vo februari vam aj ja napisem 😵 😵 😵

@bambi2
@marecek1
chut z mojej strany je uz velkaaa a citim sa normalne, akoby ziaden kyret ani nebol, a tiez nechapem, ci tu infekciu sposobia telesne tekutiny, alebo samotny styk.
No musime si asi chvilku nechat zajst chut. 😝

bambi2
18. dec 2011

@yasmin0001 aj ja vo februari zahlasim novinku 😉
ja sa tiez tak citim ako keby nic nebolo, ziadny potrat. cakam len na mrchu, dufam, ze pride nacas... iba to mam momentalne v hlave, nic ine 🙂

kukucg
18. dec 2011

@yasmin0001 ahoj, aj u nas v aprilovkach bola jedna s dvojrohou maternicou a je v 21tt a vsetko je ok... neboj sa bude dobre 😉

bambi2
19. dec 2011

pekne ranko... ja ocakavam mrchu a myslim, ze je na obzore... mam nejake naliate prsia, tak dufam, ze nesklame a pride toho 25... 🙂 😵 😵 😵

marecek1
19. dec 2011

@bambi2 aj tebe krásne ránko 🙂 🙂 tiež očakávam MS, už mám také blbé pocity v bruchu, už nech príde, a čím skôr odíde, až mám od nej cez Vianoce kľud.

bambi2
19. dec 2011

@marecek1 aj ja som na tom tak podobne, nech pride a nech uz aj odide... 😀 😀 😀 😀 a potom uz nemusi vobec prist 😉 😵 😵 😵 😵

ajka81
19. dec 2011

@yasmin0001 ahoj, mne nikto po kyrete žiaden sex nezakazal, nesexovali sme hneď, ale môžno po necelych dvoch tyždňoch a všetko bolo ok
baby, chcem sa spytať, kedy vam prišla prva menštruacia po kyrete, ja som ho mala18.11. a ešte zatiaľ nič, trošku sa tak už citim, že by už aj mala prisť, ale stale ešte neprišla, po prvom kyrete pred 4 rokmi som dostala presne na 28 deň, teraz sa jej nemôžem dočkať 😒

zuszana
19. dec 2011

@ajka81 ja som dostala až po 6týždnoch a je to v pohode, kľudne ti môže prísť aj neskôr 🙂

yasmin0001
20. dec 2011

@bambi2
@zuszana
No kocky normalne vam zavidim, ze vy mate tu mrchu uz za sebou alebo tesne pred sebou. Ja urcite nedostanem po 4 tyzdnoch ako som dufala, lebo ani ovulka sa este neukazala. Stale je sucho u mna a prsia este nebolia. Ako nahle zacnu boliet prsia, menzes dostanem do 2 tyzdnov.
@kukucg dakujem za povzbudenie, uz som si tu o tom vela precitala a je tam vela stastnych mamiciek s mojou diagnozou, tak ma pozitivne myslenie neopusta. 😉

zuszana
20. dec 2011

@yasmin0001 neboj sa strašne rýchlo to letí, ja mám ešte čerstvo v pamäti ten hrozný deň a už to budú dva mesiace presne na vianoce ☹ ale myslím pozitívne zajtra idem ku gynekologovi na kontrolu, nech ma radšej pozrie, či je teraz po prvej ms všetko ok ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre