Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

monika2712
21. jan 2012

@marecek1 dakujem, viacej bab takto reagovalo.. a ja som vam vsetkym strasne vdacna.. strasne som tuzila byt znova tehotna, ale az teraz som pochopila, preto co skor neslo.. jednoducho som na tom nebola dobre, nebola pripravena psychicky.. museli sa vyriesit iste veci, ktore ma dusili, musela som zabojovat s mojimi depresiami, a ono to proste prislo tak necakane, prave v case ked som konecne po vianociach pocitila klud na dusi, pokoj a vyrovnanost. do 27dc cize ocakaveho prichodu mrchy ma ani len nenapadlo ze mozem byt tehu.. je to cele zvlastne ako to prislo, len dufam, ze tentokrat uz to dotiahneme do uspesneho konca.. ja to prajem vsetkym zienkam ktore to prezili, ale aj tym co to neprezili, lebo mat dieta je pozehnanie, aj ked nie som veriaca, tak to tak proste citim, je to dar a zazrak.. 😉

marecek1
21. jan 2012

@monika2712 myslím, že to v tvojom prípade prišlo presne vtedy, kedy to prísť malo. pred tým, ako som otehotnela s mojím synčekom, tak som tiež nebola na tom dobre, len som strašne chcela a chcela, myslela na to, prečo práve ja, až keď som sa ukľudnila, a prekonala ten smútok/to chcenie, to všetko, tak prišlo to vytúžené miminko. ja veriaca som, a vtedy mi moja viera dosť pomohla - dopracovať sa k vnútornému pokoju.

monika2712
21. jan 2012

@marecek1 mne pomohlo to ze som si urovnala vztahy a pochopila ze do zdeprimovaneho uplakaneho tela babo nepride..

marecek1
21. jan 2012

@monika2712 tak odteraz už len slzy šťastia 🙂 a prvé v piatok, keď prvýkrát uvidíš svoje miminko - v piatok sa chystáš k lekárovi, sa mi zdá, či?

monika2712
21. jan 2012

@marecek1 hej v piatok mam prvu kontrolu.. snad uz bude aspon fazulka vidiet, na srdiecko asi este bude skoro, ale tak kto vie.. skusala som rozne vypocty, a som teraz na zaciatku 6tt, takze v piatok budem na konci 6tt. snad bude vsetko OK, tie obavy su hrozne, snazim sa na to nemysliet, ale po tom co som zazila je to tazke.. pri tom prvom tehu ma ani len nenapadlo ze moze byt nieco zle..

marecek1
21. jan 2012

@monika2712 samozrejme, že bude všetko OK. nijak inak to byť nemôže. ale chápem, že sa bojíš, ja som tiež mala obavy - či bude všetko ok, či bude miminku biť srdiečko, či-či-či. občas ma tieto obavy prepadávajú aj teraz, zažila som si toho už veľa, miminko strašne chcem, ale už teraz viem, že ak bude tehu, tak sa budem báť, či bude všetko ok. bohužiaľ, nie každá žena môže mať tehotenstvo úplne bezproblémové, že ani nevie, ako počne-donosí-porodí. niekto má tento proces sťažený...

lululka555
21. jan 2012

@nelinkag ja som potratila po ivf 2 krat

nelinkag
21. jan 2012

a ako dlho si bola tehulka? A teraz? Snazite sa este? A mas uz nejake miminko?

nelinkag
21. jan 2012

@lululka555 a ako dlho si bola tehulka? A teraz? Snazite sa este? A mas uz nejake miminko?

lululka555
21. jan 2012

@nelinkag prvy krat v 10tt MA a druhy krat to bola anembryomola...velmi by sme chceli mimi,ale asi az o pol roka,nech sa dam do poriadku...

nelinkag
22. jan 2012

@lululka555 jasne, musis sa z toho "pozbierat". ja mam za sebou vklad 1.embryjka, ale nezvladlo to. Ja mavam zapaly mocovych cist...a aj zenske...Okrem toho endometriozu...tak to asi nebude tiez lahke... Ved az nechapem...Kolko zien sa nas tu stretlo...cim si preslo...ale neboj... zvladneme to 🙂 dufam 🙂

lululka555
22. jan 2012

@nelinkag endometriozu mam aj ja...nam sa ujalo aj po ivf a aj po ket,ale bohuzial :( ...

nelinkag
22. jan 2012

☹ , nevzdavajte to... Poznam babenku, co skusali 5x IVF... a uz maju mimco =) Tak sa nevzdavajme =)

usacek79
22. jan 2012

helou baby, tak ako po prvom potrate, tak aj teraz mi presne 25 dni po nom prisla MS 🙂 😵
akurat, ze v podstate nekrvacam, len zo mna vypadavaju kusky sliznice, je to taka cudna ms, mali ste aj vy prvu po potrate taku cudnu..?
aj ta po prvom potrate nebola nejaka silna, ale zas aspon nejaka krv, nielen sliznica... 😖
nuz ale, vdaka aj takuto 😅 este pat a ideme na to 😀

lucka1987
22. jan 2012

@usacek79 ahoj , hej aj ja som mala inu tu prvu mrchu po potrate...prisla mi na 32 den.. a potom som hned opat otehotnela 😉 tak drzim palceky

usacek79
22. jan 2012

@lucka1987 dakujem, hoci ja nechcem otehotniet momentalne 😉 mne prisla po bboch potratoch na 25 den, len teda tato je obzvlast cudna 😕

lucka1987
22. jan 2012

@usacek79 no ani ja som nechcela 😅 som si myslela ze ked sa nam rok a pol nedarilo. a potom MA , tak sa mi hned nezadari a tak sme si akosi nedali pozor raz a bolo 😅

skus alchemilkovy caj... okrem toho ze mi velmi upravil cyklus, tak upravuje aj dlzku a intenzitu menstruacie

usacek79
22. jan 2012

@lucka1987 my sme dva krat otehotneli na prvy pokus a dva krat potratili 😖
alchemilkovy caj pijem uz davno, este po prvom potrate som zacala 🙂 aj ine bylinky pouzivam 😉

teraz naozaj nechcem otehotniet a kedze mam cyklus cely zivot ako hodinky, tak si na to dame pozor 😅

lucka1987
22. jan 2012

@usacek79 tak drzim palce 😉

yasmin0001
22. jan 2012

@usacek79 ahoj. Ja som mala prvy menzes praveze silnejsi, tej krvy bolo dost, ale pomedzi to aj zrazeniny alebo co to bolo, ktore inokedy nemavam az v takom mnozstve.

usacek79
22. jan 2012

@yasmin0001 ja som mala pekelne silny druhy menzes po kyrete, taky som snad nikdy nemala.. ale prvy bol mizerny a toto co mam teraz ani nie je poriadne ms..
uz som teraz aj hodinu vo vani lezala v horucej vode a nist, furt len ta sliznica, ziadna krv 😖

eviq
22. jan 2012

@usacek79 ahoj a bola si na kontrolu po potrate, ci je tam vsetko "ciste"?

usacek79
22. jan 2012

@eviq no samozrejme 🙂

majuska29
22. jan 2012

@zuszana tak ja som bola vo stvrtok u lekara a pichli mi vyvolavacku, tak cakam kedy ta jedna mrcha pride. ja som uz mala 45DC

yasmin0001
22. jan 2012

@majuska29 a to ti meskala prva, ci druha?

pokito
23. jan 2012

@usacek79 ahoj keď ti mozem poradit povedz svojmu gynekologovy nech ta pošle na hematologiu ci nemas nejaky trombofilny stav alebo mutaciu krvy aby si predisla problemom v dalším tehu. Mne tak po dvoch potratoch zistili dovod prečo sa to nepodarilo a teraz picham injekcie na riedenie krvy a zatial je všetko ok 😉

usacek79
23. jan 2012

@pokito dakujem, mam urobene uz vsetky mozne testy 🙂 som MTHFR heterozygot, ale to je vraj v pohode, ma to 60% populacie a netreba to nijako riesit, lebo vraj to tehu neohrozuje..

pokito
23. jan 2012

Ja mam to isté+este nieco navyše. Ale hematologicka mi povedala ze mi radsej tie injekcie da, niekto hovori ze netreba a niekto ze ano

cillamilla11
23. jan 2012

@usacek79 no ja mam asi podobne nieco.tiez asi menstruacia prva po potrate ale skor taka hneda a ani to nevyzera na krv ale skor ako pasta ci jak nazvat :Da len slabe to mam zatial tak neviem no...

usacek79
23. jan 2012

@pokito no ak mas nieco navyse, tak asi aj treba cosi riesit, lebo tzn. ze mas bud leiden alebo protrombin a to su obe vaznejsie mutacie ako MTHFR...

@cillamilla11 no ja uz to mam treti den a teda nie je to ani pasta ani pizza 😀
ja mam hnede kusky sliznice, aj celkom velke niektore, len ziadna tekuta krv, cudne veru... nuz ale, kedze to prislo zhruba presne na cas, tak to menzes zrejme je a to je hlavne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre