Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

cillamilla11
23. jan 2012

@usacek79 noo aj mne tak isto ;)

pokito
23. jan 2012

@usacek79 neni to leiden ale koagulacny faktor XIII A V34L heterozygot. Ale co to znamená naozaj netusim 😕

usacek79
23. jan 2012

@pokito och boze 😅 ale myslim, ze toto mam aj ja - ale to vobec neriesili, teda ze to je nic, len nejake doplnkove udaje, ze to nie je priamo nejaka mutacia, som z toho uz jelen 😒
mna teda viaceri lekari ubezpecovali, ze to je uuuuuuuuplne v pohode a nema to vplyv na potracanie, ale ako tak pocuvam, tak neviem neviem, ci mam chut riskovat treti potrat, asi to dam naozaj na zvazenie, ze ci by mi fakt nieco nedali 😒

pokito
23. jan 2012

@usacek79 Skus dr. Drakulovu na kramaroch, tiež povedala ze by som ani nemusela pichat, ale ze siesty zmysel jej hovori ze radsej ano, kedze som potratila 2x. A dari sa nám dobre, ale sme PN a s manzelom teraz nesexujeme 😢

kukucg
23. jan 2012

@usacek79 Mne nevyslo z genetiky na hematke nic, aaale v tehotenstve som mala mikroemboliu a moja mama aj tato mali obaja viac krat trombozu atd. a dr mi rozpravala ze vlastne existuje obrovske mnozstvo mutacii ale na vysetreniach zistiju take, ktoru su najcastejsie, dajme tomu ze ich ma 97% ludi a zvysne 3 maju nejake mutacie ktore ani nepoznaju co bude vraj aj pripad v nasej rodine kedze tam nejaka geneticka zataz evidentne je ale nic sa nezistilo... takze aj teraz som si asi od 8tt pichala clexane, no stale rozmyslam ze ci uz nebolo neskoro, ci nejaka zrazeninka nesposobila odmumretie embrya, v kazdom pripade mam ho doma nachystany a budem pichat asi hned keby daco 🙂

pokito
23. jan 2012

@kukucg to mas pravdu aj mne nieco take hovorila a aj ja mam v rodine trombozu, aj keď teda nie priamo (sesternica)

kukucg
23. jan 2012

@pokito no bude to tak, aj kamoska lekarka mi to potvrdila, testuju sa len zname mutacie takze ak sa aj nic vazne nezisti neznamena to ze nic nemas, bohuzial 😒

cajova_lienka
23. jan 2012

@usacek79 @bambi2 Ahojte zienky hlasim prvu mrchu po kyrete. este mesiac a ideme na vec 🙂 dnes sa mi podarilo ukecat mm ze nam dokoncil v spalni nejake detaily - hlavne dvere 🙂 a uz mam konecne pred postelou kvazi baldachyn - proste zo zavesov ako zastenu kedze mame postel rovno oproti oknu - a aj susedovmu oknu 🙂 takze ked uz mame postel ako z 1000 +1 noci z haremu tak snad to uz vyjde 😉

bambi2
23. jan 2012

@cajova_lienka
@usacek79 ahojte ja cakam na druhu mrchu teraz, myslim, ze caj ktory pijem uz ucinkuje.. predtym som mala 2-3 dni pred mrchou spinenie, teraz este nic tak dufam teda ze aj pride nacas tak ako ma... som zvedava 😵 😵 😵 no a mam teraz v hlave ine veci ako otehu takze ak sa podari podari ak nie tak dokoncim najprv tie veci co mi lezia v zaludku... a potom s radostou do prace 😉 😀

bambi2
23. jan 2012

@usacek79 a co sa tyka mrchy, prva bola strasne silna aj s krvnymi zrazeninami ( to je ta sliznica ci ako? 😕 ) tak som zvedava aka bude druha mrcha.. dufam, ze budem s nou spokojna 😀 a bude taka aka ma byt 😉

katty27
23. jan 2012

čafte baby,,tak ja mam práve plodný týždeň,,tak ideme na plný plyn,,ale či sa to podarí je vo hviezdach 🙂 uvidíme ale snažíme sa..ovulka je dosť bolestivá, nikdy som takú nemala. všetko sa zmenilo od kyretu. Od vtedy je aj mrcha bolestivejšia. Dokonca som dnes bola na soc. poist. a odhlasila som si DNP a nasledne som sa prihlásila, takže máme nato ešte 8 mes. na snažilkovanie 🙂) vo februári dám vedieť, či tento týždeň bol úspešný papa 😀

yasmin0001
23. jan 2012

ahojte. No tak ja som sa nakoniec rozhodla, ze ideme na to bez ochrany. Tak drzte palce, aby to vyslo a bolo to v poriadku. Ja som po prvej mrche po kyrete, citim sa super, nic neboli!!! A vyzera to na ovu cochvila, som 13 DC a objavuje sa mi plodny hlienik. Minule to vyslo tak, ze sme mali 1x sex 11.den a 1x sex 14. den a myslim, ze ten 14. den to vyslo. Takze zajtra je 14. den, tak sa ide opat na to...

@katty27 robite to kazdy den?
Baby, mate nejaky recept? Zevraj to nie je dobre kazdy den, preto chcem dat dnes muzovi prestavku jeden den, aby potvorky stihli dozriet.

katty27
23. jan 2012

@yasmin0001 každý druhý deň,,aj gynekologovia to odporúčajú a hlavne nemyslieť na tehotenstvo, ale vychutnať si to naplno..🙂

marecek1
23. jan 2012

@yasmin0001 ahoj 🙂 tak to držím palce, aby bolo snažilkovanie úspešné 🙂

tiež som počula/čítala, že nie je dobré sexíkovať každý deň, ale každý druhý.

katty27
23. jan 2012

@yasmin0001 Ja som dnes iba 11 DC, ale skúšame to už odteraz, aby sme to neprešvihli,,lebo dosť ma pobolieva podbruško a citim aj lavy vaječník,,tak to už asi aj prišlo,,nesledujem to ovu testami,,načo,,ked mám byť tehu, tak budem a ak nie, tak nič 🙂

yasmin0001
23. jan 2012

@katty27 ja si to uzivam dostatocne aj ked myslim na babo, to nedokazem uplne ovplyvnit. Mna na tom bavi aj to, ze nemusime davat pozor a mozme sa vyblaznit 😀 Takze to plodenie nie je ziadna drina...

katty27
23. jan 2012

@yasmin0001 to máš úplnú pravdu,,keď si človek nemusí dávať pozor, inak si vychutná sexík 🙂
takže ty si podobne ako ja s DC,,uvidíme,,či sa podarí a možno budeme obe naraz tehu 🙂

yasmin0001
23. jan 2012

@katty27 aj ja to tak beriem, ze ked vyjde vyjde, ked nie, tak este vydrzim... Ani ja nesledujem ovu testami. Doverujem svojmu hlienu a bezpecne ovulku poznam podla sexualneho apetitu, bolesti nemavam ziadne, nikdy som nemala...No ked si 11 DC, tak to uz mozete zacat! Ja som dnes 12 DC, takze budeme naraz testovat 😀

yasmin0001
23. jan 2012

teda pardon 13 DC! 😀 Ale dnes mame teda pauzu po vcerajsku...

katty27
23. jan 2012

@yasmin0001 tak ja som bola než som potratila v 17 tt, tak všetko tam bolo take rozhádzané a mala som aj silný zápal maternice,,2 mes. som sa davala doporiadku,,odvtedy je to dosť citlivé. Tiež ak to ten mesiac nevide, tak nič pôjdem ešte lyžovať cez jarné prázdniny aspoň si vychutnám dovolenku 🙂

katie1
23. jan 2012

@katty27 ahoj, mam na Teba otazku, ako sa prejavuje zapal maternice? Ake si mala priznaky?

katty27
23. jan 2012

ked sa mi skoncilo krvacanie po kyrete hned som dostala silný zápal maternice,,ukrutné bolesti podbruška a vaječníkov všetkého tam dole, proste nemohla som spraviť ani krok,,je to dosť zlé treba si dávať pozor,,mna chcela dať lekárka opať do nemocnice,,ale ja som sa chcela liečiť doma,,tak 2 týždne som ležala v posteli. vybrala som dvoje antibiotiky 1000-cky,,ale dalo sa to do poriadku,,pravidelne chodím každý mesiac k mojej doktorke na prehladku,,a vravela, že je už všetko ok,,,lebo po prvej ms sa mi maternica kvoli zapalu vôbec nezmenšila a mala som ju veľkú, ako keby som bola v 8 tt tehu,,asi tak 🙂

sonka_miro
23. jan 2012

Ahojte chcem sa opytat, v novembri som potratila v 9tt , cistili ma 26.11 a prvu menstruaciu po cisteni som dostala 25.12. a potom cykle sme sa zacali snazit.Dnes mam 30 den a mrcha este nedorazila, ale dnes som mala obcas take slabulinke hnedkaste spinenie, ale len ked som sa utrela,na vlozke vobec nic, Test si este nechcem robit.Moze to byt aj tehotenstvo?

cajova_lienka
23. jan 2012

@usacek79 ja som mala vcera par kusickov hnedych ale dnes mam kopec kopec cervenej cerstvej krvy - ale davno som taky silny menzes nemala. ale ked nad tym rozmyslam tak 19 mesiacov som ziadny menzes nemala takze mozno sa mi to len zda 😉

majuska29
23. jan 2012

@yasmin0001 druhá

usacek79
24. jan 2012

@pokito dr. Drakulovu poznam, skusim jej zavolat, nech sa na mna kukne 😉

@kukucg ach jo, zacinam mat pocit, ze asi by som mala cosi riesit, no uvidime, co na to hematolog..

@cajova_lienka no krasa, tak menstruujeme naraz, tak nech si mi potom svetlym prikladom, kedze ty budes zrejme tehu skor, ako ja 😉

@bambi2 no veru, tiez som tri dni spinila ako besna tie kusky sliznice - to nie su zrazeniny, to su normalne odlupnute kusky steny maternice a vcera som konecne aj trochu zakrvacala, dnes uz zas nic moc, no tak snad druha ms sa unormalni 😵 a ty teda zatial odkladas rozmnozovanie, ci..?

@yasmin0001 ja som o tom robila aj taky material informacny a urolog mi povedal, ze cim viac muz ejakuluje, tym lepsie, neexistuje take obmedzenie, ze "iba" kazdy druhy den by to malo byt, ako sa hovori... ale samozrejme sulozit kazdy druhy den sa povazuje za "caste" ejakulovanie, takze je to uplne na vas, ako sa vam chce, mozete aj 3x denne 😉

@sonka_miro ak od nas nechces vestecky vykon, tak ti nepovieme asi nic 😀 cyklus sa po potrate moze aj dva tri mesiac stabilizovat, takze nejake male meskanie je normalne a to spinenie moze byt pokojne zaciatok ms, ja som teraz spinila 3 dni, az potom som ako tak zacala krvacat a nie som teda tehu ani nahodou... takze jedine co mozes urobit, je kupit si test, alebo este mudrejsie bude par dni pockat, ci sa to spusti a nemusis tak vyhadzovat peniaze za test 😉

@cajova_lienka no ja o kopci krvi ani nesnivam 😕 ale nejako mi to zily netrha, ved hadam moje telo vie, co a ako potrebuje 😉

bambi2
24. jan 2012

@usacek79 tak mam teraz trochu inej roboty a plany v hlave... s fotenim, robim si novy blog, potrebujem nove fotky nan a rozmyslam co a ako... najprv chcem dokoncit to. no budeme skusat, ked sa podari podari, ked nie tak nie... ale chcem mat toto najprv dokoncene... takze mam ine "starosti" ako riesit babo... 😉

usacek79
24. jan 2012

@bambi2 jasne 😉 to je aj podla mna lepsie, ze si budes riesit svoje a zrazu BUM a bude to, ani nevies ako 😵

bambi2
24. jan 2012

@usacek79 tak sa nam podarilo aj minule... myslela som uplne na ine veci a bum tot ho!! 😀 😀 tak teraz idem na to tiez tak "nenapadne" 😀 😀 😀

cajova_lienka
24. jan 2012

@usacek79 vies co ja by som uz tiez rada o kopci krvi ani nesnivat, boli to jak slak, prekrvacala som sa v noci az na postel, a chodin na wc kazdych 15 minut bo tecie zo mna ako s cisterny a nestiham menit vlozky 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre