Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

usacek79
24. jan 2012

@cajova_lienka ejha, az tak? 😒 no tak taku silnu som snad nikdy v zivote nemala - u mna je silna taka, ze si musim dat dve vlozky za den - rano a vecer...
druha po kyrete bola taka, ze hadam aj tri som si dala a to bola moja najsilnejsia v zivote...
asi az ta druha byva krvak, ked aj u teba je to tak 😕
ale aspon budes cista ako lalia 😉

kukucg
24. jan 2012

@usacek79 Fuha tak to ani nevies co je silna MS 😅 😅 😅 Ja musim nosit tampon a aj vlozku lebo mi to tak rychlo prekrvaca ze keby mam len jedno nestihenm ani na WC dobehnut a bezne sa mi stava ze ked vstanem alebo tak skor nez dobehnem do kupelne tecie mi krv po nohach 😠 😠

usacek79
24. jan 2012

@kukucg no baby, vy teda davate.. 😅
tak to potom ozaj neviem, co je silna, ja som vzdy mala velmi "prijemne" ms, trvajuce max 4 dni, z toho prvy aj posledny len spinenie, len dva dni krvacanie... a to ani nehovorim, ze je v podstate bezbolestna, ak neratam taky ten cudny tlak v podbrusku a teda migreny prvy a posledny den 😒
ja mavam silnu skor ovulaciu - to zo mna vzdy tiekli "litre" slizu 😲 a vzdy ma straaasne boli ten vajecnik, ktory ovuluje, takze ja vzdy presne viem kedy a z ktoreho vajecniku ovulujem 😉
teraz bolel lavy, ale teda chudak bez efektu - ani sliz, ani teplota bazalna nestupla, takze to bol anovulacny cyklus, resp. sa mi zrejme urobila cysta, tak ako po prvom potrate...

kukucg
24. jan 2012

@usacek79 No ved bud rada 😉 Mna bolieva hrozne cele brucho staci ze idem na WC a az mi slzy tecu a prve dna dni sa pomaly ani z domu nemozem pohnut kvoli silnemu krvacaniu, aj ked po tom potrate sa mi to nejak meni, mavam spinenie aj 5 dni pred ale zato slabsiu mrchu ale trvala aj tak 6 dni 😒
inak mne po tom potrate pravze nesli kusky sliznice skoro vobec, az teraz posledny cyklus sa to podoba tomu co som mala predtym, zo zaciatku to bola viac.menej krv co mi bolo cudne ja tie kusky mavam 😒
takze mas super kramy a vies aj kedy mas ovu 😵 😵 ved to je parad 😉
si mala aj minule dva anovulaky ze?? ale ved nevadi 😉

usacek79
24. jan 2012

@kukucg no ja som s mojou ms spokojna 😵 najma s tym, ze je presna ako hodinky, aj ovulacia 😉 inak poznam baby, co ani robit nemozu ked maju ms, to je peklo...
no po augustovom potrate som nemala prvu ani druhu ovulaciu - sa mi namiesto toho vytvorila cysta na vajecniku 😖 ta potom praskla pocas ms odisla a teda tretia ovulacia bola uz aj vyuzita a otehotneli sme 🙂
takze teraz po decembrovom potrate (inak dnes su to presne 4 tyzdne..) to asi bude podobne, akurat, ze sa tu tretiu vyuzit nechystam 😀

kukucg
24. jan 2012

@usacek79 Ja by som rada vyuzila a zase nic, akurat mam po MS tak idem dnes k dr, stale mam pocas cyklu cudne spinenia a krvacania a neviem co, ovu mi sice chodi na 16DC a MS na 28 ale co z toho ked stale spinim 😠

tak nech sa ti da zase vsetko rychlo do poriadku a mas zase super ovu aj MS 😉 a ked raz budes chciet vyuzit nech je vsetko ok 🙂

cajova_lienka
24. jan 2012

@kukucg no tak aspon v tom nie som sama 🙂

usacek79
24. jan 2012

@kukucg no teda to spinenie je cudne, po poriadnom kyrete by nemalo byt vobec... 😒 teda ja som po kyrete bola ako lalia..
a dakujem 😉 aj tebe zelam, nech je vsetko ako ma byt 😵

ika84
24. jan 2012

ahojte, tak ja vam zavidim aj tu silnu aj tu slabu..ja som 11 týždnov po kyrete a nemam ziadnu...a tak asi naklusem k oblubenemu lekarovi fnuk... ☹ a to som sa uz po mesiaci po poptrate videla tehotna

usacek79
24. jan 2012

@ika84 ejha, no to uz by som bola asi naklusana u lekara davno 😒

kukucg
24. jan 2012

@cajova_lienka No to nie si 😅

kukucg
24. jan 2012

@usacek79 No je to cudne, po kyrete to bolo celkom ok aj mrcha ms prisla bez spinenia ale uz pred druhou som mala asi 4 dni spinenie, dalsi cyklus sa uz objavilo aj inokedy, ale to boli sviatky no a tento posledny asi tri krat len tak cez cyklus a uz na 8 dpo mi zacalo tak ze uz preslo do ms tak som len ckala kedy skonci a idem k dr... som zvedava co z toho bude ☹ ☹ ☹

kukucg
24. jan 2012

@ika84 Hej to som sa aj ja videla ☹ a uz mam piaty cyklus a stale nic 😝 urcite chod k dr 😒

ika84
24. jan 2012

@kukucg
@usacek79 hm, ked ma zase cakaju umele hormony...fasa nalada, par kil naviac a krásna pleť 😝 ale co už..hlavne ze vsety kamosky okolo otehotneli ani nevedeli ako a teraz jedna za druhou rodia... 😢

usacek79
24. jan 2012

@ika84 juuj moja, nuz.. 😒 ale 11 tyzdnov je uz fakt vela, asi uz treba trosku prirode pomoct. A skusala si vselijake byliny? je ich viacero na upravu cyklu..
pozri, ja by som rodila o necele dva mesiace - a namiesto mna budu rodit tri kolegyne, potom o mesiac dalsie dve a na jesen dalsia.. tehotna je cela firma 😨 tiez ma to trosku mrzi, ked vidim tie pupky, ze som mohla patrit medzi ne, nuz ale co uz, nenadavam na osud..
ja zelam vsetkym tehulam zdrave babatka a vsetkym netehulam to iste 😵 a tak aj bude 😉

ika84
24. jan 2012

@usacek79 jj skusala som aj bylinky nic nepomaha...u nas na firme mi bolo este veselsie, mna preventivne vyhodili, ved co keby som bola este raz tehotna 😀 😀 😀 teraz sa nad tym uz len smejem. Ale zase ma uspokojuje, ze predtym som po tych hormonoch otehotnela na prvy sup...keby to tak bolo aj teraz.... 😀

usacek79
24. jan 2012

@ika84 ach jo, su to hovada, niektori chlebodarcovia (a nie je ich malo 😖 )
nuz ale tak sup sup k lekarovi, nech uz mozes pisat, ze sa historia opakuje 😉 teda ale tentokrat na celych 9 mesiacov 😵

kukucg
24. jan 2012

@ika84
@usacek79
no ja som sa prave vratila od dr a vsetko je v poriadku, sliznica je pekna, rovnomerna, vajecniky tiez ok, ziadne cysty ani polypy, takze tie len hormony su navine spineniu takze tento cyklus zacinam s progesteronom 😒 dufam ze nepriberiem uz teraz som jak buchta 😅 😅

usacek79
24. jan 2012

@kukucg no tak to su dobre spravy! a byliny nechces skusit najprv?
juj, niekedy treba par kileciek navyse obetovat 😅 ja som pribrala sialenych 12 kil za pol roka, je mi do placu, ked sa vyzleciem 🙄 ale o to viac sa tesim na zhadzovanie - od februara tvrdy rezim 😉 ale zato som si tych par mesiacov uzivala, som sa ladovala barscim, ziadne obmedzenia 😵 ja som inak typ, ktory si kazdy cukrik musi odmakat 😠

cajova_lienka
24. jan 2012

@usacek79 heh ja som takto pribrala 12kg za pol roka ked mi zblbol zlcnika potom vdaka "lieceniu" tych nasich expertov aj zaludok pecen a pankreas ☹ a neviem sa ich zbavit dodnes. takze drzim palec s tym tvrdym rezimom 🙂 ja na neho nemam vytrvalost ☹

kukucg
24. jan 2012

@usacek79 No na bylinkach ficim stale od potratu a asi to nestaci 😠 Budem musiet asi dat ten lutenyl lebo bohvie dokedy by sa to takto tahalo 😒
ja som za moje 11tyzdnove tehu pribrala 4 kila a po simonkovi mam 10 navyse takze cele zle 😠 ale nakupila som kopu zeleninky a vytiahla parny hrniec, chalani nie su cez tyzden doma tak mozem si chystat zdravu stravu 🙂

usacek79
24. jan 2012

@cajova_lienka no ja som cely zivot plus minus 5 kil (zima - leto), ale teda teraz som prekrocila zivotne maximum o 5 kil, som Miss Piggy 😀 ja mam inak velmi pevnu volu, dokazem jest naozaj ukazkovo a ked zacnem cvicit, tak to je do strhania tela - milujem posilku, spinning aj plavanie, kym som nebola tehu som cvicila 6 dni v tyzdni po dve hodiny 😅 sedem rokov som zila s naturalnym kulturistom, ktory je aj trener a povinne som citala a dodnes citam Muscle&Fitness, takze by som mohla robit trenerku uz aj ja 😀

@kukucg tak veru, zdrava strava, to je zaklad - ja vlastne jem len zdravo, mam aj parny hrniec a vobec nevyprazame - hranolky robim bez tuku v tefale ActiFry, to je inak uuuzasna vecicka 😉 akurat tie sladkosti su moj fet 😀

kukucg
24. jan 2012

@usacek79 No ja tiez nevyprazam 🙂 Tak dvakrat do roka mozno, aj hranolky mame minimalne, ked tak v rure urobim, 🙂 no ale ako pises sladkosti 😅 😅 😅 to je pruser u mna, musim aspon jednu kazdy den 😝

monika2712
24. jan 2012

@kukucg ahojky, dosiel mi ten kotvicnik, mas este zaujem?

simonkato
24. jan 2012

Ahojte baby sice nie som po potrate ale o malicku .Chcela by som sa opat zacat s drahym snazilkovat ale je tam strach ze sa to zopakuje.Co vam pomohlo otehotniet aby som vedela co nakupit s prvym otehu nebol problem ale ak by sa nahodou nedarilo psychyka robi svoje.Poradte ak viete dakujem

simonkato
24. jan 2012

pisem jak tatar o malicku sme prisli tam malo byt.

monika2712
24. jan 2012

@simonkato ahoj, v prvom rade ma mrzi ze ste prisli o babo, urcite ber nejaku kyselinu listovu, samozrejme dobre vediet kedy mas presne ovulku aby ste sa trafili, a nechat tomu volny priebeh, pokial mas pravidelny cyklus a ovulaciu, tak nie je nutne brat nic viac nez tu listovu.

simonkato
24. jan 2012

@monika2712 dakujem a to si normalne kupim v lekarni...to je daky caj ci vitaminy?pytam sa ako hlupa ale v zivote som nieco take nebrala.

monika2712
24. jan 2012

@simonkato v lekarni ti poradia, su rozne znacky a druhy, mozes brat cistu alebo spolu so zelezom a Bckom, oni ti uz povedia, su to normalne tabletky, bere sa obvykle jedna denne, minimalna davka denna by mala byt okolo tych 400, takze podla toho hladaj, alebo su aj rozne vitaminy pre zeny planujuce tehotnstvo, ako femibion, calibrum baby plan, je toho naozaj vela na trhu. Vela bab odporuca Femibion ale je dost drahy, a nie je zarucene ze je najlepsi, ak chces nieco lacnejsie tak skus Acidofolan, ten je so zelezom, alebo Bio-Folic, to je len cista listova.

katty27
24. jan 2012

@simonkato ahojky,,prečo ste prišli o maličku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre