Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

zuzik1983
29. jan 2012

@bambi2 ktovie ci to bolo nimi, ale preco sa to stalo potom prave v tyzdni, ked som ich zacala brat
@usacek79 tak nehovorim to na 100%, ale ked som tie lieky este nebrala, tak v 12tt srdiecko este bilo, plod sa aj vyvijal aj geneticke testy z 12tt boli v poriadku.
ved ja uz to ani nejak neriesim, stalo sa, pri dalsom dame vacsi pozor

bambi2
29. jan 2012

@yasmin0001 urcite.. podla mna, urcite existuju nejake bylinky... treba len hladat na nete a kto hlada najde 😉

@usacek79 hej. aj u nas tak robia, ked som bola na pohotovosti mi tiez nic nedali... povedala, ze mi da magnezium aj to mi zabudla dat. povedali mi, ze iba vyckat. ak to ma byt potrat tak to potrat bude a oni su bezmocni.. nepomoze tu nic... poslali ma domov...

@kacena85 tak ja by som ho tiez veru videt nechcela!!! ale keby som ho videla, tak by som sa ho spytala... ako to je mozne, ze po kyrete sa to stalo.. ci si nezaskrabol prilis hlboko... 😠 😠 😠 lebo to je vraj najcastejsia pricina... to by som mu povedala do oci...

bambi2
29. jan 2012

@zuzik1983 zato hovorim, ze by som chcela videt tie zeny, ktore tiez potratili pri brani tychto liekov... mala si nejake priznaky alebo ako ti na to prisli, ze mas nieco so stitnou zlazou??

yasmin0001
29. jan 2012

@usacek79 ja viem, uz s tym nic neurobim, treba ist dalej a verim, ze sa mi coskoro opat podari. Ved prvy menzes mi nabehol pekne, akurat neviem posudit, ci som mala a kedy som mala ovulku. Ja som to nikdy nezvykla sledovat, ale normalne sa mi zdalo, ze som citila teraz prvykrat ovulacne bolesti na lavej strane, ale toho hlienu bolo akosi malo 😒 . Buduci cyklus skusim asi ovulacne testy, nech som mudrejsia....

kacena85
29. jan 2012

@usacek79 no zo mna isla krv ako pri ms, ale nic ine

bambi2
29. jan 2012

@yasmin0001 hej, s tym uz nic nenarobis. ale aspon vies, ze nabuduce sa treba pytat, co, preco, zaco, kde atd.. nie len prikyvnut hlavou a nechat si robit so sebou co druhi chcu... kontroluj ale preveruj, nech sa deje cokolvek a v kadejakej situacii!!!!! 😉

bambi2
29. jan 2012

@kacena85 ziadne krvne zrazeniny, nic podobne?? lebo u mna sli velke kusy von... aj krv, hrozne vela. a slo to takym prudom... som az nechapala...

zuzik1983
29. jan 2012

@bambi2 prisli na to z krvnych testov. inak priznaky potratu uplne ze ziadne, ziadne krvacanie, ziadne krce ani bolesti 😕 ktovie, ci este niekto potratil pri brani tychto liekov

usacek79
29. jan 2012

@yasmin0001 nabehnutie ms ja dobry zaklad, ovu sa prida 😉
je mozne, ze si este nemala ovu, telo sa potrebuje chvilku spamatat, uz som sem pisala, ze u mna ani teraz, ani po prvom potrate ovu nenabehla dva krat dokonca... bolesti na vajecniku som mala vyrazne, ale to kvoli cyste zrejme - ta sa zvykne vytvorit, ked nepraskne folikul a neuvolni sa vajko. prejavuje sa to napr aj tym, ze nie je hlien ovulacny.. ja si meriam pre zaujimavost aj bazalnu teplotu a aj ta potvrdila, ze ovu nebola ani tentokrat a vajecnik pritom bolel ako besny 😒
hadam aj 90% tychto "ovulacnych" cyst vsak hned aj praskne a odide s ms 🙂 u mna to tak nastastie bolo 😉

bambi2
29. jan 2012

@zuzik1983 a doteraz si fungovala bez problemov bez liekov??? to ja nechapem... inak ja by som trvala na tom, keby to mne zistili, este raz urobit krvne testy... ja uz nikomu neverim...

usacek79
29. jan 2012

@kacena85 no tak potom tie silne bolesti zrejme boli kontrakcie a uz by to mozno islo von - lebo trochu krvi a kusocky sliznice zo mna isli tie cca 3dni vopred, ale obsah maternice az po tych kontrakciach - potrat je vlastne maly porod, bez bolesti sa nezaobide 😒

zuzik1983
29. jan 2012

@bambi2 hej, veru fungovala som ok bez liekov, ja to tiez nepochopim,skoda, ze uz nezistim, ako to naozaj bolo.ze vraj v takomto skorom tyzdni nezistuju dovod

kacena85
29. jan 2012

@bambi2 ee vobec, ale uz to je jedno, teraz budem do 9.2 trpnut co mi povedia dr.ach jaj my zeny sa fakt oproti muzom uzijeme toho.... ☹

kacena85
29. jan 2012

@usacek79 ja uz fakt neviem, je to uz jedno, nic s tym uz nespravim, zial...ale som zvedava co mudre mi povedia po hysterke....

bambi2
29. jan 2012

@zuzik1983 do mna by tie lieky nedostali uz vobec keby tam bolo napisane, ze to sposobuje potrat. ja by som to asi ryskla... a ktovie, keby si nepotratila, ci by to neuskodilo babu... ja chemiu nemusim...

bambi2
29. jan 2012

@kacena85 daj potom vediet..

bambi2
29. jan 2012

a idem ja pomaly... zelam vam pekny zbytok vecera a moc toho nepiste!!!!! aby som stihla zajtra citat 😉 😀

usacek79
29. jan 2012

@kacena85 jasne, netreba to uz dalej riesit, je len dobre vediet 😉
fakt ti hrozne drzim palce, my sme s bambi velke bojovnicky proti kyretu a inym nie nevyhnutnym zakrokom lekarov, ty si nas v tom este utvrdila... kiez by si rizika uvedomili dalsie tisice zien, ktore bez mihnutia oka posielaju na kyret 😒
tak daj vediet, ako dopadnes, hlavne treba verit, ze vsetko bude ok - tieto pozitivisticke blaboly sice uz mnohym lezu na nervy, ale su naozaj naozaj pravdive a ucinne 😉
a co uz nam ine ostava, ako verit v krajsie zajtrajsky 😵

bambi2
29. jan 2012

@usacek79 my by sme mali zalozit novu skupinu antikyretacky 😀 😀 😀

usacek79
29. jan 2012

@kacena85 aj ja idem 9.2 na kontrolu po prvej ms, tak si na teba urcite spomeniem 😉

zuzik1983
29. jan 2012

@bambi2 planujem sa znovu snazit az koncom leta, dovtedy sa mozno ta zlaza prelieci(dr ked to zistil povedal, ze neni v takom zlom stave, ze do roka by sa to mohlo aj spravit)
a silne rozmyslam, ked aj by sa to dovtedy nespravilo, tak ze tie lieky asi odmietnem, no este sa uvidi

kacena85
29. jan 2012

@bambi2 isto dam, len neviem ako to vydrzim do 9.2 a inak bola som na zaciatku decembra sa objednat a akoze volny termin tento?o dva mesiace?no krasa co ti poviem

bambi2
29. jan 2012

@zuzik1983 no ked neni v takom zlom stave tak nechapem na co dal lieky... 😖

usacek79
29. jan 2012

@bambi2 😀 veru! no je tu taka skupina, ze "naturalna rodina" sa tusim vola a tam su take prirode naklonene baby 😉
a teraz som si od jednej baby nechala poslat porodny plan, ktory ona mala, lebo je tiez nasej krvnej skupiny, tak ked ho jedneho dna (ak mi bude dopriate 🙂 ) na porodnika vytasim, tak ho drbne nacisto 😀

bambi2
29. jan 2012

@kacena85 to vydrzis, neboj. ubehne to ako voda.. nejako sa zaneprazdni, kup si nejake knizky, zacni citat... nieco robit co ta bavi, ani nebudes verit ako ti cas ubehne.. 😉

usacek79
29. jan 2012

@kacena85 a kde mas gyndu? nie nahodou u Kocha? lebo ja som na tom rovnako - koncom novembra mi davali termin na zaciatok februara!! 😠 a potom v januari mi davali termin na prelom marec/april! nastastie lekar vytasil tohto 9.2. tak aspon to...

bambi2
29. jan 2012

@usacek79 tak to som zvedava potom.. ja sa chystam iba porodit do nemocky a po 6 hodinach adieu! ambulantny porod. urcite im tam neostanem tyzden ako pri prvom 😉

yasmin0001
29. jan 2012

@usacek79 pocuj, kedy mas skusky na gynekologicku atestaciu? Chcem ta za doktorku!!!
Si uplne super. Vsetko ti verim 😀 😀 😀
Dufam teda, ze ak ovu nebola, tak sa prida ako pises!!! Budem s tebou vsetko konzultovat. 😉

kacena85
29. jan 2012

@usacek79 inak ten datum je fakt zaujimavy, 9.2, ja idem na hysterku, moja neter bude mat mesiac, priatel ma meniny, ty ides k dr, heh co este najdem na ten datum?
isto dam vediet len sa uz nebudem vediet dockat co mi na to povedia....dufam, ze aspon nejaku suvislu vetu z nich dostanem 😉
ja som sem ani nechodila vtedy, tesila som sa ze som tehu, necitala osm nic o kyrete, a ani neviem ako som sa dostala od potratu na pohotovost, stale tie behacky,lebo som dr nechcela verit, hned som gynekologa menila, strasne zle psychickz na tom, nic a nikoho okrem priatela som nechcela vidiet, potom na pohotovost a bolo ale nechapem ako to mozu tak veselo robit akoby nic a tym nicit zivoty tolkym zenam 😔
ale nezmenime to a verim , ze to bude ok,ked tam mam zrasty tak ich odstrania a budeme o chvilu tehu, ked aj po tele, nevadi len nech vobec sme a hotovo a veriiiiim , nic ine mi neostava aj po dnesku

zuzik1983
29. jan 2012

@bambi2 lebo ja som sa dr pytala, ze ci je to uz na cely zivot ochorenie a on povedal, ze neni potrebna ani operacia, ze je len strasne rozbehnuta( vraj zo stresu sa tak nastartovala, co ozaj nechapen, kedze som dost kludny clovek) a ze mozno bude stacit brat lieky mozno rok a dostane sa to do normalu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre