Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

alaniska
6. feb 2012

@usacek79 no dnes som mala HCG 320, teda po 4 dnoch stuplo len o 20j, dr. chce stale cakat, mam jest aj duphaston, ze on to nechce vzdavat aj ked ja som to vzdala uz davno, mam ist na sono vo stvrtok, samo neviem ci to oddide, lebo ani minule tehu neodislo do 8tt samo, spravili kyret. Aka tam este moze byt nadej, pri takom nizkom HCG,no nie?

usacek79
6. feb 2012

@alaniska juuuj moja, nadej umiera posledna! je vela pripadov, ked sa stal zazrak, tak preco neverit 🙂 radsej verit ako to vzdat, za kazdych okolnosti 😉
a teda HCG je sice nizke, ale ked sa pohlo nahor... 😕
a najma - naozaj treba proste cakat, to je vzdy najlepsie, bud-alebo, ako som hovorila, akakolvek moznost je lepsia, ako zbytocny kyret 🙄
dakuj za tvojho lekara, iny by ta uz hnal pod noze, takze je mudre, ze dava nadej a chce cakat 🙂
a inak na spontanny potrat sa ma cakat az 6tyzdnov, odkedy plod odumrie... 90% odide sam, len niektoremu to trva dlhsie, iny ide von rychlejsie...

bambi2
6. feb 2012

@alaniska ja byt tebou by som pockala na ten spontanny potrat ked uz sa to teda ma stat... on pride, tak ako pise @usacek79, do 6 tyzdnov pride urcite sam. a ak by aj neprisiel, mozes este stale na kyret. ale treba dat telu sancu, niektorym to trva kym sa telo spamäta... a pokial nie je treba, radsej to nechat na prirodu... 🙂
kyret je nebezpecny... a ja by som neriskovala.. 🙂 drzim palce nech to vyjde tak ako si zelas ty!!!! 🙂

ivi17
6. feb 2012

@alaniska ahoj, ja mam podobnu skusenost za sebou ( bohuzial nedopadla dobre), mne tiez pomaly stupalo hcg a doktory (v Ruzinovskej nemocnici sa ich tolko striedalo, ze zakazdym ma vysetroval iny) chceli cakat, lebo sa naozaj stavaju vselijake zazraky. Takto som 3 tyzdne cakala na Duphastone, so spinenim, aj som si tyzden polezala v nemocnici na pozorovani. Az nakoniec po 3 tyzdnoch hcg kleslo a objednali ma na kyret. To cakanie bolo na tom najhorsie. No bolo mi jasne, ze to nie je dobre, lebo sa neukazoval plod a tak som bola uz aj zmierena s tym koncom tehu, len sa to hrozne natahovalo. A viac by som vtedy ocenila, aby mi nedavali falosne nadeje.
Velmi Ti drzim palce.

alaniska
7. feb 2012

@usacek79
@bambi2 baby ja uz velmi neverim aj ked by som mala, ale tak ked si tym uz raz prejdete tazko verit, hlavne ked je to hcg take nizke a stupa tak minimalne...No myslela som prave, ze ma poslu hned na kyret, ze to nebudeme natahovat zbytocne, nechal ma aj na PN, ktovie dokedy...O negativach kyretu som ani radsej necitala, lekarom sa velmi nespieram, ked povedia tak idem. Len ma zacina pobolievat brucho ako pri ms, tak ktovie co sa ide diat. Zelala by som si aby bolo vsetko ok, stal sa nejaky zazrak ale pozeram sa na to realne.

alaniska
7. feb 2012

@ivi17 Ivi presne takto sa citim aj ja, toto je moje druhe tehu, prve mi ukoncili kyretom v 8tt ako anembryomola, tiez sa cakalo dost dlho, ale hcg som mala 2500 stupalo ale pomaly. Tiez mam teraz duphaston, ale to cakanie doma je otrasne, uz neplacem , zmierena som s tym a uz len cakam kedy ma poslu do nemocnice, chodim k dr. ako na klavir, sono mi robili hadam 10 krat uz. Tiez to beriem ako falosne nadeje...

kapokapo
7. feb 2012

@alaniska ahoj, drzim ti palce, ja mam kyret za sebou v novembri :( tiez ma poslali, missed abort, vobec som nespekulovala.... bola som v ruzinove, po kyrete som mala este 5 dni bolesti, a odvtedy ok.... tak cakame teraz treti mesiac a ide sa na vec opat... Velmi ti drzim palce, viem co prezivas, ja som tiez cakala na duphastone na zazrak..... nevadi. Vsetko je tak ako ma byt..... Neboj sa, necitaj zbytocne vela okolo toho, len ta to vyplasi....

alaniska
7. feb 2012

@kapokapo ahoj, no pre mna to bude uz druhy kyret, prvy bol v juli,utesujem sa aspon tym, ze dokazem otehotniet prirodzene, aj ked do tretice bude este vacsi strach. Vela stastia pri snazeni 🙂

kapokapo
7. feb 2012

@alaniska Dakujem , aj ja zelam vela stastia.....

bambi2
7. feb 2012

@alaniska a preco chces ist silou mocou na kyret? preco nechces pockat kym to vyjde same?? je to ovela bezpecnejsie, za ten cas, kym to z teba vyjde von, mas kopec casu na rozlucenie... lepsie to stravis... a telo sa lepsie a rychlejsie zotavi ako po kyrete...

lussi2
7. feb 2012

@alaniska je mi ľúto čo sa ti stalo. Tiež mám za sebou 2 x MA, a trez som v 16 tt. Tiež som sa veľmi bála keď som 3x otehotnela, každa návšteva u lekára bole pre mňa nočna mora. Ako sa hovorí do tretice všetko dobre 🙂 . Tržím Ti palce, nevzdávaj sa 🙂

pokito
7. feb 2012

@lussi2 ahoj aj ja som 2x potratila, teraz som 25tt a stale sa bojim, na kazdej poradni pred vysetrenim mam vysoky tlak, uz vopred upozornujem nech mi ho meraju az po, ked uvidim ze je vsetko ok 🙂 Drzime sa, ale vydychnem si az ked bude babatko na svete. Drzim palceky, tebe aj vsetkym co sa takto musia trapit....
@alaniska nadej umiera posledna, prajem vela sili, a posielam vela pozitivnej energie, drz sa

cillamilla11
7. feb 2012

stalo sa niekomu z Vas to ze ste boli tehotne a chodili vam normalne kramy?

alaniska
7. feb 2012

@bambi2 ani to nieje tak ze silou mocou chcem ist na kyret, len to tak bolo pri prvom tak som to brala ze velmi na vyber nemam, ze lekar povie tak sa ide a teda som na to cakala po kazdej navsteve dr. Uvidim co mi povie teda vo stvrtok a spytam sa aj na moznost pockat, len ked on stale nechce vylucit mimomaternicove, tak asi aj preto 😒

alaniska
7. feb 2012

@lussi2 no uz som si povedala, ze pri tretom tehu budem len pozitivne mysliet, teraz som sa tak od zaciatku bala a ktovie ci som si to sama aj neovplyvnila, ale strachu sa zrejme bude tazko zbavit, aj my si ale vravime do tretice vsetko dobre 🙂

bambi2
7. feb 2012

@alaniska na vyber mas ale musis si TY vybrat co chces! lekari ta urcite budu presviedcat ze je to treba ale tento nazor je ZLY!!!!!!!!!! je to totalne cele ZLE!!!!! ich povinnostou je ponuknut vsetky riesenia co existuju a existuju tri moznosti urcite tak ako u nas aj na sk, len ich nikto neponuka. lebo najlepsi pacienti su ti neinformovani, co nechavaju rozhodovat za seba druhych...
teraz nechapem ja, ze vylucit mimomaternicove. ved ked videl na utz zltkovy vak a videl, ze tam nieco je tak to mimomaternicove nemoze byt... iba keby bol vak prazdny. ja byt tebou pockam na spontanny potrat 6 tyzdnov a potom ak by bolo treba na kyret...

alaniska
7. feb 2012

@bambi2 ved prave ze to, dvaja dr. potvrdili ze je v maternici gestacny vak,ale aj tak mi stale uvadzaju ze mmt nieje mozne vylucit, zrejme pre to pomaly stupajuce HCG, takze asi tak...obavam sa toho ze ak by som aj mala prirodzeny potrat tak ma budu musiet este aj cistit...

alaniska
7. feb 2012

@usacek79 prosim ta usacek, teba po potrate robili aj kyret alebo to nebolo potrebne?dakujem za odpoved

usacek79
7. feb 2012

@alaniska prvy krat mi robili kyret, lebo ma na neho hned hnali a kedze som bola nevedoma, tak som si ho nechala urobit..
druhy krat som ho odmietla, cakala som na spustenie spontanneho potratu vyse dva tyzdne odvtedy, co mi povedali, ze je koniec.. A vycistila som sa krasne sama - telo si to vie samo zariadit velmi dobre 😉 mozem ti sem prekopirovat, co som o kyrete pisala par stran dozadu 😉

usacek79
7. feb 2012

@alaniska v tejto diskusii mozes ist na stranu 233 a nasledujucich par stran sme sa o kyrete bavili..
a tu ti kopirujem, co som o kyrete napisala v inej diskusii -
pri kyretazi po prve - skrabu naslepo, ziadny ultrazvuk, proste len tak skrabu, kym cosi ide a tak sa niekedy (malokedy nastastie) stane, ze pretrhnu stenu maternice a na druhej strane sa stava (to uz castejsie), ze nevyskrabu poriadne a treba ist potom o par dni na opatovny zakrok...
po druhe - zakrok sa robi v celkovej narkoze - ta je obrovskou zatazou pre pecen
po tretie - nasilim ti otvaraju krcok maternice (pri spontannom sa otvori sam ako treba..) a ten tak uz nikdy nebude taky "panensky" a je mozne riziko, ze pri tehotenstve bude oslabeny a bude nutna serklaz ("zositie")
po stvrte - podla oficialneho dokumentu Svetovej zdravotnickej organizacie je kyretaz krajna moznost v pripade potratu. Jendoznacne je na prvom mieste spontanny potrat a ma sa na neho cakat dokonca az 6 tyzdnov po diagnostikovani zamlknuteho potratu. Na zapade je to uplne bezna prax, ze sa caka, to len na SLovensku maju lekari potrebu okamzite kutrat, hlavne ze budu peniaze od poistovne. Oni ta urcite budu strasit horormi co vsetko riskujes, ak nepojdes na kyret, ale zaujimave je, ze ked chce ist zena/dievca na interrupciu dobrovolne, a to je presne ten isty zakrok - kyretaz, tak jej lekari hovoria horory, co to s nou spravi a ako riskuje, ze dalsie tehu bude neuspesne.. No ked zena potrati sponatnne, tak je kyret zrazu super?!
proste je to blbost, ono este aj prva menstruacia po potrate je na to, aby docistila, co potratom neodislo...

treba len verit prirode a prestat brat tehotne, ci potratene zeny ako chorych ludi

bambi2
8. feb 2012

@usacek79 ja som vcera na nemeckej stranke citala, ze ta starsia generacia dr. ktora je davno uz na dochodku, ti neuznavaju kyret. lebo volakedy sa nerobil. je to vraj iba "medicinsky trend" alebo ako to nazvat. predtym nechavali zeny normalne same cistit a nezomierali, nevykrvacali... to iba teraz, lebo sa zistilo, ze sa da tomu pomoct a idu z toho prachy!!!

@alaniska ja som tiez prezila spontanny potrat, zo mna to ale vyslo vsetko hned von, ja som zacala spinit, potom krvacat a asi po 4 dnoch to vyslo von. ja som ale za tychto par dni mala moznost vsetko nastudovat o tom, precital, hladala som info na nete, mamicky co si tym presli a vsetko ohladom toho. nielen na sk ale aj nemeckych strankach. a rozhodla som sa spravne, nelutujem, naopak som rada, ze som na ten kyret nemusela!!!! je to omnoho lepsie pre telo a hlavne pre psychiku. rychlejsie sa z toho spamätas a neboli to tak ako po kyrete. precitaj si tento clanok https://sites.google.com/site/missedabortion/

evakva
8. feb 2012

@alaniska Mne robili kyret po porode pre zvysky. Vyskrabali ma tak, ze mam doteraz problemy. Nik ti nepovie, co sa moze stat, len to budu chvalit. Takmer 3 roky som nemala menzes. Teraz po vnutormaternicovom teliesku nabehol, no je slaby. Sliznica maternice rastie minimalne a tak sanca na otehotnenie je mala. V septembri sa nam podarilo, no v 6tt som potratila. Nastastie som zacala potracat samovolne a v nemocnici ma sledovali a zvysok, co nevysiel len odsali ("ako vysavacom"). Kyret nikdy viac a ak, tak len v krajnej nudzi. Ja som nastastie zrasty nemala, ale je vela zien, ktorym sa po kyrete vytvoria a to je len to prave. Pozri si diagnozu Ashermanov syndrom.

alaniska
9. feb 2012

@usacek79 @bambi2 pozerala som vase diskusie, odkazy na clanky a baby presvedcili ste ma, dnes som sa o tom aj bavila so setrickou na gynde a ta mi tiez povedala ze prirodzene to nechat urcite, je velmi mila. S dr. sme to neriesili zatial kedze na sone sa nam prekvapivo objavil embryonalny pol a nieco nam tam pulzuje, moze to byt moja zilka alebo embryjko , ale dr. mi nedava falosne nadeje, ze ale videl kadeco uz takze v pondelok HCG a sono este...joj baby ja som bola bez nadeje ale teraz....no co uz ostava len cakat
🙂

alaniska
9. feb 2012

@evakva no ja mam kyret za sebou, nastastie to dopadlo dobre, ani som nekrvacala len hodinku po zakroku trosku, ale baby na konikovi ma presvedcili ze radsej prirodzeny potrat, hlavne ked mam za ebou 2x LEETZ (konizaciu) a jeden kyret. Ja som prave po kyrete mala prave ukazkovu ms ako nikdy predtym,ale to mohlo byt tym tehu...Mrzi ma co sa ti stalo, je hrozne ked ma clovek potom takto problemy 😒

usacek79
9. feb 2012

@alaniska my tu robime s bambi protikyretovu osvetu 😀
ale co to pises? ze mas embryjko a cosi tam pulzuje?! ved to je uuuuzasne! 😵 😉 nadej isla prudko hore, zrjme je to len maly lenivec oneskoreny, ale vyzera, ze JE a bojuje! tak ti straaasne drzim palce 😵 😵

tinara23
9. feb 2012

@alaniska ja som na tom podobne ako ty. Koncom oktobra som musela ukončiť tehu na konci 11tt z dôvodu vývojovej chyby. Ms prišla až po dvoch mesiacoch a hneď som ostala tehotná. Mala by som byť podľa poslednej ms v 7tt, išla som na pohotovosť kvôli bolesti na prvej strane (teraz v pondelok) a tam mi doky, že sa mu to zdá malé, že ako keby sa zastavil vývin. Gestačný vačok som mala 15mm, žltkový vačok prítomný a zdalo sa, že preblikuje srdiečko, ale to si nebol istý. Včera som bola u môjho, tak nález neistý, videl presne to isté, nechcel sa k tomu vyjadrovať zatiaľ a tak mi zobral krv na hcg. Dnes, alebo zajtra budú výsledky. Takže nervy v kýbli 😠 Držím ti palce, keď videl embrijko určite sa tam niečo deje 😉

alaniska
9. feb 2012

@usacek79 no ze sa mu to zda ako embryonalny pol a videli sme tam na okraji gestac. vacku pulzujuce nieco, ale nevedel to potvrdit naisto, ze treba dufat,ale samotne embryjko sme nevideli,ze sa ale mame pripravit na cokolvek, ze mi nechce davat falosne nadeje...ach jaj

alaniska
9. feb 2012

@tinara23 joj tinara, presne viem ako sa citis, ja to zazivam uz skoro dva tyzdne sono a krv kazdu chvilu, mne ale HCG nestupa ko ma strasne pomaly a v pondelok som mala len 320j co je strasne malo, ja mam GS 6mm,krv mi dnes nebral ze dolezite je sono, ale v pondelok mam ist na HCG aj sono este, ze uvidime co sa udeje. Takze aj u nas je to take neurcite, ale uz som si na ten pocit aj nejako zvykla. Aj toto je moje druhe tehu, prve ukoncene v 8tt ako anembryomola 😒 .Urcite daj vediet ake si mala vysledky, som velmi zvedava a drzim palce silno

monika2712
9. feb 2012

@tinara23 moja to som nevedela, ze si aj vcera takto dopadla na tej kontrole ☹ ale tak este snad nie je nic stratene.. . treba verit, ze sa to nakoniec prejavi ako uspesne tehu a plodik tam bude.

tinara23
9. feb 2012

@monika2712 nemala som chuť do septembroviek ani písať, už som zmierená so všetkým, takže ak prcek prekvapí a zaboju budem sa veľmi tešiť. Mne dokonca začalo byť predvčerom večer aj zle, ale neviem či to nebudú skôr nervy. Bazálne teplota sa stále drží, prsia večer bolia, ráno nie 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre