Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

monika2712
9. feb 2012

@tinara23 no s prsiami to mam aj ja tak, dnes rano sa mi zdali dokonca mensie, tak ma to trocha vyplasilo, lebo uz ani nebolia velmi.. vacsinou ma zabolia v noci ked idem na wcko, jak sa prehnem tak pocitim tlak v bradavkach.. brucho mi uz tiez dako splaslo... tak tiez sa bojim co bude ☹ ale tam musime verit.. vzdy je tam nadej ze sa to este ukaze v pohode... a ten tvoj vcera nevidel vobec plodik alebo co povedal?

tinara23
9. feb 2012

@monika2712 dokopy nepovedal nič, povedal, že je to maličké na nejaké úsudky a, že treba zobrať hcg, podľa toho sa uvidí. U neho som mala dokonca gestačný vak 13,5mm (na pohot.15mm), ale to som iba ja videla ako ho v rýchlosti premeral. Povedal, že je prítomný žltkový vak, ja som povedala, že na pohotovosti sa mu zdalo, že preblikuje srdiečko a on, že aj jemu sa zdá. To bolo všetko, išla som si dať zobrať krv a viac sme sa nebavili. On vedel čím som si prešla minule, tak to zrejme nechcel ďalej rozvýjať a asi veľmi ani nemal čo.

monika2712
9. feb 2012

@tinara23 no vies co, ono mozno je to len na ten tyzden malicke este, ale vzdy to moze este dohnat.. ak sa aj jemu zdalo ze tam preblikuje srdiecko... a ked je zltkovy vak je tiez dobre...
mne napr nevedela kvoli zltkovemu vaku zachytit plodik, lebo ze bol za nim a tak sa to tazko hladalo a fotilo.. tiez ma to vystrasilo, lebo dokina uz bozikovala, jak sa jej nedarilo, ale potom povedala, ze to sa stava, ze ako je to prichytene o ten zltkovy vak ci co, tak to moze byt za nim schovane.. no budem drzat palce, inak mne sice nic dokina nepovedala, ale na to v kolkom tt som bola na sone, som uz cakal aj vacsiu fazulku a aj srdiecko a bolo to teda dost malinke a srdiecko vobec, ale nevravela mi nic.. kto vie, mozno tiez nechcela predbiehat.. nepovedala mi ani velkom vaku ani nic.. takze ani netusim ze ci to zodpovedalo tomu tt.. tak som fakt zvedava na pondelok 😖

alaniska
9. feb 2012

@monika2712 no "nedockavy"vikend nas tu bude mat viac, mna tiez caka kontrola v pondelok a uvidi sa ci sa ide dalej

bambi2
9. feb 2012

@alaniska drzim ti palce, nech vsetko dopadne ako ma!!!!!! a prinajhorsom, nechaj to volne z teba vyjst!!!! nechod uz na potrat, po prvej mrche potom uvidis ci treba docistit alebo nie!!!! docistit mozes hocikedy kyretom ale iba naozaj ked treba. väcsinou to kazdy zvladne sam a pri kyrete je ovela väcsie riziko, ze sa nieco stane. ako napr. ashmanov syndrom. ale o tom kazdy dr. len MLCI ved by bol hlupy keby si kazil biznis alebo kolegom. no nie?!! 😉 neinformovani pacienti su ti NAJLEPSI pacienti 😵 😵 😵 a dnes sa treba informovat o vsetkom, doverovat ale preverovat!!!!! lebo kazdy len klame jak sa da ak sa jedna o biznis... tu nezalezi na zdravi ale ako najrychlejsie a najlahsie obrat cloveka o prachy!!!!
strasne ti drzim palce!!!!!!!!!!! a daj vediet potom co a ako 🙂

bambi2
9. feb 2012

@tinara23 to mi je luto... ☹ to hrozne cakanie!!!!! to poznam... ale dufam, ze ti to vyjde tiez tak ako ma!!!!!!! mysli pozitivne!!!!

bublinka11
9. feb 2012

Ahojte kocky, tiez som si presla dvoma MA...a cakali sme, ci to nevyjde von same, ale zrejme, kedze som brala utrogestan, tak sa tomu nechcelo a sla som na zakrok.
Len...citala som vasu diskusiu o kyrete. Mne lekar doslova povedal, ze mi obsah maternice odsaju vakuovou pumpou, ze uz sa nerobia vyskraby...teda zrejme robia, ale pri MA saju.
Tak teraz neviem...ak by mi povedali, ze mam ist na kyret - vyskrab, isto cakam dlhsie...i ked netusim, kolko by to trvalo.

Drzim vam vsetkym palce. Mne sa teraz nedari otehu, ale je to asi mojim obrovskym strachom, ktory je asi vo vsetkych nas.

kukucg
9. feb 2012

@bublinka11 Ano, toto hovorili aj mne, ze sa uz neskrabe ale odsava a je to vraj setrnejsie, no aj tak ma mrzi ze som necakala radsej.... podla mna sa telo lepsie spamata, ja mam stale rozhadzane hormony a zrejem aj zvyseny prolaktin, akoby mu este stale nedoslo ze uz tehu nie je 😠

bublinka11
9. feb 2012

@kukucg No ja som sice uz rok a pol po druhom MA (rok po som nechcela o tehotenstve ani pocut)..
vzdy som mavala slabsiu MS, teraz ju mam stale slabunku, vraj mam vystelku O.K., tak neviem.
Mala som teraz zvyseny prolaktin, ale len mierne, beriem parlodel, uvidim, co to spravi s MS....

kukucg
9. feb 2012

@bublinka11 No ja som cca 4 a pol mesiaca po... na prolaktin som bola dnes na krv tak uvidim v pondelok, ale mam ho zvyseny takmer urcite... tak sa tiez asi liekom nevyhenm no uvidim co dalej... ja mam ms celkom v norme az na to ze mam kratku lutealnu fazu a pred aj po ms dlho spinenie 😒
a vy sa znova snazite??

bublinka11
9. feb 2012

Tak snazenim by som to nenazyvala...momentalne tomu nechavame volny priebeh, cize nechranime sa...
Moja gyndoska po tych 2 MA so mnou uz nic riesit nechcela, ze mam ist do centra, asi sa boji.
Mam vsak nejakych kamosov gyndosov v nemocnici, tak slubili, ze sa ma chopia. Jeden mi teda dal parlodel a mam cakat, ci to cosi prinesie, dalsi si chce odsledovat moj cyklus, hlavne rast vystelky.
Ci nebude problem aj v tom.

kukucg
9. feb 2012

@bublinka11 No tak to mas stastie aspon na nieco, snad sa ta teda chopia a aj to dobre dopadne vsetko 😉 😉

bambi2
9. feb 2012

@bublinka11
@kukucg no pokial viem, odsavat sa neodsava casto, vraj to nema taku silu a neodsaje to vsetko.. je to sice setrnejsie ale ak zena potrati v neskorsom stadiu tehotenstva napr. 11 tyzdni, tak tu ani vysavanie nepomoze. takze sa iba "skrabe".. aj u nas. preto sa robia vyskraby, je to istejsie, ze je vsetko vonku 😉
ja by som im neverila pokial by som sama nevidela. ked clovek nevidi, mozu natarat co chcu... 🙂

len tak zo zaujimavosti, precitajte si tento clanok. hrozne. aj ked je to z roku 2005 ale dnes to bude iste ovela horsie... http://jankech.blog.sme.sk/c/12256/List-ktory-m...

katty27
9. feb 2012

čaute baby,,tak dnes som si robila testíík a je tam taký duch,,ale vidieť ho,,skusim spraviť test aj ráno a uvidím 🙂

kukucg
9. feb 2012

@katty27 To je skvele, drzim palceky 😵 😵 😵 😵 😵 😵

katty27
9. feb 2012

dakujem,,len aj mam trochu strach, aby to nedopadlo ako prve tehu,,uvidíme ked pojdem k lekarke na potvrdenie.

kukucg
9. feb 2012

@katty27 Na to ani nemysli, pozitivne myslenie je zaklad, neboj nic, dobre, bude, budem na teba mysliet 😉 😉

yasmin0001
9. feb 2012

@katty27 jeeeeeeeeeeeej gratulujem, ja som dnes 30 DC a test negat.
Cakam menzes a po nom sa uz podari!!!

bambi2
9. feb 2012

@katty27 gratulujem a drzim prsty nech vsetko dobre dopadne!!!! 😵 😵 😵

@yasmin0001 ja dufam, ze skusime dnes. musim to teraz vyjst konecne!!! 😠

bambi2
9. feb 2012

@kukucg
@bublinka11 ze sukromna klinika- ved to su masari!! "ostrou lyzicou" sa robi kyret... az ma zmrazilo ked som to citala... a viem si predstavit, ze v statnych nemocniciach je to este ovela horsie http://www.sofyc.sk/gynekologia.html

monika2712
9. feb 2012

@katty27 super spravicka, drzim palceky! 😉

katty27
9. feb 2012

@yasmin0001 ja mam menzes dostat až zajtra, ale spravila som si už test dnes,,lebo som mala menšie špinenie a vyšiel ale slabý,,zajtra opat testujem..budem 29DC

cillamilla11
9. feb 2012

@katty27 kedy je najlepsie testovat az ked ti maju dojsz kramy? ja som testovala 4dni po pohlavnom styku a vysiel negat. :/ mam urobit neskor este jeden ?

poisonblu
9. feb 2012

@katty27 tak to vyzera, ze by si mohla byt tehu...🙂 drzim palce zajtra

@cillamilla11 najlepsie az v prvy den vynechania menzesu, pripadne neskor

ivi17
9. feb 2012

@katty27 gratulujem 🙂 a drzim palce, nech to pekne tahate 9 mesiacov. Mozem sa ta spytat, vies kolko dni si bola po ovulacii, ked si testla? Mam teraz trochu dilemu, dnes som mala trochu do ruzova vytok, na MS este skoro. zajtra som 10 DPO a neviem ci to nie je skoro na testovanie. Citim sa trochu zle a precitleveno, ale to moze byt aj z nervov v robote. Teraz tam mame hustu atmosku 😒

monika2712
9. feb 2012

@cillamilla11 4 dni po je straaassne skoro, to ti neukaze ziaden test ! aj ked na nich radi pisu ze uz par dni po oplodneni, je to hlupost 😉

cillamilla11
9. feb 2012

@monika2712 aha diky...tak skusim neskor 🙂

monika2712
9. feb 2012

@cillamilla11 pockaj minimalne aspon na den prichodu ms.. to je naistejsie..

usacek79
9. feb 2012

@bublinka11 urcite ste si s lekarom zle rozumeli, lebo urcite drvivu vacsinu odstranovania mrtveho plodu tvoria kyretaze = vyskrab lopatkou..
ono vysatie sa da robit len do urciteho tyzdna tehotnosti, tusim len do 6, mozno 7tt.. a aj to nie vsetky odsavaju. takze ostava ovela vacsi podiel tych, ktore su kyretovane.
no vsetko je otazka cakania - 90% MA by odislo samych, len u nas lekari ani nedovolia cakat tych 6tyzdnov, ako to odporuca WHO a v konecnom dosledku ani zeny na to casto zrejme nemaju nervy, mat v sebe tak dlho mrtvy plod, co chapem..
ale tie tri - styri tyzdne pockat by podla mna malo byt standard..

usacek79
9. feb 2012

ach a este toto som chcela - dnes som bola na kontrole na gynde po prvej ms po potrate a lekar bol z mojej maternice nadseny 😉 😵 vsetko je ukazkove, az bol prekvapeny, akoby ani potrat nebol 😵
no vidite, ako krasne si to priroda vycistila a upratala sama 😉 a to mi hrozili hororovymi scenarmi, ak nepojdem na kyret 😠
takze povedal, ze maternica je uplne fit, ale teda ze by odporucal pockat 3 cykly, ale ze mam robit ako chcem 😉 co ja samozrejme nechcem, ja aj tak do toho pojdem az v juni, ale rada som pocula, ze je vsetko OK 🙂
a mam potvrdenu aj ovulaciu, konecne mi dnes aj teplota stupla, veeelmi sa tesim, milujem moje rodidla sikovne 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre