Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

bublinka11
9. feb 2012

@bambi2 Bambi ja ti nechcem moc odporovat, ale nie som presvedcena, ze v kazdej nemocnici je to tak...
A uz vobec nie, ze sa to horsi.
Ja verim, ze mi maternicu "vysavali"...ja som sa na to totiz nepytala, mne to povedali sami...v tom momente som riesila vselico ine, len to, co mi budu robit nie.
A zase psychicky som bola na tom tak, ze som chcela, aby to uz bolo za mnou. Zblaznila by som sa, ak by som mala cakat este niekolko tyzdnov na samovolny potrat...
Naviac ja som aj s oddelenim bola spokojna....nepoviem krive slovo na nic, co sa udialo v nemocnici...vsetci boli velmi taktni a empaticki...

bublinka11
9. feb 2012

@usacek79 ja som bola pri druhom MA len v 6 tt, cize to je teoreticky mozne...
no a pri prvom som mala anembryomolu...a bolo to uz dost velke. Tam neviem, ako by to slo samovolne...naviac nadupana utrogestanom, cakali sme, ale nic, proste som to uz potom nezvladla a po zakroku sa mi doslova ulavilo.
Samozrejme, pri dalsom tehu by som uz postupovala inak...isto by som sla k lekarovi co najneskor ako to pojde.
Len...mojej kolegyni zistili anembryomolu v 12 tt...tam uz tiez niet na co cakat...

Usacek...paci sa mi pozitivne nastavenie 🙂 🙂 drzim palce na jun, i ked ja by som mozno osud pokusala uz skor..

usacek79
9. feb 2012

@bublinka11 juuj moja, ja som potratila druhy krat v 11tt a vyslo to same - hoci to bolo naozaj velke..
ved ked vyjde babo, tak predsa vyjde vsetko, velkost vobec nehra rolu pri spontannom potrate, len akurat cim vacsie, tym vacsi krvak 😠 ja som mala normalne kontrakcie pravidelne, v podstate som si zazila maly porod 😖 ale zaujimava skusenost, nemenila by som za kyret ani za svet 😕 hoci tiez prvy kyret bol uplne OK a naozaj dobre urobeny, ale jeden mi uz na cely zivot staci 😀
a anembryola je praveze podla mna vo vyvoji este o nieco mensia - kedze nema obsah, ako ked je to aj s embryom...

ja nemam chut momentalne pokusat, my sme dva krat otehotneli na prvy pokus, takze sa nejako neobavam, ze by nam to do tretice malo robit problem, plodny sme az az 😉
teraz je tehu posledne, co ma zaujima, JA som teraz na prvom mieste 🙂 dost sa mi telo tymi dvomi nepodarkami zhumplovalo, takze sa davam do parady 😵

bublinka11
9. feb 2012

@usacek79 no vies co...ja by som to asi nezvladla...obdivujem ta. Asi som ina povaha...ale bala by som sa a nechcela by som to hlavne vidiet.
Mam kamosku po 4 kyretoch...ma teraz zdrave 2 deticky, tak budem verit, ze aj u mna to takto dopadne.
A ty aj vies priciny potratov? Davali ste si robit vysetrenia?

usacek79
9. feb 2012

@bublinka11 aaale, bolo to sice extra hnusne, ale konkretne plodove vajce som vidiet nestihla, lebo vyletelo do zachoda a uz som nemala chut ho lovit 😠 ale teda ine veci som videla, niektore som zo seba musela vytahovat, take boli velke, ze nedokazali vypadnut - dost hnus 😨 ale zas ja som vzdy zboznovala kukat v telke operacie atd, mne krv a podobne veci nic nerobia, naopak - ma to fascinuje, mala som byt asi chirurg 😉
isteze, aj desat kyretov nemusi nechat ziadne nasledky, ale niekedy staci jeden pokazeny a dovi 😒 ako to tu niektore baby zial zazili a teraz si nesu vazne nasledky 😖
a zial, nie je az take ojedinele, ze kyret nedopadne uplne dobre - napr. nutnost ho po tyzdni zopakovat je relativne bezna prax, co by ma asi drblo, keby mi oznamili, ze to musim abslovovat este raz! 🙄
proste prirodzene deje su vzdy lepsie, hoci ako hovorim, uplne chapem, ked si na to zena netrufa, resp. nechce sa jej cakat s vedomim, ze ma v sebe cosi mrtve, resp. sa zlakne vsetkych tych hororovycj pindov od lekarov..
preto ja urcite nijako nazalamujem rukami nad tymi zenami, ja zalamujem nad lekarmi, ktori by mali povinne zenu informovat nielen o malo pravdepodobnych hororoch, ak na kyret nepojde, ale najma o tych dost pravdepodobnych hororoch, ktore hrozia, ak na kyret pojde! 😠

dala som si urobit snad vsetky vysetrenia, ktore existuju a na nic sa neprislo, som zdrava ako ryba, ak neratam jednu trombofilnu mutaciu, ktora vraj ale na 99% za tie potraty nemoze..
proste u mna to zrejme vzdy bola nejaka zla konstelaciaspojenia vajicka a spermie a priroda sa rozhodla, ze to radsej ukonci, akoby to mal byt nepodarok, za co som jej vdacna 🙂

bublinka11
9. feb 2012

@usacek79 mne tiez na nic neprisli...cize proste sa to malo stat. Tak to beriem. Naviac tym, ze som nezostala na materskej sa mi otvorili nove pracovne obzory a s tym spojenych kopec novych a peknych veci....
Asi to tak malo byt.

No a tvoj opis...toto by som ja isto nedala. Bala by som sa, ze sa mi cosi moze stat...radsej som pod dohladom lekarov. Mne osobne kyret robil uznavany gynekolog, ktoremu doverujem...i ked chybicka sa moze stat...ale to asi v kazdom odbore...

usacek79
9. feb 2012

@bublinka11 presne tak, proste veci sa deju pre nejaky dovod 😉
ja sa skor bojim chodit k lekarom, ako im totalne nedoverujem 😀
inak ak ta vysavali, tak sa to potom nevola kyret 😉 kyretaz je doslova vyskrab... ale chapem, co myslis 🙂
aj mne robil kyret skvely gynekolog, ale kedze sa robi naslepo, tak jeden nikdy nevie 😖

bublinka11
9. feb 2012

@usacek79 ja pevne verim, ze uz to nezazijem...
ja sa lekarov nebojim, kedze ich mam v rodine... 😀 naviac ako som uz pisala, niektori gyndosi su dokonca kamosi...ale tak s nimi som to zacala riesit az teraz. Je to predsa len neprijemne...ked spolu sedite na drinku a potom mam prist na sono. Takze zatial len teoreticka uroven u tychto 😀

usacek79
9. feb 2012

@bublinka11 och ja mam toooolko lekarov v rodine! cela otcova strana, vratane otca, starej mamy, stareho otca atd atd 😀 avsak aj on sam je za to chodit k lekarom minimalne 😉
ja tiez pevne verim, ze do tretice uz moja maternica bude mat chut okusit aj normalny porod, nielen furt to takto odflaknut 😉

katty27
10. feb 2012

@cillamilla11 dnes rano som si robila o5ť a vyšli // čiarky,,počkám týždeň a pojdem k lekárke.

cajova_lienka
10. feb 2012

@katty27 Gratuluuujeeeeem a drzim palec na uspesnych 9 mesiacov 🙂

katty27
10. feb 2012

@cajova_lienka troska sa bojim,,podla vypočtu som 4tt a boli ma dost podbruško a je mi zle od žaludka,,,

ivana1234
10. feb 2012

Ahojte. Chcem sa vas spytat...teraz na vianoce som potratila v 7tt. Robili mi aj kyretaz. Uz je to siedmy tyzden a menzes stale neprisla. Ake s tym mate skusenosti? Bolo to nase prve vytuzene babatko. Nemohli mi nejako poskodit maternicu? Kedze mam uz 39,chceme sa v marci-to bude po troch mesiacoch pokusat. Ale neviem preco mi este menzes neprisiel. V nemocnici mi povedali ze za 4-6tyzdnov.

cajova_lienka
10. feb 2012

@ivana1234 Ahoj 🙂 niektore zienky tu pisali ze dostali menzes az po dvoch mesiacoch, ale ked sa ti to nezda tak zabehni za gyndosom nech tam hodi oko ze ako to vyzera 🙂 drzim palec aby bolo vsetko ok a mrcha co najskor dosla

bambi2
10. feb 2012

@ivana1234 stat sa mohlo hocico, najmä ak skrabu odoka a "ostrou lyzicou". tam je velke riziko, ze mohli vyskrabat aj to co nemali... ☹ skus este pockat tyzden, mozno nabehne. ja na tvojom mieste by som skusila homeo alebo bylinky. a ak nie tak na gyndu... a myslim, ze inak ako chemiou ti asi nepomozu... ☹

ivana1234
10. feb 2012

@cajova_lienka Ahoj,ja som zrovna vcera bola u lekara. Ked robil sono nehovoril nic,potom odisiel kym som sa obliekala,chcela som sa ho spytat ale sestricka hovorila ze niekam odisiel. Kazal jej nech mi pichne Agolutin na vyvolanie.Sestricky som sa pytala ze ci je vsetko v poriadku,povedala ze ano...ale ved ona ani nemoze podavat informacie. On neni moc zhovorvivy. Ja sa ho na vsetko musim pytat,len teraz som nestihla. Ale ked tu spatne citam vselijake pripady....Mne v nemocnici ani nenavrhli ze to moze same vyjst. A ja som bola v takom strese zo vsetkeho ze som ani nerozmyslala. Treba to vycistit povedali. A potratila som v 7tt takze bz to urcite vyslo same. Keby sa dal vratit cas uz by som na kyret nesla. Bojim sa ☹

bambi2
10. feb 2012

@ivana1234 netreba cistit nic, telo vie co ma robit! treba mu dat iba cas kym sa spamäta, ze je koniec!!!! u nas vo Svajciarsku na kyret neposielaju vobec, iba v najnutnejsiach pripadoch!!!! teda aspon moj dr. ja som mala 3 moznosti na vyber! a to som si tiez myslela, ze kyret je nutny. je to "medicinsky trend, najlahsi sposob ako zarobit"... si predstav kolko kyretazi robia denne, kolko im to vynese?? keby mali denne 1 pripad na cistenie tak mozu nemocnicu rovno zavret... preto to neodporucaju. ale je to to najlepsie riesenie, a ak sa telo "nezvladne" vycistit samo, da sa mu este stale aj po 1 mrche docistit. nie je to problem!!!!! ale u väcsiny pripadov sa docistovat nemusi! je to vsetko naprogramovane v nasom tele... len dr. na SK o tom este stale nevedia 😉
a inak niektori dr. nemaju vobec rada ak sa clovek vypytuje... a podavat info neznamena pre nich dolezite... mi to pride tak ako keby pacienti nemali ani pravo vediet o svojich chorobach... hlavne, ze beru lieky, robia to co dr povie a drzia hubu a krok... ach jaj..

cajova_lienka
10. feb 2012

@ivana1234 to sa bojime vsetky 🙂 aj tie ktore uz su tehotne aj tie ktore ako ja sa len do toho idu opat pustit 🙂 treba byt optimisticky naladeny a verit ze vsetko bude ok. snad sa po tej vyvolavacke mrcha dostavi coskoro.... a neviem ako si bezne spokojna zo svojim doktorom ale ja by som ho po takomto jednani urcite vymenila - neni nic moc ked budes pocas celeho tehu z neho tahat udaje a informacie ako z chlpatej deky.... Jedine ze mas k nemu taku doveru ze ti taketo spravanie stoji za to prekusnut...

lussi2
10. feb 2012

@ivana1234 hneď by som vymenila doktora, odide a nič Ti nepovie, to je prístup:(

alaniska
10. feb 2012

@bublinka11 ahoj, aj ja som mala prve tehu anembryomolu, teraz som v 6tt a zas to nevyzera dobre 😒

ivana1234
10. feb 2012

@cajova_lienka
@lussi2
@bambi2
Ja chodim k tomuto lekarovi asi len 5 mesiacov. Odisla som od jedneho,ktory ked som sa ho pytala ci mam vsetko v poriadku lebo sa pokusame o babatko mi povedal....Co by ste chceli vy uz mate 39,ste stara. Nebol mi ochotny urobit ani hormonalny profil...ze mam ist do Iscare. Tak som zmenila lekara...na tohto som mala dobre odporucania, ved nemusi byt zly,ale niiiic nepovie ☹
Ja som asi 4.tyzden po kyretazi mala pocit ze uz dostanem menzes,ale pocit presiel...uz je siedmy tyzden a nic.
Bolim sa ci mi neposkodili maternicu,ci nemam nejake zrasty...Da sa to vidiet na ultrazvuku?

bambi2
10. feb 2012

@ivana1234 neviem ci to uvidi na sone. ten predosly to bol nejaky magor!!! ja by som to vratila, to co je za jednanie s ludmi?? 😖 😠 😠 😠 ja byt ale tebou, este by som zasla za nejakym druhym a potom sa rozhodla kde ostanem. mozno ti sadne predsa niekto iny, budes sa u neho lepsie citit.. ktovie... ale ja by som skusila, nic tym nepokazis...
ja som brala homeo a mrcha prisla. aj bylinky existuju, neskusala si nic?? a alchemilku tiez nepijes??

tinara23
10. feb 2012

@ivana1234 nemaj strach, ja som ms dostala presne na 8.týždeň. Mňa čistili na konci 11tt.

barushkaaam
10. feb 2012

@bublinka11 ak sa mozem zapojit do diskuzie, ja som absolvovala len jeden spontanny potrat, ale po tych skusenostiach, co mam musim suhlasit s @usacek79 ja som presne ten pripad, ktory spominala....v 5tt som potratila, to bolo 13.11. minuleho roka....robili mi klasicky vyskrab..potom po tyzdni som isla na prehliadku k svojmu dr. a tomu sa nieco nezdalo, tak ma poslal na Kramare, kde zistili, ze mi ten prvy neurobili riadne a 22.11. som musela ist na dalsi. Takze po tejto skusenosti som tiez za to, nech si priroda pomoze najskor sama....teraz sa uz len modlim aby to nemalo nejake dalsie nasledky, lebo sa zaciname snazit opat.....

@ivana1234 ja som menzes dostala 4 tyzdne po druhom kyrete....presne na den presne..ale v nemocnici aj moj doki mi vravel, ze to byva 4-6 tyzdnov, niekedy aj 8...

bambi2
10. feb 2012

@barushkaaam heeeeej ako sa mas?? aj my zaciname, teda dufam, ze dnes to konecne vyjde 😉 😵

bublinka11
10. feb 2012

@alaniska jaj tak drzim palce, nech male zabojuje a nech to dobre dopadne.
Viem presne, ako sa citis...ja som druhy krat uz mala embryonalne zarodky...ale neskoncilo to dobre...
Najhorsie je to cakanie...kedy ides na sono?

tinara23
10. feb 2012

@alaniska no takže moje hcg je 1000, zdá sa mi to málo na 7tt, o týždeň sono, ale neverím. Minule tehu som mala na 18DPO hcg 1131 😒 To ako keby som bola na začiatku.

ivana1234
10. feb 2012

Dakujem vam za info. Pijem alchemilku na striedacku s gynastanom,aj uzivam Femibion 800.
@tinara23 ty si dostala az na 8.tyzden? A vsetko ok? A ozaj dievcence potom dalsie cykly ste ake mali? Take dlhe ako pred tym? Kedy ste mali ovulku? Nam povedali ze mozme o 3 mesiace skusat kedze som potratila v 7tt,ale uked uz preslo 7 tyzdnov a menzes nikde...neviem co si mam o tom myslet.

tinara23
10. feb 2012

@ivana1234 ja už som tiež bola z toho nervózna, ale som si povedala, že počkám 8 týždňov a ak nepríde tak pôjdem k doktorovi, no ale pekne prišla. Ja som vôbec nebola u doktora na kontrole po kyrete a ani neskôr, povedal, že nie je treba 😖 Po prvej ms mi hneď nabehol krásne cyklus, teda ovulka na 14 deň a hneď som ostala tehotná. No a práve teraz bojujem u doktora, či to bude prosperujúce tehu som v 7 týždni.

barushkaaam
10. feb 2012

@bambi2 ajooooj 🙂 ja tu teraz moc nie som, bo mam skuskove a trapim sa s diplomovkou. No my sme zacali nezacali tento mesiac...naposledy sme 5 dni pred ovu, potom nic, drahy bol na sluzobke, takze z toho nic nebude ☹ ale poctivo som tento cyklus pila alchemilku a papam femibion, ten buduci mesiac to musi klapnut. Presne o 9 mesiacov mam narodky, tak som si povedala, ze si nadelim takyto darcek 😀 😀 😀 a u teba co nove? vsetko oky?

@ivana1234 ja som mala prvy menzes 4 tyzdne po kyrete a ten bol brutalne silny.... ☹ kazde dve hodinky som musela menit vlozku a co som sa pytala, tak je to vraj normalne....potom som uz pila cajik (alchemilku) a dalsi menzes prisiel na 28 DC a bol normalne silny, ako pred kyretom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre